Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Εστω οτι έγινε έτσι, είναι δυνατόν να ζητάνε τόσα πολλά χρήματα για αλλαγή μητρικής?

Δηλαδή αν ήθελε αλλαγή και η οθόνη, τι θα του ζητούσαν?

Περισσότερα χρήματα από οσο πουλάνε την ίδια την συσκευή?

Ναι, τόσο έχει η μητρική δυστυχώς και καμιά 300αριά € η οθόνη.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, mivechris said:

Ναι, τόσο έχει η μητρική δυστυχώς και καμιά 300αριά € η οθόνη.

315 πλήρωσα εγώ για αλλαγή οθόνης στο 8pro πέρυσι τον Ιούνιο 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mivechris said:

Ναι, τόσο έχει η μητρική δυστυχώς και καμιά 300αριά € η οθόνη.

Καλά τόσο δεν έχει η μητρική, απλά η Oneplus σαν κλασσικός Κινέζος πλέον, ζητάει ότι θέλει.

Δεν γίνεται να μου χρεώνεις για μητρική και οθόνη περισσότερα από όσο πουλάς το κινητό σου,απλά κορο ι δεύεις τον κόσμο/πελάτη σου.

Οπως και να έχει, ξανά ευχαριστώ τον συμφορουμίτη προσωπικά για αυτή την ενημέρωση, που με έκανε να μην ξανα ασχοληθώ με Oneplus, και θα ενημερώσω σχετικά και όλους τους γνωστούς/φίλους μου για να ξέρουν τι ρόλο βαράει πλέον η εταιρεία.

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Εστω οτι έγινε έτσι, είναι δυνατόν να ζητάνε τόσα πολλά χρήματα για αλλαγή μητρικής?

Δηλαδή αν ήθελε αλλαγή και η οθόνη, τι θα του ζητούσαν?

Περισσότερα χρήματα από οσο πουλάνε την ίδια την συσκευή?

Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά από την Oneplus? Απλά ντροπή.

Κρίμα(παλιότερα μόνο τα καλύτερα λέγαμε για Oneplus) γιατί φέτος γλυκο κοίταζα το 11 και ειδικά το πρόσφατο Nord3, αλλά με αυτά που διαβάζω, μάλλον θα κοιτάξω δυστηχώς αλλού, όπως και σε μελλοντικά κινητά.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση συμφορουμίτη.

Οι τιμές είναι όντως ακριβές, αλλά το κινητό είναι flagship, οπότε κάπου δικαιολογείται.

Είχα στείλει 2 κινητά για επισκευή στο παρελθόν και ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τον χρόνο τους και από το αποτέλεσμα. Επίσης οι τιμές δεν ήταν τότε υπερβολικές.

Βέβαια μιλάμε για πριν 2-3 χρόνια ήταν τελευταία φορά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, junglist said:

Είχα στείλει 2 κινητά για επισκευή στο παρελθόν και ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τον χρόνο τους και από το αποτέλεσμα. Επίσης οι τιμές δεν ήταν τότε υπερβολικές.

Βέβαια μιλάμε για πριν 2-3 χρόνια ήταν τελευταία φορά.

Και εγώ είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια για το σέρβις τους παλιότερα, στη φάση να στέλνω το τηλέφωνο Δευτέρα για service και μέχρι την Παρασκευή να το παίρνουν πίσω Ελλάδα μιλάμε. Έτσι και εγώ αποφάσισα πέρσι να αλλάξω την οθόνη και όχι να αγοράσω καινούργιο τηλέφωνο. Αυτό που αντιμετώπισα όμως θα ήταν πάρα πολύ ενοχλητικό. Έπρεπε συνέχεια να κάνω live chat και να τους λέω από την αρχή όλο το ιστορικό του τι κάναμε και το τι έγινε και ποιο είναι το παράπονο και ξανά την επόμενη φορά το ίδιο πράγμα και το ίδιο και το ίδιο συνεχόμενα. Μία δεν έβλεπαν τα λεφτά από την τράπεζα που τους είχα στείλει μία έπρεπε να μιλήσουμε με τον τεχνικό συνεχώς καθυστερήσεις. Με αυτά και με εκείνα η αποστολή στην Πολωνία, η επισκευή και όλο αυτό και μέχρι να μου επιστροφή πάλι πίσω ακριβώς τρεις εβδομάδες. 

Και τώρα μπαίνω σε πολύ μεγάλο πειρασμό αν θα πρέπει να ξανασχοληθώ με την OnePlus και να πάρω το 11 ή να πάω προς Samsung s23 ή iPhone

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, junglist said:

Οι τιμές είναι όντως ακριβές, αλλά το κινητό είναι flagship, οπότε κάπου δικαιολογείται.

Δεν είναι πραγματικό flagship(το 11 δεν έχει καν ασύρματη φόρτιση ή Ip68),γιαυτό δεν κοστίζει κιολας 1000+ευρώ, όπως οι ναυαρχιδες σε Oppo/Vivo μεριά,Galaxy S23Ultra κλπ.

Πιο πολύ θυμίζει τα φθηνότερα Realme GT ή τα παλιότερα φθηνότερα T μοντέλα(Oneplus 10T κλπ),γιαυτό και λέω ότι είναι παράλογα αυτά που ζητάνε.

Δηλαδή φαντάσου να είχε σπάσει η οθόνη και να ήθελε ξέρω γω άλλα 350-400ευρώ έξτρα, και να του έστελναν λογαριασμό κοντά 1100ευρώ,την ίδια στιγμή που πουλάνε το κινητο αυτη την στιγμή στο site τους 799ευρώ.

6 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Και τώρα μπαίνω σε πολύ μεγάλο πειρασμό αν θα πρέπει να ξανασχοληθώ με την OnePlus και να πάρω το 11 ή να πάω προς Samsung s23 ή iPhone

Δυστηχώς αν υπολογίζουμε το Service αυτό καθαυτό στην Ελλάδα του 2023, μονόδρομος είναι η Samsung, μιας και οι περισσότερες άλλες εταιρείες δεν έχουν αντιπροσωπεία στην χώρα μας.

Καλά για Apple ας μην μιλήσω καλύτερα που για 60hz οθόνη στο 14Plus ζητάνε κοντά 500ευρώ για επισκευή ή 100ευρώ για αλλαγή μπαταρίας σε όλα τα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Δυστηχώς αν υπολογίζουμε το Service αυτό καθαυτό στην Ελλάδα του 2023, μονόδρομος είναι η Samsung, μιας και οι περισσότερες άλλες εταιρείες δεν έχουν αντιπροσωπεία στην χώρα μας.

Καλά για Apple ας μην μιλήσω καλύτερα που για 60hz οθόνη στο 14Plus ζητάνε κοντά 500ευρώ για επισκευή ή 100ευρώ για αλλαγή μπαταρίας σε όλα τα μοντέλα.

Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου γιατί δεν έχω εικόνα δηλαδή ούτε που πρέπει να φανταστείς κάτι να κάνεις ή αν έχεις κάποια ζημιά να αντικαταστήσεις οθόνη σε iPhone. Εννοώ ότι σου είναι τελείως ασύμφορο. 

Άρα καταλήγουμε αναγκαστικά σε Samsung. Και μάλλον προς τα εκεί θα κινηθώ. Απλά δεν ξέρω αν θα πάω στο ultra ή σε κάποιο από τα άλλα δύο

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Δεν είναι πραγματικό flagship(το 11 δεν έχει καν ασύρματη φόρτιση ή Ip68),γιαυτό δεν κοστίζει κιολας 1000+ευρώ, όπως οι ναυαρχιδες σε Oppo/Vivo μεριά,Galaxy S23Ultra κλπ.

Πιο πολύ θυμίζει τα φθηνότερα Realme GT ή τα παλιότερα φθηνότερα T μοντέλα(Oneplus 10T κλπ),γιαυτό και λέω ότι είναι παράλογα αυτά που ζητάνε.

Δηλαδή φαντάσου να είχε σπάσει η οθόνη και να ήθελε ξέρω γω άλλα 350-400ευρώ έξτρα, και να του έστελναν λογαριασμό κοντά 1100ευρώ,την ίδια στιγμή που πουλάνε το κινητο αυτη την στιγμή στο site τους 799ευρώ.

Δυστηχώς αν υπολογίζουμε το Service αυτό καθαυτό στην Ελλάδα του 2023, μονόδρομος είναι η Samsung, μιας και οι περισσότερες άλλες εταιρείες δεν έχουν αντιπροσωπεία στην χώρα μας.

Καλά για Apple ας μην μιλήσω καλύτερα που για 60hz οθόνη στο 14Plus ζητάνε κοντά 500ευρώ για επισκευή ή 100ευρώ για αλλαγή μπαταρίας σε όλα τα μοντέλα.

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να αναφέρω ότι δεν είναι όλα ρόδινα.

Πριν 15 μέρες πήρα το s23 ultra.

Με το one plus 10 pro που είχα είχα 4 γραμμές σήμα με το s23 καθόλου.

Έχανα κλήσεις.

Καινούριο κινητό το στέλνω στην σμαρτεκ και μου λένε πως δεν έχει κανένα προβλημα.

Το πούλησα και ησύχασα.

Ακριβώς τα ίδια θέματα είχα και με το samsung note 10 plus αδύναμο σήμα και χάνω κλήσεις.

Καλά για iphone μην μιλήσω έχω ένα κατεβατο αρνητικά να γράψω.

Δεν φανατιζομαι και δεν κολλάω σε μάρκες.

Θέλω απλά τα λεφτά μου να πιάνουν τόπο.

Δίνεις 1500 ευρώ για συσκευή που δεν έχει φορτιστή,το θεωρώ τουλάχιστον ότι μας θεωρούν ηλίθιους.

Να μην μιλήσω για τους χρόνους φόρτισης των ναυρχιδων γιατί είναι τουλάχιστον τραγικοί.

Το one plus που είχα καθώς τώρα περιμένω το 11 ήταν ότι καλύτερο είχα σε κλήσεις και ακουστικό.και το λέω εγώ που φοράω ακουστικά βαρηκοιας.

Δεν έχω δει πουθενά καλύτερο ηχείο και ποιότητα κλήσης.

Καλώς η κακώς το 11 φοράει την καλύτερη οθόνη.

Παντού και σε όλα κάπου χάνεις κάπου κερδίζεις.

Εμένα που είμαι επαγγελματίας το oxygen και το one plus ήταν ότι καλύτερο έχω πιάσει και χρησιμοποιήσει.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, pitbullakias said:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να αναφέρω ότι δεν είναι όλα ρόδινα.

Πριν 15 μέρες πήρα το s23 ultra.

Με το one plus 10 pro που είχα είχα 4 γραμμές σήμα με το s23 καθόλου.

Έχανα κλήσεις.

Καινούριο κινητό το στέλνω στην σμαρτεκ και μου λένε πως δεν έχει κανένα προβλημα.

Το πούλησα και ησύχασα.

Ακριβώς τα ίδια θέματα είχα και με το samsung note 10 plus αδύναμο σήμα και χάνω κλήσεις.

Καλά για iphone μην μιλήσω έχω ένα κατεβατο αρνητικά να γράψω.

Δεν φανατιζομαι και δεν κολλάω σε μάρκες.

Θέλω απλά τα λεφτά μου να πιάνουν τόπο.

Δίνεις 1500 ευρώ για συσκευή που δεν έχει φορτιστή,το θεωρώ τουλάχιστον ότι μας θεωρούν ηλίθιους.

Να μην μιλήσω για τους χρόνους φόρτισης των ναυρχιδων γιατί είναι τουλάχιστον τραγικοί.

Το one plus που είχα καθώς τώρα περιμένω το 11 ήταν ότι καλύτερο είχα σε κλήσεις και ακουστικό.και το λέω εγώ που φοράω ακουστικά βαρηκοιας.

Δεν έχω δει πουθενά καλύτερο ηχείο και ποιότητα κλήσης.

Καλώς η κακώς το 11 φοράει την καλύτερη οθόνη.

Παντού και σε όλα κάπου χάνεις κάπου κερδίζεις.

Εμένα που είμαι επαγγελματίας το oxygen και το one plus ήταν ότι καλύτερο έχω πιάσει και χρησιμοποιήσει.

Το πιστεύεις ότι όταν ξεκίνησα να διαβάζω ότι όλα δεν είναι ρόδινα κατευθείαν σκέφτηκα ότι θα γράφεις κάτι για το σήμα; Γιατί στο θέμα του s23 ultra υπάρχουν αρκετοί που λένε για το σήμα. Να υποθέσω ότι το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στα άλλα δύο s23 στο plus και στο μικρό; 

Πραγματικά μένω έκπληκτος, από τη .θα να έχεις 4 γραμμές και με το Samsung καμία. Πιστεύω ότι αυτός είναι.λοωος απόρριψης. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ostvarivanje said:

Το πιστεύεις ότι όταν ξεκίνησα να διαβάζω ότι όλα δεν είναι ρόδινα κατευθείαν σκέφτηκα ότι θα γράφεις κάτι για το σήμα; Γιατί στο θέμα του s23 ultra υπάρχουν αρκετοί που λένε για το σήμα. Να υποθέσω ότι το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στα άλλα δύο s23 στο plus και στο μικρό; 

Πραγματικά μένω έκπληκτος, από τη .θα να έχεις 4 γραμμές και με το Samsung καμία. Πιστεύω ότι αυτός είναι.λοωος απόρριψης. 

Φίλε μου πήγα σε ένα γάμο και στο τραπέζι καθόμασταν 18 άτομα.

Είχα την πιο ακριβή συσκευή με το πιο χαμηλό σήμα η μάλλον καθόλου σήμα.

Όλοι είχαν 2 με 3 γραμμές και 4g εγώ τίποτα.

Και αυτό βέβαια με το χαμηλό σήμα ήταν και φοβερό πρόβλημα στην δουλειά μου που χρησιμοποιώ πολύ το anydesk ταυτόχρονα με κλήση και 4g.

Στο s23 λόγο ότι είχα πάντα πολύ χαμηλό σήμα δεν είχα ποτέ δεδομένα στην κλήση.

Ξέρεις τι είναι να ξυπνάς το πρωί και να βλέπεις μνμ πελατών ότι το τηλέφωνό σου είναι νεκρό και δεν καλεί;

Δεν ξέρω για τα άλλα s23 αλλά το note 10 plus που έχω είναι περίπου το ίδιο.

Όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό αλλά επουδενί όπως είναι το one plus.

1650 ευρώ συσκευή και έπαιρνα το one llus nord ce της γυναίκας μου στο γάμο για να μπω στο ίντερνετ.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, pitbullakias said:

Φίλε μου πήγα σε ένα γάμο και στο τραπέζι καθόμασταν 18 άτομα.

Είχα την πιο ακριβή συσκευή με το πιο χαμηλό σήμα η μάλλον καθόλου σήμα.

Όλοι είχαν 2 με 3 γραμμές και 4g εγώ τίποτα.

Και αυτό βέβαια με το χαμηλό σήμα ήταν και φοβερό πρόβλημα στην δουλειά μου που χρησιμοποιώ πολύ το anydesk ταυτόχρονα με κλήση και 4g.

Στο s23 λόγο ότι είχα πάντα πολύ χαμηλό σήμα δεν είχα ποτέ δεδομένα στην κλήση.

Ξέρεις τι είναι να ξυπνάς το πρωί και να βλέπεις μνμ πελατών ότι το τηλέφωνό σου είναι νεκρό και δεν καλεί;

Δεν ξέρω για τα άλλα s23 αλλά το note 10 plus που έχω είναι περίπου το ίδιο.

Όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό αλλά επουδενί όπως είναι το one plus.

1650 ευρώ συσκευή και έπαιρνα το one llus nord ce της γυναίκας μου στο γάμο για να μπω στο ίντερνετ.

Πρώτα από όλα το 10προ γιατί το έδωσες; Σου έβγαλε κάποιο πρόβλημα ή απλά ήθελες να κάνεις κάποια αλλαγή; 

Από εκεί και πέρα είναι πραγματικά κάτι πολύ τρελό.οπως μου το περιγράφεις να έχεις τόσο χαμηλό σήμα και σε τόσο ακριβό κινητό. Φυσικά και σε αυτήν την περίπτωση και από τη στιγμή που το τηλέφωνο είναι και εργαλείο της δουλειάς σου να μη σε ικανοποιεί. 

Πάντως με όλα αυτά που γράφεις ουσιαστικά θα το απορριχω και εγώ και μάλλον θα πάω στο 11 και εγώ, γιατί δε γίνεται τόσα άτομα να έχουν πρόβλημα με τις κλήσεις, κάτι γίνεται.  

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και κρατήσεις ενήμερο για.υο 11. Από τον Κωτσόβολο το παρήγγειλες ή από τη σελίδα;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Just now, ostvarivanje said:

Πρώτα από όλα το 10προ γιατί το έδωσες; Σου έβγαλε κάποιο πρόβλημα ή απλά ήθελες να κάνεις κάποια αλλαγή; 

Από εκεί και πέρα είναι πραγματικά κάτι πολύ τρελό.οπως μου το περιγράφεις να έχεις τόσο χαμηλό σήμα και σε τόσο ακριβό κινητό. Φυσικά και σε αυτήν την περίπτωση και από τη στιγμή που το τηλέφωνο είναι και εργαλείο της δουλειάς σου να μη σε ικανοποιεί. 

Πάντως με όλα αυτά που γράφεις ουσιαστικά θα το απορριχω και εγώ και μάλλον θα πάω στο 11 και εγώ, γιατί δε γίνεται τόσα άτομα να έχουν πρόβλημα με τις κλήσεις, κάτι γίνεται.  

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και κρατήσεις ενήμερο για.υο 11. Από τον Κωτσόβολο το παρήγγειλες ή από τη σελίδα;

Κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα δεν είχα.

Το κινητό ήταν πιστόλι σε όλα του.

Ήθελα απλά να πάρω το 11 λόγο καλύτερης μπαταρίας και μόνο.

Ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Πρόλαβα την προσφορά με τα buds 2 pro και τα πήρα από την one plus.

Δεν ξέρω πόσες μέρες κάνει να έρθει δεν έβαλα γρηγορότερη αποστολή και περιμένω από τις 12 Ιουλίου.

Τώρα είμαι πάλι με το note 10 plus και δεν σου κρύβω πως το ui της samsung ότι και να λένε κάποιοι εμένα δεν μου αρέσει και δεν με βολεύει.

Αυτά βέβαια είναι γούστα και το τι έχει συνηθίσει ο καθένας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, pitbullakias said:

Κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα δεν είχα.

Το κινητό ήταν πιστόλι σε όλα του.

Ήθελα απλά να πάρω το 11 λόγο καλύτερης μπαταρίας και μόνο.

Ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Πρόλαβα την προσφορά με τα buds 2 pro και τα πήρα από την one plus.

Δεν ξέρω πόσες μέρες κάνει να έρθει δεν έβαλα γρηγορότερη αποστολή και περιμένω από τις 12 Ιουλίου.

Τώρα είμαι πάλι με το note 10 plus και δεν σου κρύβω πως το ui της samsung ότι και να λένε κάποιοι εμένα δεν μου αρέσει και δεν με βολεύει.

Αυτά βέβαια είναι γούστα και το τι έχει συνηθίσει ο καθένας.

 

 

Οκ ήθελες να πάρεις το 11 αλλά στο μεσοδιάστημα πηγές στο ultra και μετά το αποφάσισες το 11;

Αφού δεν έβαλες γρήγορη αποστολή καμία βδομάδα περίπου. 

Για το one UI οκ δεν έχω κάτι να πω, νορμάλ γιατί το έχω εσένα τάμπλετ. Αλλά και σε εμένα αρέσει το oxygen και με βολεύει αφάνταστα σε αυτά που θέλω. 

Ένα παράδειγμα μόνο θα πω για το κλείδωμα εφαρμογών που έχει. Παλιά που  έβαζα roms χρησιμοποιούσα διάφορα κλειδώματα εφαρμογών. Αλλά μόνο στο oxygen είδα να ανοίγεις τις πρόσφατες εφαρμογές και να σου εμφανίζει μια κλειδαρια και όχι το περιεχόμενο. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 10 και πήρα λόγο συγκιριων μια δώρο επιταγή 300 ευρώ από κωτσο.

Είπα λοιπόν αφού όλοι έλεγαν για το φοβερό s23 ultra να το πάρω.

Είχα τα θέματα αυτά με το σήμα συν το δακτυλικό που έπιανε μια στις 5.

Αφου το έστειλα μετά από 10 μέρες στην κατοχή μου στο σέρβις και δεν βρηκα άκρη το πούλησα και ξαναγύρισα στο 10.

Είπα λοιπόν ότι αφού με βολεύει τόσο και δεν έχω παράπονο να πάω στο 11 καθώς δύσκολα θα φύγω από την one plus πια.

Θα το αλλάξω μόνο με το 12 και αν βγει fold ίσως δοκιμάσω να πάω εκεί.

Από one plus πάντως δύσκολα θα φύγω καθώς έχω ότι ζητάω από μία συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Ψιλο-άσχετο αλλά εγω είχα το 8 προ και πήγα σε s23 ultra επειδή βρήκα να το πουλήσω σε καλή τιμή και είπα να μην χάσω την ευκαιρία.

1 μήνα που το εχω,δεν έχω χάσει κλήση,ούτε εχω θέμα με το σήμα.Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, pitbullakias said:

Είχα το 10 και πήρα λόγο συγκιριων μια δώρο επιταγή 300 ευρώ από κωτσο.

Είπα λοιπόν αφού όλοι έλεγαν για το φοβερό s23 ultra να το πάρω.

Είχα τα θέματα αυτά με το σήμα συν το δακτυλικό που έπιανε μια στις 5.

Αφου το έστειλα μετά από 10 μέρες στην κατοχή μου στο σέρβις και δεν βρηκα άκρη το πούλησα και ξαναγύρισα στο 10.

Είπα λοιπόν ότι αφού με βολεύει τόσο και δεν έχω παράπονο να πάω στο 11 καθώς δύσκολα θα φύγω από την one plus πια.

Θα το αλλάξω μόνο με το 12 και αν βγει fold ίσως δοκιμάσω να πάω εκεί.

Από one plus πάντως δύσκολα θα φύγω καθώς έχω ότι ζητάω από μία συσκευη

Μία χαρά, πολύ καλά έκανες και αφού είχες και το 10 μέχρι να σου έρθει το 11 δεν έμεινες επί της ουσίας χωρίς συσκευή μέχρι να σου έρθει το 11. 

Τέλος πάντων όπως και να χει και εγώ θα το σκεφτώ προς τα πού θα πάω αν και μέχρι στιγμής με το 8 προ και το 7 προ που έχω γιατί χρησιμοποιώ δύο τηλέφωνα, το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι δεν κρατάνε πολύ οι μπαταρίες τους και σίγουρα αν πάω σε κάποιο πιο σύγχρονο τηλέφωνο θα έχω αρκετά έως πολύ καλύτερη κάμερα. 

1 ώρα πριν, SergioChr said:

Ψιλο-άσχετο αλλά εγω είχα το 8 προ και πήγα σε s23 ultra επειδή βρήκα να το πουλήσω σε καλή τιμή και είπα να μην χάσω την ευκαιρία.

1 μήνα που το εχω,δεν έχω χάσει κλήση,ούτε εχω θέμα με το σήμα.Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος 

Άντε τώρα να βγάλεις άκρη! Για παράδειγμα στα ίδια μέρη που κινείσαι σε σχέση με το 8 pro πώς είναι το σήμα στο s23 ultra, εννοώ πόσες γραμμές έχει και αν έχουν διαφορά στις γραμμές. 

Επίσης αν θες πες μου λίγο τη διαφορά που έχεις από το 8 pro πηγαίνοντας στο s23 ultra σε σχέση με την κάμερα. Και για να μη βγαίνουμε τελείως off topic από εδώ πέρα αν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα. 

 

Τέλος κάτι άσχετο, πού βρίσκουμε καλώδιο για OnePlus να αγοράσουμε;

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που διαφημίζετε τη SAMSUNG πιο πάνω έχετε εμπειρία από το σερβις της; Εκτός από το παιδί με το πρόβλημα με το σήμα;

Ή είναι επίσης πανάκριβο και όλη αυτή η κουβέντα είναι μια τρύπα στο νερό, καθώς όλα τα σέρβις είναι πανάκριβα και ίσως από άλλες εταιρείες είναι και πιο αργά στην παράδοση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα:

όταν καλώ , σε εταιρείες κυρίως, και βγαίνει ο τηλεφωνητής που ΄λέει πχ αν θέλετε αυτό το τμήμα πατήστε το 2, αν θέλετε το άλλο πατήστε το 3 κτλ, πατάω στο πληκτρολόγιο και δεν πιάνει κανένα νούμερο.

Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να βγούμε offtopic. Ναι ,πλεον ολα τα σερβις ειναι πανακριβα. Απλα της samsung, συγκεκριμένα η smartec, εχει την πιο αψογη συμπεριφορα και μακραν την πιο αμεση επισκευη.
Βασικα ειναι ενας σημαντικος λογος στην Ελλάδα να δωσεις τα λεφτα σου στην Samsung.

Βρεθηκα και εγω τον Φλεβάρη στο δίλημμα OP11 ή S23 Ultra. Πηγα σε samsung, γιατι μου βγηκε μόνο 100ευρω πιο ακριβο και γιατι φοβηθηκα την κινεζοποιηση της OP, που δυστυχως αποδεδειγμενα πλεον αρχίζει να διαφαινεται (πχ το σερβις να κανει ναζια, ασυνεπεια στο θεμα αναβαθμισεων/software, αφαίρεση features οπως ΙΡ68 απο το flagship).

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, pitbullakias said:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να αναφέρω ότι δεν είναι όλα ρόδινα.

Εγραψα εγώ κάπου συμφορουμίτη ότι γενικά και αόριστα είναι όλα ρόδινα??

Για τα περί σήματος και χαμένων κλήσεων, μπορείς να γράψεις στο αντίστοιχο δίπλα θέμα.

Να σου πω μόνο ότι αν και έχουν όντως αναφερθεί τα περί χαμηλού σήματος, δεν έχω δει τους περισσότερους να μιλάνε για χαμένες κλήσεις. Και μιλάμε για την δημοφιλέστερη ναυαρχίδα του 2023. Αν υπήρχε θέμα με χαμένες κλήσεις, θα είχε γ εμίσει το internet, οπως με τα προηγούμενα pixel.

Για το κομμάτι του service συγκεκριμένα αναφερόμαστε, και εγώ απλά ανέφερα ότι πάνω σε αυτό το κομμάτι στην χωρα μας η Samsung ειναι σχεδόν μονόδρομος, μιας και οι περισσότερες άλλες εταιρείες όπως και η Oneplus, δεν έχουν αντιπροσωπεια .Αυτό δεν είναι προσωπική μου άποψη, αλλά γεγονός/πραγματικότητα.

Ούτε είπα πουθενά''πουλήστε τα Oneplus και πηγαίνετε σε Samsung''.

Αυτό που σχολιάστηκε στις προηγούμενες σελίδες και είναι πάλι γεγονός και όχι προσωπική άποψη, η πιο πίσω περίπτωση του συμφορουμίτη που του ζητάει το service της εταιρείας δυσανάλογα χρήματα με βάση το κόστος της ίδιας της συσκευής.

Και εξέφρασα προσωπική άποψη ότι για μένα αυτή η αντιμετώπιση του service ειναι deal breaker στο να επιλέξω συσκευή της εταιρείας, και να φοβάμαι μην μου πάθει κάτι εκτός εγγύησης και μου ζητάνε οτι θέλουν, για μια συσκευή η οποία δεν ειναι καν πραγματική ναυαρχίδα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιο παιδί αν βάλω ιδιωτικό DNS το dns.adguard.com θα κοπούν οι διαφημίσεις ή θα σέρνεται το κινητό; Παλια έπιανε αυτό στο τηλέφωνο που είχα

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Εγραψα εγώ κάπου συμφορουμίτη ότι γενικά και αόριστα είναι όλα ρόδινα??

Για τα περί σήματος και χαμένων κλήσεων, μπορείς να γράψεις στο αντίστοιχο δίπλα θέμα.

Να σου πω μόνο ότι αν και έχουν όντως αναφερθεί τα περί χαμηλού σήματος, δεν έχω δει τους περισσότερους να μιλάνε για χαμένες κλήσεις. Και μιλάμε για την δημοφιλέστερη ναυαρχίδα του 2023. Αν υπήρχε θέμα με χαμένες κλήσεις, θα είχε γ εμίσει το internet, οπως με τα προηγούμενα pixel.

Για το κομμάτι του service συγκεκριμένα αναφερόμαστε, και εγώ απλά ανέφερα ότι πάνω σε αυτό το κομμάτι στην χωρα μας η Samsung ειναι σχεδόν μονόδρομος, μιας και οι περισσότερες άλλες εταιρείες όπως και η Oneplus, δεν έχουν αντιπροσωπεια .Αυτό δεν είναι προσωπική μου άποψη, αλλά γεγονός/πραγματικότητα.

Ούτε είπα πουθενά''πουλήστε τα Oneplus και πηγαίνετε σε Samsung''.

Αυτό που σχολιάστηκε στις προηγούμενες σελίδες και είναι πάλι γεγονός και όχι προσωπική άποψη, η πιο πίσω περίπτωση του συμφορουμίτη που του ζητάει το service της εταιρείας δυσανάλογα χρήματα με βάση το κόστος της ίδιας της συσκευής.

Και εξέφρασα προσωπική άποψη ότι για μένα αυτή η αντιμετώπιση του service ειναι deal breaker στο να επιλέξω συσκευή της εταιρείας, και να φοβάμαι μην μου πάθει κάτι εκτός εγγύησης και μου ζητάνε οτι θέλουν, για μια συσκευή η οποία δεν ειναι καν πραγματική ναυαρχίδα.

Όχι φίλε μου δεν έγραψες γενικά και αόριστα ότι όλα είναι ρόδινα.

Αυτό το έγραψα εγώ και περιγράφει την δική μου προσωπική άποψη για μια κατάσταση που βίωσα χωρίς να δείχνω με το δάκτυλο ότι το είπες εσύ.

Εγώ λοιπόν με δύο κινητά samsung έχω το ίδιο πρόβλημα.

Όχι στον ίδιο χαλιά βαθμό με το s23 άλλα παρόμοια κατάσταση.

Και αν μπεις στο νήμα θα δεις ότι έχω αναφερθεί και εκει

Πίστεψέ με δεν είχα βίτσιο να μπω σε όλη αυτή την διαδικασία του αγόρασε πουλησε και αν μου φαινόταν τόσο καλό θα το κράταγα.

Για εσένα μπορεί να είναι το τέλειο για εμένα και τις δικές μου ανάγκες όχι και τόσο.

Εγώ έγραψα την δική μου εμπειρία από το σέρβις της samsung χωρίς να έχω πρότερη εμπειρία από την op.

Δεν βλέπω όμως να αναφέρεται πουθενά ο χρόνος φόρτισης που για εμένα που μιλάω πολύ στο τηλέφωνο και το απόγευμα μένω χωρίς μπαταρία θα πρεπει να περιμένω τόση ώρα να φορτίσει.

Όλα κάπου κερδίζουν και καπούν χάνουν.

Τώρα αν άλλοι δεν διαμαρτύρονται για το σήμα δεν έχει να λέει κάτι καθώς όλοι λένε ότι τα iphone είναι τέλειο αλλά εγώ έχω ένα κάρο ελαττώματα να παραθέσω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vitriolis said:

Ξέρει κάποιο παιδί αν βάλω ιδιωτικό DNS το dns.adguard.com θα κοπούν οι διαφημίσεις ή θα σέρνεται το κινητό; Παλια έπιανε αυτό στο τηλέφωνο που είχα

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα κοπούν,αλλά στο 11αρι πολλές φορές μου έκοβε και πρόσβαση πχ σε άλλες σελίδες που έπρεπε να γίνει log in(πχ στο Oneplus account). Οπότε, να έχεις το νου σου οτι αν δεν μπαίνει κάπου παίζει να φταίει αυτό.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, pitbullakias said:

Όχι φίλε μου δεν έγραψες γενικά και αόριστα ότι όλα είναι ρόδινα.

Αυτό το έγραψα εγώ και περιγράφει την δική μου προσωπική άποψη για μια κατάσταση που βίωσα χωρίς να δείχνω με το δάκτυλο ότι το είπες εσύ.

Συμφορουμίτη, μπορείς να βρεις αρνητικά σχόλια για ολα τα service όλων των εταιρειών δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Οπως μπορείς να βρεις και παράπονα, πάλι για όλες τις συσκευές.

Το θέμα είναι ποια είναι η γενική άποψη που υπάρχει, όπως σου έγραψα και για το κομμάτι του σήματος.

Το τι μπορεί να λέει ενας δεν λέει κάτι. Το τι λένε πολλοί(αν ειναι γενικό πρόβλημα)είναι το θέμα.

Εαν το S23 είχε θέμα με χαμένες κλήσεις, θα είχε γεμίσει το internet, μιας και είναι η πιο καλοπουλημένη Android ναυαρχίδα του 2023.

Τελος, το όλο θέμα αφορούσε συγκεκριμένα το κομμάτι του service με βάση το παράδειγμα του συμφορουμίτη(το οποίο για δικούς σου λόγους απέφυγες να σχολιάσεις),δεν καταλαβαίνω γιατί γυρίσαμε σε S23 Vs Oneplus 11.

Ας μείνουμε λοιπόν καθαρά στο ενημερωτικό κομμάτι που ανέφεραν πιο πίσω οι 2 συμφορουμίτες και είναι και σχετικό με το εδώ θέμα.

On 25/7/2023 at 10:17 ΜΜ, ostvarivanje said:

Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου γιατί δεν έχω εικόνα δηλαδή ούτε που πρέπει να φανταστείς κάτι να κάνεις ή αν έχεις κάποια ζημιά να αντικαταστήσεις οθόνη σε iPhone. Εννοώ ότι σου είναι τελείως ασύμφορο. 

Άρα καταλήγουμε αναγκαστικά σε Samsung. Και μάλλον προς τα εκεί θα κινηθώ. Απλά δεν ξέρω αν θα πάω στο ultra ή σε κάποιο από τα άλλα δύο

Spoiler

Για το πρώτο που ρωτάς, υπάρχει κατάλογος

https://www.document.gr/service-iphone-screen αλλαγή οθόνης

https://www.document.gr/service-battery-replacement μπαταρίας

Οχι δεν έγραψα κάπου ότι γενικά και αόριστα, η Samsung είναι μονόδρομος και όλοι μόνο Samsung πρέπει να πάρουν.

Αυτό που έγραψα είναι ότι στην περίπτωση της Oneplus(σε σχέση με Samsung),δεν υπάρχει αντιπροσωπεία, ούτε πολλά service στην χώρα μας για αυτά, άρα έχεις πάρε δώσε κυρίως με την ίδια την Oneplus.

Σε αντίθεση στην Samsung, και αντιπροσωπεία υπάρχει, και τα περισσότερα service στην Ελλάδα είναι για Samsung,κοινώς έχεις επιλογές.

Το τι θα αγοράσει ο καθένας, είναι καθαρά δική του επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Οχι δεν έγραψα κάπου ότι γενικά και αόριστα, η Samsung είναι μονόδρομος και όλοι μόνο Samsung πρέπει να πάρουν.

Αυτό που έγραψα είναι ότι στην περίπτωση της Oneplus(σε σχέση με Samsung),δεν υπάρχει αντιπροσωπεία, ούτε πολλά service στην χώρα μας για αυτά, άρα έχεις πάρε δώσε κυρίως με την ίδια την Oneplus.

Σε αντίθεση στην Samsung, και αντιπροσωπεία υπάρχει, και τα περισσότερα service στην Ελλάδα είναι για Samsung,κοινώς έχεις επιλογές.

Το τι θα αγοράσει ο καθένας, είναι καθαρά δική του επιλογή.

Το συμπερασματικό «άρα» που έγραψα αφορά δικό μου συμπέρασμα και δεν υπονόησα ότι έβγαλες εσύ τέτοιο συμπέρασμα. 

Αυτό για την OnePlus θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν γνωρίζει. Από τη στιγμή που το πουλάει επίσημα ο Κωτσόβολος άρα έχει και την ευθύνη του σέρβις. Πριν κάτι μήνες πήγα στη Θεσσαλονίκη να ρωτήσω στον Κωτσόβολο της Τσιμισκή για το OnePlus και τι γίνεται με το σέρβις και δεν είχαν ιδέα. Μου έλεγαν ότι λογικά έχει σέρβις και να πάω στο υπόγειο να μιλήσω με τον τεχνικό που ουσιαστικά μου 2δωσε την ίδια απάντηση. Στο insomnia νομίζω κάποιος είχε γράψει ότι τα στέλνει ο Κωτσόβολος στη smartec αν δεν κάνω λάθος. Αν έχει κάποιος κάποια πληροφόρηση καλό θα ήταν να μας ενημερώσει. 

Να πω και κάτι τελευταία για το s23. Δεν είναι ένας και δυο πάντως ότι αναφέρθηκαν στο σήμα. Κάποιοι στο διπλανό θέμα του ultra αναφέρθηκαν ότι έχαναν και κλήσεις και κάποιοι άλλοι ότι είχαν λιγότερες γραμμές σήματος. Τέλος πάντων, είναι και αυτός ένας λόγος που το σκέφτομαι. 

Γενικά όσοι είστε χρήστες του 11 είστε ευχαριστημένοι από την κάμερα; 

Από κάτι δείγματα που είδα πιστεύω ότι μέχρι 10Χ ψηφιακό ζουμ είναι αρκετά καλή η ποιότητα και από εκεί και πάνω αρχίζει και θολώνει. Ισχύει κάτι τέτοιο; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...