Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς! Όσες φορές έχω ψάξει έχω βρει καλύμματα για Nokia 6600. Έχε υποψη οτι αυτά δεν πρέπει να είναι αυθεντικά εξαρτήματα, διότι η τιμή τους είναι πολύ χαμηλή ($3 νομίζω)

 

http://search.ebay.co.uk/Nokia-6600-Covers_W0QQfkrZ1QQfltZ9QQfromZR8

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κοψω κοματια απο τραγουδια και μετα να τα μετατρεψω σε amr ετσι ωστε να χτυπανε ringtones!Αυτο το κανω με το Oggplay?Και αν ναι που μπορω να το βρω?????
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κοψω κοματια απο τραγουδια και μετα να τα μετατρεψω σε amr ετσι ωστε να χτυπανε ringtones!Αυτο το κανω με το Oggplay?Και αν ναι που μπορω να το βρω?????

 

Οχι το oggplay ειναι για να παιζει αρχεια με φορμα *.ogg.Για να κανεις την δουλεια που θες θα χρειαστεις αλλα προγραμματα επεξεργασιας ηχου (π.χ. adobe audition το οποιο ειναι το πρωην cool edit pro). :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

re paidia h prosopsh tou 6600 pws bgainei simera enos filou den mporesa na th bgalw paraligo kai 8a thn espana!!pws 8a th bgalw?

 

Διαβαζουμε τις προηγουμενες σελιδες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1000836#post1000836

 

nai re nervous me katsabidi kserw kai egw!!egw ennow na thn bgalw opws tou 7610 ginete???

 

Eλεος! http://www.langkawi.dk/smileys/u0102.gif :X :w00t:

 

Αποφευγουμε τα ποστς χωρις ουσια.http://www.langkawi.dk/smileys/a1025.gif

Πχ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1012831#post1012831

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

S.O.S to kinhto moy molis anoigei kai mpainei na fortosei toys doaforoys drivers meta apo 10 secs kanei xionia h othoni kai svini kai aytomata ksana anabrei. mesa se ayta ta 10 secs ola doyleyoyn oti mporo na prolabo kai pathso doyleyei. to problhma moy einai na soso tis epafes apo tis opoiew eksartate h doyleia moy!! kapoio eidos lite format poy na afhnei tis epafes anegixtes ? yparxei periptosi na mporesoyn na sosoyn tis epafes se servise nokia????
i love vynil...
Link to comment
Share on other sites

oxi alla ebala thn karta ths voda kai apo thn hmera poy thn eixa to kinhto etrogeproblhmata px.. otan erxotan minima kai tixenai na thelo na paro thl to kinhto kolage kai elege apotixia diktioy. kai ksana fortone rithmiseis apo thn sim kai plai kai plai ekane kai epanekinhsh kamia fora.
i love vynil...
Link to comment
Share on other sites

Help: εδώ & κάνα μήνα η μπαταρία (εντελώς ξαφνικά) δε λέει να κρατήσει περισσότερο από 12 με 15 ώρες, με χρήση παρόμοια με πριν. Αγόρασα καινούρια (γνήσια NOKIA) αλλά πάλι τα ίδια. Δεν "τρέχει" καμία κρυφή εφαρμογή απ' όσο μπορώ να καταλάβω. Τί μπορεί να φταίει;

 

Thanx in advance!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά..

Άνοιξα σήμερα το 6600 μου και το μόνο που βλέπω είναι λευκή οθόνη.

Δοκίμασα και έβαλα το pin μου μετά από κανα δίλεπτο και το πήρε κανονικά και τέλος πάντων το κινητό λειτουργεί κανονικά εκτός από την οθόνη.

Τι συμβαίνει;; Κάηκε η οθόνη; Η εγγύηση έχει τελειώσει προ πολλού βέβαια.

Μπορώ να δοκιμάσω τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε BestMan τι εννοεις με το eBay? δηλαδη που ακριβως να ψαξω?!!

 

Δεν αφήνεις το ebay και ψάξε σε κανέναν μαύρο. Εγώ του την έδωσε παραγγελία και μου την έφερε με 6 € και είναι και πολύ πρώτη

Link to comment
Share on other sites

paidia thelo voitghia dioti!to kinito mou ta epekse eixa tim!kai epeidi eixa polla aps sto kinito eklina sinexeia i efarmoges nclist k i main!loipon allaksa arithmo kai apo tim to ekana q-telecom kai meta anigo to kinito m !k vlepo oti eklisan kati efarmoges kai meta ekane 2 restart to kinito!kai meta apo tis 2 fores den ksanaanikse to piga ston germano kai mou eipe oti theli anavathmisi!alla re paidia to kinito to aniksa ego!alla apla den mpori na mpei sto menu!....ti na kano!peite na m n t steilo ston germano!tin .... tha to paro to kinito m tou agiou pote!kante kati sas parakalo kamia lisi dn ginete na to kano format kai n strosi!.... :cry: :shock:

my mail is:gelo_edessa@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia thelo voitghia dioti!to kinito mou ta epekse eixa tim!kai epeidi eixa polla aps sto kinito eklina sinexeia i efarmoges nclist k i main!loipon allaksa arithmo kai apo tim to ekana q-telecom kai meta anigo to kinito m !k vlepo oti eklisan kati efarmoges kai meta ekane 2 restart to kinito!kai meta apo tis 2 fores den ksanaanikse to piga ston germano kai mou eipe oti theli anavathmisi!alla re paidia to kinito to aniksa ego!alla apla den mpori na mpei sto menu!....ti na kano!peite na m n t steilo ston germano!tin .... tha to paro to kinito m tou agiou pote!kante kati sas parakalo kamia lisi dn ginete na to kano format kai n strosi!.... :cry: :shock:

my mail is:gelo_edessa@yahoo.gr

Δοκιμασε hard format (3,*,πρασινο πληκτρο που κανει κληση και το κουμπι on/off να τα εχεις ολα μαζι πατημενα οταν ειναι κλειστο το κινητο και φυσικα να ειναι και φορτισμενη η μπαταρια) ;)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

E, καλά έχει 2 χρόνια που κυκλοφόρησε. Λογικό είναι να έχει ξεπεραστεί...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

meta apo ena pesimo toy kinitoy bgike h mpataria me apotelesma na sbisi to thl. eixa bali kodiko asfalias ton opio exo xexasi. kamia idea??

Καλησπέρα.

Από ότι γνωρίζω αν έχεις ξεχάσει των κωδικό ασφαλείας είναι δύσκολο να μπορέσεις να το βάλεις σε λειτουργία το τηλέφωνο.

Μόνο αν πας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο μαγαζί θα μπορέσουν να στο φτιάξουν.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

 

Γνωρίζει κανένας αν γίνεται να κάνω αναβάθμηση το 6600 στην 5 εκδοση μεσω μπλεδοντιών?? :cool: :cool:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά..

Άνοιξα σήμερα το 6600 μου και το μόνο που βλέπω είναι λευκή οθόνη.

Δοκίμασα και έβαλα το pin μου μετά από κανα δίλεπτο και το πήρε κανονικά και τέλος πάντων το κινητό λειτουργεί κανονικά εκτός από την οθόνη.

Τι συμβαίνει;; Κάηκε η οθόνη; Η εγγύηση έχει τελειώσει προ πολλού βέβαια.

Μπορώ να δοκιμάσω τίποτα;

 

 

Αν είσαι σιγουρος οτι δεν είναι λειτουργικό το προβλημα αν για πχ μπορεις να παρεις κανονικα τηλ. οταν ανοιξει και βάλεις πιν, μάλλον το προβλημα είναι στην οθονή.

 

Η έχει καεί που ειναι λιγο περίεργο. Ή εφαγε ενα καλό σουτιδι που είχε σαν αποτελεσμα να μετακινηθεί η να σπάσει ενα πινακι απο το καλώδιο που συνδέεται η οθονη με τη συσκευή.

 

Παντως μια κανούργια οθόνη κανει 120 η original και 90 η κινέζικη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

 

Γνωρίζει κανένας αν γίνεται να κάνω αναβάθμηση το 6600 στην 5 εκδοση μεσω μπλεδοντιών?? :cool: :cool:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Kαλησπερα φιλε μου ,οχι δυστυχως δεν μπορεις ,χρειαζεται ειδικος εξοπλισμος .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πέντε μέρες δεν μπορώ να στείλω μηνύματα απο το 6600 μου!μου λέει μη έγκυρος αριθμός.καμια ιδέα?

 

α!να πω ότι αυτό το κάνει σε όλους τους αριθμούς ενώ τηλ. μπορώ να πάρω!

http://www.tapi.gr/thomas/styles/hestia/imageset/site_logo.gifForum για προγνωστικά του στοιχήματος!Προτάσεις με μεγάλη επιτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Λέω στον εαυτό μου πως δεν μπορούν τέτοια πράγματα να γίνονται…..

Πριν 2 μέρες όταν προσπάθησα να ανοίξω το 6600 κόλλησε στην οθόνη της Nokia.Γίνονται αυτά λέω.Βγάζω την μπαταρία την ξαναβάζω και όλα φυσιολογικά.Το βράδυ όταν πάτησα κατάσταση μνήμης δεν τελείωνε ποτέ!Με το SeleQ ανακάλυψα πως υπήρχε ένας φάκελος στα μηνύματα που δεν σβηνόταν με τίποτα.Οταν προσπαθούσα να τον σβήσω το κινητό έκανε επανεκκίνηση.Αυτό έγινε 2 φορές και μετά το κινητό με το που έβγαζε το σήμα της Nokia έκανε 4-5 επανεκκινήσεις και μετά έσβηνε.(μετά από 50 προσπάθειες κατάφερα να μπω στο μενού έστω και λίγο πριν ξανακάνει επανεκκίνηση και όλα φαίνονταν μια χαρά).Την άλλη μέρα το πάω στη Nokia στη Λάρισα.Από hardware πλευράς ok μία αναβάθμιση ήθελε.Πάω σήμερα και μου λένε τα εξής:Πάρτο, δεν στο φτιάξαμε γιατί στα μισά της εγκατάστασης μας πέταγε έξω και δεν ξέρουμε γιατί.(Το είχα πάει και μια άλλη φορά σε μια άλλη αντιπροσωπεία πριν κλείσει χρόνο και στην αρχή μου ζήτησαν λεφτά και όταν τους είπα πως το καλύπτει η εγγύηση τότε μου είπαν πως για κάποιο λόγο έπρεπε να το έστελναν στα κεντρικά.Εγώ είχα πει όχι και το πήρα πίσω αφού δούλευε κανονικά)Αυτό το είπα γιατί νομίζω το πρόβλημα με την αναβάθμιση πρέπει να το είχε από πάντα και δεν παρουσιάστηκε τωρα.Επιπλέον ΚΡΑΤΗΘΕΙΤΕ μου είπαν:Επειδή έχεις κλείσει χρόνο δεν μπορούμε να στο στείλουμε στα κεντρικά επιπλέον αν έχουν χαλάσει κάποια chip δεν μπορούν να στα αλλάξουν μα μου είπατε,(τους λέω) πως είναι οκ από θέμα hardware, και μου λένε στη συνέχεια πως αυτός έχει μόνο ένα μεγενθυτικό φακό και δεν μπορεί να δει καλά και άλλες τέτοιες ανοησίες για να μην πω Μ*******!!!!!!!!!!!Με λίγα λόγια μου είπε πέτα το επειδή κόλλησε το software!!!!!Δηλαδή αν χαλάσουν τα Windows πετάς τον υπολογιστή,αν χαλάσει ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου πετάς το αυτοκίνητο;;;;;;;;;; :kill: :kill: :shoot: :shoot:

Συγνώμη για το μέγεθος του κειμένου αλλά τι να κάνω;Μου είπε ο τεχνικός :stupid: σήμερα( ο Θεός να τον κάνει τεχνικό!)να περάσω τη Δευτέρα να μιλήσω με τον υπεύθυνο.Να του πω πως δεν έχει κλείσει χρόνο μήπως καταφέρω τίποτα γιατί βλέπω να μου στοιχίζει ο κούκος αηδόνι!!!

Καμία συμβουλή;;; :sorry: Εχει πάθει κάποιος κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Λέω στον εαυτό μου πως δεν μπορούν τέτοια πράγματα να γίνονται…..

Πριν 2 μέρες όταν προσπάθησα να ανοίξω το 6600 κόλλησε στην οθόνη της Nokia.Γίνονται αυτά λέω.Βγάζω την μπαταρία την ξαναβάζω και όλα φυσιολογικά.Το βράδυ όταν πάτησα κατάσταση μνήμης δεν τελείωνε ποτέ!Με το SeleQ ανακάλυψα πως υπήρχε ένας φάκελος στα μηνύματα που δεν σβηνόταν με τίποτα.Οταν προσπαθούσα να τον σβήσω το κινητό έκανε επανεκκίνηση.Αυτό έγινε 2 φορές και μετά το κινητό με το που έβγαζε το σήμα της Nokia έκανε 4-5 επανεκκινήσεις και μετά έσβηνε.(μετά από 50 προσπάθειες κατάφερα να μπω στο μενού έστω και λίγο πριν ξανακάνει επανεκκίνηση και όλα φαίνονταν μια χαρά).Την άλλη μέρα το πάω στη Nokia στη Λάρισα.Από hardware πλευράς ok μία αναβάθμιση ήθελε.Πάω σήμερα και μου λένε τα εξής:Πάρτο, δεν στο φτιάξαμε γιατί στα μισά της εγκατάστασης μας πέταγε έξω και δεν ξέρουμε γιατί.(Το είχα πάει και μια άλλη φορά σε μια άλλη αντιπροσωπεία πριν κλείσει χρόνο και στην αρχή μου ζήτησαν λεφτά και όταν τους είπα πως το καλύπτει η εγγύηση τότε μου είπαν πως για κάποιο λόγο έπρεπε να το έστελναν στα κεντρικά.Εγώ είχα πει όχι και το πήρα πίσω αφού δούλευε κανονικά)Αυτό το είπα γιατί νομίζω το πρόβλημα με την αναβάθμιση πρέπει να το είχε από πάντα και δεν παρουσιάστηκε τωρα.Επιπλέον ΚΡΑΤΗΘΕΙΤΕ μου είπαν:Επειδή έχεις κλείσει χρόνο δεν μπορούμε να στο στείλουμε στα κεντρικά επιπλέον αν έχουν χαλάσει κάποια chip δεν μπορούν να στα αλλάξουν μα μου είπατε,(τους λέω) πως είναι οκ από θέμα hardware, και μου λένε στη συνέχεια πως αυτός έχει μόνο ένα μεγενθυτικό φακό και δεν μπορεί να δει καλά και άλλες τέτοιες ανοησίες για να μην πω Μ*******!!!!!!!!!!!Με λίγα λόγια μου είπε πέτα το επειδή κόλλησε το software!!!!!Δηλαδή αν χαλάσουν τα Windows πετάς τον υπολογιστή,αν χαλάσει ο εγκέφαλος του αυτοκινήτου πετάς το αυτοκίνητο;;;;;;;;;; :kill: :kill: :shoot: :shoot:

Συγνώμη για το μέγεθος του κειμένου αλλά τι να κάνω;Μου είπε ο τεχνικός :stupid: σήμερα( ο Θεός να τον κάνει τεχνικό!)να περάσω τη Δευτέρα να μιλήσω με τον υπεύθυνο.Να του πω πως δεν έχει κλείσει χρόνο μήπως καταφέρω τίποτα γιατί βλέπω να μου στοιχίζει ο κούκος αηδόνι!!!

Καμία συμβουλή;;; :sorry: Εχει πάθει κάποιος κάτι παρόμοιο;

καλυτερα να το παρεις πισω γιατι μαλλον με ενα φορματ θα φτιαχτει, δεν ξερουν τι τους γινεται. το'χω παθει κι εγω με τα μηνυματα στην καρτα οταν πηγα να γραψω ενα μηνυμα και κολλησε, μετα εκανε οτι λες εκτος απο προβληματα με τα restart και μου ελεγε οτι ενας φακελος στην καρτα ειναι 2GB!!!!! ενα φορματ εκανα με card reader και και μια χαρα μετα ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...