Jump to content

OnePlus Nord 3


tamp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, koinos123 said:

Το παρέλαβα!
Καλή ποιότητα κατασκευής. Ωραία οθόνη. Δυνατή μπαταρία.

Αλλά, η εφαρμογή τηλεφώνου της google τραγική. Ολόκληρη oneplus, έναν dialer δεν μπόρεσαν να κάνουν;

 

Έχετε να προτείνεται μία εφαρμογή τηλεφωνικών κλήσεων αξιοπρεπής;

είχαν παλαιότερα σωστό dialer αλλά απο ενα σημείο και μετά τον αφαίρεσαν για της google.

Τι σε προβληματίζει με τον συγκεκριμένο; τα πάντα κάνει (μάλλον)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, mivechris said:

είχαν παλαιότερα σωστό dialer αλλά απο ενα σημείο και μετά τον αφαίρεσαν για της google.

Τι σε προβληματίζει με τον συγκεκριμένο; τα πάντα κάνει (μάλλον)

Αυτό που με προβλημάτισε είναι η έλλειψη δυνατότητας δημιουργίας συντομεύσεων στην επιφάνεια εργασίας.

Σε όλα τα προηγούμενα κινητά (διαφορετικούς dialers) μπορούσες να έχεις συντόμευση για άμεση κλήση, άμεσο μήνυμα, προβολή επαφής κτλ.

Στο dialer - επαφές της google το μόνο που εμφανίζει το κινητό είναι το αγαπημένες επαφές και μεμονωμένη επαφή. Και τα δύο δύσχρηστα!

Μου ξεφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

α δεν εχω ασχοληθεί με κάτι αντίστοιχο οπότε και δεν γνωρίζω, τις άμεσες κλήσεις να χρειαστώ κάτι τις κάνω απο το ρολόι οπότε και δεν εχω καθίσει 3 χρόνια τώρα να ψάξω αν υπάρχει κάποια τέτοια δυνατότητα στον google dialer.

39 minutes ago, koinos123 said:

Αυτό που με προβλημάτισε είναι η έλλειψη δυνατότητας δημιουργίας συντομεύσεων στην επιφάνεια εργασίας.

Σε όλα τα προηγούμενα κινητά (διαφορετικούς dialers) μπορούσες να έχεις συντόμευση για άμεση κλήση, άμεσο μήνυμα, προβολή επαφής κτλ.

Στο dialer - επαφές της google το μόνο που εμφανίζει το κινητό είναι το αγαπημένες επαφές και μεμονωμένη επαφή. Και τα δύο δύσχρηστα!

Μου ξεφεύγει κάτι;

 

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kostis2001 said:

Πολύ περίεργο να μην έχει άμεσες κλήσεις.Δοκιμασες από τα widget?

Στα widget έχει μόνο δύο! Αγαπημένες επαφές και Μεμονωμένη επαφή.

Και τα δύο στην υλοποίηση, τραγικά!

 

Έστω και με πληρωμή, υπάρχει κάποια αξιόλογη εφαρμογή τηλεφώνου και επαφών. Κάτι που να το έχετε δοκιμασμένο;


 

Screenshot_2023-08-27-19-51-04-22_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ερώτηση έχει φτιάξει η σταθεροποίηση της κάμερας σε 4κ βίντεο?αλλά προβλήματα εκτός απ' το dialer που αναφέρεται πιο πάνω υπάρχει γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και εγω σκεφτομαι να το αγορασω, διαβαζω διαφορα για battery drain και οτι θα διορθωθουν με updates. Βλεπω και το Samsung Α54 αλλα θεωρω οτι το Nord 3 υπερτερει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κανένα καλό ποιοτικό τζαμί για Nord 3 από Ελλάδα ή εξωτερικό που να το έχετε;(αλλά όταν βγάζεις selfie να μην ασπρίζει η φωτό επειδή αντανακλα στο τζάμι).

 

Έχετε πάρει και Τζαμάικα για τις κάμερες πίσω;Αν βάλουμε στις κάμερες τζαμακια θα έχουμε θέμα με τις λήψεις;

Και καμιά καλή θήκη να προστατεύει τις κάμερες πίσω;

 

Αυτή σκεφτόμουν λέτε να έχει θέμα με τελωνείο γιατί είναι από Κίνα;

 

https://www.aliexpress.com/item/1005005939406387.html

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές, εδώ και 2 εβδομάδες, έχω θετικές εντυπώσεις.
Συνηθίζω να χαμηλώνω τις επιδόσεις, γιατί έχω και άλλες συσκευές που ζορίζω.
ΑΛΛΑ ζεστένεται πάρα πολύ, σε θέματα που δεν το περίμενα. Ας πούμε σαν hotspot ζεματάει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eυτυχής κάτοχος από χθες της συσκευής, έχω το 16gb 256- έκανα και ένα update, δεν ξέρω τι πατησα, αλλά η χειρονομία να διαγράφετε εφαρμογές και περιηγησεις δεν μπορώ να βρώ, υπάρχει τρόπος να επανέλθει μέσω ρυθμίσεων μενου καμια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

ακύρο , το έχω βρει, ειλίκρινά "θηρίο", ικανοποιητικό μέγεθος, εξαιρετική αυτονομία, τρομακτικά γρήγορο, καλή ποιότητα φωτογραφιών, δεν θέλω περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ. Είναι ένα καλό τηλέφωνο.

Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι η εφαρμογή της google για τις επαφές. Πολύ καλύτερη ήταν για εμένα της Samsung...

Τζάμι προστασίας με άριστη εφαρμογή:

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0CGDLWCWH?psc=1&ref=ppx_pop_dt_b_product_details

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δίνω OnePlus nord 3 άριστο ούτε μήνα δεν έχει κλείσει το πράσινο χρώμα το ωραίο η έκδοση 16/256 με ένα τζαμακι φορεμένο και άλλο  1 τζαμί έξτρα και μια θήκη spiegen τύπου με προστασία για τις καμερες με το κουτί του φορτιστή του (ταχυφορτιστη) και αγορασμενο από ελλαδα από αξιόπιστη αλυσίδα με 2 χρόνια εγγύηση αναλαμβάνουν αυτοί τα πάντα..Από το E-shop.gr είναι γνωστό με πολλά μαγαζια στην Αθήνα.Το πουλάω λόγω ανάγκης αλλιώς δεν θα το έδινα..Το δίνω μόνο Αθήνα από συνάντηση από κοντά Γαλάτσι για έλεγχο όσο θέλετε...Οποίος το πάρει ας το ελέγξει δεν δέχομαι επιστροφες.Tο έχω πάρει χωρίς ΦΠΑ .Μην μου στέλνετε για παζάρια είναι άριστο ξέρω πόσο έχει αλλά όχι από αξιόπιστα μαγαζια το δίνω 440€ με τα έξτρα μαζί. το δινω όσο το πήρα με τα έξτρα.Δεν βάζω φωτό γιατί είναι άριστο.Τελικη τιμή χωρίς παζαρια...Ευχαριστώ

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά γειά σας.... 

Είμαι κάτοχος του Nord 2 και απόλυτα ικανοποιημένος από αυτό ( στην κάμερα ειδικά που με ενδιαφέρει κυρίως ) . 

Λέω να πάω στο Nord 3 , αξίζει η μετάβαση ?? 

Σε κάμερα έχουν διαφορά ?? 

Παρακαλώ τα φώτα σας , ιδιαίτερα όσων είχαν και το Nord 2 και έχουν άποψη από τα δύο τηλέφωνα . 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό σας βράδυ !!! 

Edited by Polson
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2023 at 10:56 ΠΜ, BOOM1 said:

Καλησπέρα δίνω OnePlus nord 3 άριστο ούτε μήνα δεν έχει κλείσει το πράσινο χρώμα το ωραίο η έκδοση 16/256 με ένα τζαμακι φορεμένο και άλλο  1 τζαμί έξτρα και μια θήκη spiegen τύπου με προστασία για τις καμερες με το κουτί του φορτιστή του (ταχυφορτιστη) και αγορασμενο από ελλαδα

Από το E-shop.gr είναι γνωστό με πολλά μαγαζια στην Αθήνα.

Tο έχω πάρει χωρίς ΦΠΑ

Μην μου στέλνετε για παζάρια είναι άριστο ξέρω πόσο έχει 

το δινω όσο το πήρα με τα έξτρα.Δεν βάζω φωτό γιατί είναι άριστο.Τελικη τιμή χωρίς παζαρια...Ευχαριστώ

510ευρώ έχει στο Eshop το κινητό καινούργιο με ΦΠΑ.

Αν βγάλουμε το 24% ΦΠΑ καλή ώρα, το κινητό βγαινει στα 410 καινούργιο, δηλαδή φθηνότερα από όσο πωλείται μτχ.

Ντροπη πραγματικά να κοροιδεύετε τον κόσμο με ψέματα .

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Fulgore1 said:

510ευρώ έχει στο Eshop το κινητό καινούργιο με ΦΠΑ.

Αν βγάλουμε το 24% ΦΠΑ καλή ώρα, το κινητό βγαινει στα 410 καινούργιο, δηλαδή φθηνότερα από όσο πωλείται μτχ.

Ντροπη πραγματικά να κοροιδεύετε τον κόσμο με ψέματα .

Είναι πολύ απλό όσοι μπορειτε να το  πάρετε χωρίς το ΦΠΑ πάρτε το όταν το πήρα εγώ είχε 538€.. Ελεύθερη αγορά έχουμε δεν είναι ντροπή αν δεν σου κάνει το προσπερνας..

Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθένας πουλάει σε ότι τιμή θέλει, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι απαγορεύεται να πουμε τα στραβά.

Αλλο πράγμα η ντροπή, άλλο πράγμα η κοροιδία. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μια ερωτησούλα, έκανα απεγκατάσταση μιας εφαρμογής, ( bitedefender  ), ωστόσο κάποια "υπολείμματα" βρίσκονται στην desktop επιφάνεια, υπάρχει τρόπος να απαλλαγώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, υπάρχει τρόπος να βάλω δικό μου ήχο στα μηνύματα? Έχω τη default εφαρμογή μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού τηλεφώνου, κάτοχος redmi note 9pro σήμερα. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε τυχόν αρνητικά της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2023 at 4:00 ΜΜ, ixgkami said:

Καλησπέρα, υπάρχει τρόπος να βάλω δικό μου ήχο στα μηνύματα? Έχω τη default εφαρμογή μηνυμάτων.

ανοιγεις το google messages,πάνω δεξια ειναι ο λογαριασμός σου.Το πατάς

Ρυθμίσεις για το Messages.

Ειδοποιήσεις

Εισερχόμενα μηνύματα

Κουδούνισμα (βάζεις τον ήχο που θες εσυ)

Ετοιμο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...