Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καντο εγκατασταση ξανα στην καρτα και μετα δοκιμασε να το κανεις απεγκατασταση.. εαν εχεις το ιδιο πποβλημα θα σου πω να κανεις κατι αλλο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το καθε αρχειο .sis ειναι οπως τα αρχεια .zip εχει μεσα πολλα μικρα αρχεια. Εσυ θα ανοιξεις το .sis αρχειο μεσα στο pc σου με το UnMakeSIS για να δεις σε ποιο φακελο μεσα στο κινητο σου αποθηκευεται το καθε αρχειο ξεχωριστα μεσα στο κινητο σου απο αυτα που υπαρχουν μεσα στο sis που εχεις προβλημμα μετα με ενα card reader θα τα διαγραψεις χειροκινητα. Με αυτο τον τροπο θα υπαρξει πληρης απεγκατασταση της εφαρμογης αρα και του εικονιδιου που σχετιζεται με την εφαρμογη και εχεις προβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το καθε αρχειο .sis ειναι οπως τα αρχεια .zip εχει μεσα πολλα μικρα αρχεια. Εσυ θα ανοιξεις το .sis αρχειο μεσα στο pc σου με το UnMakeSIS για να δεις σε ποιο φακελο μεσα στο κινητο σου αποθηκευεται το καθε αρχειο ξεχωριστα μεσα στο κινητο σου απο αυτα που υπαρχουν μεσα στο sis που εχεις προβλημμα μετα με ενα card reader θα τα διαγραψεις χειροκινητα. Με αυτο τον τροπο θα υπαρξει πληρης απεγκατασταση της εφαρμογης αρα και του εικονιδιου που σχετιζεται με την εφαρμογη και εχεις προβλημα.

ή πρίν κάνεις όλο αυτό, απλά δες πως λένε την εφαρμογή (μορφής xxx.app) που είναι ανοιχτή, κάνε εγκατάσταση τον appman, τρέξτο, βρες την εφαρμογή που σου λέει ότι είναι ανοιχτή, κάντην kill, πάνε στην διαχ.εφ. και τότε κάνε απεγκατάσταση.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω κατι που σιγουρα εχει ξανα ερωτη8ει αλλα ειναι αδυνατον να δω ολες τις προηγουμενες απαντησεις.

 

το 6600 γιατι δεν επιδεχεται αναβαθμιση λογισμικου στον site της νοκια?

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω κατι που σιγουρα εχει ξανα ερωτη8ει αλλα ειναι αδυνατον να δω ολες τις προηγουμενες απαντησεις.

 

το 6600 γιατι δεν επιδεχεται αναβαθμιση λογισμικου στον site της νοκια?

 

Διοτι απλα δεν υποστηριζεται ως παλιοτερη συσκευη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω κατι που σιγουρα εχει ξανα ερωτη8ει αλλα ειναι αδυνατον να δω ολες τις προηγουμενες απαντησεις.

 

το 6600 γιατι δεν επιδεχεται αναβαθμιση λογισμικου στον site της νοκια?

Και δεύτερον, το 6600 δεν έχει θύρα USB ή Pop Port. :p

 

Edit: Οι συσκευές που υποστηρίζονται είναι αυτές που βασίζονται στην BB5 πλατφόρμα. Το 6600 είναι DCT4.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μεταφέρεις τα μηνύματα από την κάρτα μνήμης στη μνήμη του τηλεφώνου ή αντίστροφα? έχω το FExplorer στο κινητό ψάχνω μήπως βρω κάτι, αλλά τπτ...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις εαν εχεις τα μηνυματα μεσα στην καρτα θα πρεπει να πας με τον FExplorer στο C/ system και να διαγραψεις ολοκληρο το φακελο mail μετα μεσα απο της ρυθμισεις μηνυματων επειλεγεις να αποθυκευονται τα μηνυματα στην μνημη του τηλ. αλλα ετσι χανεις αυτα που ειχες μεχρι τvρα στο C. Mε τον ειδιο τροπο μπορεις να κανεις και το αντιθετο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις εαν εχεις τα μηνυματα μεσα στην καρτα θα πρεπει να πας με τον FExplorer στο C/ system και να διαγραψεις ολοκληρο το φακελο mail μετα μεσα απο της ρυθμισεις μηνυματων επειλεγεις να αποθυκευονται τα μηνυματα στην μνημη του τηλ. αλλα ετσι χανεις αυτα που ειχες μεχρι τvρα στο C. Mε τον ειδιο τροπο μπορεις να κανεις και το αντιθετο :)

 

Ευχαριστώ αλλά αυτό το ξέρω. Εγώ ρώτησα αν γίνεται μεταφορά, γιατί θέλω να κρύβω τα μηνύματά μου από αδιάκριτους. Κατάλαβες τώρα?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορα δεν μπορεις να κανεις εκτος εαν χρησιμοποιεις αλλη μνημη οταν δεν θελεις να φαινονται τα μηνυματα σου.

 

Μια παρα πολη καλη λυση για να κρυψεις τα μηνυματα σου απο τα αδιακριτα βλεματα ειναι να εγκαταστησεις στο κινητο σου το mumsms το οποιο εχει πολες επιλογες για τα μηνυματα η το advanced device locks :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 6600 που εχω δεν κανει τιποτα!! Τα επαιξε! Καμια ιδεα; Αναβει η λευκη οθονη και δεν κανει τιποτα κ ξανασβηνει μονο του. Δοκιμασα να το κανω φορματ με το * 3 yes πατημενα, τιποτα! καμια αλλη ιδεα; να το παω ΝΟΚΙΑ ε; Ευχαριστω
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 6600 που εχω δεν κανει τιποτα!! Τα επαιξε! Καμια ιδεα; Αναβει η λευκη οθονη και δεν κανει τιποτα κ ξανασβηνει μονο του. Δοκιμασα να το κανω φορματ με το * 3 yes πατημενα, τιποτα! καμια αλλη ιδεα; να το παω ΝΟΚΙΑ ε; Ευχαριστω

Δοκίμασε να το ανοίξεις και χωρίς τη κάρτα μνήμης. Αν συνεχίσει, και εφόσον έκανες και format και δεν έγινε τίποτα, πήγαινε σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια το 6600 που εχω δεν κανει τιποτα!! Τα επαιξε! Καμια ιδεα; Αναβει η λευκη οθονη και δεν κανει τιποτα κ ξανασβηνει μονο του. Δοκιμασα να το κανω φορματ με το * 3 yes πατημενα, τιποτα! καμια αλλη ιδεα; να το παω ΝΟΚΙΑ ε; Ευχαριστω

Όταν ανάβει η λευκή οθόνη, όπως λες, μετά από λίγο ακούγεται ο ήχος εκκίνησης;

Κάποτε μου το έκανε και μένα αλλά τελικά ήταν σπασμένη η οθόνη... :blink:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

2φορες ειχαν λευκη οθονη σε 2φιλους με 6630/7610 και ποτε δεν ηταν καμμενη οθονη,ανοιξε το κινητο και πιεσε την επαφη που συνδεει την οθονη με την πλακετα,μπορει να φαινεται κουμπωμενη αλλα βαλε και ξαναβαλε την.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει τα σχετικά με το θέμα, αλλά δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη:

 

Έχω κάνει εξαγωγή των επαφών μου σε .xls και θα ήθελα να τα επαναφέρω στο ΝΟΚΙΑ 6600.

 

Μπορεί κάποιος φίλος να μου πει με ποιο πρόγραμμα και με ποια διαδικασία μπορώ να το καταφέρω;

 

ΤΙΑ

Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Με το προγραμμα Contacts Manager μπορεις να κανεις εξαγωγη των επαφων σου σε .xls εαν θυμαμαι καλα και μετα μπορεις να της βαλεις ξανα πισω..

 

Mε το Contacts Manager ειχες κανει εξαγωγη των επαφων σου? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Με το προγραμμα Contacts Manager μπορεις να κανεις εξαγωγη των επαφων σου σε .xls εαν θυμαμαι καλα και μετα μπορεις να της βαλεις ξανα πισω..

 

Mε το Contacts Manager ειχες κανει εξαγωγη των επαφων σου? :)

 

Οχι, το έχω κάνει εξαγωγή με το "MOBILedit", το οποίο έχει μεν τη δυνατότητα επαναφοράς του αρχείου επαφών στο τηλέφωνο, αλλά για κάποιο λόγο αρνείται να συνδεθεί (bluetooth πρόβλημα).

 

Έτσι ψάχνω ένα τρόπο να τις βάλω πίσω στο κινητό έχοντάς τις σε EXCEL με κάποιο άλλο πρόγραμμα.

 

Το "Contacts Manager" κάνει αυτή τη δουλειά και πού το βρίσκω;

 

Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου στο πρόβλημά μου.

Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει στο xxxxxxxxxxxxxxxxxx :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κι' εγκατέστησα το πρόγραμμα στο κινητό, αλλά πώς θα εισάγει τις ".xls" επαφές που βρίσκονται στο PC;

 

Ξέρω πως κουράζω εσένα και αυτούς που διαβάζουν το πρόβλημά μου, αλλά δεν έχω καταφέρει, δυστυχώς, να το λύσω.

 

ΤΙΑ

 

Κατέβασα κι' εγκατέστησα το πρόγραμμα στο κινητό, αλλά πώς θα εισάγει τις ".xls" επαφές που βρίσκονται στο PC;

 

Ξέρω πως κουράζω εσένα και αυτούς που διαβάζουν το πρόβλημά μου, αλλά δεν έχω καταφέρει, δυστυχώς, να το λύσω.

 

ΤΙΑ

Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για ο 6600 και τι διαφορες εχει???

 

Εχω την εκδοση 5.27

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για ο 6600 και τι διαφορες εχει???

 

Εχω την εκδοση 5.27

Έχει βγει η V 5.53.0 :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει βγει η V 5.53.0 :)

 

Εχω να του κανω format απο το 2004 και μιας που το αποφασισα, σκεφτικα μηπως μπορω να περασω την τελευταια εκδοση V 5.53.0.

Διαθετω Bluetooth και Υπερυθρες αλλα δεν ξερω πως!!!

Που μπορω να βρω την V 5.53.0????

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εχω να του κανω format απο το 2004 και μιας που το αποφασισα, σκεφτικα μηπως μπορω να περασω την τελευταια εκδοση V 5.53.0.

Διαθετω Bluetooth και Υπερυθρες αλλα δεν ξερω πως!!!

Που μπορω να βρω την V 5.53.0????

Δεν γίνεται αναβάθμιση από το σπίτι.

Μόνο σε Nokia Shop.

 

PS. Τα μοντέλα που υποστηρίζουν αναβάθμιση από το σπίτι θα τα βρεις εδώ.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest dog1971

Κι εγώ έχω το 6600 με το μαμίσιο firmware. Θεωρώ κοροϊδία να πρέπει να πληρώσω για αναβάθμιση, για ένα κινητό 5ετίας, εκτός αν αξίζει ΠΟΛΥ.

 

Τι επιπλέον προσφέρει το τελευταίο firmware; Υπάρχει κάποια λίστα με τις αλλαγές/βελτιώσεις κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...