Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αν το εχει αντιμετωπσει κανεις αυτο,εκανα απεγκατασταση το pc suite 2.4.1 και εβαλα το 3.0.0 την ιδια γλωσσα (αγλλικα) που ειχα πριν. τωρα αλλες φορες ο υπολογιστης μου δειχνει τα παλια εικονιδια του 2.4.1 και αλλες φορες τα καινουργια εικονιδια του 3.0.0 π.χ το παλιο εικονιδιο του αρχειου sis και αλλες φορες το καινουργιο,και το εικονιδιο του pc suite στο desktop ειναι το παλιο (p900) και αλλες παλι το καινουργιο (Ρ910) ολα βεβαια δουλευουν ρολοι,απλα αν ξερει κανεις να μου απαντησει καλως. εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλα τα ιδια εψαξα στα program files μηπως και εχει μεινει τιποτα αλλα ολα καθαρα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios (16 Οκτ. 2004 , 01:41)

 

δεν ξερω αν το εχει αντιμετωπσει κανεις αυτο,εκανα απεγκατασταση το pc suite 2.4.1 και εβαλα το 3.0.0 την ιδια γλωσσα (αγλλικα) που ειχα πριν. τωρα αλλες φορες ο υπολογιστης μου δειχνει τα παλια εικονιδια του 2.4.1 και αλλες φορες τα καινουργια εικονιδια του 3.0.0 π.χ το παλιο εικονιδιο του αρχειου sis και αλλες φορες το καινουργιο,και το εικονιδιο του pc suite στο desktop ειναι το παλιο (p900) και αλλες παλι το καινουργιο (Ρ910) ολα βεβαια δουλευουν ρολοι,απλα αν ξερει κανεις να μου απαντησει καλως. εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλα τα ιδια εψαξα στα program files μηπως και εχει μεινει τιποτα αλλα ολα καθαρα.

 

πιστευω οτι σου εχουν μεινει αρχεια απο το παλιο στο pc σου και στο κανει αυτο
Link to comment
Share on other sites

Nαι όπως λέει και ο lagoudakis κάπου θα υπάρχουν "παρατημένα" αρχεία.

Κάντο μία φορά ακόμη απεγκατάσταση και μετά κάνε και μία αναζήτηση να δεις τί αρχεία μπορεί να έχουν μείνει.

Να σβήσεις και ότι έχει μείνει στη registry.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (15 Οκτ. 2004 , 16:25)

 

Το αρχείο του Backup είναι από firmware παλαιότερο; Είχες επιλέξει να κάνει αντίγραφο των επαφών; Ίσως να μην είχες επιλεγμένη την επιλογή. Το κακό τώρα είναι, ότι, εφόσον δοκιμάσεις να κάνεις restore, μετά από φορμάτ πάλι, για 2-3 φορές και δεν γίνεται τίποτα με τις επαφές, ίσως να τις έχεις χάσει πλέον. Δες και πάλι τις επιλογές του pc suite για την επαναφορά του backup μήπως κάτι σου ξεφεύγει.

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Απο που γινεται επιλογη του τι θα γινει backup. Μεχρι τωρα νομιζα οτι ολα στο τηλεφωνο γινονται backup

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Kalispera!Egine kati periergo sto p900 mou.Eixa ellhnikh glwssa.Opws epeza ena paixnidi kai to parathsa,mpainw sto menu kai einai ola agglika.Paw na energopoihsw ta ellhnika xana kai den energopoiontousan.xerete ti exei sumbei mipws?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zaxos22 (16 Οκτ. 2004 , 21:36)

 

Kalispera!Egine kati periergo sto p900 mou.Eixa ellhnikh glwssa.Opws epeza ena paixnidi kai to parathsa,mpainw sto menu kai einai ola agglika.Paw na energopoihsw ta ellhnika xana kai den energopoiontousan.xerete ti exei sumbei mipws?

 

Οτι και να εγινε μην το ψαχνεις τωρα μπες εδω και κατεβασε ελληνικα

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_5&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10101

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zaxos22 (16 Οκτ. 2004 , 21:36)

 

Kalispera!Egine kati periergo sto p900 mou.Eixa ellhnikh glwssa.Opws epeza ena paixnidi kai to parathsa,mpainw sto menu kai einai ola agglika.Paw na energopoihsw ta ellhnika xana kai den energopoiontousan.xerete ti exei sumbei mipws?

 

 

xaxaxa!! kai egw eixa pathei to idio me ena game pou eixe kai kinezika!!! kai mou ebgaze omws grammata skoypidia sta onomata!

bgale to paixnidi kai meta pane pinaka elegxou meta stis genikes kai apo ekei epilogh glwsas bale ellhnika... kai fysika restart.

an einai ellhnika bale agglika restart kai meta ksana to idio kai ellhnika.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες δυο εβδομαδες το κιν εχει το εξης προβλημα.Με κλειστο πορτακι τις πιο πολλες φορες(οχι παντα) παταω το κουμπι οκ και βγαζει οτι πατησα το 2 η το 3 η το 6 και γινεται μπερδεμα.Γνωριζει κανεις τιποτα και που οφειλεται το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Exo ena periergo provlima. Ap oti diavasa (sxedon se ola ta topic) kanenas allos den to anaferei.

Ka8e fora poy anoigo to tilefono (apo ti proti stigmi poy to agorasa) afoy vrei to diktio kai emfanis8oyn ola ta ikonidia vgazei mia o8oni poy grafei to e3eis:

1 ΝΕΟ SMS

kai apo kato grafei ti simerini imerominia kai ora kai se ena plaisio mesa ton ari8mo 21

gia na fygo apo ekei prepei na patiso to velaki epistrofis h an einai anoikto to portaki tin epilogi "telos" me ti grafida. Oso yparxei ayto to minima kanena allo pliktro den doylevei.

Fysika den exei sxesi me kainoyrio SMS poy exei er8ei. Emfanizetai ka8e fora poy to anoigo. Ekana anava8misi alla ayto synexizei na yparxei.

Mipos kapoios to exei 3anadei kai 3erei pos mporo na to 3eforto8o?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geram (17 Οκτ. 2004 , 23:52)

 

Παιδιά έχει καταφέρει κανείς να λύσει το πρόβλημα

συγχρονισμού του ημερολογίου με το τηλέφωνο;

 

 

Και εγώ αυτό ψάχνω. Και μάλιστα κάνοντας συγχρονισμό μου ενώ δεν μου έκανε το ημερολόγιο(όλα τα άλλα καλά) μου έσβησε και ότι είχα περάσει στο ημερολόγιο μέσα στο κινητό!! :angry: :spam:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ola-kala-einai (18 Οκτ. 2004 , 00:13)

 

Τις τελευταιες δυο εβδομαδες το κιν εχει το εξης προβλημα.Με κλειστο πορτακι τις πιο πολλες φορες(οχι παντα) παταω το κουμπι οκ και βγαζει οτι πατησα το 2 η το 3 η το 6 και γινεται μπερδεμα.Γνωριζει κανεις τιποτα και που οφειλεται το προβλημα;

 

Δυστυχώς γι'αυτό δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος drTV (18 Οκτ. 2004 , 09:56)

 

Exo ena periergo provlima. Ap oti diavasa (sxedon se ola ta topic) kanenas allos den to anaferei.

Ka8e fora poy anoigo to tilefono (apo ti proti stigmi poy to agorasa) afoy vrei to diktio kai emfanis8oyn ola ta ikonidia vgazei mia o8oni poy grafei to e3eis:

1 ΝΕΟ SMS

kai apo kato grafei ti simerini imerominia kai ora kai se ena plaisio mesa ton ari8mo 21

gia na fygo apo ekei prepei na patiso to velaki epistrofis h an einai anoikto to portaki tin epilogi "telos" me ti grafida. Oso yparxei ayto to minima kanena allo pliktro den doylevei.

Fysika den exei sxesi me kainoyrio SMS poy exei er8ei. Emfanizetai ka8e fora poy to anoigo. Ekana anava8misi alla ayto synexizei na yparxei.

Mipos kapoios to exei 3anadei kai 3erei pos mporo na to 3eforto8o?

 

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο.

Τί μήνυμα σου εμφανίζει;Είναι κενό αυτό ή έχει κανονικό κείμενο;

Ποια εταιρεία παροχής υπηρεσιών χρησιμοποιείς;

Φορμάτ δοκίμασες να κάνεις;

Αν και αφού όπως λες το ίδιο πρόβλημα συνεχίζει και μετά την αναβάθμιση ίσως θέλει να το πας σε service.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

i ali8ia einai oti prota to piga sto service alla kanenas den eixe 3anadei kati paromoio

o paroxeas einai COSMOTE

Ayto poy emfanizetai einai se mia keni selida epano grafei 1 ΝΕΟ SMS, apo kato exei grami meta exei imerominia kai ora, kai meta exei ena plaisio poy grafei ton ari8mo 21 to ypolipo plaisio einai keno kai den yparxei kai i dynatotita na grapso h na kano kati allo. ayto einai olo.

Se osoys to exo dei3ei kaenas den 3erei ne moy pei ti einai.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά έχω ακούσει κάτι παρόμοιο στο παρελθόν, και ήταν ένα SMS στη SIM που δεν μπορούσε να σβηστεί. Η λύση ήταν να μπει η SIM σε άλλο κινητό και να σβηστεί το SMS από εκεί.

 

Δεν ξέρω φίλε μου αν είναι αυτή η περίπτωσή σου, απλά εγώ σου λέω τι έχω ακούσει, μήπως και σε βοηθήσω !

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nixx (18 Οκτ. 2004 , 10:50)

 

Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά έχω ακούσει κάτι παρόμοιο στο παρελθόν, και ήταν ένα SMS στη SIM που δεν μπορούσε να σβηστεί. Η λύση ήταν να μπει η SIM σε άλλο κινητό και να σβηστεί το SMS από εκεί.

 

Δεν ξέρω φίλε μου αν είναι αυτή η περίπτωσή σου, απλά εγώ σου λέω τι έχω ακούσει, μήπως και σε βοηθήσω !

 

nixx

 

 

 

 

Ekana oti eipes, evala ti SIM sto palio moy tilefono kai piga sta minimata, ekei vrika sta eiserxomena ena minima me titlo 21 keno. to esvisa kai TO 8AYMA EGINE!!!!! tore poy evala ti karta piso sto p900 den vgazei tipota pia!!!

S eyxaristo poly

 

:) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μολις πηρα το τουβλοκινητο Ρ900 και αντιμετοπιζω ενα προβλημα:

Το χρισημοποιω στην Αγγλια και ο κοσμος εδω ειναι γεματος αυτοματοποιημενους τηλεφωνητες.

 

If you wish to wait press 1

if you think you will get somewhere press 2

If you wish to speak to somebody that knows f*ck all press 3

If you wish to speak to somobody that doesnt care press 4.....

 

Περνω λοιπον τηλεφωνο, απανταει η βλακεια και περιμενει να πατησω καποια επιλογη.... παταω πχ. το 1 ή το 2 και δεν συμβαινει τιποτα.

 

Να προσθεσω επισης πως οταν πατω καποιο νουμερο δεν ακουγεται ο αναλογος ψηφιακος τονος αλα το κλασικο ericsson τσκ τσκ

 

Βοηθεια .... πριν το πεταξω και χτυπησει και κανεις γιατι ειναι βαρυ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VasilisB (19 Οκτ. 2004 , 01:14)

 

βρε παιδια μολις πηρα το τουβλοκινητο Ρ900 και αντιμετοπιζω ενα προβλημα:

Το χρισημοποιω στην Αγγλια και ο κοσμος εδω ειναι γεματος αυτοματοποιημενους τηλεφωνητες.

 

If you wish to wait press 1

if you think you will get somewhere press 2

If you wish to speak to somebody that knows f*ck all press 3

If you wish to speak to somobody that doesnt care press 4.....

 

Περνω λοιπον τηλεφωνο, απανταει η βλακεια και περιμενει να πατησω καποια επιλογη.... παταω πχ. το 1 ή το 2 και δεν συμβαινει τιποτα.

 

Να προσθεσω επισης πως οταν πατω καποιο νουμερο δεν ακουγεται ο αναλογος ψηφιακος τονος αλα το κλασικο ericsson τσκ τσκ

 

Βοηθεια .... πριν το πεταξω και χτυπησει και κανεις γιατι ειναι βαρυ...

 

 

VasilisB pane Cotrol Panel, kai apo ekei sounds and alerts apo ekei sta other des mpas kai kataferhs tipota!

Link to comment
Share on other sites

Exo ena provlimataki (kapoy eida sto forum na anaferetai alla den mporo na to vro pia, gi ayto 3anarotao)

Ekana meta apo polles prospa8eies to update (R5B02) apo to site tis ericsson. Otan ekana restore sta contacts moy vgikane mperdemena ta stoixeia se ka8e onoma. :blink: Diladi sto tilefono vgainei diey8insi , sti diey8ynsi TK, ktlp.

Mipos kaneis gnorizei kapoio grigoro tropo na epanel8oyn xoris na katso na ta dior8oso ena ena me to stylus?

Kai mipos 3erei kaneis pos mporo na to apofygo ayto sto mellon?

 

:confused: :confused:

 

 

Episis vrika ena programmataki Smartvcard poy isos lisei to provlima se mellontika upgrades, alla kai ayto 8a "pe8anei" se 15 meres. mipos exei kaneis kanena "farmakaki"?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα ελληνικά,θα τα βρεις εδώ .Μην παραξενευτείς που το όνομα του αρχείου λέει R5B01 είναι το ίδιο και για την R5B02. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και δύο περίπου μήνες το πορτάκι του P900 έχει αρχίσει να μου κάνει νερά. Συγκεκριμένα το πλήκτρο '1' για να πατηθεί πορέπει να το ζουλάω με τις ώρες :mad:. Μιας και η εγγύησή μου λίγει σε ένα μήνα σκέφτομαι να το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service center. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

 

Αυτό που φοβάμαι είναι μην το αφήσω στο service για κανα-δυο μέρες και μου επιστραφεί τελικά το τηλέφωνο με το ίδιο πορτάκι και με επιπρόσθετα προβλήματα...

ernani
Link to comment
Share on other sites

Το έχει φοβηθεί το μάτι μας νομίζω το service της SE !!! :p

 

Φίλε ernani, νομίζω ότι παρ'όλα αυτά πρέπει να το πας στο service το συντομότερο. Έτσι κι αλλιώς το πορτάκι, όπως ξέρεις φυσικά, είναι κάτι που μπαινοβγαίνει άμεσα και εύκολα, οπότε δεν θα δυσκολευτείς να καταλάβεις αν σου το άλλαξαν ή όχι. Στην ανάγκη "πίεσε" ;) λίγο την κατάσταση και αν τα βρεις σκούρα απαίτησε να σου αντικαταστήσουν το πορτάκι επί τόπου, μπροστά σου... Η εγγύηση είναι εγγύηση, ακόμα και την τελευταία μέρα.

 

γκουντ λακ :)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...