Jump to content

OnePlus Nord 3


tamp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος που το αγόρασε να μας πει αν μέσα στην συσκευασία έχει κάποια θήκη και αν το τηλέφωνο έρχεται από μόνο του με προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη;

 

Επιπλέον με VoWiFi είναι συμβατό? Για cosmote 5G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 23/10/2023 at 2:59 ΜΜ, Fulgore1 said:

Ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθένας πουλάει σε ότι τιμή θέλει, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι απαγορεύεται να πουμε τα στραβά.

Αλλο πράγμα η ντροπή, άλλο πράγμα η κοροιδία. 

 

Φίλε απλά να ξέρεις το πούλησα 415 γιατί κάποιοι δεν μπορούν να το πάρουν με αποφορολογηση και ξέρεις γιατί το πήρε επίσης θέλει να έχει αξιόπιστη εγγύηση του e Shop όχι σκρουτσομαγαζου ειδικά όταν αυτη η μάρκα δεν έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.Απευθυνομαι σε αυτούς που δεν μπορούν να πάρουν με αποφορολογηση και θέλουν να μην έχουν άγχος με εγγύηση... Σε αυτό το κοινό απευθύνομαι για αυτό πωλήθηκε... Και δεν είναι ντροπή.. Δεν κοροιδεψα κάποιον ότι είναι το λέω.. Και το έδωσα χωρίς τα έξτρα να ξέρεις 415

3 ώρες πριν, alnotas said:

Μπορεί κάποιος που το αγόρασε να μας πει αν μέσα στην συσκευασία έχει κάποια θήκη και αν το τηλέφωνο έρχεται από μόνο του με προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη;

 

Επιπλέον με VoWiFi είναι συμβατό? Για cosmote 5G

Δεν έχει θήκη και έχει απλά ζελατίνα στην οθόνη και φυσικά δεν έχει θέμα με VoWiFi 

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κάποιο καλό tempered glass, όχι full face (γιατί θα έχω και tpu Θήκη)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alnotas said:

Προτείνετε κάποιο καλό tempered glass, όχι full face (γιατί θα έχω και tpu Θήκη)

αυτο εχω παραγγειλει, ακομα δεν εχει φτασει, περιμενω

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0CGDLWCWH?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έδωσα το nord 3 τελικά και δίνω ένα τζαμακι καινούριο προστασίας για αυτό το κινητό γιατί τώρα μου ήρθε.. Από Αθήνα οποίος θέλει ας στείλει ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ixgkami said:

αυτο εχω παραγγειλει, ακομα δεν εχει φτασει, περιμενω

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0CGDLWCWH?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Γράψε εμπειρία μόλις το πάρεις και το βάλεις. Επειδή στα κινητά έχω πάντα TPU Case θα ήθελα να ήξερα αν αφήνει χώρο περιμετρικά το τζάμι για το χείλος του case.

Link to comment
Share on other sites

I pulled the trigger... Παρήγγειλα ένα πράσινο για την σύζυγο και ένα μαύρο για μένα, 16/256GB και τα δύο από το Perishop που σήμερα δίνει με κουπόνι -5% "NIKOS5". 

Βγήκαν 400,80€ έκαστο, νομίζω πολύ καλή τιμή για την μεγάλη έκδοση.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alnotas said:

I pulled the trigger... Παρήγγειλα ένα πράσινο για την σύζυγο και ένα μαύρο για μένα, 16/256GB και τα δύο από το Perishop που σήμερα δίνει με κουπόνι -5% "NIKOS5". 

Βγήκαν 400,80€ έκαστο, νομίζω πολύ καλή τιμή για την μεγάλη έκδοση.

 

Σε ενημέρωσαν (έστω στο περίπου) για τον χρόνο παράδοσης ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Soundwave said:

Σε ενημέρωσαν (έστω στο περίπου) για τον χρόνο παράδοσης ?

Κάτσε, την παραγγελία την έκανα πριν 2 ώρες, 06:30 το πρωί 😊
Τώρα είναι 08:48, δεν πιστεύω να έχουν ανοίξει καν.

Στο BestPrice λέει "Κατόπιν Παραγγελίας" αλλά μέσα από το eShop τους λέει "Σε Απόθεμα".
Διάβασα στις κριτικές του καταστήματος ότι κάποιοι είχαν θέματα με καθυστερήσεις. Νταξ' δεν τρελλαίνομαι. Αν μέχρι να έρθει το βγάλει κάποιος πιο φθηνά από 400€ που έδωσα, το ακυρώνω.

Έχεις ιδία εμπειρία με το κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alnotas said:

Κάτσε, την παραγγελία την έκανα πριν 2 ώρες, 06:30 το πρωί 😊
Τώρα είναι 08:48, δεν πιστεύω να έχουν ανοίξει καν.

Στο BestPrice λέει "Κατόπιν Παραγγελίας" αλλά μέσα από το eShop τους λέει "Σε Απόθεμα".
Διάβασα στις κριτικές του καταστήματος ότι κάποιοι είχαν θέματα με καθυστερήσεις. Νταξ' δεν τρελλαίνομαι. Αν μέχρι να έρθει το βγάλει κάποιος πιο φθηνά από 400€ που έδωσα, το ακυρώνω.

Έχεις ιδία εμπειρία με το κατάστημα;

Όχι δεν έχω αγοράσει από εκεί, συνήθως τα μαγαζιά λένε by default "χρόνος παράδοσης 1-3 ημέρες" ή "4-10 ημέρες" γι' αυτό ρώτησα 😄
Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο poco f5 (είχα και το xiaomi 13T αλλά το απέκλεισα) και γενικά "ψάχνομαι¨και με τις διαθεσιμότητες σε αυτές τις 2 συσκευές.

Edited by Soundwave
typo
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Soundwave said:

Όχι δεν έχω αγοράσει από εκεί, συνήθως τα μαγαζιά λένε by default "χρόνος παράδοσης 1-3 ημέρες" ή "4-10 ημέρες" γι' αυτό ρώτησα 😄
Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο poco f5 (είχα και το xiaomi 13T αλλά το απέκλεισα) και γενικά "ψάχνομαι¨και με τις διαθεσιμότητες σε αυτές τις 2 συσκευές.

Αν μπορείς πες μου επειδή είχες γιατί απέκλεισε το 13Τ τι σε χάλασε; Ότι θες ρώτας για το nord 3 γιατί το είχα ευχαριστώ 

2 ώρες πριν, alnotas said:

Κάτσε, την παραγγελία την έκανα πριν 2 ώρες, 06:30 το πρωί 😊
Τώρα είναι 08:48, δεν πιστεύω να έχουν ανοίξει καν.

Στο BestPrice λέει "Κατόπιν Παραγγελίας" αλλά μέσα από το eShop τους λέει "Σε Απόθεμα".
Διάβασα στις κριτικές του καταστήματος ότι κάποιοι είχαν θέματα με καθυστερήσεις. Νταξ' δεν τρελλαίνομαι. Αν μέχρι να έρθει το βγάλει κάποιος πιο φθηνά από 400€ που έδωσα, το ακυρώνω.

Έχεις ιδία εμπειρία με το κατάστημα;

Πάντως αν κοιτάς καλύτερη τιμή το έχει ήδη το jmctexh 373€ βέβαια και αυτό αργεί να τα φέρει από όσο λένε δες το αν ψάχνεις καλύτερη τιμή 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, BOOM1 said:

Πάντως αν κοιτάς καλύτερη τιμή το έχει ήδη το jmctexh 373€ βέβαια και αυτό αργεί να τα φέρει από όσο λένε δες το αν ψάχνεις καλύτερη τιμή 

Δεν νομίζω να αγοράσω ποτέ από μαγαζί με μόνιμα τιμές "κράχτες", εκτιμήσεις παράδοσης 14-18 εργάσιμων ημερών και τόσες κακές κριτικές.

Πήρα τηλέφωνο στο perishop και μου είπαν αποστολή σε 4-5 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, BOOM1 said:

Αν μπορείς πες μου επειδή είχες γιατί απέκλεισε το 13Τ τι σε χάλασε; Ότι θες ρώτας για το nord 3 γιατί το είχα ευχαριστώ

Αν ήμουν fan των καμερών, θα είχα πάει καρφί στο 13Τ, αλλά επειδή δεν με ενδιαφέρουν οι κάμερες, με ξενέρωσε (όταν το πρόσεξα), ο MTK 8200, οπότε με καλύτερη τιμή και πιο δυνατός για αυτά που θέλω, είναι ο SD 7+ Gen 2 (δλδ το poco f5)

Όσον αφορά το Nord 3 πόσο καιρό το είχες? Στα αρνητικά διαβάζω σχετικά με την μπαταρία και το SoT, ισχύουν?

Μεταξύ F5 & Nord 3

1) όσον αφορά μπαταρίας & απόδοσης (overall) και καθημερινότητας (μέτριας χρήσης), ποιό είναι future proof για τα επόμενα 3 χρόνια?

2) όσον αφορά το software? δεν είχα ποτέ καμία επαφή με MIUI & OxygenOS και δεν έχω ιδέα τι γίνεται

Edited by Soundwave
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alnotas said:

Δεν νομίζω να αγοράσω ποτέ από μαγαζί με μόνιμα τιμές "κράχτες", εκτιμήσεις παράδοσης 14-18 εργάσιμων ημερών και τόσες κακές κριτικές.

Πήρα τηλέφωνο στο perishop και μου είπαν αποστολή σε 4-5 εργάσιμες.

Μακάρι να ισχύει φίλε γιατί ναι εκεί έχω διαβάσει τα ίδια με αναμονες 

14 minutes ago, Soundwave said:

Αν ήμουν fan των καμερών, θα είχα πάει καρφί στο 13Τ, αλλά επειδή δεν με ενδιαφέρουν οι κάμερες, με ξενέρωσε (όταν το πρόσεξα), ο MTK 8200, οπότε με καλύτερη τιμή και πιο δυνατός για αυτά που θέλω, είναι ο SD 7+ Gen 2 (δλδ το poco f5)

Όσον αφορά το Nord 3 πόσο καιρό το είχες? Στα αρνητικά διαβάζω σχετικά με την μπαταρία και το SoT, ισχύουν?

Μεταξύ F5 & Nord 3

1) όσον αφορά μπαταρίας & απόδοσης (overall) και καθημερινότητας (μέτριας χρήσης), ποιό είναι future proof για τα επόμενα 3 χρόνια?

2) όσον αφορά το software? δεν είχα ποτέ καμία επαφή με MIUI & OxygenOS και δεν έχω ιδέα τι γίνεται

Η μπαταρία ήταν οριακή δηλαδή απόγευμα 6 του εδινες 10 λεπτά φόρτιση με την τέλεια γρήγορη φόρτιση του βοηθάει πολύ... Αλλά μελλοντικά για την μπαταρία το φοβήθηκα... Μια χαρά από λογισμικό δεν είχα κολλήματα κάμερα βράδυ οκ απλά μέρα πολύ καλή... Για 3 χρόνια σίγουρα nord 3 λόγω ραμ 16 και επεξεργαστή και καλύτερο λειτουργικό βέβαια ενημερώσεις μόνο 2+3 για πάνω από 400 πολλά νομίζω για αυτό τσέκαρε αγγελίες στα 300-340 για μεταχειρισμένο άριστο... Άρα ο επεξεργαστής σε χάλασε στο 13Τ;οτι θα κολλάει; γιατί σε ενημερώσεις πιο πολλά χρόνια από nord 3. Το είχα. 2.5 μήνες το έδωσα σε καλή τιμή γιατί χάνει και εύκολα αξία αλλά δεν επαιζα βαριά παιχνίδια μόνο clash Royale 

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BOOM1 said:

Μακάρι να ισχύει φίλε γιατί ναι εκεί έχω διαβάσει τα ίδια με αναμονες 

Ναι, δεν ξέρω, πρώτη φορά αγοράζω. 
Αν συγκρίνεις όμως τα reviews του ενός και του αλλουνού, η μέρα με την νύχτα.
Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BOOM1 said:

Μακάρι να ισχύει φίλε γιατί ναι εκεί έχω διαβάσει τα ίδια με αναμονες 

Η μπαταρία ήταν οριακή δηλαδή απόγευμα 6 του εδινες 10 λεπτά φόρτιση με την τέλεια γρήγορη φόρτιση του βοηθάει πολύ... Αλλά μελλοντικά για την μπαταρία το φοβήθηκα... Μια χαρά από λογισμικό δεν είχα κολλήματα κάμερα βράδυ οκ απλά μέρα πολύ καλή... Για 3 χρόνια σίγουρα nord 3 λόγω ραμ 16 και επεξεργαστή και καλύτερο λειτουργικό βέβαια ενημερώσεις μόνο 2+3 για πάνω από 400 πολλά νομίζω για αυτό τσέκαρε αγγελίες στα 300-340 για μεταχειρισμένο άριστο... Άρα ο επεξεργαστής σε χάλασε στο 13Τ;οτι θα κολλάει; γιατί σε ενημερώσεις πιο πολλά χρόνια από nord 3. Το είχα το κινητό 2 μήνες κοντά αλλά δεν έπαιζα φουλ παιχνίδια. 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site του προϊόντος λέει
image.png.e5085a0bb364bccfe333e931bcf8c3d4.png
Αυτό σημαίνει ότι εφόσον έρχεται με Android 13 λένε ότι θα πάρει μέχρι και Android 16, όποτε και να βγει αυτή;

Γιατί είναι λίγο μπέρδεμα αυτά τα update policies, άλλοι τα λένε σε χρόνια άλλοι σε εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, BOOM1 said:

Η μπαταρία ήταν οριακή δηλαδή απόγευμα 6 του εδινες 10 λεπτά φόρτιση με την τέλεια γρήγορη φόρτιση του βοηθάει πολύ... Αλλά μελλοντικά για την μπαταρία το φοβήθηκα... Μια χαρά από λογισμικό δεν είχα κολλήματα κάμερα βράδυ οκ απλά μέρα πολύ καλή... Για 3 χρόνια σίγουρα nord 3 λόγω ραμ 16 και επεξεργαστή και καλύτερο λειτουργικό βέβαια ενημερώσεις μόνο 2+3 για πάνω από 400 πολλά νομίζω για αυτό τσέκαρε αγγελίες στα 300-340 για μεταχειρισμένο άριστο... Άρα ο επεξεργαστής σε χάλασε στο 13Τ;οτι θα κολλάει; γιατί σε ενημερώσεις πιο πολλά χρόνια από nord 3. Το είχα. 2.5 μήνες το έδωσα σε καλή τιμή γιατί χάνει και εύκολα αξία αλλά δεν επαιζα βαριά παιχνίδια μόνο clash Royale 

 

Άρα η μπαταρία έχει ακόμα "θεματάκια", τα οποία ρεφάρουν με την γρήγορη φόρτιση.

Πιστεύω πως ο ΜΤΚ 8200 μετά από 1+ χρόνο δεν θα "τραβάει", αν είχε τον 9000 θα ήταν καλύτερα.

Για τις ενημερώσεις όντως το 13Τ θα πάρει παραπάνω από το Nord 3

26 minutes ago, alnotas said:

Στο επίσημο site του προϊόντος λέει
image.png.e5085a0bb364bccfe333e931bcf8c3d4.png
Αυτό σημαίνει ότι εφόσον έρχεται με Android 13 λένε ότι θα πάρει μέχρι και Android 16, όποτε και να βγει αυτή;

Γιατί είναι λίγο μπέρδεμα αυτά τα update policies, άλλοι τα λένε σε χρόνια άλλοι σε εκδόσεις.

 13 out of the box, οπότε 14, 15, 16, πάντα κάθε χρόνο βγαίνει μία έκδοση

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Soundwave said:

 

Άρα η μπαταρία έχει ακόμα "θεματάκια", τα οποία ρεφάρουν με την γρήγορη φόρτιση.

Πιστεύω πως ο ΜΤΚ 8200 μετά από 1+ χρόνο δεν θα "τραβάει", αν είχε τον 9000 θα ήταν καλύτερα.

Για τις ενημερώσεις όντως το 13Τ θα πάρει παραπάνω από το Nord 3

 13 out of the box, οπότε 14, 15, 16, πάντα κάθε χρόνο βγαίνει μία έκδοση

Άρα το λες βάση επεξεργαστη γιατί είναι λίγο πιο χαμηλος σωστά; Βάση καμερών πιο θεωρείς είναι καλύτερο; 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, BOOM1 said:

Άρα το λες βάση επεξεργαστη γιατί είναι λίγο πιο χαμηλος σωστά; Βάση καμερών πιο θεωρείς είναι καλύτερο; 

Ναι και ναι το 13Τ είναι ανώτερο, αν δεις συγκριτικά για τις κάμερες το 13Τ είναι μπόμπα, είναι και LEICA! 

Edited by Soundwave
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Soundwave said:

Ναι και ναι το 13Τ είναι ανώτερο, αν δεις συγκριτικά για τις κάμερες το 13Τ είναι μπόμπα, είναι και LEICA! 

Ελπίζω να πέσει η τιμή του μελλοντικά λες θα μας κάνεις την χάρη έστω και μεταχειρισμένο; Άρα σε κάμερες και updates και μπαταρία κερδίζει το 13Τ VS nord 3 απλά χάνει το 13Τ σε επεξεργαστή και λειτουργικό τα λέω καλά; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BOOM1 said:

Ελπίζω να πέσει η τιμή του μελλοντικά λες θα μας κάνεις την χάρη έστω και μεταχειρισμένο; Άρα σε κάμερες και updates και μπαταρία κερδίζει το 13Τ VS nord 3 απλά χάνει το 13Τ σε επεξεργαστή και λειτουργικό τα λέω καλά; 

Ναι, όλα φυσικά στο χαρτί έτσι και με βάση reviews, γιατί πραγματική εμπειρία χρήσης δεν έχω με κανένα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Soundwave said:

Ναι, όλα φυσικά στο χαρτί έτσι και με βάση reviews, γιατί πραγματική εμπειρία χρήσης δεν έχω με κανένα

Να πω και εγώ την γνώμη μου μιας και στα χέρια μου έχει πέσει και το poco f5 και το nord 3 που έχω αυτή τη στιγμή σαν συσκευή...   Από άποψη ταχύτητας είναι και τα δύο στο ίδιο επίπεδο ... Όσο αφορά την οθόνη το nord 3 είναι ένα τικ καλύτερο και με μεγαλύτερη φωτεινότητα.. από κάμερες χαωτική διαφορά υπέρ του nord 3... Πολύ χάλια οι κάμερες του poco f5 ιδίως στο βίντεο.. το x3 nfc που είχα ήταν πολύ καλύτερο σαν μέτρο σύγκρισης... Τώρα όσο αφορά την μπαταρία εδώ κερδίζει ξεκάθαρα το f5 αλλά όχι με μεγάλη διαφορά.... Πιστεύω βγάζεις μέρα με το nord 3 για τα δικά μου δεδομένα... Τώρα όσο αναφορά το μέλλον σίγουρα θα είναι πιο future proof η μπαταρία του f5.... Ένα άλλο συν που έχει το nord 3 είναι η always on display που στο poco απλά στην ουσία δεν υπάρχει αφού κρατάει ανοιχτή την οθόνη μόνο 10 δευτερόλεπτα..

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kokpapas said:

Να πω και εγώ την γνώμη μου μιας και στα χέρια μου έχει πέσει και το poco f5 και το nord 3 που έχω αυτή τη στιγμή σαν συσκευή...   Από άποψη ταχύτητας είναι και τα δύο στο ίδιο επίπεδο ... Όσο αφορά την οθόνη το nord 3 είναι ένα τικ καλύτερο και με μεγαλύτερη φωτεινότητα.. από κάμερες χαωτική διαφορά υπέρ του nord 3... Πολύ χάλια οι κάμερες του poco f5 ιδίως στο βίντεο.. το x3 nfc που είχα ήταν πολύ καλύτερο σαν μέτρο σύγκρισης... Τώρα όσο αφορά την μπαταρία εδώ κερδίζει ξεκάθαρα το f5 αλλά όχι με μεγάλη διαφορά.... Πιστεύω βγάζεις μέρα με το nord 3 για τα δικά μου δεδομένα... Τώρα όσο αναφορά το μέλλον σίγουρα θα είναι πιο future proof η μπαταρία του f5.... Ένα άλλο συν που έχει το nord 3 είναι η always on display που στο poco απλά στην ουσία δεν υπάρχει αφού κρατάει ανοιχτή την οθόνη μόνο 10 δευτερόλεπτα..

άρα, βγάζοντας τις κάμερες απέξω, θα επέλεγες Nord 3 έναντι του Poco F5?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Soundwave said:

άρα, βγάζοντας τις κάμερες απέξω, θα επέλεγες Nord 3 έναντι του Poco F5?

Αν δεν είσαι καμεροκεντρικος στην συσκευή σου πάς για f5 λόγο καλύτερης μπαταριας και λίγο φθηνότερης τιμής..ελπιζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...