Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να είναι διαθέσιμη η επιλογή operator logos, στο μενού settings/display; Είναι απενεργοποιημένο προς το παρόν....
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ξέρω μόνο 2 περιστατικά. ένα το δικό μου με το 3210 το οποίο αγόρασα καινούριο όταν κυκλοφόρησε το οποίο μου το έβγαλε εκτός εγγύησης απ'το πρώτο τρίμηνο η alpha copy δήθεν λόγω υγρασίας, (δεν είχε σήμα και δεν φόρτιζε). Από τότε μπήκα στο απέναντι στρατόπεδο της Sony ericsson και βρήκα την ησυχία μου.

Το άλλο περιστατικό είναι ενός φίλου που έδοσε το κινητό του στο σερβις της νοκια και.... το ξέχασε εκεί για 5 μήνες αφού του λέγανε συνεχώς δεν είναι έτοιμο.

Παρεμπιπτώντως να αναφέρω ότι στο σερβις της sony ericsson ποτε δεν μου κρατήσανε καποιο απ'τα κινητά μου πάνω απο 2 ώρες. δωρεαν αντικατάσταση οθόνης αφής σε μια ώρα και 15 λεπτά την οποία είχα διαλύσει "εγώ" αφού κάθησα στο κινητό μου που ήτανε στην πίσω τσεπη.

Επίσης στο σημείο πώλησης κινητών στο πλαίσιο υπάρχει πινακίδα που λέει τις περιπτώσεις αντικατάστασης οθόνης λόγω καμένων pixel για nokia kai Sony ericsson. προσέξτε: Νοκια: πάνω απο 3 καμένα pixels και σε απόσταση μικρότερη από 1cm το ένα απ'το άλλο. δηλαδή αν έχω 10 καμένα pixels σε απόσταση 1,5cm την έβαψα; (ΝΑΙ)

sony ericsson: αντικατάσταση οθόνης με ένα καμένο pixel. τι μας λέει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ελληνας που να μη βλεπει τη διαφορα στο σερβις νοκια και ερικσον.

Νοκια εχω κι εγω, εχω ιστοριες να πω και μαλιστα προσφατες, αλλα το θεωρω χασιμο χρονου αφου ολοι ξερουν και λιγο πολυ ολοι την εχουν πατησει

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να είναι διαθέσιμη η επιλογή operator logos, στο μενού settings/display; Είναι απενεργοποιημένο προς το παρόν....

prepei na exeis ena logotipo stin mnimi..otan sto stelnoun emfanizetai anti gia tin etairia..alla ama to varetheis to kaneis apenergopoiisi kai vlepeis pali tin etairia.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε επίσεις ποσους πελάτες έχει η ΝΟΚΙΑ και πόσους η SE, αν ήταν το αντίστροφο η SE θα ήταν η χειρότερη.

Οι πολλοί πελάτες θέλουν και πολλά σημεία εξυπηρέτησης τα οποία μαζεύουν πολλούς άσχετους.

Και η LG έχει πολύ καλό σερβις, αλλα τί πωλήσεις κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω οτι μια δυνατή εταιρία στην αγορά κινητών θα έπρεπε να έχει το καλύτερο δυνατόν service για να παραμείνει ανταγωνιστική και δυναμική στη αγορά. Αυτό που κάνει η Νόκια είναι φοβερό. Επενδύουν στο R&D και διώχνουν τους πελάτες τους λόγω άσχημου after sales service!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε επίσεις ποσους πελάτες έχει η ΝΟΚΙΑ και πόσους η SE, αν ήταν το αντίστροφο η SE θα ήταν η χειρότερη.

Οι πολλοί πελάτες θέλουν και πολλά σημεία εξυπηρέτησης τα οποία μαζεύουν πολλούς άσχετους.

Και η LG έχει πολύ καλό σερβις, αλλα τί πωλήσεις κάνει?

Απεναντίας, σκέψου πόσο σερβις χρειάζεται ένα νοκια παρά ενα SE.

Εγώ με 3 SE και σύντομα με 4ο, πάτησα στο σερβις μόνο για αναβαθμήσεις και μια φορά για την οθόνη που ο ίδιος κατέστρεψα.

Επίσης ως SE υπάρχει μόνο 3-4 χρόνια γιατί παλαιότερα ήτανε η sony και η ericsson. σκεψου δηλαδή αν υπήρχε η SE απ'την εποχή που υπήρχε η nokia.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1088347#post1088347

Και πολλά άλλα....

Το θέμα δεν βρίσκεται στις εταιρίες, αλλα στους Ελληνες

Link to comment
Share on other sites

τι πωλησεις&κουραφεξαλα....τα εργοστασια,,,τα σερβις,,,τα καταστηματα,,,οι διαφημησεις,,,ολα σχεδιαζονται πραγματοποιουνται επανασχεδιαζονται εξαφανιζονται με βαση το ΣΤΟΧΟ που βαζουν τα "μεγαλα κεφαλια" στην εκαστοτε εταιρια.Εαν ειναι η κα8ε εταιρια να αφηνει στο ελεος του 8εου το "after sale servise" επειδη οι πωλησεις τους πανε

καλα....τοτε παιδια μαλλον ζουμε σε τρικοσμικη χωρα!!

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά ζούμε σε τριτοκοσμική χώρα. Το after sales service είναι ένα πολύ βασικό κομμάτι μάρκετινγκ για μια εταιρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις εμπειρία από siemens...εκεί να δεις αναβαθμίσεις!!!

 

Σωστός! Που και να διόρθωναν αυτά που πραγματικά θέλαμε σε κάθε έκδοση...

Anyway, για το 6230ι τελικά όλα τα Nokia shops έχουν την ίδια έκδοση, και αν ναι ποιός είναι ο αριθμός της, γιατί έχω μπερδευτεί...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Που και να διόρθωναν αυτά που πραγματικά θέλαμε σε κάθε έκδοση...

Anyway, για το 6230ι τελικά όλα τα Nokia shops έχουν την ίδια έκδοση, και αν ναι ποιός είναι ο αριθμός της, γιατί έχω μπερδευτεί...

Το τελευταίο firmware είναι το V 3.50! Απο κει και πέρα λογικά θα πρέπει να το έχουν φέρει όλα τα club nokia...αλλά οκ εσύ ρωτάς σε αυτό που είναι πιο κοντά σου και απο κει και πέρα κρίνεις....

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά φίλε μου, αυτό είναι εμφανές και όχι μόνο για την Nokia!

:mad: Ελλάς το μεγαλείο σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς κάποιο προγραμματάκι επεξεργασίας Θεμάτων για το 6230i? Ευχαριστώ προκαταβολικά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς κάποιο προγραμματάκι επεξεργασίας Θεμάτων για το 6230i? Ευχαριστώ προκαταβολικά..

 

Καλησπερα φιλε μου.Ναι υπαρχει και εχει αναφερθει και παρα πολλες φορες μαλιστα σε αυτο εδω το thread και ειναι το Nokia Series 40 Theme Studio . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να φτιάξουμε μια λίστα με nokia shops στα οποία πήγαμε και εξυπηρετηθήκαμε αμέσως. Φυσικά μιλάω για απλά πράγματα οπως αναβαθμίσεις.

Με αυτο το τρόπο θα πετύχουμε τα εξής:

1) Θα ξέρουμε σε ποιο κατάστημα να πάμε για να εξυπηρετηθούμε αμέσως.

2) Οταν στα "οχι καλα" nokia shops αρχίζουν να βαράνε μύγες ισως αρχίζουν να σκέφτονται τον πελάτη περισσότερο (στα οποία δε θα πηγαίνουμε για κανένα λόγο :!: )

 

Εγω σε αυτα που πήγα και έμεινα ευχαριστημένος είναι τα:

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς αυτόματη αλλαγή της ώρας στο κινητό του τώρα που γυρίσαμε στη χειμερινή ώρα;
Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς αυτόματη αλλαγή της ώρας στο κινητό του τώρα που γυρίσαμε στη χειμερινή ώρα;

Δεν αλλάζει μόνο του, πρέπει να το ρυθμίσεις εσυ

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς αυτόματη αλλαγή της ώρας στο κινητό του τώρα που γυρίσαμε στη χειμερινή ώρα;

 

Όχι φίλε. Σε δίκτυο Κοσμοτέ δεν παίζει... Έπρεπε να το γυρίσουμε μόνοι μας πίσω. Τι σόϊ αυτόματη ενημέρωση ημέρας και ώρας είναι?

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με siemens κινητό έπαιζε. Σίγουρα είναι ανεξάρτητο δικτύου γιατί το έχω δει τουλάχιστον με TIM & Vodafone σε siemens κινητά αλλά στο 6230i τζίφος. Μάλλον είναι bug...
Link to comment
Share on other sites

Να πώ κ γώ την ιστορία μου...? Ήταν μήνας Ιούλιος μέρα 23 Σάββατο ήταν δεν ήταν 11 το πρωί... Το κινητό μου χρειαζόταν αναβάθμιση(Ο λόγος γτ έβγαζε 4 Νοκια κ μετά finito)... Μπαίνω μέσα στο Nokia Club του Βόλου( Full το air condition αφου το θυμάμαι κ κρυώνω :p ) Και λέω πως χρειάζομαι αναβάθμιση γι αυτό το λόγο κτλ... Πάει η κοπέλα μέσα( το βλέπω το περιστατικο τώρα...) και λέει σε στον τεχνικό πως χρειάζεται αναβάθμιση και το κοιτάει, απλα το κοίταξε την μοντέλο ήταν, κ τις λέει πως θέλει καθαρισμό πλακέτας κ format... Έρχεται η κοπέλα μου το λέει και τις λέω θέλω τον να μιλήσω στον τεχνικό αν γίνεται... Έρχεται κ μου λέει πως θέλει καθαρισμό πλακέτας( αφου δν είχε τπτ λέω..), θέλει format(αφου σβήνονται όλα με την αναβάθμιση λέω) μου βγάζει την αναβάθμιση στα 30 euros αν θυμάμαι καλα... Και λέω ευχαριστώ πολυ θα ξαναπεράσω(ΠΟΤΕ δηλαδή) και πάω σε ένα άλλο κατάστημα που έχει service κινητών και έκανε την αναβάθμιση ωραία κ καλα ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... Πλήρωσα 15 euros και έφυγα κύριος... :cool: Ατέλειωτες οι ιστορίες και των φίλων μου... Nokia Service το μεγαλείο σου...
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με siemens κινητό έπαιζε. Σίγουρα είναι ανεξάρτητο δικτύου γιατί το έχω δει τουλάχιστον με TIM & Vodafone σε siemens κινητά αλλά στο 6230i τζίφος. Μάλλον είναι bug...

 

Εγώ με όσα NOKIA κινητά είχα και έχω η ώρα και η ημερομηνία ενημερώνονται αυτόματα

Έχω μόνιμα ενεργοποιημένο το GPRS

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...