Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας και καλη χρονια!

Το θεμα με gcam εξακολουθει να υπαρχει;Με το Α3 ειχα δεκαδες gcam που λειτουργουσαν σωστα. Με το redmiNote 10 λιγοτερες και με το 12 lite ακομα λιγοτερες.Τωρα διαβαζω εδω οτι και το ποκο εχει προβλημα.Το θεμα δεν ειναι απλα να δουλεψει η εφαρμογη,αλλα αν θα δωσει  το κατι περισσοτερο.Πανω που ειχα αποφασισει να παρω το F5,βλεπω οτι εχει θεμα με gcam.Εγω νομιζα οτι μονο οι Mediatek εχουν θεμα.Γιατι ετσι;Γιατι πλεον υπαρχουν αυτοι οι περιορισμοι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα μόλις μου ήρθε η hyperos την περνάω και ενημερώνω αν δεν σας έχει έρθει γυρίστε σε χώρα Πολωνία την συσκευή και θα έρθει poco f5 pro 512

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KIRIS said:

Καλημέρα μόλις μου ήρθε η hyperos την περνάω και ενημερώνω αν δεν σας έχει έρθει γυρίστε σε χώρα Πολωνία την συσκευή και θα έρθει poco f5 pro 512

Γιατι τοσος καημος να ερθει? ειναι τοσο συγκλονιστικα καλυτερο απο το MIUI ? ή απλα επειδη ειναι πιο καινουργιο ?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andreaspana said:

Γιατι τοσος καημος να ερθει? ειναι τοσο συγκλονιστικα καλυτερο απο το MIUI ? ή απλα επειδη ειναι πιο καινουργιο ?

Και εμένα μου ήρθε, την έβαλα σήμερα το πρωί (αξημέρωτα). Το ίδιο MIUI είναι με άλλο όνομα! κάποιες μικρές αλλαγές σε εσωτερικές εφαρμογές και το μόνο χρήσιμο είναι τα Security updates December 2023 για το Android.

Όπως το δει κανείς εάν είναι καλύτερο ή όχι.... εγώ πάντα βάζω ενημερώσεις και στον υπολογιστή και στο κινητό. Συνήθως διορθώνουν σφάλματα και βάζουν νέα χαρακτηριστικά.... άλλες φορές δημιουργούν νέα bugs..... τελικά πολλές φορές είναι σε δουλειά να βρισκόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andreaspana said:

Γιατι τοσος καημος να ερθει? ειναι τοσο συγκλονιστικα καλυτερο απο το MIUI ? ή απλα επειδη ειναι πιο καινουργιο ?

Υποτίθεται ότι είναι η νέα μετάβαση της εταιρίας σε καλύτερο επιπεδο γιατί μην λέμε χαζά το miui 14 είχε πολλά θέματα, αυτό λένε πως θα έχει καλύτερη διαχείριση των πόρων και περισσότερη αυτονομία μπαταρίας λιγότερη μνήμη σε χρήση και κάποια καινούρια νταλαβερια στο στήσιμο ηδομεν 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα επιλογή αναβάθμισης, αλλά δεν θα την κάνω ακόμα. Ας περιμένω να δω τα "στραβά" της και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ippotis said:

Μου ήρθε και εμένα επιλογή αναβάθμισης, αλλά δεν θα την κάνω ακόμα. Ας περιμένω να δω τα "στραβά" της και βλέπουμε.

Καλύτερα περίμενε έχει θέματα εγώ το ψηλό μετάνιωσα 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, KIRIS said:

Καλύτερα περίμενε έχει θέματα εγώ το ψηλό μετάνιωσα 

Σιγα που δεν θα ειχε! Σκεψου αν πηρε ποτε αναβαθμιση το οτιδηποτε και εγινε καλυτερο. Με εξαιρεση καποιες μικρες περιπτωσεις που δεν λειτουργει κατι συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, andreaspana said:

Σιγα που δεν θα ειχε! Σκεψου αν πηρε ποτε αναβαθμιση το οτιδηποτε και εγινε καλυτερο. Με εξαιρεση καποιες μικρες περιπτωσεις που δεν λειτουργει κατι συγκεκριμενο.

Δεν έχεις άδικο τι μ.....α με έπιασε και την πέρασα ενώ ξέρω τι θα γίνει απορώ και όχι τίποτα άλλο δεν ξέρω τώρα αν κάνω hard reset αν θα γυρίσει στην miui τεσπα αφού το φάγαμε ας το απολαύσουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, KIRIS said:

Δεν έχεις άδικο τι μ.....α με έπιασε και την πέρασα ενώ ξέρω τι θα γίνει απορώ και όχι τίποτα άλλο δεν ξέρω τώρα αν κάνω hard reset αν θα γυρίσει στην miui τεσπα αφού το φάγαμε ας το απολαύσουμε

δεν γυρίζει σε προηγούμενη miui

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, το δικό μου "ελληνικό" poco f5 δεν έχει λάβει καμία ενημέρωση ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ippotis said:

Τι θέματα αντιμετωπίζεις;

Πρώτον το σκρολινγκ δεν είναι smooth όπως με την 14, δεύτερον το πληκτρολόγιο έχει θέμα με την δόνηση όταν γράφεις μήνυμα, πρέπει να ενεργοποίησης την απτική ανάδραση για να λειτουργεί πράγμα που σε αναγκάζει να έχεις δόνηση και σε άλλα που δεν θες, για την μπαταρία δεν θα πω ακόμα γιατί θα κάνω καινούριο κύκλο φορτισεων φαντάζομαι εκεί ωφειλεται ότι θέλει λιγότερο από μερα να φτάσει στο 5 % πριν με πήγαινε με φουλ χρήση μεχρι τις 1200 το βράδυ από τις 0830 και είχα αλλά 35% αλλά για μενα το χειρότερο είναι το σκρολινγκ είναι πολύ αρτσουμπαλο και πριν ήταν κυριολεκτικά smooth και σωστό 

4 ώρες πριν, spyros_s said:

Ενημερωτικά, το δικό μου "ελληνικό" poco f5 δεν έχει λάβει καμία ενημέρωση ακόμη.

Γύρνα το τηλ σε χώρα Πολωνία δεν αλλάζει κάτι στην συσκευή σου μόλις το κάνεις πήγαινε κάνε τσεκ αν έχει αναβάθμιση και θα στην βγάλει 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, KIRIS said:

Πρώτον το σκρολινγκ δεν είναι smooth όπως με την 14, δεύτερον το πληκτρολόγιο έχει θέμα με την δόνηση όταν γράφεις μήνυμα, πρέπει να ενεργοποίησης την απτική ανάδραση για να λειτουργεί πράγμα που σε αναγκάζει να έχεις δόνηση και σε άλλα που δεν θες, για την μπαταρία δεν θα πω ακόμα γιατί θα κάνω καινούριο κύκλο φορτισεων φαντάζομαι εκεί ωφειλεται ότι θέλει λιγότερο από μερα να φτάσει στο 5 % πριν με πήγαινε με φουλ χρήση μεχρι τις 1200 το βράδυ από τις 0830 και είχα αλλά 35% αλλά για μενα το χειρότερο είναι το σκρολινγκ είναι πολύ αρτσουμπαλο και πριν ήταν κυριολεκτικά smooth και σωστό 

Γύρνα το τηλ σε χώρα Πολωνία δεν αλλάζει κάτι στην συσκευή σου μόλις το κάνεις πήγαινε κάνε τσεκ αν έχει αναβάθμιση και θα στην βγάλει 

Τσεκαρε μήπως μετά την αναβάθμιση από 120 hz έχει μπει 60 hz...Επέλεξε ξανά τα 120..Σε βίντεο που έχω δει πάει μπάλα το κινητό με την νέα αναβάθμιση..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos9553 said:

Τσεκαρε μήπως μετά την αναβάθμιση από 120 hz έχει μπει 60 hz...Επέλεξε ξανά τα 120..Σε βίντεο που έχω δει πάει μπάλα το κινητό με την νέα αναβάθμιση..

Το έχω στην προεπιλογή όπως και με την 14 και πήγαινε σφαίρα δνε βρίσκω τον λόγο να το βάλω εγώ στο 120 αφού η προεπιλογή έκανε πριν την δουλειά μια χαρά, στα βίντεο ναι δείχνει σφαιρα δεν είπα ότι δεν είναι γρήγορο απλά δεν είναι σωστό το smooth, ανάλογο θέμα είχα παλιότερα και με το 9T αλλά βγήκε ένα update και το έφτιαξαν 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, 

 

μια βοήθεια, μήπως έχει τύχει και σε άλλον.

Δε μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις για το messenger (facebook).

Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή, για να δω αν έχω εισερχομενα μηνύματα.

Και όταν το κάνω, η "φυσαλίδα" δεν "ανοίγει" και εμφανίζει μήνυμα "έξοδος χωρισμού οθόνης για μοτίβο ξεκλείδωμα".

Επίσης, ορισμένες φορές δε λαμβάνω ούτε τις ειδοποιήσεις του viber.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;


Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, kOsD said:

Χαίρετε, 

 

μια βοήθεια, μήπως έχει τύχει και σε άλλον.

Δε μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις για το messenger (facebook).

Πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή, για να δω αν έχω εισερχομενα μηνύματα.

Και όταν το κάνω, η "φυσαλίδα" δεν "ανοίγει" και εμφανίζει μήνυμα "έξοδος χωρισμού οθόνης για μοτίβο ξεκλείδωμα".

Επίσης, ορισμένες φορές δε λαμβάνω ούτε τις ειδοποιήσεις του viber.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;


Ευχαριστώ.

Συμβαίνει και σε εμένα αυτό. Μερικές φορές βέβαια έρχονται οι ειδοποιήσεις του messenger αλλά όχι πάντα. Μέχρι τώρα δεν έχω βρει τι φταίει παρότι έχω κάνει αρκετές ενέργειες στις ρυθμίσεις της εφαρμογής κλπ

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, valantis_8 said:

Και εγώ πέρασα hyperos την προηγούμενη εβδομάδα, έκανα και hardr reset και προς το παρόν όλα δουλεύουν ρολόι 

και εγώ την πέρασα την προηγούμενη παρασκευή σε "Ελληνικό" Poco F5 Pro αλλά ακόμα να βρω χρόνο να κάνω hard reset, πάντως όλα οκ μου φαίνονται. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι μία εφαρμογή για κλιματιστικό έπρεπε να ξαναβάλω τα στοιχεία και το gboard την πρώτη ημέρα παρουσίασε τους αγγλικούς χαρακτήρες πολύ μικρούς αλλά με μια απλή επανεκκίνηση όλα καλά και δεν το ξαναπαρουσίασε. Βέβαια το είχαν πιάσει και τα παιδιά και ίσως αυτά να έκαναν κάτι στο gboard.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, n2700177 said:

και εγώ την πέρασα την προηγούμενη παρασκευή σε "Ελληνικό" Poco F5 Pro αλλά ακόμα να βρω χρόνο να κάνω hard reset, πάντως όλα οκ μου φαίνονται. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι μία εφαρμογή για κλιματιστικό έπρεπε να ξαναβάλω τα στοιχεία και το gboard την πρώτη ημέρα παρουσίασε τους αγγλικούς χαρακτήρες πολύ μικρούς αλλά με μια απλή επανεκκίνηση όλα καλά και δεν το ξαναπαρουσίασε. Βέβαια το είχαν πιάσει και τα παιδιά και ίσως αυτά να έκαναν κάτι στο gboard.

γιατι να κανεις hard reset ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα κολπάκι αρκετά βοηθητικό για τις διαφημίσεις στην συσκευή για όποιον το θέλει ώστε να σταματήσουν, κάποιοι ίσως το ξέρουν 

Ρυθμίσεις - > περισσότερες επιλογές συνδεσιμοτητας - > private dns - > private dns provider host name - > και βάζουμε 

dns.adguard.com και μετά αποθήκευση 

 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από τα παιδιά που την έχουν περάσει μπορούμε να έχουμε εντυπώσεις; 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ippotis said:

Καλημέρα, από τα παιδιά που την έχουν περάσει μπορούμε να έχουμε εντυπώσεις; 

Να μην την περασεις. 

Και η Xiaomi επιτελους να σοβαρευτει! Τελευταια φορα που πηρα Xiaomi. Εδωσα 550€ για να παρω Poco και να ερθουν οι κινεζοι να πεταξουν μια αναβαθμιση για να σερνεται. 
Samsung απο εδω και περα.
Hyper OS και παπάρια! Ουτε καν ο τελευταιος αριθμος αλλαγη σε MIUI δεν επρεπε να εχει. Τιποτα διαφορετικο. MIUI ειναι, που απλα σερνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ippotis said:

Καλημέρα, από τα παιδιά που την έχουν περάσει μπορούμε να έχουμε εντυπώσεις; 

Καλημέρα φίλε μου, καλύτερα κάνε λίγο υπομονή να διορθωθούν κάποια πράγματα έχει θέματα 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ok ας περιμένουμε λοιπόν. Δεν είναι και απαραίτητο να αναβαθμίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...