Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κάτι καλό επιτέλους... Στο Νοκια Κλαμπ στην Κηφισσίας κατάφεραν και μου έφτιαξαν το πλήκτρο του 7610 μου με 26 ευρώ σε 1 μέρα μόλις (ενώ στο αντίστοιχο των Χανίων είπαν πως μόνο με αντικατάσταση πλακέτας διορθώνεται, που κοστίζει 250+ οπότε δεν αξίζει) και επίσης έφτιαξαν το πρόβλημα που είχα στο 3230 μου που δεν άνοιγε η κάμερα, μέσα σε 20 λεπτάκια, κάτι που φυσικά το κάλυψε η εγγύηση που και για το οποίο πρόβλημα σε Νόκια Ηράκλείου κ Χανίων μου είπαν πως έπρεπε να το κρατήσουν για 5-6 μέρες τουλάχιστον για να το στείλουν 'αλλού'..

 

Μπράβο στα παιδιά κ μακάρι να συνεχίσουν έτσι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο στα παιδιά κ μακάρι να συνεχίσουν έτσι
Τα παλικάρια εκεί είναι άψογα. Ίσως είναι το καλύτερο club nokia... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια νέα κάρτα μνήμης RS-MMC SanDisk 1GB. :) Νομίζω ότι εδώ μέσα κάποιος είχε γράψει ότι είχε βάλει στο 6230i μια τέτοιου μεγέθους κάρτα (αν και δεν θυμάμαι μάρκα) και δεν είχε πρόβλημα.

 

Δεν την έχω ανοίξει ακόμα. Να την ανοίξω ή είναι ασύμβατη λόγω του μεγέθους 1GB οπότε να την επιστρέψω; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πατα Μενου, μετα αριστερα Επιλογ. , μετα Εμφ.κυρ.μενού και επελεξε αναμεσα σε λιστα η πλεγμα ;)

Ευχαριστώ.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες,

Πως μπορώ να δωι τα email μου στο κινητό;

Μιλάμε για email τύπου user@hotmail.com

Ισως σας φαίνεται παιδαριώδης ερώτηση αλλά ακόμα άκρη δεν μπόρεσα να βρω και το thread είναι πολύ μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος αν μπορώ να αφαιρέσω το λογότυπο της Cosmote απο την οθόνη έτσι ώστε να μην μου κρύβει το Wallpaper?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες,

Πως μπορώ να δωι τα email μου στο κινητό;

Μιλάμε για email τύπου user@hotmail.com

Ισως σας φαίνεται παιδαριώδης ερώτηση αλλά ακόμα άκρη δεν μπόρεσα να βρω και το thread είναι πολύ μεγάλο.

Αν το hotmail έχει wap site (για παράδειγμα το yahoo έχει) τα πράγματα είναι απλά:

 

Ενεργοποιείς την υπηρεσία GPRS με τις ρυθμίσεις του παρόχου που ανήκεις

Μπαίνεις στο wap site του hotmail (αν υπάρχει)

Δίνεις τα στοιχεία πρόσβασης (login/pass) και αυτό ήταν. Τουλάχιστον για το yahoo δουλεύει άψογα (mobile.yahoo.com).Μπορείς να λάβεις/στείλεις mail κλπ. Προσοχή στην ογκοχρέωση του GPRS!

Link to comment
Share on other sites

προτινω με το που απαντησει καποιος 8ετικα η αρνητικα για ενα απτα μαγαζια της γωγους

να μπει στην καταλληλη λιστα μας..τι λες στεφανε???

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

προτινω με το που απαντησει καποιος 8ετικα η αρνητικα για ενα απτα μαγαζια της γωγους

να μπει στην καταλληλη λιστα μας..τι λες στεφανε???

Ναι, αλλα δεν είμαι εγω πλέον ο αρμόδιος...πρέπει να είσαι mod για να κάνεις τροποποίηση μηνύματος άλλου χρήστη, μιας και η λίστα βρίσκεται στο πρώτο post :O . Ας το φτιάξει κάποιος mod λοιπόν ;)
Link to comment
Share on other sites

Η λιστα ενημερωθηκε με τα νεα shops του gwgw. Εαν υπαρχουν διαφορες-αλλες γνωμες ,pm me :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μπορειται να μου πειτε που θα βρω παιχνιδια για το κινητο free?τα jar kai jad δεν τα αναγνωριζει...τι αρχεια αναγνωριζει?????

Τα αναγνωρίζει κανονικά, απλά πρέπει να τα περάσεις στο κινητό μέσω του Nokia Pc Suite και οχι απλά να τα στείλεις με υπέρυθρες η bluetooth.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Nokia-Ζωοδόχου Πηγής & Σόλωνος:

πήγα για αναβάθμιση σήμερα γιατί το κινητό μου 3230 ψιλοκολάει.

το άφησα εκεί για 5 ώρες περίπου και όταν το πήρα με ενημέρωσαν πως η αναβάθμιση έχει γίνει. ρωτάω λοιπόν πως μπορώ να δώ τη version που μου πέρασαν πληκτρολογώ τα αντίστοιχα και βλέπω ακριβώς τα ίδια που είχα και πρίν (V 3.0505.2 19-02-05 RM-51). τότε και μόνο αφού το είδα μου λένε πως ναι μεν έγινε η αναβάθμιση !!! αλλά με την ίδια version αφού ακόμα δεν υπάρχει νεότερη μήπως να δώ σε κανένα λεξικό τι σημαίνει αναβάθμιση??

Διάβασε αυτό:

3230 RM-51 08/11/05 dp37,0 V 4.0537.0

Πάντως αν κατάλαβες έχει βγει αναβάθμιση ποιό καινούργια απλά δεν την κατέβασαν...

 

Έπρεπε να σου εξηγήσουν ότι αναβάθμιση γίνεται και με την ίδια version όταν βγει καινούργιο data package {3230 RM-51 08/11/05 37,0 4.0537.0} το οποίο είναι κάτι σαν Service Pack πάνω στην συγκεκριμένη Version (στο κινητό αναφέρεται μόνο η MCU δηλαδή 3230 RM-51 08/11/05 37,0 4.0537.0 ).

 

Αυτό για την αναβάθμιση. Τώρα υπάρχει και ο επαναπρογραμματισμός συσκευής στον οποίο υπάρχει περίπτωση να σου λύσει τα κoλύματα γιατί μπορεί να μην οφείλονται σε bug της firmware αλλά σε εγκατεστημένες εφαρμογές (cr@cked και λοιπά) ή ιούς (caribe και λοιπά) ή παρα πολλούς άλλους λόγους....

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να αλλάξει το λογότυπο φορέα στο 6230i, ενω είναι συνδρομητής στην Q? Όταν ήμουν συνδρομητης στην Vodafone, σύνδεσα το παλιό μου κινητό (με FBUS) με LogoManager και έστειλα μέσω δικτύου κενό λογότυπο στο 6230i και το αποθήκευσα! Έλα όμως που το LogoManager δεν έχει να επιλέξεις δίκτυο Q.... τι γίνεται τώρα?

 

Τελικά έχει καταφέρει κανείς να αλλάξει λογότυπο σε Q?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κινητο 1 εβδομαδα.Μια ερωτηση σας παρακαλω.Ποση ωρα σας κανει να φορτισει με το φορτιστη που εχει στη συσκευασια του???Εμενα ισως εχει προβλημα.Με σχεδον αδεια μπαταρια φορτιζει εως και 3 ωρες χωρις να τελειωνει η φορτιση,ναι μεν εχουν γεμισει οι μπαρες αλλα θελει πολλες ωρες(ισως πανω απο 4)για να μου γραψει μπαταρια φορτισμενη.Δοκιμασα το φορτιστη του 6630 και φορτιζει σχεδον κανονικα.Παντως αποκλειεται να φταιει ο φορτιστης της συσκευασιας αφου τον πηγα και μου εδωσαν αλλο.Ο φορτιστης του 6630 ειναι ελαχιστα διαφορετικος(στα mah).Μπορει καποιος να μου πει τι γνωμη του μηπως τη γλυτωσω να μπλεξω με το service και μου λενε διαφορα???

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το 6230i και σύνδεση με vodafone. Έχω περάσει τις ρυθμίσεις για τα MMS, χθές μου έστειλε κάποιος ένα και το τηλέφωνο μου έβγαλε μήνυμα " ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΕΓΙΝΕ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ" και δεν μπορώ να δώ το MMS. Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό; Με την παλιά συσκευή δεν είχα κανένα πρόβλημα ασυμβοτότητας. Ευχαριστώ.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κινητο 1 εβδομαδα.Μια ερωτηση σας παρακαλω.Ποση ωρα σας κανει να φορτισει με το φορτιστη που εχει στη συσκευασια του???Εμενα ισως εχει προβλημα.Με σχεδον αδεια μπαταρια φορτιζει εως και 3 ωρες χωρις να τελειωνει η φορτιση,ναι μεν εχουν γεμισει οι μπαρες αλλα θελει πολλες ωρες(ισως πανω απο 4)για να μου γραψει μπαταρια φορτισμενη.Δοκιμασα το φορτιστη του 6630 και φορτιζει σχεδον κανονικα.Παντως αποκλειεται να φταιει ο φορτιστης της συσκευασιας αφου τον πηγα και μου εδωσαν αλλο.Ο φορτιστης του 6630 ειναι ελαχιστα διαφορετικος(στα mah).Μπορει καποιος να μου πει τι γνωμη του μηπως τη γλυτωσω να μπλεξω με το service και μου λενε διαφορα???

Ευχαριστω πολυ

Συνήθως η φόρτιση με ανοιχτό τηλέφωνο σε standby mode διαρκεί 1.5 ώρα με άδεια τελείως μπαταρία. Σίγουρα αυτό που αναφέρεις δεν είναι φυσιολογικό...μάλλον θα πρέπει να πας σε κάποιο service.Νομίζω η μπαταρία είναι σε εγγύηση για 6 μήνες όποτε αν φταίει εκείνη θα στην αντικαταστήσουν χωρίς κόστος.Το τηλέφωνο έχει εγγύηση 2 χρόνια οπότε μην ανησυχείς...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε φταιει η μπαταρια.Μου του κανει και με αλλη.Το κουφο ειναι πως ουτε ο φορτιστης φταιει αλλα με το φορτιστη του 7610 φορτιζει μια χαρα!Τι να πω????????Τρελλα!
Link to comment
Share on other sites

Ta neura mou!! Evala tin 3.50 kai katevasa kai to teleutaio pc souite kai me bt den boro me tpt na sindetho me to pc!! Molis baino ston fakelo leei den borei na oloklirothei i diadikasia! Exo win xp ellinika me sp2

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το νοκια κλαμπ στο Αιγαλεω επι της θηβων κοντα στον Αγιο Σπυριδωνα.

Αντιθετα τα χειροτερα για αυτο της βεραντζερου και ειδικα για τη συμπεριφορα της ξανθιας κυριας εκει μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Ta neura mou!! Evala tin 3.50 kai katevasa kai to teleutaio pc souite kai me bt den boro me tpt na sindetho me to pc!! Molis baino ston fakelo leei den borei na oloklirothei i diadikasia! Exo win xp ellinika me sp2

Με το PC suit 6,5 παιζει κανονικα(που εχει στο σιντι του). Το τελευταιο ειναι το 6,6.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και πιάσατε και τα Nokia Clubs της Βορείου Ελλάδος, να πω ότι το κατάστημα της Κοζάνης είναι από τα χειρότερα που έχω πάει ποτέ. Είχα τότε ένα 6100 που λάτρευα, το οποίο πήγα στο Club για απλή αναβάθμιση γιατί νομίζω ότι κολλούσε (δε θυμάμαι κιόλας, πέρασε πολύς καιρός και δε βρίσκω και το αντίστοιχο thread που είχα ανοίξει τότε). Ο τεχνικός όχι μόνο δεν το αναβάθμισε αλλά το... κατέστρεψε αφού μετά η συσκευή δεν μπορούσε να ανοίξει καν! Ευτυχώς που το έστειλα στον leosedf (νά 'σαι καλά Κώστα) και μου το επισκεύασε, βρίσκοντας κι άλλα ελαττώματα που προξενήθηκαν από απροσεξία του τεχνικού (ο Θεός να τον κάνει) στο Club της Κοζάνης.

 

Δεν ξέρω πώς έχουν τώρα τα πράγματα, πάντως η κοπέλα στην υποδοχή είναι η ίδια, μια ψυχρή και απαθής κοπελίτσα που νομίζει ότι ξέρει τα πάντα (Μα δεν έχει κυκλοφορήσει το 6230 κύριε σας λέω! [είχε βγει πριν ένα μήνα]).

 

Το μόνο θετικό ήταν ότι όταν είχα πάει να πάρω πρόσοψη για το 6100 (που τις πουλούσαν δύο-δύο σαν αξεσουάρ) ζήτησα τη θαλασσί και μου την έδωσε μόνη της σαν ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ (γιατί το 6100 κυκλοφορούσε και με τη θαλασσί standard και όχι μόνο με τη μπλε).

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Club Νοκια στην Άνω Τούμπα Θεσσαλονίκης. Τους πήγα ένα παλιό 8890 με πρόβλημα στο σήμα (είχε απότομες εναλλαγές), μήπως μπορούσε να γίνει κάτι. Με ενημέρωσαν μετά από μία βδομάδα ότι δεν επιοδιορθωνόταν. Μέχρι εδώ όλα καλά, κανένα πρόβλημα. Πλήρωσα τον κόπο του τεχνικού για τον έλεγχο (6 ευρώ). Όταν όμως έφτασα σπίτι και το έβαλα στην πρίζα, διαπίστωσα με έκπληξη ότι πλέον δεν μπορούσε να φορτίσει! :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Geia sas,

 

 

Einai apisteyto kai omo alhthino ayto poy moy symbainei apo ta mesa Septembrioy os ayth thn ora poy sas stelno to mail.

Exo parei ena N90(den to exo fysika edo kai 2,5 mhnes)arxes Septembioy kai meta apo mia ebdomada arxise kai paroysiaze problhmata sto logismiko(exane oles tis rythimhseis px anafores mynhmaton,allagh toy profil hxon,koloyse to binteo,ekane restart k.a polla!!!.Pros to telos Septebrioy to pao sthn Nokia sto ypokatasthma Kallitheas kai to dino na to doyn.Aytoi me thn seira toys to phgan sto kentriko service sthn Glyfada.Meta apo peripoy 25 hmeres xoris kammia enhmerosh me pernoyn thlefono kai moy zhtane ton kodiko asfaleias toy kinhtoy!!!!!!Dhl.25 hmeres to eixan kai den eixan kanei tipota!!!.Stelno mail sthn alpha copy gia na toys ta "xoso" kai eos dia mageias to kinhto meta apo 2 hmeres htan etoimo.Moy eipan oti hthele anabasthmish toy logismikoy kai oti tora to kinhto tha "petaei".Gia mia ebdomada to kinhto "petage" san F16 meta omos pali ta idia kai xeirotera.Arxiso kai na trelainomai kai na kleo ta 650e poy edosa gia na to apokthso.Ksana pao sto katasthma tis kallitheas kai pali ta gnosta.Toys Zhtao na moy kanoyn antikatastash kai to arnoyntai(prepei leei na eksantlhsoyn teleios thn pithanothta gia epithiorthosh)Telika ayto poy yparxei sthn E.E. gia antikatastash se perriptosh Ellatomatos mesa ston Mhna paei Peripato.Stelno mail sthn Alpha Copy kai fysika palei to gnosto "gioma"(ematha oti persi phre brabeio gia thn eksyphrethsh pelaton,anathema eksyphrethsh poy exoyn poy ektos ton allon einai agenhs sto thlefono OTAN to shkonoyn(2 hmeres synexeia na perno kai na mhn to apantaei kanenas)

Mporo na grafo kai alla gia thn talaiporia poy exo ypostei tha klhso me ayto.To kinhto meta apo ena mhna opos moy exoyn pei einai Finlandia giati den kseroyn edo na to ftiaksoyn kai oti ean krinoyn allagh tha moy thn kanoyn oi Finlandi,telephono antikatastashs den moy edosan thlefono den me phran einai 2/12/2005 kai exo xrhsimopoihsh to kinhto 2 ebdomades MONO kai enas theos kserei pote tha moy to dosoyn.Anathema poy den phra allh marka kinhtoy kai empleksa me ayth thn antiprosopeia thn Alpha Copy.Eyxaristo gia to xrono sas,kai ean thelete kai eseis perimeno ta sxolia sas.

 

 

 

Dimitris

Link to comment
Share on other sites

Club Νοκια στην Άνω Τούμπα Θεσσαλονίκης. Τους πήγα ένα παλιό 8890 με πρόβλημα στο σήμα (είχε απότομες εναλλαγές), μήπως μπορούσε να γίνει κάτι. Με ενημέρωσαν μετά από μία βδομάδα ότι δεν επιοδιορθωνόταν. Μέχρι εδώ όλα καλά, κανένα πρόβλημα. Πλήρωσα τον κόπο του τεχνικού για τον έλεγχο (6 ευρώ). Όταν όμως έφτασα σπίτι και το έβαλα στην πρίζα, διαπίστωσα με έκπληξη ότι πλέον δεν μπορούσε να φορτίσει! :(

και δεν το πηγες πισω να τους το αναφερεις??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...