Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου έκανε το εξής κουφό. Χτυπούσε κλήση αλλά η οθόνη δεν άναψε. Επίσης αρκετές φορές χτυπάει μια φορά η κλήση και μετά σταματάει ο ήχος και απλά φαίνεται στην οθόνη. Το τηλέφωνο το έχω πάνω στο γραφείο.

Έχει συμβεί σε άλλους; 

20 minutes ago, thomka said:

Καλησπέρα! 

Δεν είχα ποτέ iphone αλλά τώρα μου δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσω το 15 pro max. (Το 15 pro ήθελα αλλά διάβασα τραγικά σχόλια για την μπαταρία και μιας και προέρχομαι από s21, δεν θέλω να ξαναμπλέξω σε τέτοια μονοπάτια).

Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι τα must αξεσουάρ όταν αγοράζεις ένα iphone. Θέλει θήκη, τζαμάκι οθόνης, τζαμάκι για τις κάμερες, φορτιστή τον επίσημο της apple κλπ;

Επίσης, αν υπάρχει κάποιο tip για την ομαλή μετάβαση από android σε iphone, καλοδεχούμενο.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ!

Υπάρχει εφαρμογή στο Google play που τα μεταφέρει όλα από το Android στο iPhone. Κάνε αναζήτηση "μετάβαση σε ios" ή κάπως έτσι. 
Εννοείται δεν κοιτάς το pro ή το απλό. Μόνο max. 
Φορτιστές χρησιμοποιώ της Samsung. Κανένα θέμα. 
Ακουστικά έχω beats flex που με βολεύουν πολύ. Τα ακουστικά της Apple και όλα τα παρόμοια που τα έχεις μόνιμα στο αφτι μου είναι πολύ αποκρουστικα. Γούστα είναι αυτά. 
Ετοιμάσου για ένα σοκ και προχώρα.......😁 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

33 minutes ago, thomka said:

Καλησπέρα! 

Δεν είχα ποτέ iphone αλλά τώρα μου δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσω το 15 pro max. (Το 15 pro ήθελα αλλά διάβασα τραγικά σχόλια για την μπαταρία και μιας και προέρχομαι από s21, δεν θέλω να ξαναμπλέξω σε τέτοια μονοπάτια).

Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι τα must αξεσουάρ όταν αγοράζεις ένα iphone. Θέλει θήκη, τζαμάκι οθόνης, τζαμάκι για τις κάμερες, φορτιστή τον επίσημο της apple κλπ;

Επίσης, αν υπάρχει κάποιο tip για την ομαλή μετάβαση από android σε iphone, καλοδεχούμενο.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ!

Για τα αξεσουάρ ότι ισχύει για όλα τα τηλέφωνα ισχύει και για αυτό. Τίποτα το ιδιαίτερο. Για τη μετάβαση υπάρχει η Android εφαρμογή move to ios που μεταφέρει τα περισσότερα δεδομένα από Android σε ios.

20 minutes ago, montoya_42 said:

Σήμερα μου έκανε το εξής κουφό. Χτυπούσε κλήση αλλά η οθόνη δεν άναψε. Επίσης αρκετές φορές χτυπάει μια φορά η κλήση και μετά σταματάει ο ήχος και απλά φαίνεται στην οθόνη. Το τηλέφωνο το έχω πάνω στο γραφείο.

Έχει συμβεί σε άλλους; 

Λογικά θα φταίει ότι είσαι κοντά στο τηλέφωνο και το κοιτάς. Άλλαξε αυτή τη ρύθμιση να δεις αν αλλάξει κάτι...

 

IMG_7288.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, thomka said:

Καλησπέρα! 

Δεν είχα ποτέ iphone αλλά τώρα μου δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσω το 15 pro max. (Το 15 pro ήθελα αλλά διάβασα τραγικά σχόλια για την μπαταρία και μιας και προέρχομαι από s21, δεν θέλω να ξαναμπλέξω σε τέτοια μονοπάτια).

Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι τα must αξεσουάρ όταν αγοράζεις ένα iphone. Θέλει θήκη, τζαμάκι οθόνης, τζαμάκι για τις κάμερες, φορτιστή τον επίσημο της apple κλπ;

Επίσης, αν υπάρχει κάποιο tip για την ομαλή μετάβαση από android σε iphone, καλοδεχούμενο.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ!

Tζαμακι flolab και θηκη pitaka εχω....τζαμακι για καμερες οχι μην βαλεις δημιουργει αντανακλασεις..φορτιστη του s23u χρησιμοποιω

ακουστικα airpods pro 2 type c και μπορω να πω μονο θετικα σχόλια... αντικατεστησα και το plantronics που εχω στο γραφειο με τα airpods pro 2...τρεξιμο δυνατα κομματια και δεν φευγουν απο τα αυτια...

δεν ξερω τι χρηση κανεις στο android αλλα εγω που εβαζα πολλες εφαρμογες κτλ τα εχω βρει τα περισσοτερα στο αιφον...

εφοσον το παρεις και εχεις αποριες θα ρωτησεις και θα σου απαντησουμε...εχω ακομα και τα 2 συστηματα(apple + android) οπότε όπου μπορώ θα σε βοηθήσω..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, koutsis said:

Για τα αξεσουάρ ότι ισχύει για όλα τα τηλέφωνα ισχύει και για αυτό. Τίποτα το ιδιαίτερο. Για τη μετάβαση υπάρχει η Android εφαρμογή move to ios που μεταφέρει τα περισσότερα δεδομένα από Android σε ios.

Λογικά θα φταίει ότι είσαι κοντά στο τηλέφωνο και το κοιτάς. Άλλαξε αυτή τη ρύθμιση να δεις αν αλλάξει κάτι...

 

IMG_7288.jpeg

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό σκέφτηκα αλλά δεν είμαι κοντά. Γι αυτό έγραψα ότι το έχω στο γραφείο. 

Παρόλα αυτά θα το τσεκάρω. 

Ευχαριστώ 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2024 at 2:48 ΜΜ, montoya_42 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό σκέφτηκα αλλά δεν είμαι κοντά. Γι αυτό έγραψα ότι το έχω στο γραφείο. 

Παρόλα αυτά θα το τσεκάρω. 

Ευχαριστώ 

Το ιδιο αντιμετωπίζω και εγώ το τελευταίο διάστημα, το θέμα είναι ότι εμένα μου το κάνει και στο ρολόι. Ακούγεται για μισό δευτερόλεπτο ο ήχος κλήσης και στα δύο, και μετά απλά φαίνεται στην οθόνη ότι κάποιος με καλεί. Το κάνει ακόμη και αν δεν έχω το κινητό μπροστά μου. 

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2024 at 11:38 ΜΜ, koutsis said:

Για τα αξεσουάρ ότι ισχύει για όλα τα τηλέφωνα ισχύει και για αυτό. Τίποτα το ιδιαίτερο. Για τη μετάβαση υπάρχει η Android εφαρμογή move to ios που μεταφέρει τα περισσότερα δεδομένα από Android σε ios.

Λογικά θα φταίει ότι είσαι κοντά στο τηλέφωνο και το κοιτάς. Άλλαξε αυτή τη ρύθμιση να δεις αν αλλάξει κάτι...

 

IMG_7288.jpeg

Τελικά το πρόβλημα συνεχίζεται. 

Κάποια άλλη πρόταση; 

6 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Το ιδιο αντιμετωπίζω και εγώ το τελευταίο διάστημα, το θέμα είναι ότι εμένα μου το κάνει και στο ρολόι. Ακούγεται για μισό δευτερόλεπτο ο ήχος κλήσης και στα δύο, και μετά απλά φαίνεται στην οθόνη ότι κάποιος με καλεί. Το κάνει ακόμη και αν δεν έχω το κινητό μπροστά μου. 

Ακριβώς αυτό. Χτυπάει 1 φορά και τέλος. 

Ρολόι δεν χρησιμοποιώ. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

IMG_0523.thumb.jpeg.4cc5109a690124222e338e6609662184.jpeg
 

εάν έχει μπει εδώ κάποιο προφίλ .. πρέπει να γίνουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις για να ακούγονται οι κλήσεις …

εκτός αν εννοείται…το γνωστό θέμα με τον έλεγχο που κάνει η συσκευή , αν ο χρήστης βλέπει την οθόνη…..σταματάει τον ήχο στις κλήσεις μετά το πρώτο κουδούνισμα ή χαμηλώνει την ένταση στο ελάχιστο … 

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια αυτού που αναφέρει ο φίλος από πάνω περί χαμήλωμα έντασης κουδουνισματος, απλά απενεργοποιείς το Δυνατότητες προσοχής:

 

IMG_1225.jpeg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Σε συνέχεια αυτού που αναφέρει ο φίλος από πάνω περί χαμήλωμα έντασης κουδουνισματος, απλά απενεργοποιείς το Δυνατότητες προσοχής:

 

IMG_1225.jpeg

Έγραψα ότι το έκανα αλλά δεν άλλαξε τίποτα. 
Άλλωστε ανέφερα στο αρχικό ποστ ότι μου το κάνει ενώ το έχω πάνω στο γραφείο. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά εχθές το έκανε και μένα το 14 plus. Ούτε από το τηλέφωνο ούτε από το ρολόι, απλά είδα την κλήση αλλά δεν Ακουγόταν ήχος ούτε  δόνηση από καμία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xabos said:

IMG_0523.thumb.jpeg.4cc5109a690124222e338e6609662184.jpeg
 

εάν έχει μπει εδώ κάποιο προφίλ .. πρέπει να γίνουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις για να ακούγονται οι κλήσεις …

εκτός αν εννοείται…το γνωστό θέμα με τον έλεγχο που κάνει η συσκευή , αν ο χρήστης βλέπει την οθόνη…..σταματάει τον ήχο στις κλήσεις μετά το πρώτο κουδούνισμα ή χαμηλώνει την ένταση στο ελάχιστο … 

Αυτό είχα πάθει όταν το πήρα το κινητό. Ήταν ενεργοποιημένο κάποιο προφίλ στην συγκέντρωση, δεν ακούγονταν ο ήχος από τις ειδοποιήσεις συγκεκριμένες ώρες και είχα τρελαθεί μέχρι να το βρω και να το απενεργοποιησω! Δεν μπορούσα να καταλάβω τι φταίει. 

Link to comment
Share on other sites

Μην παιδεύεστε άσκοπα, το πρόβλημα δεν έχει λύση. Δεν φταίει κάποια συγκέντρωση, δεν φταίνε οι δυνατότητες προσοχής, δεν υπάρχει καμία ρύθμιση που να το λύνει. Αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς θέμα από τον Μάρτιο και έχω κάνει τα πάντα: σβήσιμο και set up as new σε τηλέφωνο και ρολόι, άπειρες ώρες στην υποστήριξη της apple, αγορά καινούργιου τηλεφώνου και ρολογιού, αλλαγή sim, αλλαγή παρόχου και πολλά άλλα που ούτε καν θυμάμαι πια.

Το πρόβλημα βρίσκεται στο iOS και, αν θυμάμαι καλά, υπάρχει από την 17.2 και έπειτα. Ο ήχος κλήσης και η δόνηση χτυπάνε για ένα δευτερόλεπτο και μετά σταματάνε και σε τηλέφωνο και σε ρολόι. Έχω χάσει άπειρες κλήσεις έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Olja said:

Μην παιδεύεστε άσκοπα, το πρόβλημα δεν έχει λύση. Δεν φταίει κάποια συγκέντρωση, δεν φταίνε οι δυνατότητες προσοχής, δεν υπάρχει καμία ρύθμιση που να το λύνει. Αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς θέμα από τον Μάρτιο και έχω κάνει τα πάντα: σβήσιμο και set up as new σε τηλέφωνο και ρολόι, άπειρες ώρες στην υποστήριξη της apple, αγορά καινούργιου τηλεφώνου και ρολογιού, αλλαγή sim, αλλαγή παρόχου και πολλά άλλα που ούτε καν θυμάμαι πια.

Το πρόβλημα βρίσκεται στο iOS και, αν θυμάμαι καλά, υπάρχει από την 17.2 και έπειτα. Ο ήχος κλήσης και η δόνηση χτυπάνε για ένα δευτερόλεπτο και μετά σταματάνε και σε τηλέφωνο και σε ρολόι. Έχω χάσει άπειρες κλήσεις έτσι. 

Είναι κάποιο bug που δεν έχει λυθεί προφανώς 

Τι σχέση μπορεί να έχει η sim, το ρολόι, ο πάροχος

Κατι στο λογισμικό της συσκευής συμβαίνει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Και σε εμένα γιατί δεν το κάνει ρε παιδιά;
Και ο ήχος χτυπάει, και η δόνηση βαράει, και στο ρολόι (AW7) και στο κινητό και παντού.
Έχω ενεργή την δυνατότητα προσοχής γιατί όταν είμαι κοντά και με βλέπει δεν θέλω να βαράει σαν δαιμονισμένο και να σπάει τα αρ....α των γύρω.
Όταν είμαι κοντά, βαράει μια δυνατά και μετά χαμηλώνει.
Όταν είμαι μακριά, βαράει μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
Και η δόνηση.
Και σε κινητό και σε ρολόι.

Εννοείται ήρεμα το λέω. Δεν γράφω για να σας εκνευρίσω.
Απλά σας λέω ότι σε εμένα δουλεύει μια χαρά.
Το ξέρω ότι θέλετε να μου ρίξετε μπουνιά...αλλά τί να κάνω που δουλεύουν σωστά;;; 😃
Με 17.2 είμαι.

Κάνα ήχο κλήσης αλλάξατε;
Βάλτε ένα κλασικό ντρίν ξέρω γω.
Μήπως να κλείνατε το Wifi Calling μπάς και....
Τί σας λέω τώρα ε;;;;

Ελπίζω να είναι bag και να λυθεί με αναβάθμιση. Είναι η πιο εύκολη λύση.

Εγώ 3-4 μήνες παιδευόμουν με μια συντόμευση η οποία εκφωνούσε ένα κείμενο όταν γινόταν κάτι συγκεκριμένο.
Ακουγόταν τέρμα χαμηλά.
Ήθελα να ανεβάσω την ένταση.
Ρε έφαγα τον τόπο. Ανέβαζα ήχο κατέβαζα ήχο, μια το ένα μια το άλλο....Siri...Miri...εν τέλη ανακάλυψα ότι για να ανεβάσω την ένταση της συντόμευσης....θα πρέπει να το κάνω ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ που αναπαράγεται ο ήχος της συντόμευσης!!!!
ή να κάνω edit την συντόμευση, να πατήσω play στον ήχο και εκείνη ΑΚΡΙΒΩΣ την ώρα να ανεβάσω την ένταση.
F@kkkkk!!! 😵

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, pavlidisc said:

Καλημέρα σε όλους.

Και σε εμένα γιατί δεν το κάνει ρε παιδιά;
Και ο ήχος χτυπάει, και η δόνηση βαράει, και στο ρολόι (AW7) και στο κινητό και παντού.
Έχω ενεργή την δυνατότητα προσοχής γιατί όταν είμαι κοντά και με βλέπει δεν θέλω να βαράει σαν δαιμονισμένο και να σπάει τα αρ....α των γύρω.
Όταν είμαι κοντά, βαράει μια δυνατά και μετά χαμηλώνει.
Όταν είμαι μακριά, βαράει μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
Και η δόνηση.
Και σε κινητό και σε ρολόι.

Εννοείται ήρεμα το λέω. Δεν γράφω για να σας εκνευρίσω.
Απλά σας λέω ότι σε εμένα δουλεύει μια χαρά.
Το ξέρω ότι θέλετε να μου ρίξετε μπουνιά...αλλά τί να κάνω που δουλεύουν σωστά;;; 😃
Με 17.2 είμαι.

Κάνα ήχο κλήσης αλλάξατε;
Βάλτε ένα κλασικό ντρίν ξέρω γω.
Μήπως να κλείνατε το Wifi Calling μπάς και....
Τί σας λέω τώρα ε;;;;

Ελπίζω να είναι bag και να λυθεί με αναβάθμιση. Είναι η πιο εύκολη λύση.

Εγώ 3-4 μήνες παιδευόμουν με μια συντόμευση η οποία εκφωνούσε ένα κείμενο όταν γινόταν κάτι συγκεκριμένο.
Ακουγόταν τέρμα χαμηλά.
Ήθελα να ανεβάσω την ένταση.
Ρε έφαγα τον τόπο. Ανέβαζα ήχο κατέβαζα ήχο, μια το ένα μια το άλλο....Siri...Miri...εν τέλη ανακάλυψα ότι για να ανεβάσω την ένταση της συντόμευσης....θα πρέπει να το κάνω ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ που αναπαράγεται ο ήχος της συντόμευσης!!!!
ή να κάνω edit την συντόμευση, να πατήσω play στον ήχο και εκείνη ΑΚΡΙΒΩΣ την ώρα να ανεβάσω την ένταση.
F@kkkkk!!! 😵

Τα bug δεν εμφανίζονται σε όλες τις συσκευές 

Εμφανιζονται σε λίγες συσκευές ή σε πολλές αλλά ο λόγος δεν είναι κάποιος συγκεκριμένος 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Τι σχέση μπορεί να έχει η sim, το ρολόι, ο πάροχος

Ο πάροχος μπορεί να φταίει για την ανάλυση της ipv6. Το ρολόι μπορεί να έχει κάποια σχέση όσον αφορά τη σύνδεση του με το κινητό και τη διαχείριση της εισερχόμενης κλήσης. Εφόσον μπορείς να κάνεις σίγαση στην κλήση και από το ρολόι, μπορεί το πρόβλημα να προέρχεται από εκεί.

Όπως και να έχει, το πρόβλημα είναι στο software του κινητού και, όπως σωστά αναφέρατε, τα bugs δεν εμφανίζονται σε όλες τις συσκευές. Απλώς σε εμένα το πρόβλημα προέκυψε σε δύο 15 Pro Max και σε ένα 15 Pro. Έχω αλλάξει ήχο κλήσης, έχω απενεργοποιήσει WiFi Calling, έχω μπει με διαφορετικό Apple ID.

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε φίλε μου.
Είναι όντως πολύ εκνευριστικό :-/.
Σε σπάει τα νεύρα.
Ειδικά να χάνεις κλήσεις από ήχο....είναι...είναι...είναι...στον εγκέφαλο σε βαράει.

Μεταξύ όλων των άλλων που έκανες, δοκίμασες να κλείσεις την δόνηση; ή να αφήσεις μόνο δόνηση;
ή να αποσυνδέσεις το ρολόι από το κινητό και να το αφήσεις σκέτο;
ή να κλείσεις wifi ρολογιού;
ή
ή
ή
...δηλαδή, ψάξου σε κάτι που θα το θεωρούσες εντελώς "κουλό".
Εφόσον όλα τα φυσιολογικά τα έχεις δοκιμάσει.

Αν και....εάν έν τέλη είναι bug...θέλει την αναβάθμισή του...

Συμφωνώ στο ότι ο πάροχος και οι υπηρεσίες που μπορεί να φταίνε..

Υ.Γ.
Μήπως φταίει το 5G+;;;;
Δεν αντέχει την πολύ ταχύτητα και του κόβεται η λαλιά 😁 ;;;;
Λέμε και καμία χαζαμάρα να ανεβαίνει λίγο η διάθεση.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι και βλακεία αυτό που θα γράψω και απλά να τυχαίνει...αλλά το πρόβλημα το αντιμετωπίζετε όσοι έχετε και ρολόϊ, από αυτά που διαβάζω.

Σε εμένα και στις κοπέλας μου όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Ίσως να είναι και βλακεία αυτό που θα γράψω και απλά να τυχαίνει...αλλά το πρόβλημα το αντιμετωπίζετε όσοι έχετε και ρολόϊ, από αυτά που διαβάζω.

Σε εμένα και στις κοπέλας μου όλα καλά.

Καθόλου βλακεία δεν έγραψες. Κι εγώ βλέπω ότι συμβαίνει σε χρήστες με ρολόγια κυρίως.

5 minutes ago, pavlidisc said:

Ε ρε φίλε μου.
Είναι όντως πολύ εκνευριστικό :-/.
Σε σπάει τα νεύρα.
Ειδικά να χάνεις κλήσεις από ήχο....είναι...είναι...είναι...στον εγκέφαλο σε βαράει.

Μεταξύ όλων των άλλων που έκανες, δοκίμασες να κλείσεις την δόνηση; ή να αφήσεις μόνο δόνηση;
ή να αποσυνδέσεις το ρολόι από το κινητό και να το αφήσεις σκέτο;
ή να κλείσεις wifi ρολογιού;
ή
ή
ή
...δηλαδή, ψάξου σε κάτι που θα το θεωρούσες εντελώς "κουλό".
Εφόσον όλα τα φυσιολογικά τα έχεις δοκιμάσει.

Αν και....εάν έν τέλη είναι bug...θέλει την αναβάθμισή του...

Όλα όσα έγραψες τα έχω κάνει. Προς το παρόν το τεστάρω έχοντας απενεργοποιήσει τη ρύθμιση να κάνεις σίγαση στην κλήση καλύπτοντας την οθόνη του ρολογιού. Μέχρι τώρα δεν το έχει κάνει, βλέπουμε...

Edited by Olja
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από το ρολόι τότε μην το έχεις συνδεμένο για λίγο 

πχ 1 μέρα 

Δεν νομίζω ότι φταίει αυτό 

Εγω που έχω ρολόι τα έχω και τα δυο στο αθόρυβο 

Δεν υπάρχει λόγος να φοράς ρολόι και να χτυπάνε όλα μαζί 

Δεν μπορείς να χάσεις κλήσεις αφού φοράς ρολόι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tasos19s said:

Αν είναι από το ρολόι τότε μην το έχεις συνδεμένο για λίγο 

πχ 1 μέρα 

Δεν νομίζω ότι φταίει αυτό 

Εγω που έχω ρολόι τα έχω και τα δυο στο αθόρυβο 

Δεν υπάρχει λόγος να φοράς ρολόι και να χτυπάνε όλα μαζί 

Δεν μπορείς να χάσεις κλήσεις αφού φοράς ρολόι 

Όταν σταματάει ο ήχος κλήσης και η δόνηση στο κινητό, απευθείας σταματάει και στο ρολόι, αυτό είναι το πρόβλημα. 

Αν τα βάλω και τα δύο στο αθόρυβο (μόνο με δόνηση δηλαδή), τότε σταματάει η δόνηση και στα δύο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Olja said:

Όταν σταματάει ο ήχος κλήσης και η δόνηση στο κινητό, απευθείας σταματάει και στο ρολόι, αυτό είναι το πρόβλημα. 

Αν τα βάλω και τα δύο στο αθόρυβο (μόνο με δόνηση δηλαδή), τότε σταματάει η δόνηση και στα δύο.

Ε λογικό μου ακούγεται 

Απο το τηλέφωνο πηγάζει το πρόβλημα θεωρώ 

Κλεισε το Bluetooth στο τηλέφωνο και παρατήρησε τι συμβαίνει σε μερικές κλήσεις 

Αν είναι από το ρολόι θα φανεί 

Κοιταξε πολλά είναι πιθανά δεν είναι παράξενο να φταίει οτιδήποτε 

 

Εγω έτσι με την μικρή μου εμπειρία θεωρώ ότι κάτι συμβαίνει με το iOS στο κινητό 

Ειναι κάποιο bug 

Πχ το iPhone 11 Pro είχε κάποιο θέμα και χτυπούσαν αδύναμα οι κλήσεις. Δεν λυνόταν με τίποτα 

Κάποιες συσκευές με συγκεκριμένο hardware είχαν αυτό το θέμα που το δημιουργούσε βέβαια το software 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xabos said:

Φαντάζομαι ότι είναι ρολόι της apple…. και όχι third party.. τύπου  Huawei

Στη δική μου περίπτωση, σωστά φαντάζεσαι. Το θέμα είναι ότι, το αντιμετωπίζει και ο @montoya_42, που απ' ότι αναφέρει δεν έχει ρολόι συνδεμένο. Οπότε, λογικά, είναι κάποιο bug που συμβαίνει σε τυχαίο αριθμό χρηστών.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, xabos said:

Φαντάζομαι ότι είναι ρολόι της apple…. και όχι third party.. τύπου  Huawei

Ναι, για Apple Watch μιλάμε.

6 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ε λογικό μου ακούγεται 

Απο το τηλέφωνο πηγάζει το πρόβλημα θεωρώ 

Κλεισε το Bluetooth στο τηλέφωνο και παρατήρησε τι συμβαίνει σε μερικές κλήσεις 

Αν είναι από το ρολόι θα φανεί 

Κοιταξε πολλά είναι πιθανά δεν είναι παράξενο να φταίει οτιδήποτε 

 

Εγω έτσι με την μικρή μου εμπειρία θεωρώ ότι κάτι συμβαίνει με το iOS στο κινητό 

Ειναι κάποιο bug 

Πχ το iPhone 11 Pro είχε κάποιο θέμα και χτυπούσαν αδύναμα οι κλήσεις. Δεν λυνόταν με τίποτα 

Κάποιες συσκευές με συγκεκριμένο hardware είχαν αυτό το θέμα που το δημιουργούσε βέβαια το software 

 

Προς το παρόν έχω απενεργοποιήσει την κάλυψη για σίγαση από το ρολόι και φαίνεται να δουλεύει κανονικά.

Το να αποσυνδέσω το ρολόι είναι το μόνο που δεν έχω κάνει, αλλά το χρειάζομαι για τη δουλειά μου, οπότε και να φταίει το ρολόι πάλι θα πρέπει να το φοράω.

Το θέμα είναι ότι παιδεύομαι με αυτό το πρόβλημα μήνες τώρα και λύση δεν υπάρχει. Αν μου το ξανακάνει, υπάρχει και ένα S24 Ultra που περιμένει υπομονετικά στο συρτάρι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...