Jump to content

Madonna


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελευταίο show στο Tel Aviv

 

2009 Sticky & Sweet Tour

 

July 4 London, GB

July 5 London, GB

July 7 Manchester, GB

July 9 Paris, FR

July 11 Werchter, BE

July 14 Milan, IT

July 16 Udine, IT

July 19 Marseille, FR

July 21 Barcelona, ES

July 23 Madrid, ES

July 25 Zaragoza, ES

July 28 Oslo, NO

July 30 Oslo, NO

August 2 St.Petersburg, RU

August 4 Tallinn, EE

August 6 Helsinki, FI

August 8 Gothenburg, SE

August 9 Gothenburg, SE

August 11 Copenhagen, DK

August 13 Prague, CZ

August 15 Warsaw, PL

August 18 Munich, DE

August 20 Ljubljana, SI

August 22 Budapest, HU

August 24 Belgrade, RS

August 26 Bucharest, RO

August 29 Sofia, BG

September 1, Tel Aviv, IL

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Έγιναν κάποιες αλλαγές, το Heartbeat, Borderline και Hung Up αντικαταστάθηκαν με Holiday (remix), Dress you up (rock edit) και Frozen (samples Open your heart)!
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Έγιναν κάποιες αλλαγές, το Heartbeat, Borderline και Hung Up αντικαταστάθηκαν με Holiday (remix), Dress you up (rock edit) και Frozen (samples Open your heart)!

 

πο πο πο frozen holiday....θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!

 

θα τα δω ολα αυτα live 29 αυγουστου...σοφια......βουλγαρια.......

 

madonna the last living legend σου ξαναρχομαι.......:)

Link to comment
Share on other sites

Celebration θα λέγεται το greatest hits, Celebrate το πρώτο single, θα αρχίσει να ακούγεται προς το τέλος του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Έγιναν κάποιες αλλαγές, το Heartbeat, Borderline και Hung Up αντικαταστάθηκαν με Holiday (remix), Dress you up (rock edit) και Frozen (samples Open your heart)!

 

ΤΟΥ ΧΕΛΛ ΡΕ!!!

ΘΕΛΩ HOLIDAY ΚΑΙ FROZEN!

Και ναι φωνάζω! ΑΡΓΚ!

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

και το dress you up στο σετ λιστ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

το greatest hits θα ειναι διπλο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προφανως σβήστηκε το ποστ μου επειδη εδωσα λινκ......:lol::lol:

οκ ειπα επειδη ειναι η dub version του κομματιου δεν θα υπαρχει προβλημα....

 

τεσπα κυκλοφορησε απο χθες στο ιντερνετ μονο σε instrumental το νεο single της madonna σε παράγωγη.. Paul Oakenfold!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

επιτελους η Madonna κανει και παλι αυτο που ξερει να κανει καλυτερα απο ολους.............

ΑΠΛΗ ΚΑΘΑΡΗ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ Π Ο Π ..............!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άκουσα ένα sample του album version του Celebration (στο amazon)

 

Αν όλο το τραγούδι είναι σαν το sample ένα έχω να πω:

Generic Pop!

(και όποιος κατάλαβε κατάλαβε)

 

Κάτω του μετρίου, ιδιαίτερα με τις προσδοκίες που έχει κανείς από μια entertainer όπως η Madonna. Το Hung Up επανέφερε τη disco στη μόδα, τo 4 Minutes της έδωσε μια ψευδο-R&B αίσθηση. Το Celebration είναι ένα pop τραγουδάκι του χειρίστου είδους, που αν δεν το έλεγε η Madonna δεν υπήρχε περίπτωση να ακουστεί ποτέ και από κανέναν. Είπαμε να μην ξεχνάει τις ρίζες της, να μην το παίζει κάτι που δεν είναι, αλλά η pop δεν έχει μείνει στην εποχή του Holiday!

 

Φαντάζομαι όμως πως αυτό είναι καταξίωση: να φτάνεις σε ένα τέτοιο σημείο ώστε ακόμα και οι "πατάτες" σου να φαίνοται χρυσάφι.

 

Κρίμα. Μέχρι στιγμής φέτος (μετά τον Mika με το επιεικώς απαράδεκτο We Are Golden) είναι η δεύτερη φορά που από την αρχή δεν μου αρέσει καθολου το "comeback" μεγάλου καλλιτέχνη που περίμενα κάτι φρέσκο από εκείνον.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα ένα sample του album version του Celebration (στο amazon)

 

Αν όλο το τραγούδι είναι σαν το sample ένα έχω να πω:

Generic Pop!

(και όποιος κατάλαβε κατάλαβε)

 

Κάτω του μετρίου, ιδιαίτερα με τις προσδοκίες που έχει κανείς από μια entertainer όπως η Madonna. Το Hung Up επανέφερε τη disco στη μόδα, τo 4 Minutes της έδωσε μια ψευδο-R&B αίσθηση. Το Celebration είναι ένα pop τραγουδάκι του χειρίστου είδους, που αν δεν το έλεγε η Madonna δεν υπήρχε περίπτωση να ακουστεί ποτέ και από κανέναν. Είπαμε να μην ξεχνάει τις ρίζες της, να μην το παίζει κάτι που δεν είναι, αλλά η pop δεν έχει μείνει στην εποχή του Holiday!

 

Φαντάζομαι όμως πως αυτό είναι καταξίωση: να φτάνεις σε ένα τέτοιο σημείο ώστε ακόμα και οι "πατάτες" σου να φαίνοται χρυσάφι.

 

Κρίμα. Μέχρι στιγμής φέτος (μετά τον Mika με το επιεικώς απαράδεκτο We Are Golden) είναι η δεύτερη φορά που από την αρχή δεν μου αρέσει καθολου το "comeback" μεγάλου καλλιτέχνη που περίμενα κάτι φρέσκο από εκείνον.

Δεν ξέρω αν αυτή θα είναι η τελική version του τραγουδιού. Θυμήσου ότι και το Give it to me από το προηγούμενο CD είχε κυκλοφορήσει/διαρρεύσει, σε τελείως διαφορετικό στυλ απ'ότι τελικά συμπεριελήφθηκε στο άλμπουμ.

 

(ps: "μεγάλος καλλιτέχνης" ο Mika; ΟΚ, έκανε μεγάλη επιτυχία και με ωραία τραγούδια ως πρωτοεμφανιζόμενος, αλλά είναι νωρίς για να τον χαρακτηρίσουμε έτσι.)

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα ένα sample του album version του Celebration (στο amazon)

 

Αν όλο το τραγούδι είναι σαν το sample ένα έχω να πω:

Generic Pop!

(και όποιος κατάλαβε κατάλαβε)

 

Κάτω του μετρίου, ιδιαίτερα με τις προσδοκίες που έχει κανείς από μια entertainer όπως η Madonna. Το Hung Up επανέφερε τη disco στη μόδα, τo 4 Minutes της έδωσε μια ψευδο-R&B αίσθηση. Το Celebration είναι ένα pop τραγουδάκι του χειρίστου είδους, που αν δεν το έλεγε η Madonna δεν υπήρχε περίπτωση να ακουστεί ποτέ και από κανέναν. Είπαμε να μην ξεχνάει τις ρίζες της, να μην το παίζει κάτι που δεν είναι, αλλά η pop δεν έχει μείνει στην εποχή του Holiday!

 

Φαντάζομαι όμως πως αυτό είναι καταξίωση: να φτάνεις σε ένα τέτοιο σημείο ώστε ακόμα και οι "πατάτες" σου να φαίνοται χρυσάφι.

 

Κρίμα. Μέχρι στιγμής φέτος (μετά τον Mika με το επιεικώς απαράδεκτο We Are Golden) είναι η δεύτερη φορά που από την αρχή δεν μου αρέσει καθολου το "comeback" μεγάλου καλλιτέχνη που περίμενα κάτι φρέσκο από εκείνον.

 

βγηκε στο ιντερνετ ολόκληρο το κομματι για οποιον το θελει Pm.....:p

και δεν μιλαμε ακριβως για comeback απλα για ενα greatest hits με 2 νεα τραγουδια....:)

 

ολοκληρο το celebration εδω...

http://www.youtube.com/watch?v=Ft7YTC-IUn4

 

και δεν ειναι καθολου ασχημο θα ελεγα......

Link to comment
Share on other sites

Για τη Madonna του 83 που τραγούδαγε "Holiday...Celebrate", μια χαρά θα ήταν. Οχι μια χαρά, εξαιρετικό θα ήταν.

Για τη Madonna του 2009, που δεν έχει να χάσει τίποτα και μπορεί να τραγουδήσει ό,τι θέλει και όπως θέλει και να το κάνει επιτυχία, το να λέει ένα τραγουδάκι του κιλού δε λέει τίποτα.

Anyway, το ξεπερνάμε αυτό.

Αλλωστε το Best Οf της κυρίως εκεί θα ποντάρει - στα καλύτερα κομμάτια της. Τo Celebration είναι απλά το promo.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το Celebrate έγινε #2 στα best sellers του amazon.com μέσα σε 2 μέρες!

 

Μη ξεχνάτε πως το τραγούδι αυτό θα μπει στο Greatest Hits #3, που επίσης λέγεται Celebration. Δηλαδή το τραγούδι αυτό είναι κάτι σαν ρεζουμέ του τι θα πει Madonna.

 

Όλοι έχουν ξετρελαθεί μετά το μέτριο κατά πολλούς Hard Candy!

 

Και εμένα μου αρέσει αρκετά! Πολύ δυνατό κομμάτι για τα clubs! Δεν είναι και Hung Up, αλλά είναι πολύ καλό, γιατί η συνεργασία με Pharell δεν με τρέλανε καθόλου!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

εμενα αρχισε να μου αρεσει παρα πολυ....................:):):):):):)

 

ειναι για τρελο χορο το κομματι πολυ καλοκαιρινο και επιτελους 100%madonna......:)

 

να και το teaser για το cd...

http://f6dce3de.linkbucks.com/url/http://madonnascrapbook.blogspot.com/2009/08/madonna-celebration-greatest-hits.html

Link to comment
Share on other sites

Το άκουσα τελικά ολόκληρο στην album version του, και μπορώ να πω ότι δεν είναι κακό. Σίγουρα δεν είναι κάτι εξαιρετικό, όπως λέει και ο DesertSMisSRain, αλλά από την άλλη ισχύει και αυτό που λέει η Crazy_Heart, ότι υπενθυμίζει όλη την μουσική πορεία της Madonna.

 

Θα μπορούσαν όμως να του δώσουν το κάτι διαφορετικό, που θα το έκανε να ξεχωρίζει από τα παρόμοια hits που βγάζουν οι υπόλοιποι καλλιτέχνες. Το γεγονός ότι δεν το έκαναν, ενισχύει κάπως την θεωρία της "αρπαχτής", όπως περίπου και με το Hard Candy.

 

Τελοσπάντων, όπως είπα και πριν το τραγούδι δεν είναι κακό, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσε να το είχε βγάλει νωρίτερα, ώστε να παίζεται όλο το καλοκαίρι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νεο video clip το Miles Away.Ειναι κομματια απο τις συναυλιες της με εικονες απο πολεις και εχει και τον Παρθενωνα!!!!!!!

Δειτε το: http://www.youtube.com/watch?v=chF0yYVdjFc

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

To Sticky & Sweet Tour DVD/CD βγαίνει 30 Μαρτίου.

είναι η συναυλία από το Buenos Aires!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
To Sticky & Sweet Tour DVD/CD βγαίνει 30 Μαρτίου.

είναι η συναυλία από το Buenos Aires!

 

το πηρες να μας πεις εντυπώσεις....?

εγω το εκανα παραγγελία χθες απο εξωτερικο και το περιμενω....:)

 

επισης η madonna και η μουσικη της βρεθηκε και παλι στο νο1 usa μερικες βδομαδες πριν μεσω του σηριαλ glee......

ειναι μια νεανικη σειρα(αλα fame ) και ενα ολοκληρο επεισοδιο με τιτλο the power of madonna το αφιερωσαν στην madonna...!!!!

ολα αυτα ειχαν σαν αποτελεσμα το ep που κυκλοφόρησε με διασκευές madonna να βρεθει στο νο1 του billboard αλλα και το cd της celebration να κανει re entry σε ψηλες θεσεις στα charts ολου του κοσμου......:)

Link to comment
Share on other sites

Το επεισόδιο του Glee "The Power of Madonna" ήταν απλά ΑΠΑΙΧΤΟ! Να το δείτε οπωσδήποτε!

 

Γιατί το παρήγγειλες από το εξωτερικό?? υπάρχει και εδώ!

 

Το DVD το είδα και με απογοήτευσε πολύ τα υπερ-επεξεργασμένα φωνητικά της Madonna. Ok, ξέρω πως ΟΛΟΙ κάνουν ένα editing... αλλά αυτοί μού φαίνεται πως χρησιμοποίησαν τις studio version και κόλησαν τα χειροκροτήματα... πολύ ξενέρα...

 

επίσης οι 2 σκηνοθέτες αντέγραψαν πολύ μέτρια τον Jonas Akerland, που είχε σκηνοθετήσει τα 2 προηγουμενα DVD "Confessions Tour" (ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΚΟΡΥΦΗ) και τo "I'm Going to Tell You a Secret".

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Το επεισόδιο του Glee "The Power of Madonna" ήταν απλά ΑΠΑΙΧΤΟ! Να το δείτε οπωσδήποτε!

 

Γιατί το παρήγγειλες από το εξωτερικό?? υπάρχει και εδώ!

 

Το DVD το είδα και με απογοήτευσε πολύ τα υπερ-επεξεργασμένα φωνητικά της Madonna. Ok, ξέρω πως ΟΛΟΙ κάνουν ένα editing... αλλά αυτοί μού φαίνεται πως χρησιμοποίησαν τις studio version και κόλησαν τα χειροκροτήματα... πολύ ξενέρα...

 

επίσης οι 2 σκηνοθέτες αντέγραψαν πολύ μέτρια τον Jonas Akerland, που είχε σκηνοθετήσει τα 2 προηγουμενα DVD "Confessions Tour" (ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΚΟΡΥΦΗ) και τo "I'm Going to Tell You a Secret".

 

δεν ειναι και τοσο ασχημο το dvd........:)

για το glee συμφωνω τρομερο το tribute στην madonna.....:)

 

στο εξωτερικο το βρηκα στην μιση τιμη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Σαφώς το DVD υστερεί σε σχέση με το προηγούμενο (αν και είναι λογικό μιας και το ιδιο το show υστερούσε σε σχέση με το confessions).

 

Η ποιότητα του ήχου όμως (DTS) σε συνδυασμό με το blu ray, είναι κορυφαία αν έχεις το αντίστοιχο ηχοσύστημα!

:)

Link to comment
Share on other sites

]Σαφώς το DVD υστερεί σε σχέση με το προηγούμενο [/b](αν και είναι λογικό μιας και το ιδιο το show υστερούσε σε σχέση με το confessions).

 

Η ποιότητα του ήχου όμως (DTS) σε συνδυασμό με το blu ray, είναι κορυφαία αν έχεις το αντίστοιχο ηχοσύστημα!

:)

 

για μενα και μονο που υπαρχει το like a prayer εκει μεσα μου φτανει...

νομιζω οτι η συγκεκριμενη live εκτελεση ειναι η καλυτερη που εχει γινει ποτε για το like a prayer....!!!:)

ανετα μονο και μονο για αυτο βαζω το Sticky & Sweet Tour DVD διπλα σε ολο το confessions tour dvd....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Billboard Bits: Madonna Heading into Studio

 

http://www.billboard.com/news/billboard-bits-madonna-heading-into-studio-1005230522.story#/news/billboard-bits-madonna-heading-into-studio-1005230522.story

 

http://www.dete.gr/news.php?article_id=45215

 

η είδηση ηδη εχει κανει τον γύρο του πλανητη......:)

η madonna ετοιμαζεται να επιστρεψει και απο οτι λενε το "ψαχνει" παρα πολυ αυτη την φορα..(σε αντιθεση με το hard candy....)...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
για μενα και μονο που υπαρχει το like a prayer εκει μεσα μου φτανει...

νομιζω οτι η συγκεκριμενη live εκτελεση ειναι η καλυτερη που εχει γινει ποτε για το like a prayer....!!!:)

ανετα μονο και μονο για αυτο βαζω το Sticky & Sweet Tour DVD διπλα σε ολο το confessions tour dvd....:)

 

εγώ πάλι το opening του Confessions "Future Lovers/I Feel Love" το βάζω δίπλα σε ΟΛΑ όσα έχει κανει η Madonna! :D

 

άντε καιρός για καινούρια μουσικήηηηηη

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι το opening του Confessions "Future Lovers/I Feel Love" το βάζω δίπλα σε ΟΛΑ όσα έχει κανει η Madonna! :D

 

άντε καιρός για καινούρια μουσικήηηηηη

 

συμφωνω το opening του confessions ειναι το κατι αλλο...

αλλα και το Like a prayer ειναι like a prayer;)

και στην Sticky & Sweet Tour η εκτελεση ηταν Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η ...

μονο απο την εισαγωγη σου σηκώνεται η τριχα(καλα το ειδα 2 φορες Live φταιει και αυτο:p)

περιμενω ΜΕΓΑΛΑ πραγματα απο την madonna με το νεο της cd..:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...