Jump to content

Madonna


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Respect στους θεατές φίλε μου... Respect!:X

 

καλα ρε παιδια πλακα κανετε τωρα.....

φυσικα και εχει respect η madonna στο κοινο της.....

 

τα δωσε ολα για 2 ωρες ασταμάτητα μονο για μας........

ηρθε στην χωρα μας χωρις να κανει αρπαχτη κανονικα με την περιοδεια της....επαιξε οπως παιζει σε ολες τις χωρες...μας τιμησε και μεις γκρινιάζουμε.........

 

ειπαμε ετσι λειτουργει η μαντονα.....και ετσι λειτουργουσε παντα.....

τελειωνει και φευγει........

 

τωρα αν σας ενοχλησε το μαδερ φακερ.....τι να πω........

την επομενη φορα που θα ρθει δειτε την απο το dvd που θα βγαλει.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω οτι κάπως έχουμε ξεφύγει απο το θέμα μας παιδιά. Ας ηρεμήσουν γενικά τα πνεύματα, όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, δε γίνεται όλοι να πιστεύουμε τα ίδια. Ας επικεντρωθούμε στις εντυπώσεις που άφησε η συναυλία γενικότερα.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι κάπως έχουμε ξεφύγει απο το θέμα μας παιδιά. Ας ηρεμήσουν γενικά τα πνεύματα, όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, δε γίνεται όλοι να πιστεύουμε τα ίδια. Ας επικεντρωθούμε στις εντυπώσεις που άφησε η συναυλία γενικότερα.

 

οκκκκκκ και μενα εχει αρχισει να με κουραζει ολο αυτο.....

 

πριν απο λιγο εδειξε στο σταρ....σκηνη απο το you must love me....

 

πριν ξεκινησει το τραγουδι....η μαντονα απο τα ουρλιαχτα και τις φωνες που τις ριχναμε σταμάτησε για να μας ευχαριστήσει και μετα συνεχισε....

στο τελος του τραγουδιου εχει ενα χαμογελο απιστευτο ενω στελνει φιλια στο κοινο........

πρεπει να εμεινε τρομερα ευχαριστημένη απο την χωρα μας και το κοινο της ελλαδας...

εδω το βιντεακι οπα!!!!!.....:)

 

Link to comment
Share on other sites

H γκρινια προσωποποιημενη ειστε ρε παιδια..Το ενα σας πειραζει,το αλλο σας βρωμαει.Χαλαρωστε γιατι δεν μπορειτε να ευχαριστηθειτε ποτε τιποτα με το να σας χαλανε ολα.Η Madonna εκανε ενα φαντασμαγορικο show που τετοια στην Ελλαδα δεν βλεπουμε ..Κατα τα αλλα ειναι η Madonna οχι η Celine Dion και θα βρισει και θα φιληθει στην σκηνη και θα ασκησει κριτικη με βιντεοκλιπ για διαφορα..Αν δεν σας αρεσει πατε δειτε κατι αλλο ..Σε πολυ κοσμο αρεσει για αυτα ακριβως και αυτα πηγαν να δουν..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον 2 posts πιο πανω :p

 

Μιλουσα με ενα φιλο σημερα που ειδε και τη συναυλια στην Ολλανδια, ειπε ακριβως το ιδιο setlist αλλα η μεγαλη διαφορα με το concert του Αμστερνταμ ειναι το οτι ηταν πιο σοβαρη, δεν μιλουσε τοσο στο κοινο.

 

Οπως και να το κανουμε παντως βασιζεται πολυ στο show της, γιατι το ξερει οτι δεν εχει φωνη Μαρια Καλλας, δεν ονειρευοταν να γινει τραγουδιστρια, απο χορευτρια ξεκινησε και το οτι εφτασε εως εδω το οφειλει σε ολο αυτο το κοσμο που τοσα χρονια αγοραζει τους δισκους της, παει στις συναυλιες της κλπ κλπ.

 

Τωρα το αν ηταν playback, αν καποιο παρεξηγηθηκαν αυτα που ειπε, αν επρεπε να κανει encore ή οχι, εχει πολλη μικρη σημασια και λιγο νοιαζει αυτους που πηγαν να τη δουν, ξεροντας οτι ισως δεν θα τη ξαναδουν ποτε απο κοντα στη ζωη τους.

 

Το show με κερδιζε, παρολο που εχω δει και καλυτερα, και αν επαιζε και αποψε που λεει ο λογος, ξαναδινα €85 και πηγαινα, γιατι περασα καλα και στο 2ο θα περνουσα ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον 2 posts πιο πανω :p

 

Μιλουσα με ενα φιλο σημερα που ειδε και τη συναυλια στην Ολλανδια, ειπε ακριβως το ιδιο setlist αλλα η μεγαλη διαφορα με το concert του Αμστερνταμ ειναι το οτι ηταν πιο σοβαρη, δεν μιλουσε τοσο στο κοινο.

 

Οπως και να το κανουμε παντως βασιζεται πολυ στο show της, γιατι το ξερει οτι δεν εχει φωνη Μαρια Καλλας, δεν ονειρευοταν να γινει τραγουδιστρια, απο χορευτρια ξεκινησε και το οτι εφτασε εως εδω το οφειλει σε ολο αυτο το κοσμο που τοσα χρονια αγοραζει τους δισκους της, παει στις συναυλιες της κλπ κλπ.

 

Τωρα το αν ηταν playback, αν καποιο παρεξηγηθηκαν αυτα που ειπε, αν επρεπε να κανει encore ή οχι, εχει πολλη μικρη σημασια και λιγο νοιαζει αυτους που πηγαν να τη δουν, ξεροντας οτι ισως δεν θα τη ξαναδουν ποτε απο κοντα στη ζωη τους.

 

Το show με κερδιζε, παρολο που εχω δει και καλυτερα, και αν επαιζε και αποψε που λεει ο λογος, ξαναδινα €85 και πηγαινα, γιατι περασα καλα και στο 2ο θα περνουσα ακομα καλυτερα.

 

συμφωνω σε ολα αυτα....απλα ας μην ξεχναμε οτι για μια μεγαλη περιοδο η μαντονα δεν εκανε περιοδείες......

απο το 93 αν δεν κανω λαθος μεχρι το 2001 που ξεκινησε ξανα....

ολο αυτο το διαστημα εβγαζε μονο cds και λειτουργούσε καθαρα και μονο σαν τραγουδίστρια....(και τι cd cdαρες ray of light ας πουμε......ενα παραδειγμα....)....

 

συμφωνω οτι η μαντονα ειναι η απολυτη γυναικα πανω στην σκηνη κανει απιστευτα σοου και ολα τα σχετικα...αλλα αν δεν ειχε τα τραγουδια που εχει.....και το μεγαλο παρελθόν που εχει...γηπεδα δεν θα γεμιζε..........

 

προσωπικά ξερω πολυ κοσμο που πηγε να ακουσει το la is la bonita like a prayer κτλ και μετα για να δει το show....

anyway μακαρι να δουμε και αλλα τετοια......

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε συ, για αυτο και ξεσηκωθηκαν ολοι σε αυτα τα τραγουδια μετα απο μια ωρα με τη Madonna επι σκηνης, γιατι αυτα περιμεναν να ακουσουν.

 

Και οι Stones εχουν παρελθον επισης μεγαλο, εχουν κανει χειροτερα απο τη Madonna σε καταχρησεις, συμεπριφορες κλπ. αλλα επισης γεμιζουν γηπεδα γιατι εχουν τραγουδαρες.

Ο πατερας μου ακομα το λεει οτι δεν καταφερε ποτε να τους δει και τους ειδε ο γιος του :P

 

O George Michael που ειναι και πιο προσφατος τα ιδια, εχει επισης αρκετα περιεργο παρελθον αλλα παρολα αυτα ολοι πηγαν να τον ακουσουν.

 

Αρα δεν φταιει το παρελθον του καθε καλλιτεχνη αλλα αν αυτο που εχει προσφερει στη μουσικη σε εχει αγγιξει, σε εχει πορωσει, σου εχει προσφερει αναμνησεις.

 

Ray Of Light ε? Tι μου θυμησες τωρα!!! Για μενα το καλυτερο της LP ever! To ειχα λιωσει τοτε, και το Music ακομα περιφανευομαι οτι ημουν απο τους πρωτους που το επαιξαν στην Αθηνα σε τοτε μεγαλο club της παραλιακης. Περιττο να πω τι ακολουθησε οταν το κομματι μαθευτηκε.

 

Αυτες τις αναμνησεις κουβαλησα μαζι μου στη συναυλια και πραγματικα το ευχαριστηθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε συ, για αυτο και ξεσηκωθηκαν ολοι σε αυτα τα τραγουδια μετα απο μια ωρα με τη Madonna επι σκηνης, γιατι αυτα περιμεναν να ακουσουν.

 

Και οι Stones εχουν παρελθον επισης μεγαλο, εχουν κανει χειροτερα απο τη Madonna σε καταχρησεις, συμεπριφορες κλπ. αλλα επισης γεμιζουν γηπεδα γιατι εχουν τραγουδαρες.

Ο πατερας μου ακομα το λεει οτι δεν καταφερε ποτε να τους δει και τους ειδε ο γιος του :P

 

O George Michael που ειναι και πιο προσφατος τα ιδια, εχει επισης αρκετα περιεργο παρελθον αλλα παρολα αυτα ολοι πηγαν να τον ακουσουν.

 

Αρα δεν φταιει το παρελθον του καθε καλλιτεχνη αλλα αν αυτο που εχει προσφερει στη μουσικη σε εχει αγγιξει, σε εχει πορωσει, σου εχει προσφερει αναμνησεις.

Ray Of Light ε? Tι μου θυμησες τωρα!!! Για μενα το καλυτερο της LP ever! To ειχα λιωσει τοτε, και το Music ακομα περιφανευομαι οτι ημουν απο τους πρωτους που το επαιξαν στην Αθηνα σε τοτε μεγαλο club της παραλιακης. Περιττο να πω τι ακολουθησε οταν το κομματι μαθευτηκε.

 

Αυτες τις αναμνησεις κουβαλησα μαζι μου στη συναυλια και πραγματικα το ευχαριστηθηκα.

 

τα ειπες ολα με κάλυψες τελειως.....100%......:):)

η μαντονα εχει τραγουδια που παρα πολυ κοσμος εχει δεθει μαζι τους.........

 

το ray of light για μενα ειναι ενα απο τα καλυτερα cd που εχω ακουσει στην ζωη μου....

πραγματικο διαμαντι.......!!!!!!!!!!

ειχα παθει σοκ οταν βγηκε......:lol::lol:

αξεπεραστο πραγματικα......

Link to comment
Share on other sites

H γκρινια προσωποποιημενη ειστε ρε παιδια..Το ενα σας πειραζει,το αλλο σας βρωμαει.Χαλαρωστε γιατι δεν μπορειτε να ευχαριστηθειτε ποτε τιποτα με το να σας χαλανε ολα.Η Madonna εκανε ενα φαντασμαγορικο show που τετοια στην Ελλαδα δεν βλεπουμε ..Κατα τα αλλα ειναι η Madonna οχι η Celine Dion και θα βρισει και θα φιληθει στην σκηνη και θα ασκησει κριτικη με βιντεοκλιπ για διαφορα..Αν δεν σας αρεσει πατε δειτε κατι αλλο ..Σε πολυ κοσμο αρεσει για αυτα ακριβως και αυτα πηγαν να δουν..

 

Πες τα βρε άνθρωπε!!!!!!!!!!

 

πέρασα σήμερα από το ΟΑΚΑ (με το τρένο) και νομίζω πως με έπιασε post show depression :cry::cry::cry: θέλω να το ζήσω ξανάαααααααααααααααααααα

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Πες τα βρε άνθρωπε!!!!!!!!!!

 

πέρασα σήμερα από το ΟΑΚΑ (με το τρένο) και νομίζω πως με έπιασε post show depression :cry::cry::cry: θέλω να το ζήσω ξανάαααααααααααααααααααα

 

αχχχχ σε καταλαβαινω....:lol::lol:

 

και εγω ακομη να συνελθω......

Link to comment
Share on other sites

Πες τα βρε άνθρωπε!!!!!!!!!!

 

πέρασα σήμερα από το ΟΑΚΑ (με το τρένο) και νομίζω πως με έπιασε post show depression :cry::cry::cry: θέλω να το ζήσω ξανάαααααααααααααααααααα

 

:D:

Και που να εβλεπες απο την αλλη μερια τις νταλικες που ειναι ακομα εδω με κομματια της σκηνης πανω τους και περιμενουν να φυγουν.

 

Δεν θα σε προλαβαιναμε στα softex :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια πλακα κανετε τωρα.....

φυσικα και εχει respect η madonna στο κοινο της.....

 

τα δωσε ολα για 2 ωρες ασταμάτητα μονο για μας........

ηρθε στην χωρα μας χωρις να κανει αρπαχτη κανονικα με την περιοδεια της....επαιξε οπως παιζει σε ολες τις χωρες...μας τιμησε και μεις γκρινιάζουμε.........

 

ειπαμε ετσι λειτουργει η μαντονα.....και ετσι λειτουργουσε παντα.....

τελειωνει και φευγει........

 

τωρα αν σας ενοχλησε το μαδερ φακερ.....τι να πω........

την επομενη φορα που θα ρθει δειτε την απο το dvd που θα βγαλει.....

 

το respect πάει στον τρόπο που "έκλεισε" την συναυλία... σε τίποτα άλλο!

To σχολιο εγινε στη φράση του Fernando_Sucre "μηπως ηθελες να σας χαιρετησει εναν εναν κι ολας?ελεος...η γυναίκα έκανε τη δουλειά της και εφυγε...χωρις περιτερο γλυκες"

 

@BillDanos - μιλάω για το 1996, History Tour ...και τα μυαλά στα σίδερα! Εχουν περάσει 12 χρόνια και ακόμα έχω σκηνές στο κεφάλι μου... Το "σοου" που είδα προχθές θα το έχω ξεχάσει το πολύ σε μια εβδομάδα - και μη ξεχνάς ότι διανύω την τρίτη δεκαετία της ζωής μου, που σημαίνει ότι όσο impact ειχαν τα τραγούδια του MJ είχαν και της Madonna στα παιδικά μου χρόνια...:)

Link to comment
Share on other sites

το respect πάει στον τρόπο που "έκλεισε" την συναυλία... σε τίποτα άλλο!

To σχολιο εγινε στη φράση του Fernando_Sucre "μηπως ηθελες να σας χαιρετησει εναν εναν κι ολας?ελεος...η γυναίκα έκανε τη δουλειά της και εφυγε...χωρις περιτερο γλυκες"

 

@BillDanos - μιλάω για το 1996, History Tour ...και τα μυαλά στα σίδερα! Εχουν περάσει 12 χρόνια και ακόμα έχω σκηνές στο κεφάλι μου... Το "σοου" που είδα προχθές θα το έχω ξεχάσει το πολύ σε μια εβδομάδα - και μη ξεχνάς ότι διανύω την τρίτη δεκαετία της ζωής μου, που σημαίνει ότι όσο impact ειχαν τα τραγούδια του MJ είχαν και της Madonna στα παιδικά μου χρόνια...:)

 

ναι φιλε μου και εγω σου λεω οτι παντα ετσι κλείνει η μαντονα.....

:):)

εμενα δεν με χαλασε καθολου αυτο...............

 

τωρα για τον τζακσον.....

δεν ειναι σωστο να συγκρινεις τον εναν με τον αλλο...

δεν υπαρχει νοημα για μενα....

και μην ξεχνας οτι ειδαμε την μαντονα στα 50της!!!!!!!!!!!!!

μακαρι να το εκανε και ο τζακσον αυτο.........αλλα δεν μπορει να το κανει...και δεν το λεω με κακια αυτο......:)

 

το να συγκρινεις το τωρινο σοου της μαντονα με αυτο του τζακσον 12 χρονια πριν ειναι σαν να συγκρινεις το τωρινο σοου της μαντονα με αυτο που εδωσε12 χρονια πριν και και και..........

 

για μενα και η μαντονα αλλα και ο μαικλ τζακσον...ΕΙΝΑΙ ΘΡΥΛΟΙ με ολη την σημασια της λεξης.........

 

ειναι αυτοι που φτιαξανε το mtv.........ειναι ιστορια ειναι icons.....

 

αλλα η μαντονα ειναι ακομη εδω.......:)

κάλως η κακός......ετσι ειναι τα πραγματα..........

 

ειμαστε τυχεροι που καταφεραμε να δουμε εναν απο τους τελευταίους μεγαλους θρυλους για μενα live στην ελλαδιτσα μας...

ολα τα αλλα δεν εχουν νοημα

:)

Link to comment
Share on other sites

τωρα για τον τζακσον.....

δεν ειναι σωστο να συγκρινεις τον εναν με τον αλλο...

δεν υπαρχει νοημα για μενα....

και μην ξεχνας οτι ειδαμε την μαντονα στα 50της!!!!!!!!!!!!!

μακαρι να το εκανε και ο τζακσον αυτο.........αλλα δεν μπορει να το κανει...και δεν το λεω με κακια αυτο......:)

 

 

Apla na dieukriniso oti logo asthenias emeine ekso apo emfaniseis o mj.

Link to comment
Share on other sites

Apla na dieukriniso oti logo asthenias emeine ekso apo emfaniseis o mj.

 

οκκκκκκ.....

 

περα απο τα SHOWS και ολα αυτα η μαντονα και ο τζακσον...ειναι θρυλοι......εχουν τραγουδια που θα ακούγονται παντα...εχουν βγαλει δισκαρες..........και ολα τα σχετικα.........!!!!!!!!!!!!

 

ο ενας ειναι εκει που ειναι τωρα και η αλλη εκει που ειναι τωρα...:)

 

το οτι η μαντονα εχει σπασει τον καθε κανονα και τον καθε νομο και συνεχιζει να γεμιζει γηπεδα οπως τα γεμιζε τις προηγουμενες δεκαετίες δεν εχει καμια σχεση με τον τζακσον....και γιατι δεν το κανει αυτο σημερα......απλα η μαντονα το κανει....

 

σου ειπα απλα για την σύγκριση............

εγω αυτην την γυναικα της βγαζω το καπελο που ακομη και σημερα υστερα απο ολα αυτα τα χρονια το καταφερνει αυτο...σε ολοκληρο τον πλανητη......

anyway.....δεν θελω να συγκρίνω 2 τοσο μεγαλα ονοματα με τοσο μεγαλη ιστορια....

δεν εχει νοημα για μενα............

μιλαμε για ονοματα με τετοιο μεγεθος που δυσκολα τα επομενα χρονια θα ξαναβγουν..........(μαλλον αδυνατο αλλα ποτε δεν ξερεις.....)

 

μακαρι το λεω και θα το ξαναλεω να δουμε και αλλα τετοια στην χωρα μας τα επομενα χρονια......:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Apla na dieukriniso oti logo asthenias emeine ekso apo emfaniseis o mj.

 

Δεν ήταν ακριβώς "ασθένεια" οι δικαστικές διαμάχες για παιδεραστία κλπ κλπ... Γιατί αν θυμάσαι κάποτε είχε στηθεί η σκηνή του στο Ολυμπιακό στάδιο και ήταν όλα έτοιμα, μέχρι που λίγο πριν από τη συναυλία έσκασε η πρώτη κατηγορία και τα ακύρωσε όλα!

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν ακριβώς "ασθένεια" οι δικαστικές διαμάχες για παιδεραστία κλπ κλπ... Γιατί αν θυμάσαι κάποτε είχε στηθεί η σκηνή του στο Ολυμπιακό στάδιο και ήταν όλα έτοιμα, μέχρι που λίγο πριν από τη συναυλία έσκασε η πρώτη κατηγορία και τα ακύρωσε όλα!

 

:p

 

Pera apo auto eixe provlima kai me tin ugeia tou, sto derma kati eixe.

Link to comment
Share on other sites

http://i38.tinypic.com/2crrgj9.jpg

 

 

απιστευτο ρε παιδια να το βλεπεις ετσι!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οντως..ειδικα αν απορουσες μεχρι χτες πως η μαντονα απο την περιοδεια της αυτη θα βγαλει 250000000ε
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Tώρα σίγουρα κάποιος θα πεταχτεί και θα πει "Αφού τα αξίζει".:grin:

 

ε δεν μας βαλανε και το πιστολι στο κεφαλι......:lol::lol:

οποιος ηθελε πηγε οποιος δεν ηθελε στο dvd που θα βγει......:lol::lol:

 

παντως αυτο εγινε σε καθε χωρα που εμφανίστηκε...η ελλαδα δεν ειναι εξαιρεση........

Link to comment
Share on other sites

Τι καλοι ανθρωποι που ειστε (Μακη)..Αυτο μου θυμιζει εναν σε ενα blog που ολοι λεγαν καλα λογια για την αντοχη της Μαντονα που χορευε τοση ωρα ..Και ο αθεοφοβος την ειπε εξωγιηνη..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...