Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, stefanidisg said:

Τι έχει γίνει εδώ ; 

IMG_0622.jpeg

IMG_0623.jpeg

Τέλη Αυγούστου είχε βγει ανανεωμένη έκδοση 17.6.1 (reissued) που όμως ήταν διαθέσιμη μόνο μέσω iTunes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

11 ώρες πριν, Nq77 said:

Σημερα 14 Σεπτεμβρίου η υγεία μπαταρίας είναι στο 94% , παρατηρώντας μια ΡΑΓΔΑΙΑ πτώση ανά 5 μέρες πλέον( όσον αφορά την υγεία μπαταρίας όχι την επίδοση της)

Σε 6 μήνες δηλαδή έχασε 6% , χάνοντας τον τελευταίο μήνα τα 3%.

Δηλαδη Ας πούμε μέχρι 15 Αυγούστου είχε 98% και από τότε μέχρι σήμερα έχει πάει στο 94%.

Σαν χρήστης δεν μπορώ να πω…το ευχαριστιέμαι το κινητό.

 

IMG_2548.png

IMG_2549.png

Με βάση τη χρήση που κάνεις, τα βρίσκω φυσιολογικά τα νούμερα, κυρίως επειδή όπως έθιξε ένας συνάδελφος πιο πρίν, ήδη μέσα σε ένα 6μηνο έχεις συμπληρώσει 217 κύκλους φορτίσεων. Μην ξεχνάς επίσης ότι τώρα το καλοκαίρι, με τις αυξημένες θερμοκρασίες, επηρεάζεται προς το αρνητικό και η μπαταρία οπότε, σκέψου από τη μία η ζέστη από την εξωτερική θερμοκρασία και η ζέστη από τη φόρτιση τι μπορούν να προκαλέσουν στη μπαταρία. 

Επίσης, εφόσον λες ότι του έχεις πιει το αίμα, πιθανόν να το έχεις φορτίσει και με ασύρματο φορτιστή η power bank η οποία διαδικασία, επηρεάζει επίσης. Εφόσον λες οτι του έχεις πιει το αίμα, πιστεύω ότι είναι νορμάλ. Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσο είναι και αξιόπιστο το ποσοστό στην υγεία, στο 12αρι που έχω, στις ρυθμίσεις αναφέρει 99%, στο 3utools αναφέρει 98%. Μιλάμε όμως για ποσοστά τα οποία δεν έχουν ιδιαίτερο αντίκτυπο στην αυτονομία, από 90% και κάτω φαίνεται, στα Pro Max όμως μοντέλα, είναι ακόμα πιο κάτω το ποσοστό, πρέπει να πέσει αρκετά χαμηλά για να νιώσεις ότι έχει επηρεαστεί η αυτονομία. 

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Nq77 said:

Γεια χαρά σε όλα τα μέλη 

Θέλω να θίξω ένα θέμα με την μπαταρία (Νέος χρήστης apple)

Εχω στην κατοχή μου ένα 15 pro max 512 , το οποίο αγοράστηκε στις 20 Μαρτίου 2024.

Σημερα 14 Σεπτεμβρίου η υγεία μπαταρίας είναι στο 94% , παρατηρώντας μια ΡΑΓΔΑΙΑ πτώση ανά 5 μέρες πλέον( όσον αφορά την υγεία μπαταρίας όχι την επίδοση της)

Σε 6 μήνες δηλαδή έχασε 6% , χάνοντας τον τελευταίο μήνα τα 3%.

Δηλαδη Ας πούμε μέχρι 15 Αυγούστου είχε 98% και από τότε μέχρι σήμερα έχει πάει στο 94%.

Σαν χρήστης δεν μπορώ να πω…το ευχαριστιέμαι το κινητό.

Φορτιζω μέχρι 100% και όχι μέχρι 80% , με τον επίσημο φορτιστή , δεν κάνω χρήση του κινητού ενοσώ το φορτιζω.

Κάνω αρκετό multitasking (πχ YouTube στο παρασκήνιο και social ταυτόχρονα , όχι κάποια σύνδεση σε τηλεόραση μέσω usb-c hub κλπ).

Σε επικοινωνία με την apple μου είπαν πως δεν βλέπουν κάτι σοβαρό στην μπαταρία , αλλά και ούτε είναι και απόλυτα φυσιολογικό.

Εγω ξέρω να πω όταν δίνεις ένα μισθό αξιωματικού (1500+) , για να πάρεις ένα κινητό , θες να το ευχαριστηθείς και να κανεις τα μέγιστα που μπορείς με αυτό.

Αμα είναι να φοβόμαστε μην το φορτίζουμε πολύ, μην κάνουμε multitasking , μην το χρησιμοποιούμε κατά την φόρτιση , μην το φορτίζουμε με ταχύ φορτιστή , δεν έχει νόημα….

Η τελική ερώτηση που θέλω να σας θέσω είναι:

Υπαρχει κάποιο άλλο μέλος που να του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με την μπαταρία και την ‘υγεία’ της;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το «σεντόνι»

 

IMG_2548.png

IMG_2549.png

Με 15 PM (512) κι εγώ...

90 κύκλους φόρτισης και αναφέρει 97% υγεία μπαταρίας.

Από τότε που σταμάτησα να το φορτίζω με γρήγορο φορτιστή, δεν ξαναεπεσε το ποσοστό. Αν θυμάμαι καλά, πήγε στο 97% στους 60 - 65 κύκλους φόρτισης.

Γενικά όσο μπορείς, απέφυγε τη γρήγορη φόρτιση εκτός και αν βιάζεσαι και θέλεις να φορτίζει κάθε φορά γρήγορα. Το πιο σημαντικό είναι να μην μπαίνεις συνέχεια και κοιτάς την υγεία. Στο τέλος θα σου δημιουργήσει πλασιμπο και θα νομίζεις ότι δεν έχεις καλή αυτονομία. Εννοείται "άκου" και όλα τα παραπάνω που έχουν γραφτεί από τους υπόλοιπους και θα είσαι σούπερ! Κοίτα να το χαρείς χωρίς να αγχώνεσαι για κάτι. Στην τελική, μια μπαταρία είναι που αλλάζει όποτε  γουστάρεις! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alelo said:

Το δικό μου το 15 pro max από Ιανουάριο 2024 με 133 φορτίσεις είναι 100% . με τις δικιέ σου που έχεις 217 πιστεύω πως είναι νορμαλ το ποσοστό . 

133 κύκλους πως τους έχεις πετύχει σε τόσο μεγάλο διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nq77 said:

133 κύκλους πως τους έχεις πετύχει σε τόσο μεγάλο διάστημα;

Το ίδιο ακριβώς νούμερο έχω πετύχει κι εγώ μετά από ένα χρόνο που αγόρασα το 12αρι μου, δύο πράγματα εδώ. Για ένα εξάμηνο χρησιμοποιούσα άλλη συσκευή, την είχα αφήσει στην άκρη και δεύτερον, όταν βρίσκομαι στο σπίτι, χρησιμοποιώ το τάμπλετ κυρίως και το κινητό το έχω για κλήσεις, άλλες δουλειές που δεν μπορώ να κάνω με το τάμπλετ. Σκέψου ότι όσο το χρησιμοποιούσα και τώρα που το χρησιμοποιώ και πάλι, φορτίζω ανά δύο μέρες συνήθως, αντίστοιχη χρήση πιθανόν να κάνει και ο συνάδελφος. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nq77 said:

133 κύκλους πως τους έχεις πετύχει σε τόσο μεγάλο διάστημα;

Τι να σου πω . Μια νορμαλ χρήση κανω. Αλλά πάντα με φορτιστή 5w apple και όταν υπάρχει ανάγκη για γρήγορη φόρτιση που και που . 1.5 με 2 μέρες μπαταρία 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανετε update σημερα να δειτε το ποσοστο πριν και μετα ποσο θα παει!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, arxontas2323 said:

Οσοι κανετε update σημερα να δειτε το ποσοστο πριν και μετα ποσο θα παει!!

Μη μας κλέψει η Apple 3%. :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούω τέτοια για την μπαταρία και θελουμε να πουλήσουμε 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, motoboots said:

Μη μας κλέψει η Apple 3%. :classic_laugh:

παντα μετα απο μεγαλα update πεφτει!!εμενα επεσε κατα 2% μολις εβαλα rc ios18

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλά που ενημέρωσες γιατί είμαι 100% με 133 κύκλους φόρτισης και αγορά από Ιανουάριο 2024. Δεν θέλω να δω κάνα 97-98% μετά από την αναβάθμιση 

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alelo said:

Καλά που ενημέρωσες γιατί είμαι 100% με 133 κύκλους φόρτισης και αγορά από Ιανουάριο 2024. Δεν θέλω να δω κάνα 97-98% μετά από την αναβάθμιση 

Μάλλον θα το δεις...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα iOS 18 το Σάββατο.
RC ήταν...οπότε και σήμερα την ίδια θα δώσουν.
Και ρολόι αναβάθμισα και mac. 
Όλα όμορφα 🙂

Όσο για την μπαταρία ... μην τρελένεστε ρε παιδιά.
Με φυσιολογική χρήση σε 3-4 χρόνια θα θέλει αλλαγή.

Εγώ δεν την δίνω καθόλου σημασία...να τώρα το καλοκαίρι ας πούμε...όταν φόρτιζα...από κάτω από το κινητό είχα παγοκυψέλη τυλιγμένη με πετσέτα ... για να μην ανεβάζει θερμοκρασία το κινητό. 😁
Ούτε που με νοιάζει δηλαδή...🤣😂

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Οσοι κανετε update σημερα να δειτε το ποσοστο πριν και μετα ποσο θα παει!!

ειμαι με 18rc απο την περασμενη Δευτερα και παραμενει 100% με 175 κυκλους φορτισης..

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η ώρα της αναβάθμισης… κατεβαίνει τώρα!

Edited by Giorikans

Μη επιτρεπτό μέγεθος φωτογραφίας στην υπογραφή.

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διάθεση της 18

Είχε όμως διαθέσιμη και την 17.7 ( ; ) 

Αναμένω την εγκατάσταση της 18... 3 ώρες ακόμη λέει 😂😂

(15 pro)

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τους βετεράνους του iOS...

Άντε κάνω την ενημέρωση. Ισχύει και στο iOS ότι μετά από μεγάλη αναβάθμιση θα πρέπει να στήνουμε τη συσκευή από την αρχή για αποφυγή προβλημάτων και δυσλειτουργιών ή δεν ασχολούμαι καν και συνεχίζω να το χαίρομαι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas_Ts_86 said:

Να ρωτήσω κάτι τους βετεράνους του iOS...

Άντε κάνω την ενημέρωση. Ισχύει και στο iOS ότι μετά από μεγάλη αναβάθμιση θα πρέπει να στήνουμε τη συσκευή από την αρχή για αποφυγή προβλημάτων και δυσλειτουργιών ή δεν ασχολούμαι καν και συνεχίζω να το χαίρομαι;

Δεν ασχολείσαι καθόλου...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Να ρωτήσω κάτι τους βετεράνους του iOS...

Άντε κάνω την ενημέρωση. Ισχύει και στο iOS ότι μετά από μεγάλη αναβάθμιση θα πρέπει να στήνουμε τη συσκευή από την αρχή για αποφυγή προβλημάτων και δυσλειτουργιών ή δεν ασχολούμαι καν και συνεχίζω να το χαίρομαι;

Αυτό δεν ισχύει πουθενά. Ούτε στο ios ούτε στο Android. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Αυτό δεν ισχύει πουθενά. Ούτε στο ios ούτε στο Android. 

Έτσι μπράβο.

Παρόλα αυτά, ο μύθος συνεχίζει να αναπαράγεται.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...