Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας πω και εγώ ένα παράπονο που έχω ... Δεν είμαι σχεδόν καθόλου ικανοποιημένος με την camera και την ποιότητα της φωτογραφίας. Το Nec 410i τραβάει χαλαρά χίλιες φορές καλύτερες φωτογραφίες. Κατά τα άλλα το γουστάρω πολύ το κινητάκι αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις υπόλοιπες λειτουργίες του…Και επίσης βρίσκω πολύ βολικό που φορτίζει και πολύ γρήγορα, σε μιάμιση ώρα έχει φορτίσει.

 

Εσείς είστε ευχαριστημένοι από την ποιότητα της φωτογραφίας που τραβάει το κινητό αυτό ?

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσείς είστε ευχαριστημένοι από την ποιότητα της φωτογραφίας που τραβάει το κινητό αυτό ?

 

Σίγουρα έχει ρυθμίσει στην μέγιστη ανάλυση 1280 επί 1024 και σε υψηλή ποιότητα? Πάντως, για φωτογραφίες υψηλής πιστότητας, υπάρχουν και οι ψηφιακές κάμερες...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει ρυθμίσει στην μέγιστη ανάλυση 1280 επί 1024 και σε υψηλή ποιότητα? Πάντως, για φωτογραφίες υψηλής πιστότητας, υπάρχουν και οι ψηφιακές κάμερες...

 

Στην υψηλότερη ανάλυση το έχω, αλλά βγαίνουν τα χρώματα κάπως περίεργα και υπερβολικά καμιά φορά ή με πολύ ψηφιακό θόρυβο ή ακόμα και θολές ας πούμε. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι για φωτογραφίες υψηλής ποιότητας υπάρχουν οι ψηφιακές και φυσικά δεν περιμένω από ένα κινητό τηλέφωνο να κάνει θαύματα στις φωτογραφίες , απλά περίμενα ότι θα τραβάει κάπως καλύτερα, ακόμα και ισάξια με άλλα κινητά που διαθέτουν 1.3 mgpixel αισθητήρα. . .

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Κανονικότερο δεν γίνεται... Αν μάλιστα αφήσεις το κινητό και μπει σε screen saver mode και προσπαθήσεις να προσπελάσεις το μενού το ίδιο μύνημα θα εμφανιστεί ξανά (σαν να σου λέει, οκ φίλε, βγάλε τον φορτιστή, όσο και να προσπαθείς δεν πρόκειται να με γεμίσεις παραπάνω...)

Εμένα με ενδιαφέρει άν το οτι ασπρίζει στιγμιαία η οθόνη είναι normal. (και φυσικά δεν γράφει τίποτα)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω την έκδοση του oxyzen phone manager 2.5.0 αλλά δεν συνεργάζεται με αυτό το τηλέφωνο ,μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος που μπορώ να βρώ την ανάλογη έκδοση του παραπάνω προγράμματος ’ετσι ώστε να συνεργάζεται με το 6230i?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κανείς τα mms με την Cote? εγώ μόνο να λάβω μπορώ και όχι να στείλω. Πήρα τις ρυθμίσεις από το site της Νοκια. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει?
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μήπως γνωρίζει κανείς να μας πεί, αν το Νοκια 6230i συνεργάζεται ομαλά με bluetooth hands free συσκευές της Sony Ericsson? Ρώτησα σε έναν Γερμανό, και μου είπαν ότι μπορεί να είναι κλειδωμένο, αλλά δεν τους πολύ-εμπιστεύομαι. Γνωρίζει κανείς;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα στις εικόνες πώς το μενου διαφέρει λίγο..

Εδω Ελλαδα με ποιο απο τα 2 έρχεται και γιατι συμβαίνει αυτό?

Nokia 6230i Menu.rar

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μήπως γνωρίζει κανείς να μας πεί, αν το Νοκια 6230i συνεργάζεται ομαλά με bluetooth hands free συσκευές της Sony Ericsson? Ρώτησα σε έναν Γερμανό, και μου είπαν ότι μπορεί να είναι κλειδωμένο, αλλά δεν τους πολύ-εμπιστεύομαι. Γνωρίζει κανείς;

 

Ευχαριστώ

Συνεργάζεται με τα bluetooth hands free HBH-35 και HBH-200 χωρίς πρόβλημα. Τα έχω δοκιμάσει και τα 2. Και επίσεις εάν σε ενδιαφέρει μπορείς να ακούς τους ήχους κλήσεις τις ηχογραφήσεις και τα mp3 της συσκευής σε αυτά τα ακουστικά που ανέφερα. Μονοφωνικά βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μήπως γνωρίζει κανείς να μας πεί, αν το Νοκια 6230i συνεργάζεται ομαλά με bluetooth hands free συσκευές της Sony Ericsson? Ρώτησα σε έναν Γερμανό, και μου είπαν ότι μπορεί να είναι κλειδωμένο, αλλά δεν τους πολύ-εμπιστεύομαι. Γνωρίζει κανείς;

 

Ευχαριστώ

εγω φιλε εχω motorola και δουλευει κανονικα οποτε μαλλον δεν εχει σημασια τι ειναι το ακουστικο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την χαμηλη ενταση των ακουστικων(handsfree) μπορει να το επιβεβαιωσει και κανεις αλλος?

 

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει, αν το βάλεις στα 4/5 και τον ήχο συνεχή δεν καταλαβαίνεις διαφορά ενώ αν τον βάλεις στα5/5 και πάλι συνεχή αρχίζει και ανεβαίνει μετά από 4 με 5 sec. Έχεις καμμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναφερομαι στην ενταση ηχου των ακουστικων(τα ενσυρματα που χει το πακετο) οταν ακους mp3 η radio.Οταν εχεις ρυθμισει στο τερμα τον ηχο ειναι αρκετα δυνατα σε θορυβωδη περιβαλλοντα?

Σε συγκριση π.χ με το sx1,p900,jam η οποιοδηποτε usb mp3 player

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει ένα προγραματάκι! Το ImTOO MPEG Encoder! Υποστηρίζει αρκετές μορφές! Το θέμα είναι ότι τα mp4 που φτιάχνει δεν αναπαράγονται από το κινητό! Μάλλον πρέπει να συμπιέζονται με κατάλληλα codecs! Πχ έχω ένα βιντεάκι που στα στοιχεία έχει επέκταση mp4 αλλά στην μορφή λεει 3gp.

 

Επίσης, 3gp μπορείς να φτιάξεις πολύ απλά από τον Player της Nokia που Nokia PC Suite!

 

 

Σ' ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

:cool: εχω παρατηρησει στο τηλ. οτι οταν του εχω φορτωση καποιο θεμα δειχνει να βαραινει. ειναι λογικο αυτο?

διορθωνεται με αναβαθμιση αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει theme από την κάρτα μνήμης? Αν είναι αργή τότε ίσως φταίει αυτό. Εγώ με SV 3.30 και με theme φορτωμένο από το τηλέφωνο δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

:cool: εχω παρατηρησει στο τηλ. οτι οταν του εχω φορτωση καποιο θεμα δειχνει να βαραινει. ειναι λογικο αυτο?

διορθωνεται με αναβαθμιση αυτό?

 

Προφανώς ισχύει ότι λέει και ο Don Karlos αλλά θεωρώ ότι και όσο πιο "βαρύ" είναι ένα theme τόσο πιό αργό γίνεται διότι ο επεξεργαστής του 6230i έμεινε ο ίδιος με αυτόν του 6230. Οπότε πως να το κάνουμε "κουράζεται" περισσότερο. Δεν νομίζω ότι μπορεί να διορθωθεί τρομερά με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις πήρα στα χέρια μου το 6230i !

Γυρνώντας σπίτι, μες την καλή χαρά να το βάλω να φορτίζει, δυσκολεύτηκα ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ να βγάλω το πίσω κάλυμμα του κινητού, για να βάλω την sim. Μα, μιλάμε για απίστευτη δυσκολία! 15 ή 20 λεπτά προσπαθούσα πώς να το βγάλω. Άσε που φοβόμουν μην σπάσω τίποτα. Είχατε και εσείς το ίδιο πρόβλημα; Είναι επειδή είναι καινούργιο; Ή είναι ελλατωματικό το δικό μου? Το εγχειρίδιο λέει απλά ότι πατάς το κουμπί και σπρώχνεις. Ε, εγώ άκρη δεν έβγαλα πάντως.

 

Όσον αφορά στη φόρτιση: Γιατί λένε όλοι ότι πρέπει 8 ώρες να το φορτίζουμε; Εγώ το έχω 1 ώρα στην πρίζα, φόρτισε στο φουλ, και δεν φορτίζει άλλο (ο φορτιστής έχει παγώσει εντελώς). Άρα ΓΙΑΤΙ λένε κάποιοι για 8 ώρες φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

mpori na mou pei kapios ti pliktrologoume sto kinito gia na doume to IMEI ?

 

Για να δεις τον αριθμό ΙMEI πατάς *#06#

 

Σήμερα μόλις πήρα στα χέρια μου το 6230i !

Γυρνώντας σπίτι, μες την καλή χαρά να το βάλω να φορτίζει, δυσκολεύτηκα ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ να βγάλω το πίσω κάλυμμα του κινητού, για να βάλω την sim. Μα, μιλάμε για απίστευτη δυσκολία! 15 ή 20 λεπτά προσπαθούσα πώς να το βγάλω. Άσε που φοβόμουν μην σπάσω τίποτα. Είχατε και εσείς το ίδιο πρόβλημα; Είναι επειδή είναι καινούργιο; Ή είναι ελλατωματικό το δικό μου? Το εγχειρίδιο λέει απλά ότι πατάς το κουμπί και σπρώχνεις. Ε, εγώ άκρη δεν έβγαλα πάντως.

 

Το κάλυμμα είναι λίγο σφιχτό στην αρχή , αλλά μετά θα ανοίγει πιο εύκολα. Εσύ πρέπει να πατάς το κουμπάκι και να σπρώχνεις το κάλυμμα προς τα επάνω. Το κάλυμμα βγαίνει συρταρωτά προς τα επάνω.

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου παρακαλώ τις εντυπώσεις σας από την μπαταρία γιατί είμαι έτοιμος να πάρω κινητό και ακόμα δεν έχω καταλήξει 100%, πείτε μου κατά πόσο είστε ευχαριστημένοι από πλευράς μπαταρίας από αυτό το κινητό και πόσο περίπου σας κρατάει.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου κρατάει 2-3 μέρες με αρκετή χρήση, άρα μπορώ να πω ότι είναι πολύ ικανοποιητική η αναμονή του... Πάντα, βέβαια, εξαρτάται και από τη χρήση που θα του κάνεις αφού η νέα οθόνη είναι πιο ενεργοβόρα από την προηγούμενη.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του κινητού κρατάει πολύ σε διάρκεια. Εγώ με μέτρια χρήση τις τελευταίες μέρες το φορτίζω κάθε 3 μέρες. Όσον αφορά το καπάκι, πράγματι ήταν δύσκολο στην αρχή να αφαιρεθεί, αλλά μετά του πήρα τον αέρα...

Στον 1 1/2 μήνα που το έχω πάντως ήδη έχει μαζέψει λίγη σκόνη κάτω από την οθόνη (προς πληροφόρηση για το φίλο που ρωτά).

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...