Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Δημήτρη το 9090 έχω τώρα αλλά το 6230ι είναι ότι πρέπει τώρα που καλοκαιριάζει. ;) Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να αποθηκεύω βίντεο και εικόνες στην κάρτα μνήμης(σε διαφορετικούς φακέλους) :cry:

Αν λες για το 6230i φιλε μου μπαινεις μεσα στην καρτα και πατας επιλογες νεος φακελος αυτα και εισαι οκ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ότι τα mp3 ως ήχοι κλήσης και ξυπνητηριού αρχίζουν από χαμηλή ένταση και προοδευτικά αυξάνεται ισχύει για όλα έτσι;Ή μόνο το δικό μου το κάνει αυτό;Δεν το θεωρώ bug, πρόκειται σαφώς περί διακριτικής ειδοποίησης.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για το 6230i φιλε μου μπαινεις μεσα στην καρτα και πατας επιλογες νεος φακελος αυτα και εισαι οκ ;)

Εκανα νεο φάκελο(εναν για φωτό και έναν για βίντεο) πήγα στις ρυθμίσεις της κάμερας αλλά δεν έχει ξεχωριστή επιλογη για αποθήκευση των βίντεο και των φωτό.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εκανα νεο φάκελο(εναν για φωτό και έναν για βίντεο) πήγα στις ρυθμίσεις της κάμερας αλλά δεν έχει ξεχωριστή επιλογη για αποθήκευση των βίντεο και των φωτό.
Από το μενού της κάμερας θα πας ρυθμίσεις, θα βρεις αποθήκευση εικόνων,θα πατήσεις επιλογή και θα διαλέξεις άλλος φάκελος> επιλογή,θα σου βγάλει την κάρτα μνήμης, πατάς το κουμπί επιλογή και μετά άνοιγμα φακέλου, επιλέγεις τον φάκελο της κάρτας που θέλεις όπως κι αν τον έχεις ονομάσει και πατάς ορισμός.Τέλος.Οι εικόνες, αλλά και τα βίντεο θα αποθηκεύονται σε αυτόν το φάκελο της κάρτας μνήμης.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκανα νεο φάκελο(εναν για φωτό και έναν για βίντεο) πήγα στις ρυθμίσεις της κάμερας αλλά δεν έχει ξεχωριστή επιλογη για αποθήκευση των βίντεο και των φωτό.
Πας στις ρυθμισεις της καμερας και πατας αποθηκευση εικονων,σου βγαζει 2 φακελους προεπ. φακελος ,και αλλος φακελος,πατας στο αλλος φακελος και οριζεις τον φακελο που εφτιαξες :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να με βοηθησει καποιος?Επειδη ειμαι σε σκεψη για το κινητο,μπορειτε να να μου πειτε καποια πραγματα?

Wallpapers και themes υπαρχουν?Που βρισκετε?Αν δεν υπαρχουν,πως μπορω να φτιαξω μονος μου?

Παιχνιδια ξερετε αν θα βγουν καποια στιγμη?

 

 

Mh se anyshxei ayto, h othonh toy 6230i ειναι η καινουργια οθονη που η Νοκια θα χρησιμοποιει γενικως, οποτε μπορεις να εισαι σιγουρος οτι σε χρονο dt θα υπαρχουν τα παντα... Ηδη εχω πετυχει αρκετα....

 

Εντος των ημερων θα φτιαχτει και σχετικη κατηγορια στο δικο μας mygallery :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

O Music Player einai akrivws o idios???

 

Dhladh den exei kamia allh epilogh?? (opws px. dhmiourgia listas kommatiwn mesa ap'to thlefwno 'h kanena grafiko enw paizei h mousikh - polla zhtaw...?)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησούλες παιδιά

-Το menu Bluetooth ειναι το ίδιο;χρειάζεται να κάνει αναζήτηση απο την αρχή κάθε φορά που στέλνεις κάτι; Μπορείς να επιλέξεις και να στείλεις/αποθηκεύσεις πολλά αρχεία μαζι;Υπάρχουν περιορισμοί,κλείδωματα στη μεταφορά αρχείων;

- Η κάμερα έχει καθόλου zoom?

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Το 6230i το πήρα και εγώ.... είναι πιο αργό και σε εσάς απότι το παλιό 6230? σε μένα πάντως πάει πιο αργά... Μήπως έκανα καμμιά βλακία?

Πχ όταν πάς να σβήσεις όλα τα εισερχόμενα, και 1 να είναι, αργεί... το προηγούμενο, πετούσε...

Επίσης..ένα κακό είναι ότι έβγαλαν την επιλογή ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ (και εξερχομένων, και σταλθέντων, και εισερχομένων...)..

Κατα τα άλλα, άψογο!!!

Eίναι γεγονός πως είναι ελαφρά αργότερο του 6230, αλλά πιστέυω πως θα διορθωθεί στο επόμενο δίμηνο με την καθιερωμένη αναβάθμιση...

 

Την διαγραφή την έχει, απλώς πρέπει να προχωρήσεις λίγο πιό κάτω στο μενού των μηνυμάτων και να πας...στην διαγραφή μηνυμάτων (εντολή μενου νο 11), οπότε μπορείς εκεί να διαγράψεις όλα τα εισερχόμενα, αποσταλθέντα ή αποθηκευμένα μηνύματα... ;)

 

Άλλο ένα λεκτικό bug στα πολυμέσα, όπου κάτω από το τίτλο "Αναπαραγωγή" σε πηγαίνει στις streaming δυνατότητες του τηλεφώνου, ενώ κάτω από τον όρο "Μουσική" σε πηγαίνει στην αναπαραγωγή μουσικής του τηλεφώνου.... :wacko: Για την ιστορία στο 6230 οι αντίστιχοι τίτλοι ήταν "Αναπαραγωγή" και "Αναπαραγωγή μουσικής"....

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησούλες παιδιά

-Το menu Bluetooth ειναι το ίδιο;χρειάζεται να κάνει αναζήτηση απο την αρχή κάθε φορά που στέλνεις κάτι; Μπορείς να επιλέξεις και να στείλεις/αποθηκεύσεις πολλά αρχεία μαζι;Υπάρχουν περιορισμοί,κλείδωματα στη μεταφορά αρχείων;

- Η κάμερα έχει καθόλου zoom?

 

thanx

Ακριβώς το ίδιο....Δεν αποστέλλει πολλά αρχεία μαζί...

 

Η κάμερα κατά την εγγραφή εικόνας έχει δύο σκάλες ζουμ και τρείς θέσεις λήψης (κανονική, τηλεφακός 1 και 2)....Να προσθέσω ότι η κανονική θέση λήψης είναι ελαφρώς λιγότερο ευρυγώνια του 6230, λύνοντας ουσιαστικά την ελαφριά παραμόρφωση της εικονας, ειδικά όταν έκανες λήψη από κοντά....Επίσης και κατά την προβολή της εικόνας υπάρχουν δύο σκάλες ζουμ.... :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι στο μονο που μειονεκτει ειναι στην εκθεση κι οταν λεω μειονεκτει εννοω οτι το χω φορτωσει πολυ στη καρτα μνημης και δυστυχως εκει σερνεται,αραγε αυτο θα διορθωθει με καμια αναβαθμιση?του χω βαλει μια 256 καρτουλα dv rs-mmc

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι το εχεις φορτωσει εικονες και σερνεται?Ή το εχει γεμισει με τραγουδια και σερνεται?

 

Υ.Γ.Παντως παιδια,προσωπικα το να σερνεται να φορτωσει μια εικονα 2,5 ΜΒ δεν το θεωρω τραγικο.Ακομα και smartphone θα ζοριζοντουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι το εχεις φορτωσει εικονες και σερνεται?Ή το εχει γεμισει με τραγουδια και σερνεται?

 

Υ.Γ.Παντως παιδια,προσωπικα το να σερνεται να φορτωσει μια εικονα 2,5 ΜΒ δεν το θεωρω τραγικο.Ακομα και smartphone θα ζοριζοντουσαν.

Και εγω αυτο νομιζω κανουν λιγο τραγικα τα πραγματα μερικα παιδια,το κινητο φυσαει και σας το λεει καποιος που αντιπαθει την νοκια,η τουλαχιστον αντιπαθουσε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι το κινητο το πηρε ενας φιλος μου πριν 3 μερες και του εχει γεμισει τα 80Mb!Πολυ λιγα ελευθερα ακομη, παμε για καρτα δηλαδη! ;) :lol:

 

Το κινητο δεν ειναι καθολου αργο και δεν ζοριζεται!Απλως αν εχεις ενα video η μια εικονα που ειναι μεγαλα (ή μεκακαο :lol: ) αργει λιγο αλλα δεν προβληματιζει!Εδω το 6680 που εχω αργει στα μεγαλα αρχεια! ;) :p

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τωρα που περασανε λιγες μερες ας μας πει κατι καποιος για τη μπαταρια. Ποσο αντέχει???

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο νομιζω κανουν λιγο τραγικα τα πραγματα μερικα παιδια,το κινητο φυσαει και σας το λεει καποιος που αντιπαθει την νοκια,η τουλαχιστον αντιπαθουσε :lol:

Φίλε gjimmys, καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιούμε αυτή τη λογική, η οποία δεν οδηγεί πουθενά, αφού όσοι το έχουν αγοράσει ασφαλώς και το προτίμησαν....Δεν υπάρχει λόγος να οπαδοποιούμε τα κινητά...Όλοι μας άλλωστε έχουμε δοκιμάσει όλων των εταιρειών τα κινητά και έχουμε βγάλει τα συμπεράσματά μας.... ;)

 

Το θέμα λοιπόν δεν είναι πόσο καλό είναι ένα κινητό, αλλά σε τι δεν μπορεί να ανταποκριθεί σωστά και σ' αυτό υπάρχει λόγος να εμμένουμε και όχι στο να απονέμουμε φύλλα δάφνης σε αυτά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορω με ακουσικο bluetooth να ακου τα mp3 της καρτας? Ραδιοφωνο?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τωρα που περασανε λιγες μερες ας μας πει κατι καποιος για τη μπαταρια. Ποσο αντέχει???

φιλε μου εμενα μου χει κρατησει 1 μερα,ισως ομως επειδη το δουλευω πολυ τωρα που ειναι κι αρχη :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το 6230i το έχω στα χέρια μου.Τo k750 πού είναι ακόμη.Ποιος αντικειμενικός χρήστης έχει εμπιστοσύνη τυφλή στην ποιότητα της κάμερας της Sony(Βλέπε Κ700).

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από το μενού της κάμερας θα πας ρυθμίσεις, θα βρεις αποθήκευση εικόνων,θα πατήσεις επιλογή και θα διαλέξεις άλλος φάκελος> επιλογή,θα σου βγάλει την κάρτα μνήμης, πατάς το κουμπί επιλογή και μετά άνοιγμα φακέλου, επιλέγεις τον φάκελο της κάρτας που θέλεις όπως κι αν τον έχεις ονομάσει και πατάς ορισμός.Τέλος.Οι εικόνες, αλλά και τα βίντεο θα αποθηκεύονται σε αυτόν το φάκελο της κάρτας μνήμης.

Αυτό το έχω κάνει.Εγώ λέω να αποθηκεύονται σε διαφορετικό φάκελο οι εικόνες

και σε διαφορετικο τα βίντεο στην κάρτα μνήμης. :)

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αντιγράψω ένα ήχο κλήσης με το Nokia Suite από το 6230 στο 6230i.Μου βγάζει κάτι περί προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων.Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει διοτι θέλω να έχω στο 6230i τον ήχο που είχα και στο 6230.
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηρίστε το όπως νομιζετε, αλλά :

 

:!: Το τηλέφωνο πλέον αποθηκεύει sms kai mms στους ίδιους φακέλους με διακριση μόνο σε εισερχόμενα, εξερχόμενα και σταλθέντα....

 

:!: Στην αναφορά παράδοσης ΜΜS αναφέρεται "(δεν διατίθεται)" στη θέση του ονόματος αποστολέα.

 

:!: Αναφορές παράδοσης ΜΜS kai SMS μαζί....

 

:!: Δεν υπάρχει δυνάτοτητα μαζικής διαγραφής των αναφορών, παρά μόνο μία-μία!

 

Γενικά έχoυν γίνει πιό πολύπλοκες οι ρυθμίσεις του, ακόμα και σε απλά θέματα (όπως η καταχώρηση φωτογραφίας στις επαφές ή οι ρυθμίσεις e-mail)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αντιγράψω ένα ήχο κλήσης με το Nokia Suite από το 6230 στο 6230i.Μου βγάζει κάτι περί προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων.Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει διοτι θέλω να έχω στο 6230i τον ήχο που είχα και στο 6230.

 

Βαλε μια δευτερη σιμ στο 6230 και κανε αποστολη με bluetooth απο το ενα τηλεφωνο στο αλλο :)

(αν το εχεις το 6230 ακομα :O )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...