Jump to content

Samsung Galaxy A54 5G


OculatusAbis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, Kitieas said:

Στην κάμερα το βρίσκω περίπου το ίδιο αν και με ελαφρό φωτισμό μου φαίνονται κάπως πιο ζωντανές του Α54.

Δεν ασχολούμαι και πολύ με φωτογραφίες όμως για mid range συσκευές τα βρίσκω και τα δύο μια χαρά.

Τώρα αν εσύ ασχολείσαι τόσο  πολύ και έχεις πολύ ψηλά standard για φωτογραφίες καλύτερα να πας σε ναυαρχίδα της Samsung ή σε Huawei.... Xiaomi ή οπουδήποτε αλλού νομιζεις που φημίζονται για τις φωτογραφίες τους!!

Σκέφτομαι και για ναυαρχίδα, πολύ αργότερα όμως. Απλά ρωτάω γιατί έχω το A52s. Βλέπω πως θα έχει μεγάλη επιτυχία το A54 αντίστοιχη με αυτή του A52s ίσως και μεγαλύτερη. Σε εμφάνιση είναι πολύ πιο ωραία από τους προκατόχους του (A53, A52s). 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, evris2013 said:

Σκέφτομαι και για ναυαρχίδα, πολύ αργότερα όμως. Απλά ρωτάω γιατί έχω το A52s. Βλέπω πως θα έχει μεγάλη επιτυχία το A54 αντίστοιχη με αυτή του A52s ίσως και μεγαλύτερη. Σε εμφάνιση είναι πολύ πιο ωραία από τους προκατόχους του (A53, A52s). 

Σε εμφάνιση λίγο πολύ τα ίδια απλά με κάπως μεγαλύτερα bezel λίγο διαφορετικά στο πίσω μέρος λόγω κάμερων έτσι μην σε απασχολεί καθόλου αυτό.

Για μένα μεγάλο κριτήριο να το επιλέξω ήταν η αυτονομία του που δεν συγκρίνεται με καμμια ναυαρχίδα.

Τώρα όμως αν ασχολείσαι πολύ με παιγνίδια, σε ενδιαφέρει η ταχύτητα κλπ τότε η ναυαρχίδα είναι μονόδρομος

Ελπίζω να σε κάλυψα🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε εμφάνιση λίγο πολύ τα ίδια απλά με κάπως μεγαλύτερα bezel λίγο διαφορετικά στο πίσω μέρος λόγω κάμερων έτσι μην σε απασχολεί καθόλου αυτό.
Για μένα μεγάλο κριτήριο να το επιλέξω ήταν η αυτονομία του που δεν συγκρίνεται με καμμια ναυαρχίδα.
Τώρα όμως αν ασχολείσαι πολύ με παιγνίδια, σε ενδιαφέρει η ταχύτητα κλπ τότε η ναυαρχίδα είναι μονόδρομος
Ελπίζω να σε κάλυψα
Δεν συγκρίνεται με καμία ναυαρχίδα, μέχρι τις περσινές. S23+, s23 ultra έχουν εκπληκτική αυτονομία.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Kitieas said:

Σε εμφάνιση λίγο πολύ τα ίδια απλά με κάπως μεγαλύτερα bezel λίγο διαφορετικά στο πίσω μέρος λόγω κάμερων έτσι μην σε απασχολεί καθόλου αυτό.

Για μένα μεγάλο κριτήριο να το επιλέξω ήταν η αυτονομία του που δεν συγκρίνεται με καμμια ναυαρχίδα.

Τώρα όμως αν ασχολείσαι πολύ με παιγνίδια, σε ενδιαφέρει η ταχύτητα κλπ τότε η ναυαρχίδα είναι μονόδρομος

Ελπίζω να σε κάλυψα🙂

Έχει μεγαλύτερα bezel; Από την φωτογραφία δεν φαίνεται αυτό. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω απορία με την φόρτιση. Δηλαδή θα το φορτίζω από τον φορητό μου που έχει υποδοχή, θα πάρω κάποιον φορτιστή καινούριο ή θα χρησιμοποιήσω κάποιον υπάρχοντα δικό μου και αν ναι με τι προδιαγραφές?

Σας ευχαριστώ

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geovision said:

Καλημέρα σε όλους

Έχω απορία με την φόρτιση. Δηλαδή θα το φορτίζω από τον φορητό μου που έχει υποδοχή, θα πάρω κάποιον φορτιστή καινούριο ή θα χρησιμοποιήσω κάποιον υπάρχοντα δικό μου και αν ναι με τι προδιαγραφές?

Σας ευχαριστώ

https://www.skroutz.gr/s/26822418/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-25W-Power-Delivery-Λευκός-EP-TA800N-Bulk.html

Αυτός για γρήγορη φόρτιση, αν έχεις κάποιο άλλο δοκίμασε τον γιατί δεν κάνει γρήγορη φόρτιση με άλλους φορτιστές είναι ιδιότροπο

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2023 at 12:26 ΜΜ, bromonano2 said:

Δεν συγκρίνεται με καμία ναυαρχίδα, μέχρι τις περσινές. S23+, s23 ultra έχουν εκπληκτική αυτονομία.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Έχουν και μεγαλύτερες μπαταρίες αν δεν κάνω λάθος. Σκεφτόμουν το Ultra. 

23 ώρες πριν, ernesto1983 said:

και ο 25w που παραθετεις ειναι μια χαρα!

Αυτόν έχω κι εγώ. Όντως μια χαρά είναι. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. πως μπορώ να κλειδώσω την μπάρα επάνω να μην κατεβαίνει όταν είναι κλειδωμένο το κινητό μου. ( Samsung Galaxy A54 5G ). δηλαδή όταν είναι κλειδωμένο να μην μπορεί κάποιος άλλος να διαβάζει της ειδοποιήσεις και να μου αλλάζει από πάνω στην μπάρα της ρυθμίσεις. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανείς αν θα πάρει η συσκευή ενημέρωση Ιουνίου η θα πάει κατευθείαν στου Ιουλίου? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tzanos13 said:

Καλημέρα ξέρει κανείς αν θα πάρει η συσκευή ενημέρωση Ιουνίου η θα πάει κατευθείαν στου Ιουλίου? 

Γιατί του Ιουνίου δεν σου ήρθε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, katsiletra said:
4 ώρες πριν, evris2013 said:
Γιατί του Ιουνίου δεν σου ήρθε;

Δεν έχει έρθει ακόμα.

Ήρθε στη δικιά μου που είναι πιο παλιά συσκευή και δεν ήρθε στο A54!!! Άρχισε να... Xiaomiάζει και η Samsung! 😉😂

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, evris2013 said:

Γιατί του Ιουνίου δεν σου ήρθε;

Όχι δεν έχει έρθει στα A54 ενώ σε μικρότερα η παλαιότερα μοντέλα ήρθε του Ιουνίου. Αυτό το μήνα τα έκανε λίγο μαντάρα η Samsung μου φαίνεται..

7 ώρες πριν, esertas said:

Κάθε μήνα παίρνει.

Τώρα όμως δεν πήρε, ο μήνας τελειώνει και έχουν πάρει πιο παλιά μοντέλα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GoutosGr said:

Βγήκε ενημέρωση ασφαλείας Ιουνίου 

 

IMG-533b9c4cbcda923a122c4a02064902d7-V.jpg

IMG-debbb9861add8de628f42deae626ac4d-V.jpg

Στα 423,52MB. Έχει και βελτιώσεις κάμερας;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, κάτοχος και εγώ του κινητού πλέον και γενικά έχω ανάμικτες εντυπώσεις. Τα θετικά όλοι τα ξέρετε, στα αρνητικά θεωρώ το battery drain πολύ σοβαρό θέμα και δεν ξέρω που οφείλεται. Προερχόμενος από το Realme 7 pro και έχοντας τις ίδιες εφαρμογές και με σχεδόν καθόλου περιττά notifications, background εφαρμογές, η διαφορά με το προηγούμενο κινητό μεγάλη!
Επιπλέον η συσκευή ζεσταίνεται αρκετά για φυσιολογική χρήση, όχι παιχνίδια δηλαδή.
Προσπαθώντας να βρω λύση έχω βάλει την οθόνη στα 60 hz το οποίο το θεωρώ σημαντική απώλεια και επίσης στο developer options δοκιμάζω να βάλω όριο στις background processes limit σε 4 αντί default.
Δεν ξέρω αν και άλλος τα αντιμετωπίζει αυτά και αν έχει βρει κάποια λύση.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχετε παρατηρήσει καθόλου lagging στις εφαρμογές? 

Στο  skroutz   και στο chrome όπως κατεβαίνω μου κάνει σπασίματα η οθονη . Το κάνει και σε άλλους ή μπορεί να είναι ελαττωματική  η συσκευή? 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, pulse78 said:

Καλημέρα παιδιά. Έχετε παρατηρήσει καθόλου lagging στις εφαρμογές? 

Στο  skroutz   και στο chrome όπως κατεβαίνω μου κάνει σπασίματα η οθονη . Το κάνει και σε άλλους ή μπορεί να είναι ελαττωματική  η συσκευή? 

Δεν έχει καμία καθυστέρηση το τηλέφωνο, κάνε μια εργοστασιακή επαναφορά να δεις αν θα στρώσει 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sotosok said:

Δεν έχει καμία καθυστέρηση το τηλέφωνο, κάνε μια εργοστασιακή επαναφορά να δεις αν θα στρώσει 

Να κάνω  αντίγραφο ασφαλείας πρώτα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pulse78 said:

Να κάνω  αντίγραφο ασφαλείας πρώτα? 

Αν υπάρχουν πράγματα που θες από το τηλέφωνο ναι είναι απαραίτητο 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/7/2023 at 11:30 ΠΜ, pulse78 said:

Καλημέρα παιδιά. Έχετε παρατηρήσει καθόλου lagging στις εφαρμογές? 

Στο  skroutz   και στο chrome όπως κατεβαίνω μου κάνει σπασίματα η οθονη . Το κάνει και σε άλλους ή μπορεί να είναι ελαττωματική  η συσκευή? 

Κάποιες φορές το βλέπω σε Facebook και στις σελίδες με τις ειδήσεις της Google. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...