Jump to content

[Επίσημο] Nokia E61 & E61i


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει στο expansys αλλα θα υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες? Αν καποιος γνωριζει...

 

Οχι .

Θα υποστηριζει ομως εαν αλλαξεις πρωτα το product code μεσω

της εφαρμογης nemesis,

και στην συνεχεια προχωρησεις σε αναβαθμιση μεσω του nokia updater.

(εννοειται οτι δεν θα υπαρχουν ελληνικοι χαρακτηρες στο πληκτρολογιο)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι .

Θα υποστηριζει ομως εαν αλλαξεις πρωτα το product code μεσω

της εφαρμογης nemesis,

και στην συνεχεια προχωρησεις σε αναβαθμιση μεσω του nokia updater.

(εννοειται οτι δεν θα υπαρχουν ελληνικοι χαρακτηρες στο πληκτρολογιο)

Ευχαριστω,μαλλον θα περιμενω να το αγορασω απο το πλαισιο.Περιμενουν νεα κομματια απο τις αρχες της επομενης εβδομαδας

cogito ergo sum
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα στο τηλεφωνο με αντιπροσωπο της νοκια και μου ειπε οτι το Ε61Ι ειναι διαθεσιμο και υπαρχει σε αρκετα καταστηματα
cogito ergo sum
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια το Ε61 ειναι το καλυτερο κινητο που μπορεις πλεον να εχεις στο στρατο. Ολα τα κινητα με καμερα τα κυνηγανε αβερτα, σκεφτειτε πως ακομα και οι μονιμαδες εχουν παλια κινητα χωρις καμερα, και τωρα απο το Ν93 ειναι πικρα να μεινεις με το 8210... Το εχω ηδη παραγγειλει, προς το παρον ειμαι στη ζουλα με το 93 και περιμενω το σαββατο με κουριερ το 61...

Σορρυ για το οφ τοπικ, αλλα πραγματικα με βασανιζε το θεμα αυτο και πραγματικα χαρηκα που υπαρχει το 61, χωρις καμερα και με μεγαλη αυτονομια, γιατι εδω γινεται μαχη με τις μπριζες! Τουλαχιστον να γλυκαινουμε το πηξιμο!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Edit: ΞΊΞ±ΟΞ¬ Ξ»Ξ¬ΞΈΞΏΟ Ξ*ΟΟΡιλα διΟΞ»Ο ΟΞΏ ΞΌΞΞ½ΟΞΌΞ±... ΞΞ½ ΞΌΟΞΏΟΡί ΞΊΞ¬ΟΞΏΞΉΞΏΟ Ξ±Ο ΟΞΏ διαγΟΞ¬ΟΡι...
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος μπορει να βοηθησει: εγκατεστησα μια εφαρμογη με fonts στο Ε61i και τωρα μου εμφανιζει την ωρα της αφυπνισης με κινεζικα γραμματα καθως και την ωρα στο screen saver.Προσπαθησα να κανω uninstall την εφαρμογη αλλα δεν τη βρισκω πουθενα και δεν θελω να ξαναπερασω απο πανω το λογισμικο.Γνωριζει κανεις κατι?Ευχαριστω
cogito ergo sum
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 μηνα χρησης περιπου, εχω να πω οτι ειναι μεν αριστο κινητο το e61i, αλλα σε μενα τουλαχιστον εχει φαει αρκετα κοληματα.

 

Κυριως οταν σερφαρω, τοσο με τον ενσωματομενο browser οσο και με opera mini.

 

Δεν ξερω αν εχει τυχει σε αλλους, αλλα εγω αναγκαζομαι να βγαζω μπαταρια, κατι που καταντα σπαστικο.

 

Κοιταξα για firmware update στη σελιδα της nokia, αλλα δεν εβγαλα ακρη.

 

Υποτιθεται οτι γινεται update και over the air αλλα απο το κινητο οταν σερφαρα στην συγκεκριμενη σελιδα δεν μου εδειχνε αυτη την επιλογη, αλλα μονο απο υπολογιστη οταν σερφαρα το εδειχνε.

 

Εχει κανει κανείς update firmware? Εχει βγει κατι καινουριο? Απο κολληματα πως πατε?

Link to comment
Share on other sites

.

 

Κοιταξα για firmware update στη σελιδα της nokia, αλλα δεν εβγαλα ακρη.

 

Υποτιθεται οτι γινεται update και over the air αλλα απο το κινητο οταν σερφαρα στην συγκεκριμενη σελιδα δεν μου εδειχνε αυτη την επιλογη, αλλα μονο απο υπολογιστη οταν σερφαρα το εδειχνε.

 

Εχει κανει κανείς update firmware? Εχει βγει κατι καινουριο? Απο κολληματα πως πατε?

 

 

Για firmware update over the air θα πρεπει να πας στην επιλογη Διαχειριση συσκευης .

Αλλιως μεσω του nokia updater απο το pc σου .

http://europe.nokia.com/softwareupdate

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θελω να περασω καποια θεματα και μου βγαζει η το πιστοποιητικο εχει ληξει η σφαλμα πιστοποιητικου τι πρεπει να κανω??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θελω να περασω καποια θεματα και μου βγαζει η το πιστοποιητικο εχει ληξει η σφαλμα πιστοποιητικου τι πρεπει να κανω??

Πήγαινε τις ρυθμίσεις της Διαχείρισης Εφαρμογών και βάλε στο Εγκατάσταση Λογισμικού->Όλα και στο Έλεγχος Πιστοποιητικών->Απενεργοποίηση.

Αν δεν γίνει τίποτα δοκίμασε να αλλάξεις την ημερομηνία του τηλεφώνου κανά εξάμηνο πίσω και κάνε εγκατάσταση και πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για firmware update over the air θα πρεπει να πας στην επιλογη Διαχειριση συσκευης .

Αλλιως μεσω του nokia updater απο το pc σου .

http://europe.nokia.com/softwareupdate

 

Οταν λες 'επιλογη διαχειριση συσκευης' απο που εννοεις?

Ειμαι νεος στο symbian 60 3rd ed και εχω χαθει κυριολεκτικα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που είχε το P990i και στην συνέχεια αγόρασε το E61i; Θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις. Μετά από πολλά χρόνια SE σκέφτομαι να περάσω στο στρατόπεδο της Νόκια (βασικά το Ε90 θέλω, αλλά μου πέφτει λίγο ακριβό). Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω με το P990i είναι η διαρροή μνήνης. Πως τα πάει το E61i σε αυτόν τον τομέα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες 'επιλογη διαχειριση συσκευης' απο που εννοεις?

Ειμαι νεος στο symbian 60 3rd ed και εχω χαθει κυριολεκτικα.

 

Το Ε61ι δεν εχεις?

Μενού > Συνδεσιμ. > Διαχ. συσ..

Αν οχι εκει τοτε

λογικα στο φακελο Ρυθμισεις ,

θα βρεις ενα εικονιδιο που λεει Διαχ. συσ.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ok, οντως υπαρχει

Μενού > Συνδεσιμ. > Διαχ. συσ..

 

Πηγα εκει, του ειπα να συνδεθει με διακομιστη(εχω και wind plus internet) αλλα μου ειπε οτι δεν βρισκει διακομιστη.

 

Για να καταλαβω, το update του firmware της συσκευης over the air, γινεται απο εδω?

Κατι σαν update δηλαδη?

Και γιατι δεν μου το κανει?

Link to comment
Share on other sites

ok, οντως υπαρχει

Μενού > Συνδεσιμ. > Διαχ. συσ..

 

Πηγα εκει, του ειπα να συνδεθει με διακομιστη(εχω και wind plus internet) αλλα μου ειπε οτι δεν βρισκει διακομιστη.

 

Για να καταλαβω, το update του firmware της συσκευης over the air, γινεται απο εδω?

Κατι σαν update δηλαδη?

Και γιατι δεν μου το κανει?

 

Αυτο στο βγαζει διοτι ακομα δεν θα υποστηριζεται το

firmware update over the air . Κανονικα θα επρεπε

να ειχε ετοιμα καποια settings της νοκια .

 

Ναι ,ακριβως αυτο κανει .:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ενα greek product code για E61i? Μου χαρισαν ενα αλλα ειναι Γερμανικο και θελω να το αλλαξω σε Ελληνικο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το τελευταιο firmware παιδια?

 

Nokia E61i-1

V 1.0633.22.05

15-02-07

RM-227

 

Nokia E61

V 3.0633.09.04

20-11-06

RM-89

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη αναμονής πληκτρολογείς *#0000#

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την πατησα. Και να μου στειλει καποιος το Greek product code δεν μπορω να κανω αναβαθμηση γιατι το γερμανικο εχει μεγαλυτερο firmware(V1.0633.62.05). Δεν ξερω τι διαφορα μπορει να εχει απο το V 1.0633.22.05 ειναι παντως της Vodafone. Μπορει να το δειτε και μονοι σας στην σελιδα της Nokia αν βαλετε product code 0548816.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς σας να κάνει να δουλέψει κάποια VoiP υπηρεσσία με το E61; Θυμάμαι ότι το είχα ψάξει πολύ πριν από καιρό για να το κάνω να παίξει με το VoipBuster, αλλά είχα αποτύχει...

 

κανένα νέο επί του θέματος έχουμε;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

To fring σεμενα παιζει μια χαρα στο Ε61i ( http://www.fring.com ). Εχω κανει κληση σε skype χωρις κανενα προβλημα. Δοκιμασε το.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...