Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος takisot (16 Σεπ. 2004 , 12:28)

 

Το δοκιμασα αλλα τιποτα! :o :cry:

 

κανε δεξι κλικ στο εικονιδιο του ρ900 (χαμηλα στο task bar) και επελεξε sync station settings και μετα contacts,kai calendar μετα θα τσεκαρεις την επιλογη automatically resolve conflicts keep all items in phone overide items in computer (στον standard συχρονισμο) μετα στο full force synchronization θα κανεις το ιδιο ,και ξανα δοκιμασε
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios (16 Σεπ. 2004 , 14:09)

 

κατεβασε αυτο http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_3_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10183&fid=8410&ext=1

 

 

auto einai gia p910

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios (16 Σεπ. 2004 , 14:25)

 

κανε δεξι κλικ στο εικονιδιο του ρ900 (χαμηλα στο task bar) και επελεξε sync station settings και μετα contacts,kai calendar μετα θα τσεκαρεις την επιλογη automatically resolve conflicts keep all items in phone overide items in computer (στον standard συχρονισμο) μετα στο full force synchronization θα κανεις το ιδιο ,και ξανα δοκιμασε

 

 

Μπα,τζιφος! :blink:

Iphone addicted!:D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thecretan (17 Σεπ. 2004 , 11:57)

 

Kalimera se olous

 

Katebasa kapia arxeia .utz ... prokeite gia kapia themes ... kserei kaneis se pio directory prepei na ta balo?

 

Thanx

 

Xristoforos

 

Στο c:/system/data/themes/installed

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει ακούσει κανείς αν θα βγάλει η sonyericsson νέο μοντέλο στη σειρά...P ??? Κανένα p100 ή κάτι τέτοιο.

Το P910 αξίζει ??? Είχα το P800. Να πάρω το P910?

Πότε βγαίνει στην Ελλάδα και πόσο περίπου θα έχει?

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GeoLoLJ (17 Σεπ. 2004 , 13:01)

 

Παιδιά μήπως έχει ακούσει κανείς αν θα βγάλει η sonyericsson νέο μοντέλο στη σειρά...P ??? Κανένα p100 ή κάτι τέτοιο.

Το P910 αξίζει ??? Είχα το P800. Να πάρω το P910?

Πότε βγαίνει στην Ελλάδα και πόσο περίπου θα έχει?

 

 

Η Sonyericsson πράγματι έχει ανακοινώσει την έλευση του Ρ910i, το οποίο πιθανότατα θα κυκλοφορήσει επίσημα τον άλλο μήνα.

Όσο για την τιμή του, μια και δεν υπάρχει κάτι επίσημο μέχρις στιγμής, εικάζεται ότι θα κυμαίνεται γύρω στα 800€.

Είναι μια πολύ καλή επιλογή αναβάθμισης των κατόχων του Ρ800, αφού τόσο ο τρόπος χειρισμού του όσο και το user interface δεν έχουν πολύ μεγάλες διαφορές.

Περισσότερα όμως θα βρεις εδώ!

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος takisot (16 Σεπ. 2004 , 21:05)

 

Μπα,τζιφος! :blink:

 

κατεβασε το καινουργιο pc suite 3.0.0 και ξαναδοκιμασε....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dane (16 Σεπ. 2004 , 16:38)

 

oxi mono file ine kai gia p900 kai gia p800 kinita

 

Δεν το δέχεται το P900, αλλά με αυτό κατάφερα να δω ολόκληρο το αρχείο του Powerpoint :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένας φίλος αγόρασε πρόσφατα ένα Ρ900 καινούργιο. Αφού του πέρασε καμιά 300αρια επαφές, του έριξε και μερικές φωτογραφίες και το εξόπλισε με το απαραίτητο software, το κινητό σέρνεται ελεϊνά. Αργεί χαρακτηριστικά. Τελικά, νευρίασε και το έδωσε...

Τι λέτε να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ReFuseR (18 Σεπ. 2004 , 01:24)

 

Ρε παιδιά ένας φίλος αγόρασε πρόσφατα ένα Ρ900 καινούργιο. Αφού του πέρασε καμιά 300αρια επαφές, του έριξε και μερικές φωτογραφίες και το εξόπλισε με το απαραίτητο software, το κινητό σέρνεται ελεϊνά. Αργεί χαρακτηριστικά. Τελικά, νευρίασε και το έδωσε...

Τι λέτε να φταίει?

 

Μήπως είχε χρησιμοποιήσει μεγάλο μέρος της εσωτερικής μνήμης;

Μήπως τα προγράμματα που έτρεχε δεν τα έκλεινε;

Δοκίμασε να κάνει ένα firmware update;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (18 Σεπ. 2004 , 09:09)

 

Μήπως είχε χρησιμοποιήσει μεγάλο μέρος της εσωτερικής μνήμης;

Μήπως τα προγράμματα που έτρεχε δεν τα έκλεινε;

Δοκίμασε να κάνει ένα firmware update;

 

 

Απ' ότι κατάλαβα γέμισε την εσωτερική μνήμη και μετά χρησιμοποίησε τη

MS... :confused: Τώρα παίζει και να μην έκλεινε τις εφαρμογές αλλά μάλλον πρέπει να φταίει η γεμάτη μνήμη...

Aντε, τώρα με το Ρ910 ελπίζω να μην υπάρχουν τόσα προβλήματα λόγω μνήμης.

Τhanks for all :)

Link to comment
Share on other sites

αυτό που φταίει φιλε μου είναι ότι ο φίλος σου δεν ξέρει πως να χρησιμοποιήσει σωστά την συσκευή οποια συσκευή και να πάρει πάλι τα ίδια προβλήματα θα έχει..εκτος και αν έχει τόσο πολύ μνήμη που να μην καταφέρει να την γεμίσει. :lol:πες του ότι η συσκευές δεν φταίνε και να μην νευριάζει απλά να προσπαθήσει να (μάθει) λιγάκι την συσκευή που έχει στα χερια του,αλλιώς πάντα θα έχει προβλήμτα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

ετυχε προχθες να χρησιμοποιησω το p900 μου σαν bluetooth modem

για να συνδεθω στο internet.

Υπαρχει περιπτωση να το κανω να συνδεθει με ταχυτητα πανω απο

τα 9.600 που ειδα οτι συνδεοταν η ειναι "ταβανι" αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το P900 από το expansys μιας και έχει τις καλύτερες τιμές που έχω δει.

Θα έχω κάποιο πρόβλημα με το s/w του κινητού καθώς και με την εγγύησή του?

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nitsa (19 Σεπ. 2004 , 12:24)

Θέλω να πάρω το P900 από το expansys μιας και έχει τις καλύτερες τιμές που έχω δει.

Θα έχω κάποιο πρόβλημα με το s/w του κινητού καθώς και με την εγγύησή του?

thnx

 

Εχει όντως την καλύτερη τιμή που έχω δεί μέχρι τώρα!!

Και εγώ ενδιαφερόμουνα και είχα ρωτήσει εδώ αλλά μάλλον δεν έχει και πολλούς πελάτες γιατί ακόμα περιμένω απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nitsa (19 Σεπ. 2004 , 12:24)

 

Θέλω να πάρω το P900 από το expansys μιας και έχει τις καλύτερες τιμές που έχω δει.

Θα έχω κάποιο πρόβλημα με το s/w του κινητού καθώς και με την εγγύησή του?

 

thnx

 

 

Προσωπικά εγώ είχα πρόβλημα όταν πήγα το κινητό σε άλλη χώρα. Μου είπανε ότι θα έπρεπε να το είχα αγοράσει απο εκει.

Το πιο σίγουρο όμως είναι να κάνεις ένα τηλεφωνημα στη Sony Ericsson να σου πουνε οι ίδιοι προτού το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αν γνωρίζετε ?

 

1. Θέλω να αλλάξω το memory stick και ήδη εκεί υπάρχουν εγκατεστημένα προγράμματα. Πρέπει να τα απεγκαταστήσω και να τα βάλω έκ νέου στο νέο stick ?

 

2. Αρκετές φορές δεν κάνει επαφή (έτσι το καταλαβαίνω) ο φορτιστής ή το hands free με τη συσκευή. Καθαρίζω με μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα τα άκρα, διορθώνει το πρόβλημα αλλα σε λίγο καιρό ξανά τα ίδια.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας έκ των προτέρων....

Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά......
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση του P900 αλλα κολαει στο "Checking the installation of Sony Ericsson Update Service ".Εχω απενεργοποιησει firewall και τα σχετικα αλλα τιποτα.Πριν λιγους μηνες ειχα κανει χωρις προβλημα την αναβαθμιση.Υπαρχει λυση:
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος koyrsaros (21 Σεπ. 2004 , 19:36)

 

Παρακαλώ αν γνωρίζετε ?

 

1. Θέλω να αλλάξω το memory stick και ήδη εκεί υπάρχουν εγκατεστημένα προγράμματα. Πρέπει να τα απεγκαταστήσω και να τα βάλω έκ νέου στο νέο stick ?

 

2. Αρκετές φορές δεν κάνει επαφή (έτσι το καταλαβαίνω) ο φορτιστής ή το hands free με τη συσκευή. Καθαρίζω με μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα τα άκρα, διορθώνει το πρόβλημα αλλα σε λίγο καιρό ξανά τα ίδια.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας έκ των προτέρων....

 

 

1) Mε ένα Buck up απο το memory stick που δουλεύεις τώρα και ένα Restore στο Memory stick που θα βάλεις όλα λύνονται!! Θα πάνε όλα στην θέση του ξανά!!

2) Δυστυχώς αυτό είναι το αιώνιο πρόβλημα των συσκευών SonyEricsson!! Μαζί με εσένα συμπάσχουμε πολλοί!! Οπως το καθαρίζεις είναι μιά χαρά αρκέι να μην βάλεις τίποτα αιχμηρό να τρίψεις τις επαφές!!

Πιστεύω να βοήθησα!! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stratus (21 Σεπ. 2004 , 23:42)

 

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση του P900 αλλα κολαει στο "Checking the installation of Sony Ericsson Update Service ".Εχω απενεργοποιησει firewall και τα σχετικα αλλα τιποτα.Πριν λιγους μηνες ειχα κανει χωρις προβλημα την αναβαθμιση.Υπαρχει λυση:

 

Δες το θέμα Sony Ericsson P900 Web Update κι ακολούθησε τις οδηγίες που θα βρεις εκεί.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος koyrsaros (21 Σεπ. 2004 , 19:36)

 

Παρακαλώ αν γνωρίζετε ?

 

1. Θέλω να αλλάξω το memory stick και ήδη εκεί υπάρχουν εγκατεστημένα προγράμματα. Πρέπει να τα απεγκαταστήσω και να τα βάλω έκ νέου στο νέο stick ?

 

Αυτό εξαρτάται απο σένα. Μπορείς να κάνεις ότι θελεις εσύ. Δεν είναι αναγκαίο να τα απεγκαταστήσεις, απλά δε θα βλεπεις τα προγραμματα που είναι εγκατεστημένα στη μια καρτα οταν θα βαζεις την αλλη.

Τωρα αν θα χρησιμοποιείς την καινουρια καρτα μονο πρεπει να τα ξαναεγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...