Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οσους ειναι απο Πειραια μερια ειδα σ'αυτο το site oti κοστιζει μονο...335€....!!!

ΔΕΣ ΤΕ ΤΟ

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ(ΤΟ ΑΝΤΕΓΡΑΨΑ ΑΠ ΤΟ SITE)

Copyright © 2002-2005

Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α 19%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το πρώτο bug που βρήκα είναι ότι στην κάθε ομάδα που δημιουργείς στις επαφές σε αφήνει να βάλεις μόνο 50 ονόματα. :(
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Και το πρώτο bug που βρήκα είναι ότι στην κάθε ομάδα που δημιουργείς στις επαφές σε αφήνει να βάλεις μόνο 50 ονόματα. :(

Γεια σου φιλε γρηγορη τι κανεις;Δεν νομιζω να ειναι και τοσο σοβαρο bug αυτο; :lol: Ακομα το s100 εχεις;Τουλαχιστον δεν εισαι αρρωστος σαν και εμενα :wacko: Θα τα πουμε φιλε ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις ανακαλυψα οτι μπορει να παιξει και animations σαν wallpaper.Μπραβο ρε ΝΟΚΙΑ :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους , σκέφτομαι να το πάρω και θα ήθελα να μου πείτε για την οθόνη του ευκρεινια , ζωντάνια χρωμάτων ? σε σχέση με το 6630.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις ανακαλυψα οτι μπορει να παιξει και animations σαν wallpaper.Μπραβο ρε ΝΟΚΙΑ :w00t:

 

Ayto to ekane kai to 6230 (v.5.24 kai meta...) , omws meta apo kapoio diasthma (1-1.5 lepto) stamatage to animation (.gif arxeio).

Sto to 6230i stamataei epishs??

 

 

--A kai kati allo: to OPM 2 einai symvato me to 6230i ?? (toxei dokimasei kaneis?) Exw thn ekdosh 2.7! Mhpws exei bgei nea pou na to yposthrizei kai sta xartia ??

Link to comment
Share on other sites

Και το πρώτο bug που βρήκα είναι ότι στην κάθε ομάδα που δημιουργείς στις επαφές σε αφήνει να βάλεις μόνο 50 ονόματα. :(

 

Δεν ειναι bug!Feature της συσκευης ειναι! ;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους , σκέφτομαι να το πάρω και θα ήθελα να μου πείτε για την οθόνη του ευκρεινια , ζωντάνια χρωμάτων ? σε σχέση με το 6630.

 

Ευχαριστώ.

φιλε μου ζωντανια κι ευκρινεια χρωματων εχει μον που ειναι πιο μικρη απο του 6630 η οθονη του,κατα τα αλλα ειναι απο τις καλυτερες μικρες οθονες που εχω δει σε κινητο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαπίστωσα πολλά bugs και είχα αρκετά restarts....

 

Aν κρατάτε την ΜΜC από το 6230 και έχετε αποθηκευμένη σ΄αυτή κάποιο βιντεοκλιπ από αυτό, όταν το τελειώση το play και προσπαθήστε να το ξαναπροβάλετε άμεσα, χωρίς να γυρίσετε πίσω το μενού, τότε θα παρατηρήσετε ότι δευτερόλεπτα μετά σταματά ο ήχος και μετά και η κίνηση της εικόνας, ενώ τα δευτερόλεπτα συνεχίζουν να λειτουργούν...Τα πάντα έτσι κολλούν και το ρισταρτ αυτόματα ή δικιά σας προκλησης είναι απαραίτητο....Αυτό το διαπίστωσα κάθε φορά που έκανα την προβολή αυτή και μόνο σε ότι είχα τραβήξει με την κάμερα του 6230....

 

Δεύτερο bug, στην εγγραφή του μηνύματος με Τ9 το πρώτο γράμμα κάθε λέξης βγαίνει με αστερίσκο, για να διορθωθεί στο δεύτερο γράμμα....

 

Κατέβασα μια εικόνα 2,3 ΜΒ στην ΜΜC και το τηλέφωνο κολλούσε συνεχώς όταν έφτανε στη σειρά της εν λογω φωτό και στο ανοιγμά της, ενώ αρνιόταν πεισματικά να την προβάλλει όταν την έκανα ταπετσαρία πηγαίνοντας μόνο του στο μενού ή στις αριστερές συντομέυσεις...

 

Τί δεν μου άρεσε μεχρι στιγμής :

 

Η εικόνα κλήσης είναι κατα περίπου 25% μικρότερη του 6230.....ενώ το ρολόι του ξυπνητηριού δίπλα στην ώρα αδικαιολόγητα 25% μεγαλύτερο!!!

 

Το ηλεκτρονικό ρολόι του screen saver γύρω στο 50% μικρότερο....

 

Στις επαφές καταλόγου και κάτω από το όνομα (όταν πατάς το άνοιγμα των στοιχείων της επαφής) εκτός από τον αριθμό και άγνωστο γιατί, ξαναμπαίνει πάλι το όνομα με bold χαρακτήρες...

 

Αυτά προς το παρόν, γιατί το πολύ κύριε ελέησον δεν προσφέρει τίποτα....Αναμένω επιβεβαιώσεις από όποιους μπορούν να τα δοκιμάσουν και να τα ελέγξουν.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να με βοηθησει καποιος?Επειδη ειμαι σε σκεψη για το κινητο,μπορειτε να να μου πειτε καποια πραγματα?

Wallpapers και themes υπαρχουν?Που βρισκετε?Αν δεν υπαρχουν,πως μπορω να φτιαξω μονος μου?

Παιχνιδια ξερετε αν θα βγουν καποια στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαπίστωσα πολλά bugs και είχα αρκετά restarts....

 

Aν κρατάτε την ΜΜC από το 6230 και έχετε αποθηκευμένη σ΄αυτή κάποιο βιντεοκλιπ από αυτό, όταν το τελειώση το play και προσπαθήστε να το ξαναπροβάλετε άμεσα, χωρίς να γυρίσετε πίσω το μενού, τότε θα παρατηρήσετε ότι δευτερόλεπτα μετά σταματά ο ήχος και μετά και η κίνηση της εικόνας, ενώ τα δευτερόλεπτα συνεχίζουν να λειτουργούν...Τα πάντα έτσι κολλούν και το ρισταρτ αυτόματα ή δικιά σας προκλησης είναι απαραίτητο....Αυτό το διαπίστωσα κάθε φορά που έκανα την προβολή αυτή και μόνο σε ότι είχα τραβήξει με την κάμερα του 6230....

 

Δεύτερο bug, στην εγγραφή του μηνύματος με Τ9 το πρώτο γράμμα κάθε λέξης βγαίνει με αστερίσκο, για να διορθωθεί στο δεύτερο γράμμα....

 

Κατέβασα μια εικόνα 2,3 ΜΒ στην ΜΜC και το τηλέφωνο κολλούσε συνεχώς όταν έφτανε στη σειρά της εν λογω φωτό και στο ανοιγμά της, ενώ αρνιόταν πεισματικά να την προβάλλει όταν την έκανα ταπετσαρία πηγαίνοντας μόνο του στο μενού ή στις αριστερές συντομέυσεις...

 

Τί δεν μου άρεσε μεχρι στιγμής :

 

Η εικόνα κλήσης είναι κατα περίπου 25% μικρότερη του 6230.....ενώ το ρολόι του ξυπνητηριού δίπλα στην ώρα αδικαιολόγητα 25% μεγαλύτερο!!!

 

Το ηλεκτρονικό ρολόι του screen saver γύρω στο 50% μικρότερο....

 

Στις επαφές καταλόγου και κάτω από το όνομα (όταν πατάς το άνοιγμα των στοιχείων της επαφής) εκτός από τον αριθμό και άγνωστο γιατί, ξαναμπαίνει πάλι το όνομα με bold χαρακτήρες...

 

Αυτά προς το παρόν, γιατί το πολύ κύριε ελέησον δεν προσφέρει τίποτα....Αναμένω επιβεβαιώσεις από όποιους μπορούν να τα δοκιμάσουν και να τα ελέγξουν.... ;)

Εμενα με το βιντεο δεν το κανει ολα τα αλλα ναι αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κατι το σημαντικο και με την πρωτη αναβαθμιση θα φτιαξουν ολα :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το βιντεο δεν το κανει ολα τα αλλα ναι αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κατι το σημαντικο και με την πρωτη αναβαθμιση θα φτιαξουν ολα :)

Προφανώς φίλε gjimmys δεν θα έχεις ΜΜC με βιντεάκι από το 6230.... :O

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φίλε gjimmys δεν θα έχεις ΜΜC με βιντεάκι από το 6230.... :O

Φιλε μου ειχα το 6230 για 4 μηνες και ειχα βαλει απειρα βντεακια στην MMC.Δεν βλεπω καποια διαφορα στο παιξιμο :)

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να το παρω το κινητο? ειναι καλυτερο απο το 6230?

καλυτερη καμερα?..

Για μενα κλασεις ανωτερο σε ολα απο το 6230.Χτυπατο :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6230 απο τα τελη Αυγουστου κ εχω περασει ολες τις αναβαθμισεις

εως κ την 5.35(την τελευταια).

Αν το πουλουσα τωρα,ποια πιστευετε πως θα ηταν η καλυτερη του τιμη?

Σας παρακαλω απαντηστε με ΡΜ διοτι μπορει να τεθουμε εκτος τοπικ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαπίστωσα πολλά bugs και είχα αρκετά restarts....

 

Δεν θα διαφωνήσω, αν και για μένα τα περισσότερα δεν είναι ενοχλητικά, εκτός από τον αστερίσΚο στο Τ9 και το ότι(εκτός κι αν δεν το έχω βρει) στο δεξί πλήκτρο δεν βγάζει συντόμευση όλο το μενού επαφές(όπως σε όλα τα40αρια), αλλά μόνο ονόματα.Ψιλοπράγματα που πιθανόν να μην φτιαχτούν και με αναβάθμιση, γιατί ίσως να μην αξιολογούνται ως bugs.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Το 6230i το πήρα και εγώ.... είναι πιο αργό και σε εσάς απότι το παλιό 6230? σε μένα πάντως πάει πιο αργά... Μήπως έκανα καμμιά βλακία?

Πχ όταν πάς να σβήσεις όλα τα εισερχόμενα, και 1 να είναι, αργεί... το προηγούμενο, πετούσε...

Επίσης..ένα κακό είναι ότι έβγαλαν την επιλογή ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ (και εξερχομένων, και σταλθέντων, και εισερχομένων...)..

Κατα τα άλλα, άψογο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6230 απο τα τελη Αυγουστου κ εχω περασει ολες τις αναβαθμισεις

εως κ την 5.35(την τελευταια).

Αν το πουλουσα τωρα,ποια πιστευετε πως θα ηταν η καλυτερη του τιμη?

Σας παρακαλω απαντηστε με ΡΜ διοτι μπορει να τεθουμε εκτος τοπικ!!!

Με 340€ το 6230i, δύσκολο να πετύχεις καλή τιμή.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει στα χέρια σας το 6230i, έχετε και ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο σας;

Τελικά, ποιο είναι πιο ωραίο; Το μαύρο ή το ασημί;

Όταν θα το πάρω, θα ήθελα να έβαζα την πρόσοψη από το 6230, αλλά απ'ότι ξέρω δεν μπαίνει... :(

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει στα χέρια σας το 6230i, έχετε και ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο σας;

Τελικά, ποιο είναι πιο ωραίο; Το μαύρο ή το ασημί;

Όταν θα το πάρω, θα ήθελα να έβαζα την πρόσοψη από το 6230, αλλά απ'ότι ξέρω δεν μπαίνει... :(

Εχει ελληνικους χαρακτηρες κανονικα εμενα το κινητο ειναι ολο μαυρο και απο πισω αλλα στην φατσα μπροστα ειναι ασημενιο.Ειναι πανεμορφο :p
Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικους χαρακτηρες κανονικα εμενα το κινητο ειναι ολο μαυρο και απο πισω αλλα στην φατσα μπροστα ειναι ασημενιο.Ειναι πανεμορφο :p

Φίλε Δημήτρη το 9090 έχω τώρα αλλά το 6230ι είναι ότι πρέπει τώρα που καλοκαιριάζει. ;) Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να αποθηκεύω βίντεο και εικόνες στην κάρτα μνήμης(σε διαφορετικούς φακέλους) :cry:

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...