Jump to content

[Επίσημο] Nokia E60


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ρυθμίσω την TCP/IP address του Ε60 σε στατική και όχι να χρειάζομαι την ύπαρξη DHCP server.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Αφου διαλεξεις το προφιλ συνδεσης που εχεις δημιουργησει για τον wireless δικτυο σου , πατας επιλογες και απο εκει επιλεγεις τις προχωρημενες ρυθμισεις .

Εκει διαλεγεις την κατηγορια ΙΡv4 και εκει κανεις τις απαραιτητες ρυθμισεις για IP , DNS κλπ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αυτή η κάρτα http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56584001&product=783633

Dual Voltage 512MB RS-MMC κάνει για το κινητό? Ρωτάω επειδή είναι Dual Voltage

 

 

 

Οπως ολα τα Νοκια απο την εποχη του 6630 ή τουλαχιστον οσα παιρνουν RS-MMS , δεχεται κανονικα και το Ε60 dual voltage καρτες και για την ακριβεια δεχεται και αυτο οπως και τα προηγουμενα , ΜΟΝΟ dual voltage καρτες :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kalispera paidia

Skeftomai na agorasw to e60 alla ithela na rwtisw an borei na xrisimopoiithei os ip tilefwno xrisimopoiontas to i-call tis altec

 

Δυστυχώς δεν δουλεύει με το i-call αλλά και με κανέναν άλλο voip provider. Το firmware έχει πρόβλημα στο voip όταν το τηλέφωνο βρίσκετε σε ΝΑΤ. Δηλαδή όταν είναι πίσω από router και παίρνει internet.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει με το i-call αλλά και με κανέναν άλλο voip provider. Το firmware έχει πρόβλημα στο voip όταν το τηλέφωνο βρίσκετε σε ΝΑΤ. Δηλαδή όταν είναι πίσω από router και παίρνει internet.

 

Ksereis an tha doulevei to e65?

nap
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι κάτοχος του Ε60 περίπου 10 μήνες αμέσως μόλις το είδα όχι τόσο για τις δυνατότητες του αλλά διότι είναι λίγο μεγάλο δίοτι κουράστηκα με τα πολύ μικρά,δείχνει σοβαρό και δεν έχει κάμερες ραδιόφωνα και λοιπές άχρηστες προς εμένα (εκτός της πρώτης μέρας αγοράς) δυνατότητες.

Δυστυχώς το επίπεδο μου δεν μου επιτρέπει να αντιληφθώ όσα πολύ χρήσιμα αναφέρονται και θα ήθελα να αρκεστώ μόνο στο ότι προσπαθώ να μάθω πως μπορεί να με ειδοποιεί το τηλέφωνο την αντίστοιχη ημερονηνία για όσα από τα γενέθλια των επαφών μου είναι περασμένα.

Παρακαλώ την βοήθεια σας (με απλά λόγια).:)

Καταλαβαίνω από κινητά όσα η πεθερά μου από βυθίσματα εκκεντροφόρων αυτοκινήτων.:lol:

Ελπίζω να μην είμαι off-topic.:(

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο παιδια υπαρχει ακομα και πειτε μου αν δουλευει καλα με σελιδες η ασυρματη συνδεση που διαθετει πανω του..
Link to comment
Share on other sites

Exw to e60 kai to n80

otan pernaw synbian efarmoges sto n80 tis paizei kanonika

enw sto e60 moy leei oti exoyn lhksei

exei synanthsei kapoios to idio problhma ?

 

eyxaristw poly

Link to comment
Share on other sites

Στο Ε60 πηγενε διαχ. εφαρμογων> επιλογες> ρυθμισεις> εγκατασταση λογισμικου>ολα και ελεγχος πιστοπ. συνδ>απενεργοποιηση :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι κάτοχος του Ε60 περίπου 10 μήνες αμέσως μόλις το είδα όχι τόσο για τις δυνατότητες του αλλά διότι είναι λίγο μεγάλο δίοτι κουράστηκα με τα πολύ μικρά,δείχνει σοβαρό και δεν έχει κάμερες ραδιόφωνα και λοιπές άχρηστες προς εμένα (εκτός της πρώτης μέρας αγοράς) δυνατότητες.

Δυστυχώς το επίπεδο μου δεν μου επιτρέπει να αντιληφθώ όσα πολύ χρήσιμα αναφέρονται και θα ήθελα να αρκεστώ μόνο στο ότι προσπαθώ να μάθω πως μπορεί να με ειδοποιεί το τηλέφωνο την αντίστοιχη ημερονηνία για όσα από τα γενέθλια των επαφών μου είναι περασμένα.

Παρακαλώ την βοήθεια σας (με απλά λόγια).:)

Καταλαβαίνω από κινητά όσα η πεθερά μου από βυθίσματα εκκεντροφόρων αυτοκινήτων.:lol:

Ελπίζω να μην είμαι off-topic.:(

 

Μήπως βρήκαμε λύση για αυτό? :O

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο ημερολόγιο στην εκάστοτε καταχώριση θα πατήσεις άνοιγμα και θα επιλέξεις Ειδοποίηση->Ενεργοποιημένη και μετά θα επιλέξεις την ώρα & ημερομηνία που θες να χτυπάει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θα πας στο ημερολόγιο στην εκάστοτε καταχώριση θα πατήσεις άνοιγμα και θα επιλέξεις Ειδοποίηση->Ενεργοποιημένη και μετά θα επιλέξεις την ώρα & ημερομηνία που θες να χτυπάει.

 

Αν κατάλαβα καλά έτσι πρέπει να τα περάσω όλα ένα-ένα στο ημερολόγιο.

Εντάξει αυτό λογικό ακούγεται.

Να γίνεται αλλιώς υπάρχει περίπτωση ??????

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μετά από πολύ καιρό βρήκα.

Από ημερολόγιο - επιλογές - Νέα καταχώρηση - και μπαίνω στην Επέτειο.

Οι καταχωρίσεις επετείου επαναλαμβάνονται κάθε έτος χωρίς όμως να εμφανίζεται η ηλικία.

Δεν μπορώ να βρώ ακόμα την λύση πως να περνάει αυτόμαυτα από τις επαφές όταν έχω δηλώσει από εκεί ημ/νία γέννησης.

Σε πρώτη φάση πρέπει να τα ξαναπεράσω όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ξέρει κάποιος να μου πεί από που θα αγοράσω καινούργιο το Ε60;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πεί από που θα αγοράσω καινούργιο το Ε60;

Σε Nokia Shop ρώτησες;

Πιστεύω να διατίθεται ακόμη... Πάντως πέρσι τέτοιο καιρό περίπου που το αγόρασα εγώ από το Nokia Shop της Καβάλας, περίμενα 3 βδομάδες να μου το φέρουν.

 

Δεδομένου του ότι υπάρχει στο site του Γερμανού, θα το έχει και στα καταστήματα.

Υπάρχει και εδώ, αν ενδιαφέρεσαι για online αγορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από 350 ευρώ δεν υπάρχει πουθενά, οπότε ξηλώσου Μανώλη!!!

 

Και τελικά μήπως να πάρω το Ε65 που είναι καινούργιο και το βρίσκω και πιο εύκολα και πιο φτηνά;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μετά από πολύ καιρό βρήκα.

Από ημερολόγιο - επιλογές - Νέα καταχώρηση - και μπαίνω στην Επέτειο.

Οι καταχωρίσεις επετείου επαναλαμβάνονται κάθε έτος χωρίς όμως να εμφανίζεται η ηλικία.

Δεν μπορώ να βρώ ακόμα την λύση πως να περνάει αυτόμαυτα από τις επαφές όταν έχω δηλώσει από εκεί ημ/νία γέννησης.

Σε πρώτη φάση πρέπει να τα ξαναπεράσω όλα.

Δεν τις περνά αυτόματα, μόνο μέσο του Ημερολογίου της συσκευής.

 

Σε κατανοώ, απλά εγώ, ύστερα από 2,5+ χρόνια μονοτονίας (6310i) δεν πισωγυρίζω, οπότε θα το ήθελα με κάμερα, έστω και VGA ;)

Καλή αγορά πάντως!

Βρε τι έγραφα πριν 2 χρόνια :D .. πως τα φέρνει έτσι η ζωή, τελικά αγόρασα το E60 φέτος διότι η ανυπαρξία κάμερας ήταν απαραίτητη προϋπόθεση αγοράς του και για να είμαι ειλικρινής δεν το μετάνιωσα καθόλου, είναι μια υπέροχη συσκευή.. -- οπότε έπεσα μέσα στο "καλή αγορά" τουλάχιστον :p

 

Διαβάζοντας τα παλαιότερα post μου περί του E60, καταλήγω στο "Ποτέ μην λες ποτέ" τελικά :D

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικά αγόρασα το E60 φέτος

 

Είναι όντως πολύ καλή συσκευή, δεν ξέρω αν φταίει που το Ε65 που πήρα τον Ιούνιο με έχει εκνευρίσει επειδή είναι στραβό το καπάκι του και δεν έχει καλή προσαρμογή, πάντως θεωρώ πως το Ε60 είναι καλύτερο (καλύτερη ποιότητα κατασκευής, καλύτερη οθόνη, πιο γρήγορο).

 

Φέτος το πήρες? Νόμιζα ότι έχει καταργηθεί από πέρυσι (εγώ το έχω από τον Ιούνιο του 2006, από τους πρώτους που το πήραν - παραδόξως).

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Την Τρίτη έπεσε στα χέρια μου το Ε60 και ενώ στην αρχή σκεφτόμουνα να το δώσω, έχω γλυκαθεί με όλα αυτά που έχω διαβάσει. Τι με συμβουλεύετε, να το κρατήσω ή να εκμεταλλευτώ την επιδότηση που έχω και να πάρω ένα καινούργιο μοντέλο;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται μόνο από εσένα, είναι τελείως υποκειμενικό.

Αν πιστεύεις πως σε καλύπτει και ταυτόχρονα είναι σε καλή λειτουργική κατάσταση, γιατί να το δώσεις;

 

Βέβαια αυτό δεν σημαίνει πως αν μπορείς με τα λεφτά της επιδότησης να πάρεις μια συσκευή παρόμοιων ή και καλύτερων χαρακτηριστικών να μη το κάνεις.

 

 

ΥΓ: Τη συσκευή αυτή την έχω (όχι σε χρήση) και δεν πρόκειται να τη δώσω ποτέ.

Πιστεύω πως είναι αν όχι συλλεκτική, ιδιαίτερη.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ακόμα στη κούτα του οπότε αυτό κάνει ακόμα πιο δύσκολη την απόφασή μου. Ίσως το κρατήσω για εναλλακτική λύση, ίσως πάλι το δώσω σε κάποιον που το χρειάζεται περισσότερο από εμένα. Όπως και να έχει,ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται να το κρατήσεις! Πριν κάνω login μόλις το είχα πάρει στα χέρια μου και το είχα ανάψει για να το δω (μου είχε λείψει).

 

Εχει αλλάξει κανείς την πρόσοψη? Εχει κάποια σημάδια και θα ήθελα, μια που θα το κρατήσω, να είναι σε όσο γίνεται καλύτερη κατάσταση!

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται να το κρατήσεις! Πριν κάνω login μόλις το είχα πάρει στα χέρια μου και το είχα ανάψει για να το δω (μου είχε λείψει).

 

Εχει αλλάξει κανείς την πρόσοψη? Εχει κάποια σημάδια και θα ήθελα, μια που θα το κρατήσω, να είναι σε όσο γίνεται καλύτερη κατάσταση!

Και εγώ σκοπεύω να την αλλάξω.

Δεν το έχω ψάξει όμως περεταίρω για τιμές.

Θα ξεκινήσω από Nokia Shop για να μάθω τι παίζει από τιμές και αν δω πως δεν συμφέρει θα ψάξω σε online καταστήματα όπως πχ αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...