Jump to content

[Επίσημο] Nokia E60


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια ερωτησουλα οσο το εχω στα χερια μου? :)

 

 

Δεν ξέρω αν είναι δικό σου (απόχτημά σου που λέμε), αλλά όπως και να έχει σου εύχομαι καλορίζικο.

 

Οι πρώτες ερωτήσεις που μου έρχονται στο μυαλό.

 

Καταρχήν πες μας ποιές εφαρμογές υπάρχουν προεγκατεστημένες μέσα. Λογικά ο εντοπισμός θα υπάρχει όπως και τα worldmate και handy expense.

 

Υπάρχει κάποιος file manager ενσωματωμένος στην συσκευή που να έχει περισσότερες δυνατότητες απο την απλή πατάτα (διαχείρηση αρχείων) που υπάρχει απο την εποχή του 6600; Μας είπες δεν βλέπει Ζ. Βλέπει όμως system, sys, resource κτλ και μπαίνει σε αυτούς τους φακέλους; Γιατί και το sexplorer 1.0 τα βλέπει αλλά δεν επιτρέπει την πρόσβαση.

 

Στα office, υπάρχει και η δυναότητα για δημιουργία και επεξεργασία έτσι; Δεν είναι μόνο viewers. Υπάρχει η επιλογή στο word για save as...;

 

Είναι γρήγορο το μενού του. Αν έχεις καποιο άλλο series 60 στην κατοχή σου, κάνε μας μια σύγκριση.

 

Τι κάρτα δίνει το πακέτο (αυτή η ερώτση απευθυνεται σε όλους όσους μπορεί να γνωρίζουν); Είανι DV RS MMC, έτσι; Δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

navigator , positioning , landmarks υπαρχουν

το catalogs επισης

το worldmate και το handy expense δεν τα ειχε αλλα μπορεις να τα εγκαταστησεις αφου τα δινουν στην σελιδα τους .

 

 

Δυστυχως εχει τον ιδιο file manager με τα υπολοιπα (μεγαλη βλακεια μια ζωη) και δεν δειχνει αρχεια συστηματος και φακελους .

 

 

Οι office δυνατοτητες του ειναι ιδιαιτερα αντυπωσιακες .

Μπορει κανονικα να δημιουργησει αρχεια και για παραδειγμα στα αρχεια κειμενου εχει δυνατοτητες επιλογης γραμματοσειρας , χρωματος μεγεθους , διαμορφωσης κειμενου , allignment . Επισυνναψη εικονων , hyperlinks κλπ .

Μπορει να τα σωσει σε doc και tx αρχεια

 

 

Σε ταχυτητα πλοηγησης στο μενου τωρα ειναι πιο αργο απο το Ν80 , χωρις ομως να βγαζει χειροτερα αποτελεσματα σε benchmarks κλπ .

Το λογισμικο του ομως ειναι ακομα αρκετα νεο και με δεδομενο οτι σαν hardware ειναι αρκετα καλυτερο και νεοτερο απο το Ν80 (οπως και δυνατοτερο) ειναι κατα 90% απλα θεμα λογισμικου προς το παρον η ταχυτητα πλοηγησης .

Ειναι στα ιδια επιπεδα με το 6680 και σιγουρα γρηγοροτερο απο το Ν90 π.χ.

 

 

Το πακετο δεν ξερω τι καρτα εχει εγω μονο την συσκευη εχω :)

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το ειχα κι εγω στα χερια μου το μεσημερι και το δουλεψα για λιγο,το πιο εντυπωσιακο ισως ειναι η οθονη του που μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ φωτεινη σε σχεση με του N-80,τουλαχιστον ετσι μου φαινεται εμενα.

ειναι καπως μεγαλο για να πω την αληθεια ομως ειναι αρκετα λεπτο και τα πληκτρα του εχουν τη σωστη διαταξη που πρεπει να χει ενα τετοιο κινητο,επισης μου αρεσε πολυ και ο φωτισμος των πληκτρων.

το χρωμα μου αρεσε αν και θα το προτιμουσα να βγαινει και σε μαυρο.

το μενου του μου φανηκε γρηγορο σχεδον οπως και του N-80.

419 αν θυμαμαι σωστα απο πλαισιο.

επισης παραξενο μου φανηκε το οτι το κινητο δεχεται τον παλιο φορτιστη της nokia κι οχι τον κανουριο με το λεπτο βυσμα.

σε γενικες παντως γραμμες το κινητο το θεωρω καλο και ειναι καθαρα business κινητο,το ασημι θεωρω καπως μονοτονο αλλα τι να κανουμε.απο μπαταρια δε ξερω τι λεει ακομα αλλα το βλεπω maximum 2 ημερουλες να βγαζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το ειχα κι εγω στα χερια μου το μεσημερι και το δουλεψα για λιγο,το πιο εντυπωσιακο ισως ειναι η οθονη του που μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ φωτεινη σε σχεση με του N-80,τουλαχιστον ετσι μου φαινεται εμενα.

ειναι καπως μεγαλο για να πω την αληθεια ομως ειναι αρκετα λεπτο και τα πληκτρα του εχουν τη σωστη διαταξη που πρεπει να χει ενα τετοιο κινητο,επισης μου αρεσε πολυ και ο φωτισμος των πληκτρων.

το χρωμα μου αρεσε αν και θα το προτιμουσα να βγαινει και σε μαυρο.

το μενου του μου φανηκε γρηγορο σχεδον οπως και του N-80.

419 αν θυμαμαι σωστα απο πλαισιο.

επισης παραξενο μου φανηκε το οτι το κινητο δεχεται τον παλιο φορτιστη της nokia κι οχι τον κανουριο με το λεπτο βυσμα.

σε γενικες παντως γραμμες το κινητο το θεωρω καλο και ειναι καθαρα business κινητο,το ασημι θεωρω καπως μονοτονο αλλα τι να κανουμε.απο μπαταρια δε ξερω τι λεει ακομα αλλα το βλεπω maximum 2 ημερουλες να βγαζει.

Τελικα αξιζει να δωσει κανεις τα 419Ε αν δεν τον ενδιαφερει η φωτο--μηπως ειδαμε κατι κακο:blink::blink:

:)
Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο εχει την συσκευη σε καποιο καταστημα?

Στην σελιδα τους δεν μπορω να την βρω πουθενα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει να δωσει κανεις τα 419Ε αν δεν τον ενδιαφερει η φωτο--μηπως ειδαμε κατι κακο:blink::blink:

αν δεν τον ενδιαφερει η καμερα ναι πιστευω οτι αξιζει:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, 419 από Πλαίσιο. Στη συσκευασία δεν περιλαμβάνεται κάρτα μνήμης, οπότε πήρα και μία 512. Έχει πάρα πολύ καλή οθόνη και δυνατότητες δικτύωσης.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα με σκοπό να το αγοράσω, αλλά δεν...

Με χάλασε το τεράστιο μέγεθός του. Αν ήταν στο μέγεθος του 6230i (τόσο το υπολόγιζα από τις φωτό) θα το έπαιρνα, αλλά...

Για να δούμε τώρα το Κ800i τι θα λέει!

Θα μου πείτε έχεις το Qtek 9000, αυτό σε χάλασε; Επειδή έχω 3 γραμμές, θέλω τα άλλα 2 κινητά να είναι "μαζεμένα", όχι παντόφλες!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

an de to exeis apolyti anagi , kalytera na mi to agoraseis...

einai arketa akrivo gia kapoion pou apla tou aresei...

to eida live sto plaisio, paaaaara poly kali othoni alla eketa megalo:p ...

 

wraio to s50 apo pleyras design...:D

twra an tha poulisei kai an o kosmos tha to dei ws adifori siskevi de to kserw!!!:p

alitheia pote tha doume ti seira e stin ellada????:!:

Τελικα το ειδες ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά περιμένω πως και πως να το πάρω αυτό το κινητό, είναι η οριστική μου επιλογή έπειτα από ΠΟΛΥ ψάξιμο.

Δυστυχώς όμως πρέπει να το πάρω από Γερμανό και δεν το έχει φέρει ακόμα.

 

Μήπως ξέρει κάποιος αν ήδη πωλείται σε άλλα καταστήματα όπως oteshop/tim/vodafone ;

Και μήπως κατά τύχη ξέρει κανείς πότε θα το διαθέσει ο Γερμανός ;

Ευχαριστώ και μεγιές σε όσους τυχερούς το πήραν

Link to comment
Share on other sites

419 ευρώ τελική με φπα .

 

Σήμερα κατά σύμπτωση ρώτησα στο Πλαισιο Σταυρού, αλλά δεν είχαν συσκευές καθόλου. Απο βδομάδα μου ειπανε.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα επιτέλους, πραγματικά άψογο, άριστη ποιότητα κατασκευής.

Η οθόνη του όπως την περίμενα και ακόμη καλύτερη, δεν έχω δει καλύτερη!

Το μενού όμως είναι αργό ενώ θα έπρεπε να είναι πιο γρήγορο, περιμένω κάποιο καινούριο firmware. Μήπως ξέρει κανείς κάτι σχετικά ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ποσα ατομα το εχουν παρει; 2-3; :happy:

εντυπωσεις απο την ποιοτητα της συσκευης, ταχυτητα του μενου; γενικα πως ειναι; :)

 

review

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα αγόρασα και εγώ το Ε60.:)

Πρέπει να πώ ότι είναι ένα από τα πιο καλοφτιαγμένα και στιβαρά κινητά που έχω δει. Όσο αφορά το μέγεθος του, είναι μέσα στα όρια του κανονικού (ούτε μικρό αλλά ούτε και μεγάλο).

Η οθόνη του είναι κατά τη γνώμη η καλύτερη που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Αν δεν σας πειράζει η έλλειψη φωτογραφικής μηχανής τότε σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα γιατί τα έχει όλα...

Είναι ένα κινητό που θα το έχετε για πολύ καιρό.

 

ΥΓ Περίμενα πως και πως το Ν73 αλλά μόλις είδα το Ε60 πρέπει να σας πω ότι το ξέχασα αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα αρνητικό μέχρι τώρα.

Η πλοήγηση στο νετ πως είναι;

Ποιότητα κατασκευής;

Σταθερότητα;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

pantos apo poiotita syskeui otan to eixa dei apo konta gia ligo kai to epiasa gia na do tin poiotita kataskeuis tou emeina ekpliktos einai poli stivaro kai kloftiagmeno tilefono opos eipe kai o filos poio pano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...