Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

Λοιπόν το 6230i της γυναίκας μου πρέπει να είναι καταραμένο.

Απο την πρώτη μέρα που το πήραμε (Μαρτης 2005) μετά απο ενα 24ωρο κολλάει (μαλλον το screensaver και η οθόνη βγάζει καθετες κινούμενες γραμμες). Οτι κουμπί και να πατήσεις είναι νεκρό ακόμα και το off, αν σε καλέσουνε χτυπάει αλλα δεν μπορεις να το σηκώσεις.

Παρόλο που το έχουμε στείλει 3 φορες στην Νοκια, το μόνο που μας έκαναν είναι αναβάμιση και κατα τα αλλα ειπαν οτι είναι οκ. Σήμερα μας το ξανάστειλαν πισω και μας είπαν οτι μετά απο ελεγχο το πρόβλημα λύθηκε...αλλα δεν τους έιχε παρουσιάσει τιποτα όπως και τις αλλες φορες....

Εγώ αμφιβάλω όμως, πρεπει να είναι hardware το προβλημα και oxi στο software....

Μήπως κανένας απο εσάς είχε το ίδιο πρόβλημα?

 

Αν το πρόβλημα συνεχίζεται, πες ότι το έχεις πάει άλλες 3 φορές για επισκευή και ζήτησε να στο αντικαταστήσουν!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι ακόμη η ιστορία με τους ιούς τι γίνετε ο ιός πρόγραμμα δεν είναι ??? για πιο λόγο πρέπει να πληρώσει κάποιος να του το βγάλουνε μήπως μας κοροϊδεύουν ψηλογαζι για να παίρνουν 12.5 ε ? είναι και αλλα και αλλα πολλα…. Πολλα…

υπαρχει και μια ιστορια για τα πλαινα καπακια του νοκια 3220

 

 

Δεν χρειαζεται να πληρωσεις για να "βγαλεις" τους ιους , αρκει να διαβασεις/ρωτησεις το καταλληλο θεμα στα series 60 και εμεις θα σε βοηθησουμε :O

Με ενα κερασμα καφε θα ειμαστε Οκ :p :lol:

 

 

 

Τhanks Παιδια ,η λιστα της 1ης σελιδας,εγινε updated :)

(Θεωρησα οτι και το shop ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ειναι Οκ ,συνεχιστε τις βολτες :p )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

gia sas prospatho na vro file manager gia to 6230i kai den vrisko ...mipos mporei na voithisei kaneis?

 

File manager για το pc ,με το οποιο συνδεεται το τηλεφωνο,εννοεις ετσι ?

Γιατι για τα series40 εφαρμογη για το τηλεφωνο δεν υπαρχει .

 

Για το pc εχουμε τα εξης:

  • Nokia Pc suite
  • MobiMB Mobile Media Browser
  • Oxygene Manager

 

To 1o το βρισκεις στο site της νοκια.

τα υπολοιπα τα βρισκεις κατοπιν εγγραφης στο

iphone-forum.org

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

oxi gia to pc exo to nokia suite...gia to tilefono milao.

krima pou den iparxei....kanenas player gia videakia?

 

Για το pc παλι ,για να βλεπεις 3gp αρχεια βιντεο,

γιατι για το 6230ι ,παλι δεν υπαρχει :(

 

 

Nokia Multimedia Player

http://nds1.nokia.com/phones/files/software/Nokia_6600_Multimediaplayer_1_1_en.exe

Philips Platform 4 player

http://www.hwsetup.it/files/download/player/Platform4_Player_3.0.zip

 

Tελευταια εκδοση του quick time

http://www.apple.com/quicktime/

 

Aλλιως οτι αλλο βιντεο θες να δεις στο 6230ι, θα πρεπει να τα μετατρεψεις σε 3gp ,με το nokia multimedia converter

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/45bb041c-97c8-4dc9-a4c6-1c3313411189/nMMConverter_v2_0.zip.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τhanks Παιδια ,η λιστα της 1ης σελιδας,εγινε updated :)

(Θεωρησα οτι και το shop ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ειναι Οκ ,συνεχιστε τις βολτες :p )

 

Nice lists nervous. Keep up the good work ;-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να πληρωσεις για να "βγαλεις" τους ιους , αρκει να διαβασεις/ρωτησεις το καταλληλο θεμα στα series 60 και εμεις θα σε βοηθησουμε :O

Με ενα κερασμα καφε θα ειμαστε Οκ :p :lol:

 

 

 

Τhanks Παιδια ,η λιστα της 1ης σελιδας,εγινε updated :)

(Θεωρησα οτι και το shop ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ειναι Οκ ,συνεχιστε τις βολτες :p )

 

ναι εγω αυτο θα εκανα φυσικα αλλα ελα που στην πλειοψηφια ο κοσμος δεν το ξερει και πληρωνει την νοκια

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω αυτο θα εκανα φυσικα αλλα ελα που στην πλειοψηφια ο κοσμος δεν το ξερει και πληρωνει την νοκια

 

Παντου υπαρχουν καποιοι που θα την πατησουν. Ας βοηθησουμε να ειναι οσο το δυνατον ,λιγοτεροι,οσων αφορα την νοκια.

 

Eυχαριστουμε τον theka_2003 που ξεκινησε την προσπαθεια,καθως επισης και τα υπολοιπα παιδια

για την ενημερωση της λιστας . :cool:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μην σνομπαρουμε τα original γιατι εκει παιζονται αλλα καλουδια....εχεις παραπονο απο το προγραμμα τους το τριβεις στη μουρη(η καπως ετσι :p);)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...φαντάζομαι γνωρίζεται τον κωδικό *#war0nty# δηλαδή *#92702689# έτσι? Στην τελευταία επιλογή λέει Life timer…ξέρετε τι είναι αυτό???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...φαντάζομαι γνωρίζεται τον κωδικό *#war0nty# δηλαδή *#9270689# έτσι? Στην τελευταία επιλογή λέει Life timer…ξέρετε τι είναι αυτό???

 

the time the phone has been used

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

the time the phone has been used

απο πότε? απο την ημερομηνια που το αγορασα? απο την ημερομηνια που το αναβαθμισα? απο την ωρα που το ανοιξα...κατι πιο specific?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε στα χέρια μου το κινητό.Θέλω να σας ρωτήσω και να μου πει κάποιος που πραγματικά ξέρει:μπορώ μέσω card reader να βάζω εφαρμογές Java στην ΜΜС και στη συνέχεια στην μνήμη του κινητού και το αντίστροφο Η' μπορώ να βάζω και να βάζω εφαρμογές μόνο μέσω καλωδίου ή bluetooth;Ευχαριστώ εκ των προτέρων

απο οτι εχω ακουσει εφαρμογες μπορεις να βάλεις μονο μεσω καλωδιου, υπερυθρων η bluetooth...αυτο που ειπες με την card reader δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! και μετα πώς βγαίνουμε? :p

den sou exei eksodo panw apo tin deksia pavla???? emena mou exei pantws...einai aplo! sta palia ta kinita eprepe na kleiseis to kinito kai na to ksananoikseis....

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζοντας οτι δυστυχως τα service points των 2 μεγαλων εταιρειων πανε απο το κακο στο χειροτερο, ξεκινησαμε μια αντιστοιχη προσπαθεια στο forum για τα κινητα Sony Ericsson.

 

Καθως βλεπω οτι το εχετε προχωρησει αρκετα εδω, ισως καποιοι απο τους συντονιστες εχουν να μας δωσουν καποιες συμβουλες επ αυτου με την μορφη post στο αντιστοιχο thread στο forum της SE για το πως μπορουμε να το προχωρησουμε/οργανωσουμε. Ουτως η αλλιως, ολοι αδικημενοι καταναλωτες ειμαστε :rolleyes:

 

Ευχαριστω για το χρονο σας...

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε γιατί δεν εμφανίζεται το 1 ή 2 ανάλογα με τη γραμμή στην οποία βρίσκομαι (έχω VF 2gether) με 2 γραμμές σε μία συσκευή.

Η Vodafone μου λέει είναι θέμα συσκευής. Μήπως πρέπει να αναβαθμίσω το firmware?

Link to comment
Share on other sites

επισης καλο θα ηταν να λεγαμε για τυχον διαφορες στις τιμες που εχουμε παρατηρησει. για παραδειγμα, στο νοκια σοπ αγ. παρασκευης μια προσοψη για 3220 ειχε 2-3 ευρω ακριβοτερα απο το νοκια σοπ ζωοδοχου πηγης και σολωνος.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει firmware με netmonitor για 6230i απλώς κοστίζει 450-500 ευρώ. Δεν το έχω ακόμα

 

Σύντομα θα βγεί νέα αναβάθμιση

 

 

Τι έγινε με αυτό το firmware τελικά;;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε γιατί δεν εμφανίζεται το 1 ή 2 ανάλογα με τη γραμμή στην οποία βρίσκομαι (έχω VF 2gether) με 2 γραμμές σε μία συσκευή.

Η Vodafone μου λέει είναι θέμα συσκευής. Μήπως πρέπει να αναβαθμίσω το firmware?

φίλε μου δεν έχω δει ποτέ νόκια να γράφει γραμμή...παρα μόνο ta sony ericsson που με καρτα cosmote γράφαν 1 και 2....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα πω και την ιστορία με το νοκια 3220 στο τηλέφωνο αυτό υπάρχουνε κάτι καπάκια από τα πλάγια 4 μικρά με υφή σιλικόνης αυτά τα καπάκια αποτελούνται από δυο μέρη το ένα κολλημένο πάνω στο άλλο ένα μικρό πλαστικό μέρος σκληρό και ένα σαν σιλικόνη το οποίο λόγω κακής ποιότητας υλικού ξεκολλάει εύκολα λοιπόν αυτό έπαθα και εγώ αλλά το πρόβλημα εδώ άρχισε! Πήγα στο πρωιν κατάστημα νοκια στη Συγγρού και τους είπα ότι θέλω να το αλλάξω και ακουστέ τι μου είπανε : ότι για να αλλάξουνε τα καπάκια πρέπει να αλλάξει και όλο το πλαστικό πλαίσιο του κινητού και ότι δεν μπορώ να πάρω μόνο τα καπάκια σε ερώτηση τότε γιατί βγαίνουν μου είπαν δεν βγαίνουν και τα έβγαλα μπροστά τους… και συνεχίζει να λέει το ίδιο … τι να πω χαχα.. και ότι πρέπει να πληρώσω 30 ευρώ και βαλέ φυσικά και δεν τα άλλαξα καλυτέρα να έπαιρνα άλλο κινητό…. Από περιέργεια πάω σε ένα νοκια club μαγαζί και ρωτώ το ίδιο και μου δείχνει ένα σακουλάκι με καπάκια 3 ευρώ το ένα μου λέει… 12 δηλαδή πάλι δεν τα πήρα(στο κατάστημα του Πειραιά στην Γρηγορίου Λαμπράκη)… και πάω μετά στην Πτολεμαΐδα από κει που είμαι να τα αγοράσω και μου λέει 2,5 ευρώ το ένα δλδ 10 τελειώνοντας πάω ξανά στα τραβελια ουπς λάθος σορρυ στη Συγγρού ήθελα να πω και τους το λέω αυτό και η απάντηση που πήρα: τα νοκια club μαγαζιά δεν είναι αυθεντικές αντιπροσωπείες της νοκια όπως και τα καπάκια που είναι ολόιδια

Ναι αλλά εγώ αν έδινα 30 ευρώ μετά θα του έσπαγα το κεφάλι….

Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση που μου προκαλεί μονό που το σκέφτομαι…

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...