Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios (17 Σεπ. 2004 , 14:20)

 

κατεβασε το καινουργιο pc suite 3.0.0 και ξαναδοκιμασε....

 

 

O.K, το συγκεκριμενο θεμα αρχιζει να μου τη δινει στα νευρα!! :mad: Εβαλα και το αγγλικο pc suite 3.0.0, αλλα το προβλημα στον μη συχρονισμου του calendar παραμενει!!Οπως παραμενει και αυτο το ενοχλητικο γυρισμα του ρολογιου του Ρ900 μια ωρα πισω!!!Τι να κανω? Heeellllpppp! :cry:

Iphone addicted!:D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος takisot (22 Σεπ. 2004 , 11:16)

 

O.K, το συγκεκριμενο θεμα αρχιζει να μου τη δινει στα νευρα!! :mad: Εβαλα και το αγγλικο pc suite 3.0.0, αλλα το προβλημα στον μη συχρονισμου του calendar παραμενει!!Οπως παραμενει και αυτο το ενοχλητικο γυρισμα του ρολογιου του Ρ900 μια ωρα πισω!!!Τι να κανω? Heeellllpppp! :cry:

 

 

Όταν κάνεις την σύνδεση με το pc, στο κινητό στην μπάρα εργασίας, κάνεις δεξί κλικ και μετά Ιδιότητες. Ξετσέκαρε την επιλογή για συγχρονισμό της ώρας.

 

Με τον συγχρονισμό πάντως, μέσω bluetooth, δεν μπορείς να βγάλεις άκρη εύκολα, με την έννοια του ότι, εφόσον ακολούθησες και τις οδηγίες των παιδιών, δεν δούλεψε, ενώ τα κάνεις όλα όπως πρέπει.

 

Π.χ., μπορεί με το που θα κάνεις εγκατάσταση το SP2 σε λίγες ημέρες, να δουλέψει - και δεν θα ξέρεις και από τι έγινε-.

 

Τσέκαρε κάποια firewall που πιθανόν να έχεις, στις ρυθμίσεις του και δώσε πλήρη ελευθερία κινήσεων σε ότι αφορά το pc suite, το BT, Mroute.

 

Αν έχεις κάνει απεγκατάσταση το Pc suite, καλό είναι μετά να σβήνεις και ότι αφορά το "Pc Suite" από την registry των Windows (με search για "Pc Suite"). Επανεκκίνηση και εγκατάσταση της νεότερης έκδοσης μετά.

 

Επίσης, στο bluetooth configuration, στα local services και client services, ξετσέκαρε ότι έχει secure connection (να μην έχει τσεκαρισμένη την επιλογή για secure connection).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

thnx Peri! υπαρχει προβλημα που χρησιμοποιω τo English PC Suite 3.0?

Επισης τωρα που θα το ξανα εγκαταστησω , λες να εχω duplicate contacts στο Ρ900?δεν εχω ορεξη να τα σβηνω ξανα!

Iphone addicted!:D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος takisot (22 Σεπ. 2004 , 13:23)

 

thnx Peri! υπαρχει προβλημα που χρησιμοποιω τo English PC Suite 3.0?

Επισης τωρα που θα το ξανα εγκαταστησω , λες να εχω duplicate contacts στο Ρ900?δεν εχω ορεξη να τα σβηνω ξανα!

 

 

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την Αγγλική έκδοση του Pc Suite (την τελευταία που έχεις και εσύ), σε Ελληνικά XP.

Διπλές εγγραφές δεν θα έχεις αν κάνεις εγκατάσταση την νέα έκδοση.

 

Όμως αν (λέμε τώρα) γίνει κάτι τέτοιο, για να το αποφύγεις μεγαλύτερους μπελάδες, φρόντισε να έχεις το αρχείο vcf (το στέλνεις μέσω bluetooth στο pc αυτό, από την λίστα με τις επαφές, από το μενού "αποστολή ως"), το οποίο θα έχει τις επαφές που υπάρχουν τώρα στο κινητό σου (μαζί με τις όποιες φωτογραφίες έχεις στις επαφές). Σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά, θα μπορέσεις να κάνεις φορμάτ στο κινητό και να έχεις τις επαφές "καθαρές" σε ένα αρχείο vcf, όταν το χρειάζεσαι.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

χμμμ....Ξαναεβαλα το Pcsuite 3.0 πεντακαθαρο.Εσβησα ολα τα contacts και calendar entries απο το τηλ.Χρησιμοποιωντας την βαση, περασα ΟΚ ολα τα contacts του outlook.Οσο για τα calendar entries? τιποτε παλι, τζιφος παροτι δοκιμασα ολους τους πιθανους συνδιασμους απο το sync settings!!τι στο καλο συμβαινει?Γιατι αρνειται πεισματικα να μου συγχρονισει τα calendar entries?
Iphone addicted!:D
Link to comment
Share on other sites

σου τα συγχρόνιζε ποτε και σταμάτησε? η δεν τα συγχρόνιζε ποτε γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν τα συγχρόνιζε ποτε αυτά..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

UPDATE! Ξαφνικα ξεκολησε και αρχισε να μου τα συγχονιζει ολα!Δεν ξερω αν ηταν επειδη εβαλα το outlook ως default mailer ή επειδη απενεργοποησα το force full sync, η ουσια ειναι οτι δουλεψε (και με ΒΤ παρακαλω! I am so happy!! :D Thnx for the help everybody! :cool:
Iphone addicted!:D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giotamike (23 Σεπ. 2004 , 13:42)

 

Καλημέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόγραμμα μετατροπής νομισμάτων στο P900

Ευχαριστώ. :)

 

 

Υπαρχει μεσα στο World Mate Pro :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλά το μόνο άσχημο σε αυτή την έκδοση είναι ότι δεν μπορώ να αλλάξω τις ισοτιμίες. Μήπως είναι αλλο αυτό που προτείνεις και αλλο αυτό που βρήκα στη σελίδα σου.?
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος takisot (23 Σεπ. 2004 , 12:58)

 

UPDATE! Ξαφνικα ξεκολησε και αρχισε να μου τα συγχονιζει ολα!Δεν ξερω αν ηταν επειδη εβαλα το outlook ως default mailer ή επειδη απενεργοποησα το force full sync, η ουσια ειναι οτι δουλεψε (και με ΒΤ παρακαλω! I am so happy!! :D Thnx for the help everybody! :cool:

 

 

Bravo!!!

Eimai sigouros oti einai to default mailer... giati to full sync pote den mou dimiourgise problima... eno kapote pou eixa allaksei Default mail client mou ekane akrivos to problima pou sou ekane kai esena...

well... have fun!!!!!

YO!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giotamike (23 Σεπ. 2004 , 16:17)

 

Αλλά το μόνο άσχημο σε αυτή την έκδοση είναι ότι δεν μπορώ να αλλάξω τις ισοτιμίες.

 

 

Αν συνδεσεις το κινητό με τη βαση, ενώ είσαι συνδεμενος με το PC στο internet κανε update τις ισοτιμιες. μπορείς επίσης να κανεις update και τον καιρό (αν δε ενδιαφερει αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Μου είπανε απ'τη Sony Ericsson να κανω backup το P900 μου για να μου αλλάξουνε software. αν το κανω backup οταν κανω την αναβάθμιση θα μπορω να εχω ξανα ολα τα προγραμματα καθως και οτι ειχα μεσα σ'αυτα; πχ καποια γενεθλια που ειχα στο datemate, η καποια προσωπικα στοιχεια που ειχα στο HandySafe ή θα πρεπει να τα ξαναγραψω οοοοολα απ'την αρχη;;;

Αν και την αναβάθμιση θα την κανουνε αδικα γιατι εγω το πήρα για προβλημα στην οθόνη το οποίο δε βρήκανε τι φταίει.

by the way αφου δε βρήκανε τι φταίει και επιπλέον υπάρχει ενα καμενο pixel δικαιούμαι αντικατάσταση οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Και για τους φιλους εδώ που έχουνε το smart movie το οποίο δεν υποστηρίζει ελληνικά, επικοινώνησα με τους κατασκευαστές, ζήτησα την υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων και μετα απο 2 βδομάδες...... ιδού το αποτέλεσμα :-) Ελληνικά στο smartmovie με την εκδοση 2.47

 

κατεβάστε το εδώ

http://www.lonelycatgames.com/mobile/smartmovie/

Ακόμη κι εγώ μ'ευχαριστώ :-D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος P900 (24 Σεπ. 2004 , 23:22)

 

Μου είπανε απ'τη Sony Ericsson να κανω backup το P900 μου για να μου αλλάξουνε software. αν το κανω backup οταν κανω την αναβάθμιση θα μπορω να εχω ξανα ολα τα προγραμματα καθως και οτι ειχα μεσα σ'αυτα; πχ καποια γενεθλια που ειχα στο datemate, η καποια προσωπικα στοιχεια που ειχα στο HandySafe ή θα πρεπει να τα ξαναγραψω οοοοολα απ'την αρχη;;;

Αν και την αναβάθμιση θα την κανουνε αδικα γιατι εγω το πήρα για προβλημα στην οθόνη το οποίο δε βρήκανε τι φταίει.

by the way αφου δε βρήκανε τι φταίει και επιπλέον υπάρχει ενα καμενο pixel δικαιούμαι αντικατάσταση οθόνης;

 

Emena me P800 kai kameno pixel mou ekanan oliki antikatastasi syskevis [me anakataskevasmeni (kainouria kalymata kai episkevasmeni plaketa)... oxi kainouria kataskevi]. Apo tote olo trexo...

An i syskevi sou einai genika OK piese tous gia antikatastasy mono tis othonis. Allios isos aksizei na riskareis gia oliki antikatastasi... an sou to proteinoun...

YO!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giotamike (23 Σεπ. 2004 , 16:17)

 

Αλλά το μόνο άσχημο σε αυτή την έκδοση είναι ότι δεν μπορώ να αλλάξω τις ισοτιμίες. Μήπως είναι αλλο αυτό που προτείνεις και αλλο αυτό που βρήκα στη σελίδα σου.?

 

κανε update μεσω gprs και ολα θα αλλαξουν. (αν εχεις συνδεση gprs)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Speedster (25 Σεπ. 2004 , 09:55)

 

Emena me P800 kai kameno pixel mou ekanan oliki antikatastasi syskevis [me anakataskevasmeni (kainouria kalymata kai episkevasmeni plaketa)... oxi kainouria kataskevi]. Apo tote olo trexo...

An i syskevi sou einai genika OK piese tous gia antikatastasy mono tis othonis. Allios isos aksizei na riskareis gia oliki antikatastasi... an sou to proteinoun...

 

nai ki ego afto fovamai kai den to exo paei gia antikatastasi mexri tora. afou mexri prin apo ligo mono to kameno pixel itane den edosa simasia afou den me enoxlei. tora omws exo provlima me tin o8oni giati tin ktypisa ligo kai otan kanw click kapou sto meso tis o8onis travaei grammi pros ta katw.

Link to comment
Share on other sites

Paidia!!! PAte Sto http://www.sonyericsson.com/fun kai katebaste to Visual Communicator!!! Ypostirizei Push-to-talk, chat kai pic ftp meso GPRS. Einai san GPRS Walkie Talkie!!! To UID mou einai 74076750, prostheste me...!!! c ya! (ego mpika kai vrika mono Indous kai Tailandous gia chat!!)
YO!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Speedster (28 Σεπ. 2004 , 14:45)

 

Paidia!!! PAte Sto http://www.sonyericsson.com/fun kai katebaste to Visual Communicator!!! Ypostirizei Push-to-talk, chat kai pic ftp meso GPRS. Einai san GPRS Walkie Talkie!!! To UID mou einai 74076750, prostheste me...!!! c ya! (ego mpika kai vrika mono Indous kai Tailandous gia chat!!)

 

 

 

Όντως είναι πολύ καλό... Να μας έδινε και καμιά εταιρία flat rate GPRS ώστε να μπορούσαμε να το αξιοποιήσουμε !

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Molis shmera agorasa ki egw ena P900 na kanw th "douleia" ki afou perasa oles tis efarmoges pou h8ela,kamia 40ria,diapistwsa oti de mou douleuei swsta to Tracker! Kamia ekdosh oute 4.01 oute 4.02 oute 4.03!

Kai to problhma? Otan kleinw to portaki h o8onh menei asprh kai de douleuei kai to smartkey tou plhktrologiou! Otan to anoigw pali ola mia xara,molis 3anakleinw pali asprh o8onh kai plhktrologio off!

 

Kamia idea kanenas pio ebeiros pou na tou exei 3anatyxei?

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Georg (30 Σεπ. 2004 , 03:51)

 

Molis shmera agorasa ki egw ena P900 na kanw th "douleia" ki afou perasa oles tis efarmoges pou h8ela,kamia 40ria,diapistwsa oti de mou douleuei swsta to Tracker! Kamia ekdosh oute 4.01 oute 4.02 oute 4.03!

Kai to problhma? Otan kleinw to portaki h o8onh menei asprh kai de douleuei kai to smartkey tou plhktrologiou! Otan to anoigw pali ola mia xara,molis 3anakleinw pali asprh o8onh kai plhktrologio off!

 

Kamia idea kanenas pio ebeiros pou na tou exei 3anatyxei?

 

Eyxaristw

 

Καλορίζικο! :)

 

Συνήθως αυτό συμβαίνει όταν τρέχουν πολλές εφαρμογές στο background κι έχει μείνει ελάχιστη μνήμη.Τα Ρ800/Ρ900 δεν έχουν τη δυνατότητα να κλείνουν μόνα τους τις ανοιχτές εφαρμογές.Θα σου πρότεινα να βάλεις ένα task manager.

Μπορεί να φταίει και το Tracker,δοκίμασες τη συμπεριφορά του τηλεφώνου σου χωρίς το Tracker;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...