Jump to content

[Επίσημο] Nokia E61 & E61i


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς εάν η συσκευή λειτουργεί με microsoft exchange server 2003 π.χ στην Cosmote? Eίναι θέμα δικτύου, συσκευής ή και των δύο? Μήπως δεν υποστηρίζει τον client η Cosmote? Αν έχει κανείς τις ρυθμίσεις please help!
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι εγινε ρε παιδια σαν να εμεινε τελειως ανενεργο αυτο το θεμα.Υπαρχει καποιος που να μπορεσει να μας βοηθησει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ξερεται αν με καποιο τροπο μπορουμε να συνδεσουμε το nokia E61 με καποια φωτογραφικη μηχανη ειτε της nokia ειτε αλλης εταιριας.με bluetooth - wlan - h sthn poport
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Hi all! paides molis pira to e61 kai prospathw na valw merikes efarmoges alla se merikes mou leei sfalma pistopoiitikou kai na epikinwsisw me ton Bill Gates kai kati tetoia! oi efarmoges einai gia s60 3rd edition! kserei kapoios kati?

sorry gia ta greeklish!

Link to comment
Share on other sites

Hi all! paides molis pira to e61 kai prospathw na valw merikes efarmoges alla se merikes mou leei sfalma pistopoiitikou kai na epikinwsisw me ton Bill Gates kai kati tetoia! oi efarmoges einai gia s60 3rd edition! kserei kapoios kati?

sorry gia ta greeklish!

Πας menu-->tools-->App. Mgr-->options-->settings και επιλέγεις στο Software installation:All και Online Certificate check: Off

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Na rwtisw kai kati allo! yparxei kanena software gia na vlepeis full screen tis fotos otan se kalei kapoios? kai episis an valeis background diko sou pws ginete na einai stretched? kai episis ginete na mpei to kinito internet mesw bluetooth?? an nai pws mporw na to kanw! thanx!
Link to comment
Share on other sites

Na rwtisw kai kati allo! yparxei kanena software gia na vlepeis full screen tis fotos otan se kalei kapoios?

Οχι ακομα ελπίζω να βγει γρηγορα το fscaller

kai episis an valeis background diko sou pws ginete na einai stretched?

Το τηλέφωνο δεν μπορει να κανει stretch την εικονα ωστε να χωρέσει σε ολοκληρη την οθόνη. Για να εμφανιστεί σε ολοκληρη την οθόνη πρέπει οι διαστάσεις της εικόνας να είναι 320χ216 ή τελοσπαντων να διατηρουν αυτήν την αναλογία πλατους προς ύψος ή ακόμα το ύψος να είναι μικρότερο απο τα 216/320στα του πλατους (εδειχνε την εικόνα full screen και σε αναλύσεις 320χ215, 320χ210 κλπ.)

kai episis ginete na mpei to kinito internet mesw bluetooth?? an nai pws mporw na to kanw! thanx!

Αυτο δεν το ξερω

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Hi all! sto wlan prepei na kanw kapoies extra rythmiseis? giati den mou douleuei swsta! enw einai sta 2 metra apo ena linksys wireless den exei isxyro sima! kapoia voitheia? kai episis an sindethei pws kratame tin sindesi sinexeia? giati mpainei kai vgainei sinexeia!! thanx!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για επεγεργασία Word κειμένων?

Ναι ενσωματωμένη στο κινητό, και όχι μόνο word αλλά και excel και powerpoint

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο εντυπωσιακό χαρακτηριστικό της συσκευής για μένα είναι η αναγνώριση φωνής που έχει. Έχει φτάσει σε απίστευτο σημείο ωριμότητας (μπορεί να έχω μείνει πίσω, διορθώστε με).

Εδώ φτάνεις στο σημείο να προσθέτεις μία επαφή π.χ. Γιώργος Οικονόμου, και έτσι απλά χωρίς εκμάθηση το αναγνωρίζει είτε το λες σιγά, είτε με προφορά είτε λες Γίωργος, Γιώργης Γεώργιος κλπ.

Επιτέλους αναγνώριση η οποία είναι χρηστική!

 

Μπορεί βέβαια αυτό το χαρακτηριστικό να ισχύει και για τα υπόλοιπα ΝΟΚΙΑ, αλλά τυχαίνει να έχω το συγκεκριμένο.

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Κατι χρησιμο για τους κατοχους του Ε61:

Nokia E61 tips page ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα απο κοντα και πραγματικα ενθουσιαστηκα τοσο πολυ που ειληκρινα δε με νοιαζει η απουσια καμερας...:D
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά φαίνεται απίστευτο, αρχικά σκεφτόμουν να χτυπήσω το 6280 αλλα τελικά με βλέπω μάλλον για Ε61... Πανέμορφο, με τεράστια οθόνη, QWERTY keyboard, S60 3rd edition, wifi, τι άλλο θέλει κανεις...

 

Οκ, δεν έχει κάμερα, αλλα απο τη στιγμή που έχει κάποιος μια καλή ψηφιακή, πιστεύω στο 99% των περιπτώσεων ειναι άχρηστη...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα ερθει από την Tim?

Πηρα σήμερα tim shop και τους ενημέρωσε το τμήμα προμηθειών τους ότι δεν προκειται να φέρει ποτέ αύτο το κινητο μάλλον και τα υπόλοιπα Ε Series !!!!

 

τι να κανω ;;;μου δινουν το Ν71 με 369€ και N70 με 270€

Καλή η καμερα του Ν71, αλλά το wifi-voip (εχω wifi adsl σπίτι), η μεγάλη οθονη το πληκτρολογιο η μεγαλη μνήμη ειναι πολυ σημαντικά.

Εχω ΤΙΜ 60 και 62+ΦΠα επιδότηση.

Αν παώ σε αλλή εταιρια με φορητοτητα παιρνω Ε61 με 280+20 φορτητοτητα σε vodafone 100 αλλά θα πληρώνω και 8€ Χ12 μηνες παραπάνω για 40 λεπτά εξτρα που μαλλόν δεν θα καταναλώνω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που ρώτησα σε κατάστημα ΤΙΜ δεν είχαν ιδέα.... Ξέρει κανείς κάτι επί του θέματος?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο πλαίσιο και το δούλεψα εκτενέστερα :happy: . Οι εντυπώσεις που μου άφησε είναι οι καλύτερες δυνατές :up:. Το μόνο σίγουρο είναι οτι αν είχα τα χρήματα θα το έπερνα :drool:
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι έντονα να το χτυπήσω, είμαι μεταξύ αυτού και του Ε61 αλλά τείνω προς αυτό λόγω μεγέθους. Ξέρει κανείς αν δίνεται κάρτα μνήμης στο πακέτο;

 

Από συμβατότητα με εφαρμογές πως τα πάει?

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Ε61 βγήκε. Το πηρα χτες από πλαίσιο 415ε. Δεν έχω προλάβει ακόμα να παίξω πολύ μαζί του αλλα μέχρι στιγμής μου αρέσει πολύ. Φαίνεται ποιοτική κατασκευή και το μέγεθος του, για εμένα προσωπικά, δεν είναι τόσο μεγάλο που να ενοχλεί. Wi-fi και voip δεν εχω προλάβει να δοκιμάσω ακόμα, σήμερα μάλλον.

2 αρνητικά που έχω δεί μέχρι στιγμής:

1. Πρέπει να βγεί επειγόντως κάποιο πρόγραμμα για αυτόματο κλείδωμα του πληκτρολογίου μετά από κάποιο χρονικό διάστημα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η νοκια δεν το έχει βάλει στανταρ στο λειτουργικό

2. Δεν υπάρχει εύκολος τρόπος αλλαγής της γλώσσας του πληκτρολογίου (ή τουλάχιστον δεν τον έχω βρεί εγώ ακόμα). Η αλλαγή γίνεται μόνο μέσω μιας επιλογής στο μενού της συσκευής και δυστυχώς αυτή η επιλογή δεν είναι διαθέσιμη σε όλα τα προγράμματα. Καλό θα ήταν στο μέλλον να μπορεί να αλλάζει απλά με κάποιο συνδιασμό πλήκτρων

 

Αυτά προς το παρόν, και αν θέλει κανείς κάτι άλλο, εδώ είμαστε...

Το προγραμμα αναπαραγωγης μουσικης αποδιδει καλα? Παιζει stereo ?Απο καρτες μνημης τι τυπους δεχεται?Το σκεφτομαι για αντικαταστατη του sx1 που εχω,και ακομα δεν εχω βρει κατι αναλογο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γενικα ειναι πολυ καλο τηλεφωνο.

Κατα τη γνωμη μου το καλυτερο series 60 που βγηκε ποτε.

Και αυτο το στηριζω στην κορυφαια ταχυτητα(κανενα κολλημα), αψογη ποιοτητα κατασκευης( αλουμινιο και γενικα μεταλλο στα περισσοτερα σημεια του κινητου), τρομερη αυτονομια(ειχα καιρο να δω κινητο αυτης της κατηγοριας να κραταει πανω απο 4 μερες) και φυσικα την καλυτερη ο8ονη σε κινητο τηλεφωνο,αναφορικα με την αποδοση των χρωματων. Απλα δειτε μια φωτο στην οθονη του. Επιπεδο υπολογιστη(φυσικα σε αυτο που υστερει ειναι η qvga αναλυση,τα εικονοστοιχεια διακρινονται ξεκαθαρα, αλλα και παλι δεν προβληματιζει, ειναι μια χαρα).

Και φυσικα αυτο που πλεον σπανιζει στα smartphones(και αναφερομαι κυριως στα εξοπλισμενα με windows mobile): ολοκληρωμενες και απροβληματιστες τηλεφωνικες λειτουργιες(σημα, ακουστικο, μικροφωνο. Τον ηχο που ακουσα απο bluetooth headset με το Ε61 δεν τον εχω ακουσει απο αλλο κινητο οποιασδηποτε κατηγοριας, με αποκορυφωμα τις φωνητικες κλησεις, που στα νεα Νοκια δεν χρειαζεται καν εκπαιδευση-οπως εχει αναφερει και ενας φιλος παραπανω).

Φυσικα εχει και αρκετα μειονεκτηματα που εχουν να κανουν κυριως με ελλειψεις στο σχεδιασμο του λειτουργικου(εχω αναφερθει παλιοτερα σε αυτες) που σε πολλες περιπτωσεις δεν αξιοποιει τον προσανατολισμο της οθονης του κινητου αυτου.

Στο πακετο δινεται μονοφωνικο ακουστικο και 64 ΜΒ καρτα mini sd και φυσικα καλωδιο συνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα τελικά σήμερα. Πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

Θα ποστάρω πιο αναλυτικές εντυπώσεις αργότερα, προς το παρόν έχω ένα "πρόβλημα". Θέλω να περάσω τα sms μου από το communicator μου (9300) στο Ε61. Έχει κανείς καμία ιδέα για το πως το κάνω;

 

edit: Αναλυτικότερες εντυπώσεις:

 

Το κινητό είναι ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΗ. ΤΟ καλύτερο ΝΟΚΙΑ που είχα ποτέ! Το νέο UI του S60 είναι πολύ εύχρηστο (ειδκά το "today screen" όταν το κινητό είναι σε standby).

 

Κάτι ακόμα που μου έκανε εντύπωση είναι η ταχύτητα του κινητού. Τόσο στα menu όσο και στην πλοήγηση σε σελίδες στο net. ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ από το 9300 :)

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την οθόνη. Βολεύει πάρα πολύ για net browsing / κείμενα κλπ. ΦΟΒΕΡΟΣ ο νέος web browser, σε συνδιασμό με το WIFI αυξάνει ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ την χρηστικότητα του κινητού.

 

Από πλευράς ποιότητας πάλι δίνω 10/10. Το πληκτρολόγιο έχει καλή αίσθηση, το κινητό δεν τρίζει καθόλου.

 

Καλή προσθήκη και το data transfer mode :)

 

Γενικά το κινητό ΣΙΓΟΥΡΑ αξίζει τα λεφτά του, αν δεν νοίαζεστε για κάμερες κλπ :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσίμπησα το Ε61 και έχω το εξής πρόβλημα. Θέλω να μεταφέρω τα sms μου από το 9300 μου στο νέο μου κινητό και δεν μπορώ να βρω κάποιο τρόπο. Δοκίμασα την εφαρμογή μεταφοράς δεδομένων και υποστηρίζει μόνο μεταφορά τηλεφώνων και calendar.

 

Καμία ιδέα;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά. Για να ενεργοποιήσουμε την video-κλήση στο Ε61 τί ρυθμίσεις χρειαζόμαστε;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...