Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geia sas ki apo mena.Tha eithela mia vohtheia.Pos mporo na vro ton kodiko apothn RC MMC karta moy ton opoio exo jexasei.Yp'opsin to thlefono 6600 formaristhke apo thn Nokia kai den deixnei sta arxeia toy to fakelo mmc card.Yparxei tropos na kanv toulahiston format thn karta?Dokimasa me ton klassiko tropo alla den mporesa na thn formaro.Yparxei kapoio programma h kati allo.Euxaristo.
Link to comment
Share on other sites

Geia sas ki apo mena.Tha eithela mia vohtheia.Pos mporo na vro ton kodiko apothn RC MMC karta moy ton opoio exo jexasei.Yp'opsin to thlefono 6600 formaristhke apo thn Nokia kai den deixnei sta arxeia toy to fakelo mmc card.Yparxei tropos na kanv toulahiston format thn karta?Dokimasa me ton klassiko tropo alla den mporesa na thn formaro.Yparxei kapoio programma h kati allo.Euxaristo.
Αν εχεις ψηφιακη φωτογραφικη που να δεχετε καρτα mmc τοτε καντην απο εκει format και ολα θα ειναι ενταξει!:)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έψαξα και έψαξα κανονική και ολοκληρωμένη απάντηση δεν πήρα.Το πρόβλημα μου είναι το εξής:

Και τα 3 μεγάλα δίκτυα υποστηρίζουν απόστολή MMS μέχρι 500kb.Πάνω από 100kb το 6600 δεν μου αφήνει να στείλω γι αυτό χρησιμοποιώ το MMS it.Μέχρι εδώ όλα καλά.Τωρα όταν είναι να πάρει MMS μέχρι πόσα kb μπορεί να πάρει;100,300kb;

Ενα παράδειγμα:Αν στείλω στον εαυτό μου ένα mms με μια εικόνα 200kb,θα την πάρει συμπιεσμένη γυρω στα 100kb;και αν ναι ποιός θα την συμπιέσει;Το δίκτυο(πως θα το καταλάβει αν το κινητό μπορεί να το πάρει ή όχι), το κινητό(πως θα την συμπιέσει αφού δεν μπορεί να την πάρει; )

Με το βίντεο από την εμπειρία μου καταλαβαίνω ότι δεν σηκώνει συμπίεση άρα αν το μεγεθός του είναι μεγαλύτερο από αυτό που μπορεί να λάβει το κινητό κατα πάσα πιθανότητα δεν θα το πάρει.

Στην τελική δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται η συμπίεση ειδικά όταν το μέγεθος δεν είναι μεγάλο.Εχει τύχει να πάρω φωτο με αρχικό μέγεθος 60kb και σε μένα να φτάσει 12kb!!!:blink: Και ρωτάω ποιός την συμπίεσε και γιατί;

Φταίει η ρύθμιση που έχει στις ρυθμίσεις multimedia το 6600 για το μέγεθος εικόνας μεγάλο ή μικρό;πρέπει να είναι μεγάλο γιατί αλλιώς τις συμπιέζει κατα την αποστολή,την λήψη και και στις 2 περιπτώσεις;

Ξέρω πως δύσκολα κάποιος θα μου απαντήσει αλλά δεν έχω τα χρήματα για να κάνω μόνος μου πειράματα αφου ένα mms κοστίζει ακόμα και σήμερα τα κερατά του και για αυτό όταν στέλνω ένα mms θέλω να πηγαίνει όπως ακριβώς το στέλνω και όχι να το μικραίνουν όσο αφορά την φωτογραφία εφόσον το άλλο κινητό μπορεί να δεχθεί αλλά και να στείλει μεγαλύτερο μέγεθος...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:O

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ..... Μπορω να γραψω ενα αρχειο (προγραμμα) .sis στην mmc του Nokia 6600 και να το τρεξω απο εκει για να κανω την εγκατασταση του ?
:)
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ..... Μπορω να γραψω ενα αρχειο (προγραμμα) .sis στην mmc του Nokia 6600 και να το τρεξω απο εκει για να κανω την εγκατασταση του ?

 

Ναι.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα μια βοήθεια. Η οθόνη του 6600 καταστράφηκε. Εντελώς ξαφνικά δε δείχνει τίποτα. Θέλω να ενεργοποιήσω το bluetooth για να πάρω backup. Μπορώ να μπω στα τυφλά στο μενού αλλά δε θυμάμαι σε ποια θέση βρίσκεται η συνδεσιμότητα. (Εννοείται χωρίς κάρτα μνήμης και extra φακέλους) Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Απ' οτι θυμάμαι κάνω κλικ στη συνδεσιμότητα, και η πρώτη επιλογη είναι ενεργοποίηση. Με ένα κλικ ακόμη γίνεται "ΝΑΙ"? Και κάτι άλλο. Αντί να φτιάξω την οθόνη σκέφτομαι να πάρω καινούργιο και είμαι ανάμεσα στο n72 και το n80. Η διαφορά τους αγγίζει τα 200€. Αξίζει ή να πάρω το n72? Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως από ένα κινητό είναι να έχει καλές επαφές, καλό ημερολόγιο και να δίνει τη δυνατότητα να γράφω κείμενα, για μετέπειτα μεταφορά στο pc. Τώρα αν το symbian 9.1 του n80 μετατρέπει κατά κάποιο τρόπο το κινητό σε pc ίσως και να τα έδινα τα 200€ παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα μια βοήθεια. Η οθόνη του 6600 καταστράφηκε. Εντελώς ξαφνικά δε δείχνει τίποτα. Θέλω να ενεργοποιήσω το bluetooth για να πάρω backup. Μπορώ να μπω στα τυφλά στο μενού αλλά δε θυμάμαι σε ποια θέση βρίσκεται η συνδεσιμότητα. (Εννοείται χωρίς κάρτα μνήμης και extra φακέλους) Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Απ' οτι θυμάμαι κάνω κλικ στη συνδεσιμότητα, και η πρώτη επιλογη είναι ενεργοποίηση. Με ένα κλικ ακόμη γίνεται "ΝΑΙ"? Και κάτι άλλο. Αντί να φτιάξω την οθόνη σκέφτομαι να πάρω καινούργιο και είμαι ανάμεσα στο n72 και το n80. Η διαφορά τους αγγίζει τα 200€. Αξίζει ή να πάρω το n72? Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως από ένα κινητό είναι να έχει καλές επαφές, καλό ημερολόγιο και να δίνει τη δυνατότητα να γράφω κείμενα, για μετέπειτα μεταφορά στο pc. Τώρα αν το symbian 9.1 του n80 μετατρέπει κατά κάποιο τρόπο το κινητό σε pc ίσως και να τα έδινα τα 200€ παραπάνω.

Έχω μία αθόνη απο 6600, αν θέλεις πες μου.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έψαξα να δω αν αναφέρονται πουθενά οι διαφορές μεταξύ των εκδόσεων firmware 5.27.0 και 5.53.0 για το 6600, αλλά μέχρι 3 μήνες πριν που έφτασα (σε αυτό το thread) δεν έχει αναφερθεί κάτι.

 

Ξέρει κανείς ποιές είναι οι διαφορές στις δύο αυτές εκδόσεις firmware;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αυτο το θεμα : :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=26913

το οποιο το βρισκεις απο εδω:

*** ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ *** :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ HANDS-FREE ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟ? ΑΠΟΤΙ ΞΕΡΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ GADGET ΓΙΑ ΤΟ 7610 ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΥΠΟΔΟΧΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ 6600(ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΜΟΝΟ)...

 

ANY IDEAS?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ HANDS-FREE ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟ? ΑΠΟΤΙ ΞΕΡΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ GADGET ΓΙΑ ΤΟ 7610 ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΥΠΟΔΟΧΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ 6600(ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΜΟΝΟ)...

 

ANY IDEAS?

Απότι γνωρίζω δεν υπάρχει. (από την νοκια τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ HANDS-FREE ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟ? ΑΠΟΤΙ ΞΕΡΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ GADGET ΓΙΑ ΤΟ 7610 ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΥΠΟΔΟΧΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ 6600(ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΜΟΝΟ)...

 

ANY IDEAS?

Υπάρχει αυτό αλλα δεν ξέρω κατα πόσο είναι συμβατό με το 6600. Πάντως στη λίστα με τα συμβατά κινητά δεν το έχει. Επίσης είναι σχεδόν αδύνατο να βρεθεί...
Link to comment
Share on other sites

τα χρωματα στα παιχνιδια n-gage πως μπορουμε να τα φτιαξουμε?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

τα χρωματα στα παιχνιδια n-gage πως μπορουμε να τα φτιαξουμε?

Υπάρχει ενα patch(fix) που κανει για καποια παιχνιδια...μπορεις να το βρεις μεσω irc(efnet srvr).

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το colorfix και παταω ΟΝ τιποτα,παταω ΟΦ,κολαει το μενου.και το patch(fix) πως θα το λειτουργησω.παντως το παλιο μου 6600 παιζει τα περισσοτερα ngage games γιατι το 3230 ολο για low memory ου βγαζει.

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

:happy: :happy: katarxin sygnwmh gia ta agglika mou alla den exw dynatothta na gracw ellhnika..

xilia sorry...

 

 

tha ithela na rwthsw an yparxei h dynatothta na dynamwsw thn entash tou akoustikoy toy 6600 mou dioti otan kalw h me kaloune ,dystyxws, akouw para ma para polly xamhla.Dokimasa na dynamwsw thn entash me to mauro wheel sth mesh ths syskeyhs alla mataia ,tipota..

Sas parakalw voithiste me..:( :( :( :(

 

Kai pali sorry gia ta agglika.

Link to comment
Share on other sites

μονο με μετατροπη(στην ενταση) στους ηχους μεσω η/υ

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

loipon exw to nokia 6600 kai thelw na perasw bluetooth sto pc mu! ksereis mipos kapoios na me voithisei??? sas parakalw...:(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελω μια βοηθεια για το 6600. μου κολησε σε ενα παιχνιδι χτες. οταν το ανοιξα μου εβγαλε αυτο (AppArcserverThread) και οποιοδηποτε πληκτρο παταω βγαζει αυτο το ιδιο. το μενου δεν δουλευει καθολου. καποια στιγμη εβαλε και αυτο(SatServer). χωρις την καρτα μνημης δουλευει κανονικα. μπορω να κανω κατι για να μην χασω τα στοιχεια που εχω μεσα στην καρτα? ευχαριστω πολυ
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...