Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tι να πρωτοπει κανείς... :worry:

Εγώ προσωπικά ενώ ήμουνα έτοιμος να αγοράσω το 3230 τελευταία στιγμή προτίμησα το Motorola mpx220 και τελικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, αφού απλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα...φαντάζομαι γνωρίζεται τον κωδικό *#war0nty# δηλαδή *#92702689# έτσι? Στην τελευταία επιλογή λέει Life timer…ξέρετε τι είναι αυτό???

Πρέπει να έχει να κάνει με το χρόνο που μιλάς γιατί παρατήρησα πως μετά από κάθε κλήση αυξάνεται κατά το χρόνο που μίλησα...είναι στη μορφή hh:mm. Δεν είμαι όμως σίγουρος αν ισχύει μόνο για τις εξερχόμενες ή όλες τις κλήσεις. Τώρα από πότε ισχύει το πιο πιθανό είναι από τη μέρα που το χρησιμοποίησες για πρώτη φορά, σίγουρα πάντως δεν αλλάζει με την αναβάθμιση αν κρίνω από τα δικά μου νούμερα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό είναι γιατί δεν εχω μηδενίσει ποτέ τον εσωτερικό μετρητή και γραφουν το ίδιο.

Στο δικό μου κινητό δεν έχει έξοδο πρεπει αναγκαστικά να κάνω restart σε ποιο καινουργια νοκια που δοκίμασα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα 7610,ειχα μαλλον απο οτι φαινεται που παρουσιαζει το εξης:περιοδικα χανει το σημα!Μου εσπαγε τα νευρα αρκετες μερες και αποφασισα να το στειλω στα κεντρικα της νοκια για σερβισ!τρεις φορες μεχρι τωρα και η απαντηση ειναι πως το τηλ δεν εχει τιποτα!εχει κανεις καμια παρομοια εμπειρια?εχω ξενερωσει απεριοριστα με αυτη την κοροιδια!ουσιαστικα πληρωσα προβληματικο τηλ(εχει 1 χρονο εγγυηση και μαλλον δεν βλεπω αντικατασταση!)(σορρυ για τονους)
Link to comment
Share on other sites

Το 8εμα φιλε μου nerd ειναι οτι η προβληματικη λειτουργια του κινητου σου δεν ειναι περιοδικη πραγμα που σημαινει εαν εχει την ταση να τα βλεπει ολα ωραια τα κεντρικα της ΝΟΚΙΑ τοτε σαφως δεν 8α κανει &τιποτα εαν δεν τους τυχει μπροστα τους το προβλημα που τους αναφερεις..:( Οταν εννοεις περιοδικα φυσικα δεν σημαινει οτι κα8ε 10 λεπτα ας πουμε αλλα που & που η κανως λα8ος???

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,ενας φιλος μου εχει το 6230ι και οταν εχει μια μεγαλη σε μεγεθος εικονα για φοντο καθυστερη πολυ το μενου του κινητου του,υπαρχει καποια λυση? Ευχαριστω!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,ενας φιλος μου εχει το 6230ι και οταν εχει μια μεγαλη σε μεγεθος εικονα για φοντο καθυστερη πολυ το μενου του κινητου του,υπαρχει καποια λυση? Ευχαριστω!

 

Ας μας πει ο φίλος σου ποια έκδοση λογισμικού έχει (*#0000#).Έχει παρατηρηθεί αυτό που λες σε παλιότερες εκδόσεις σε σχέση με την τωρινή(V3.50).

Link to comment
Share on other sites

vevaios kai iparxei lisi na thn kopsei 208x208 gia na min exei provlima , :p an einai dinaton re paidia na rotame tetoia pragmata , logiko den einai otan einai megali eikona na kathisterei?

 

Σωστότατος..! :p

Link to comment
Share on other sites

vevaios kai iparxei lisi na thn kopsei 208x208 gia na min exei provlima , :p an einai dinaton re paidia na rotame tetoia pragmata , logiko den einai otan einai megali eikona na kathisterei?
Οχι φιλε μου δεν ειναι λογικο :mad: οταν βγαζεις μια φωτογραφια με τη καμερα του κινητου σου να πρεπει να την μεταφερεις στον υπολογιστη και να την μετατρεπεις,απλα εγω με δυο 60 αρια ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα και θεωρησα πως θα ηταν καποιο bug!Δεν πειραζει,σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας :blink: :wacko: :cry: :X !thanks Pompodektakias θα δω τι εκδοση εχει ;)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

pedia exo pareo to 6230i kai arxizo na to skilometaniono giati vrisko programatakia kai themata diafora apo site kai filous ala ola einai kataliksi <<sis>> ta opoia den ta anagnorizei. iparxei lisi se auto? mipos iparxei kapio programa pou mporo na to egkatastiso sto pc h sto kinito kai na mou anagnorizei? h ta metatrepei se jar pou anagnorizei to kinito mou?

euxaristo poly

Link to comment
Share on other sites

oxi den ginete . ta arxeia sis einai mono gia symbian kinita . to 6230i einai ena fovero kinito , aplo eykolo stin xrisi grigoro kai aksiopisto , ean eitheles kinito me to opoio na asxolise oli mera mazi toy tote kakws kai agorases to 6230i , pare kalitera ena 6630 ,allo to ena kinito allo to allo . einai stin epilogi toy kathena , apo ekei vgainei kai i parimoia "den ykseres , den rotages?"

 

Opa Opa, ti ennoeis me tin frasi "na asxolise oli mera mazi toy"???

 

Ennoeis na paizeis paixnidia? Den se katalabaino. Kai me paliotera montela pou den exoun tipota mporeis na asxolisai oli mera!

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

koita kai ego symbian eixa, omos apofasisa na peraso se ena 40ri tis nokia gia na kano tin douleia mou. Den sterithika tipota (ektos apo sys ta opoia den me trelenoun kiollas) kai exo kalutero sxediasmo kai poly mikrotero megethos.

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Καλά στη Φινλανδία είναι ευχαριστημένοι με την Alpha Copy;

Απορώ...

Δεν ενημερώνονται;

 

Να ρωτήσω και γω κάτι. Έχω αγοράσει νόκια από κάποια αλυσίδα στην Αθήνα, το τηλ είναι εισαγμένο από Αμερική και στην Νόκια για αναβάθμιση νίπτουν τας χείρας τους, λένε ότι η εγγύηση ισχύει μόνο από EE. Στο κατάστημα μου είπαν ότι μπορούν να κάνουν αυτοί την αναβάθμιση. Να τους εμπιστευτώ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η εγγυηση ισχυει εντος των οριων της ΕΕ τωρα επι πληρωμη ο κα8ενας μπορει να το αναλαβει ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

ti enoo : paradeigma : pernas kapoies efarmoges , alla mas pianei mia anisixia kai leme " den psaxno sto internet mpas kai vro kamia efarmogoyla na perasi i ora ?" psaxneis riskeis meta ante na tin kseklidoseis , ante na einai simvati me to kinito , bazeis psaxneis bazeis psaxneis , ksafnika blepeis to kinito argei na aniksi apo to poli pragma h kamia efarmogi mplokari to kinito , pame gia hard reset kai ante apo tin arxi . diladi ayto poy eipasto proigoymeno post . "se doyleia na vriskomaste"

 

prosopika eixa polla sybian kinita kai prosopika ta varethika , giayto kai kateliksa se ena 6230 kai vrika tin iremia moy . ean esi den eixes pote symbian tote allazei h doyleia , peta to 6230 , paren ena symbian , vgale tin gka...a soy kai meta ela kai pare ena 6230 na vris tin ygeia soy .

 

ola ayta ta leo kaloproerete den thelo na thikso ta symbian aplos leo tin apopsi moy .

symfono kai ego se afta pou les, perasana kai apo mena pola symbian kinita ,apo tis efarmoges pou eixa perasi mesa ante na tis xrisimopoiisa 2-3 fores.

Link to comment
Share on other sites

Paidia tha neura mou! Ekana format prin merikes meres kai enas apo tous logous itan oti mou petage ena error to pcsouite (teleutaia ekdosi) otna me BT pigaina na kano browse sto kinito gia na paro fotografies apo mesa... Meta to format stino to pcsuite kai meta apo 2 meres pali ta idia!! Mou petaei to idio... Ypardxei kapoio enalaktiko pc suite apo alli eteria?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

στο συνταγμα καλη εξυπηρετηση σημερα αλλα δυστυχως δεν εχουν μονιμο τεχνικο, ερχεται ενα παιδι καθε τοσο, δε ξερω καθε ποσο. επισης συνργαζεται με της αγιας παρασκευης, οτι σημαινει αυτο. αλλαξα προσοψουλα στο 6600 μου:O.
Link to comment
Share on other sites

koita kai ego symbian eixa, omos apofasisa na peraso se ena 40ri tis nokia gia na kano tin douleia mou. Den sterithika tipota (ektos apo sys ta opoia den me trelenoun kiollas) kai exo kalutero sxediasmo kai poly mikrotero megethos.

 

Ta idia kai egw. Eixa Siemens SX1 pou mou espase ta neura me ta trela kollhmata tou kai to edwsa gia to 6230i. Den to metaniwsa oute mia stigmh.

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

για το κατάστημα της Αγίας παλιότερα σίγουρα είχαν τεχνικό... Με το 3510ι ήμουν θαμώνας! Από τα αξιόπιστα καταστήματα, σε ποια σας έχουν κάνει αναβάθμιση επί τόπου ή τουλάχιστον αυθυμερόν?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μιλωντας μου εκαναν στο παλεο φαληρο στα καπακια&γιαυτο το προτινα&στα αξιοπιστα ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

αγόρασα εχτές απο nokia shop (μετά απο παραγγελία γιατι δεν το είχαν διαθέσιμο) το nokia 6230i κ έχει firmware V3.40

 

απο ότι διαβάζω έχει βγεί η 3.50 ;)

 

δεν θα έπρεπε λογικά το κινητό μου να έχει την πιο νέα έκδοση? :mad:

 

επίσης δεν μου είπαν οτι πρέπει την πρώτη φορά που θα το φορτίσω να το αφήσω αρκέτες ώρες. Ισχύει αυτό?

 

Συνήθως όταν αγοράζω καινούργιο κινητό, το φορτίζω κανονικά, περιμένω να τελειώσει εντελώς η μπαταρία κ το φορτίζω κλειστό τις πρώτες 2-3 φορές :)

 

Προσπαθώ να μεταφέρω κάποια midi απο την μνήμη του τηλεφώνου στην mmc card αλλα μου βγάζει αποτυχία κ δεν καταλαβαίνω γιατί. Τα πιο πολλά τα μετέφερε :wacko:

 

Ευτύχώς έχει 2 χρόνια εγγύηση. Αυτό είναι θετικό :D

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

αγόρασα εχτές απο nokia shop (μετά απο παραγγελία γιατι δεν το είχαν διαθέσιμο) το nokia 6230i κ έχει firmware V3.40

 

απο ότι διαβάζω έχει βγεί η 3.50 ;)

 

δεν θα έπρεπε λογικά το κινητό μου να έχει την πιο νέα έκδοση? :mad:

 

επίσης δεν μου είπαν οτι πρέπει την πρώτη φορά που θα το φορτίσω να το αφήσω αρκέτες ώρες. Ισχύει αυτό?

 

Συνήθως όταν αγοράζω καινούργιο κινητό, το φορτίζω κανονικά, περιμένω να τελειώσει εντελώς η μπαταρία κ το φορτίζω κλειστό τις πρώτες 2-3 φορές :)

 

Προσπαθώ να μεταφέρω κάποια midi απο την μνήμη του τηλεφώνου στην mmc card αλλα μου βγάζει αποτυχία κ δεν καταλαβαίνω γιατί. Τα πιο πολλά τα μετέφερε :wacko:

 

Ευτύχώς έχει 2 χρόνια εγγύηση. Αυτό είναι θετικό :D

 

Σε ότι αφορά τη νέα έκδοση η απάντηση είναι όχι...προφανώς όταν το κινητό πήγε στο κατάστημα που το πήρες δεν είχε ακόμα βγει η τελευταία έκδοση, άρα πρέπει να το αναβαθμίσεις....δωρεάν σε κάποιο service centre. Προσοχή γιατί στις αναβαθμίσεις χάνεις τα πάντα...άρα backup.

 

Η μπαταρίες πια δε θέλουν το καθιερωμένο "στρώσιμο" (μιλώ για Li-Ion). Η καλύτερη πολιτική για την επιμήκυνση της ζωής της μπαταρίας είναι να την αφήνεις να κάνει κύκλους φόρτισης, δηλαδή να την φορτίζεις όταν έχει εκφορτιστεί εντελώς...μια καινούρια μπαταρία στρώνει μετά από αρκετούς κύκλους φορτίσεων (>20).

 

Αυτό με την MMC δε μου λέει κάτι...εκτός αν δεν έχεις αρκετό διαθέσιμο χώρο στη κάρτα.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι αυξάνεται η "ζωή" της μπαταρίας μεταξύ δύο φορτίσεων αν πριν το βγάλουμε από την πρίζα και αφού φορτιστεί, το ανάψουμε και το αφήσουμε πάλι στην πρίζα να φορτιστεί πλήρως ανοικτό όμως τώρα. Δεν ξέρω, μετά μου φαίνεται, ότι κρατάει πολύ περισσότερο μεταξύ δύο διαδοχικών φορτίσεων.
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τη νέα έκδοση η απάντηση είναι όχι...προφανώς όταν το κινητό πήγε στο κατάστημα που το πήρες δεν είχε ακόμα βγει η τελευταία έκδοση, άρα πρέπει να το αναβαθμίσεις....δωρεάν σε κάποιο service centre. Προσοχή γιατί στις αναβαθμίσεις χάνεις τα πάντα...άρα backup.

 

το κινητό πήγε στο Nokia Shop την ημέρα που το αγόρασα, γιατί δεν το είχαν κ αναγκάστηκα να το παραγγείλω (περίμενα 1 εβδομάδα να έρθει...) γι' αυτό μου κανει εντύπωση

 

τεσπα δεν νομίζω να έχει κ πολλές διαφορές η 3.40 απο την 3.50, θα περιμένω να βγεί κάποιο πιο καινούργιο firmware :)

 

Αυτό με την MMC δε μου λέει κάτι...εκτός αν δεν έχεις αρκετό διαθέσιμο χώρο στη κάρτα.

Ελπίζω να βοήθησα

 

η κάρτα έχει χωρο ακόμα 26ΜΒ κ όταν δοκίμασα να περάσω τους ήχους είχε μόνο τα αρχεία της Νοκια μέσα κ τπτ άλλο

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι αυξάνεται η "ζωή" της μπαταρίας μεταξύ δύο φορτίσεων αν πριν το βγάλουμε από την πρίζα και αφού φορτιστεί, το ανάψουμε και το αφήσουμε πάλι στην πρίζα να φορτιστεί πλήρως ανοικτό όμως τώρα. Δεν ξέρω, μετά μου φαίνεται, ότι κρατάει πολύ περισσότερο μεταξύ δύο διαδοχικών φορτίσεων.

 

χτες το βράδυ το φόρτισα (κλειστο πάντα) αφού ειχε αποφορτιστεί εντελώς. μετά απο αρκετή ωρα το άνοιξα κ είδα οτι φόρτιζε ακόμα κ το έβγαλα το πρωι

 

τώρα θα δείξει :)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...