Jump to content

[Επίσημο] Nokia E60


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε κανένα νέο; :X Πότε να το περιμένουμε και σε τι τιμή; :)
all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ως κάτοχος του 6310i (το οποίο χρησιμοποιούσα επί 2,5+ χρόνια) μπορώ να πω πως, πέτυχε διότι α)την εποχή που κυκλοφόρησε ήταν από τα πληρέστερα 2G , ασπρόμαυρα κινητά καθώς οι υπηρεσίες MMS, η δυνατότητα φωτογράφησης κ.α. ήταν ακόμα σε εμβρυακό επίπεδο και β) δούλευε άψογα, πράγμα που οι επόμενες συσκευές μου απέτυχαν να κάνουν (οπότε το 6310i παραμένει μια γλυκιά ανάμνηση που όμως ύστερα από την χρήση camera phone δεν μπορώ να γυρίσω πίσω).

 

Συνεπώς το E60 δεν μπορεί να ταυτιστεί με το πληρέστατο για την εποχή του 6310i αφού έχει ένα μειονέκτημα που λέγεται απουσία έστω και υποτυπώδους κάμερας, feature που σήμερα θεωρείτε τυπικό ακόμα και για τις πιο φθηνές συσκευές, η άποψη δε ότι είναι business phone συμαίνει ότι και το 6310i δεν θα έπρεπε να είχε ενσωματωμένα παιχνίδια ή δυνατότητα picture messaging..

 

:(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο; :X Πότε να το περιμένουμε και σε τι τιμή; :)

 

Μολις εχουμε κανενα νεο θα το δεις γραμμενο εδω :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος του 6310i (το οποίο χρησιμοποιούσα επί 2,5+ χρόνια) μπορώ να πω πως, πέτυχε διότι α)την εποχή που κυκλοφόρησε ήταν από τα πληρέστερα 2G , ασπρόμαυρα κινητά καθώς οι υπηρεσίες MMS, η δυνατότητα φωτογράφησης κ.α. ήταν ακόμα σε εμβρυακό επίπεδο και β) δούλευε άψογα, πράγμα που οι επόμενες συσκευές μου απέτυχαν να κάνουν (οπότε το 6310i παραμένει μια γλυκιά ανάμνηση που όμως ύστερα από την χρήση camera phone δεν μπορώ να γυρίσω πίσω).

 

Συνεπώς το E60 δεν μπορεί να ταυτιστεί με το πληρέστατο για την εποχή του 6310i αφού έχει ένα μειονέκτημα που λέγεται απουσία έστω και υποτυπώδους κάμερας, feature που σήμερα θεωρείτε τυπικό ακόμα και για τις πιο φθηνές συσκευές, η άποψη δε ότι είναι business phone συμαίνει ότι και το 6310i δεν θα έπρεπε να είχε ενσωματωμένα παιχνίδια ή δυνατότητα picture messaging..

 

:(

νομίζω ότι δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να έχει κάμερα ευ όσον δεν χρησιμοποιείς mms.

εγώ πολύ σπανια έστειλα mms ,όχι λόγο χρέωσης! σιγά τα λεφτά .λόγο του ότι κανεις φίλος μου ή γνωστός δεν ασχολείται με τέτοια πράγματα.

για τις υπόλοιπες φωτογραφικές σου ανάγκες αγοράζεις μια μάπα των 100 ευρώ που είναι σίγουρα 10 φορες καλύτερη από την κάμερα του n80 παράδειγμα.

έτσι τα βλέπω,δεν θέλω να αισθάνομαι ότι με κοροϊδεύουν και πλέον σταμάτησα να παίζω με κινητά.

θέλω κάτι σοβαρό στην όψη,με ικανότητες smartphone.

 

το περιμένω το κινητακι, ελπίζω να είναι γρήγορο όμως και όχι σαν κάτι 6600-7610-6670 κλπ νυστάζω και μονο που το φαντάζομαι.:p

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα'ναι γρηγορο, τι στο καλο; γενικα νομιζω θα'ναι πολυ ποιοτικη συσκευη, δε θα μασαει τιποτα. οταν το παρεις πες μας :D
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα'ναι γρηγορο, τι στο καλο; γενικα νομιζω θα'ναι πολυ ποιοτικη συσκευη, δε θα μασαει τιποτα. οταν το παρεις πες μας :D

Ναι θα σας κάνω αναλυτικό review αφού μάλλον θα είμαι ο μονος στο forum με E60. πολύ πλακα θα έχει.

καλά κάτσε να έρθει εκείνη η ώρα ,ούτος η άλλος δεν καίγομαι και τόσο.;)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα είμαι ο μονος στο forum με E60. πολύ πλακα θα έχει.

πιθανο. αλλα οτι ισχυει για τα αλλα θα ισχυει και γι'αυτο, σιγα.

βασει της τιμης του ομως, νομιζω θα το παρουν κι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να έχει κάμερα ευ όσον δεν χρησιμοποιείς mms.

εγώ πολύ σπανια έστειλα mms ,όχι λόγο χρέωσης! σιγά τα λεφτά .λόγο του ότι κανεις φίλος μου ή γνωστός δεν ασχολείται με τέτοια πράγματα.

για τις υπόλοιπες φωτογραφικές σου ανάγκες αγοράζεις μια μάπα των 100 ευρώ που είναι σίγουρα 10 φορες καλύτερη από την κάμερα του n80 παράδειγμα.

έτσι τα βλέπω,δεν θέλω να αισθάνομαι ότι με κοροϊδεύουν και πλέον σταμάτησα να παίζω με κινητά.

θέλω κάτι σοβαρό στην όψη,με ικανότητες smartphone.

 

το περιμένω το κινητακι, ελπίζω να είναι γρήγορο όμως και όχι σαν κάτι 6600-7610-6670 κλπ νυστάζω και μονο που το φαντάζομαι.:p

Σε κατανοώ, απλά εγώ, ύστερα από 2,5+ χρόνια μονοτονίας (6310i) δεν πισωγυρίζω, οπότε θα το ήθελα με κάμερα, έστω και VGA ;)

Καλή αγορά πάντως!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Γραψτε και άλλο ένα για μένα μετά απο τόσες καμερες ας παρούμε ένα τηλεφώνο.

Θα είμαστε δυο τελικα με Ε60

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γραψτε και άλλο ένα για μένα μετά απο τόσες καμερες ας παρούμε ένα τηλεφώνο.

 

Υπάρχει αρκετός κόσμος που δε θέλει camera στο κινητό του. Αν το Ε60 είναι άριστο σαν ταχύτητα/ευχρηστία κτλ, θα πάει πολύ καλά!

 

(μάλλον θα είμαι ο τρίτος :D )

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Αν Ν80 και Ε60 είναι έτοιμα ακόμα και τώρα, είναι λογικό η ίδια η εταιρία να καθυστερήσει την κυκλοφορία του Ν80 και να λανσάρει πρώτο το Ε60. Το ίδιο ισχύει και με τα υπόλοιπα series 60 που αναμένεται να κυκλοφορήσουν ταυτόχρονα με το Ν80 (3250, Ν91, Ν71, Ε61 και Ε70). Πιστεύω πως το Ν80 θα το κρατήσει για το τέλος.

 

Αν ισχύουν όλα αυτά, έχω έναν πάρα πάρα πολύ καλό λόγο να πάω κατευθείαν για Ε60 μιά ςκαι δεν του λείπει απολύτως τίποτα (ούτε και η μπαταρία φυσικά, κάτι που πάσχει το Ν80). Άλλωστε ποτέ δεν ήμουνα φαν των φωτο απο κινητό τηλέφωνο. Κατά κύριο λόγο τραβάω για να κάνω τα Review ( :) :D :D :p ) η να βάλω φωτογραφίες σε καμία επαφή μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν Ν80 και Ε60 είναι έτοιμα ακόμα και τώρα, είναι λογικό......

..... να βάλω φωτογραφίες σε καμία επαφή μου.

ουτε εμενα με χαλαει αλλα ενα ραδιακι θα το ηθελα. τοση ωρα κανω να κατεβω αθηνα, να μην ακουω λιγο ραδιο ο ανθρωπος; καλα, εσυ δεν ακους αλλα ενταξει. :)

ολο φωτογραφιες τραβας, σε ποιον τα πουλας αυτα;:p

Link to comment
Share on other sites

Όσες συσκευές και αν έχω πάρει, έχω παρατηρήσει οτι η κάμερα χρησιμοποιείται μόνο τις 2 με 3 πρώτες μέρες και μετά μένει σε αδράνεια. Είναι αυτό που είπα παραπάνω, τέστ.

 

Απλά όποτε με βλέπεις έχω και απο μία καινούρια συσκευή με κάμερα, και την εξετάζω. :) :D:D :p

 

To UPnP δεν αναφέρεται σε καμία άλλη συσκευή εκτός απο το Ν80. Οπότε λογικά δεν θα περιλαμβάνεται ούτε στο Ε60. Ελπίζω να την διαθέσει η Nokia σαν εφαρμογή ωστε να την περάσουμε σε όλα τα symbian 9 μιας και την θεωρώ πολύ σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

Όσες συσκευές και αν έχω πάρει, έχω παρατηρήσει οτι η κάμερα χρησιμοποιείται μόνο τις 2 με 3 πρώτες μέρες και μετά μένει σε αδράνεια. Είναι αυτό που είπα παραπάνω, τέστ.

 

Απλά όποτε με βλέπεις έχω και απο μία καινούρια συσκευή με κάμερα, και την εξετάζω. :) :D:D :p

 

To UPnP δεν αναφέρεται σε καμία άλλη συσκευή εκτός απο το Ν80. Οπότε λογικά δεν θα περιλαμβάνεται ούτε στο Ε60. Ελπίζω να την διαθέσει η Nokia σαν εφαρμογή ωστε να την περάσουμε σε όλα τα symbian 9 μιας και την θεωρώ πολύ σημαντική.

Kαι εγώ αυτό ακριβώς έχω παρατηρήσει οποτε λέω τζάμπα την πληρώνουμε τελικά.

Yπάρχουν βεβαια κάποιες περιπτώσεις ανάγκης αλλα σκέψου ότι η ανάλυση και η ποιότητα είναι κάτω του μετριου δεν φτανει .

 

και 3mp να ήταν η πραγματική ανάλυση δεν υπερβαίνει το 1mp και πολλά λέω.

κάποτε θυμάμαι με είχε τρακάρει ένας βλάχ και προσπαθούσα να τραβήξω φωτό την πινακίδα του.

όταν πήγα σπίτι τα νούμερα δεν τα έβγαζα .:mad:

 

αυτό το UPnP τι είναι ?

 

και κάτι ακόμα ,στην προηγουμενη σελίδα υπάρχει ένα demo video λέει αλλα δεν μπορώ να το δω.

μου κατεβάζει κάτι κινεζικα σε μορφή txt

Link to comment
Share on other sites

αυτό το UPnP τι είναι ?
Απο το preview του Ν80:

"Το Ν80 ενσωματώνει την τεχνολογία UPnP (Universal Plug and Play) η οποία δίνει στην δυνατότητα στον χρήστη να επικοινωνεί αλλά και να ανταλλάζει αρχεία με συμβατές οικιακές συσκευές όπως τηλεόραση, στερεοφωνικό σύστημα ή τον υπολογιστή. Έτσι, μέσω της τεχνολογίας UPnP, μέσα στο οικιακό δίκτυο, ο χρήστης, μπορεί να χρησιμοποιεί το Ν80 σαν τηλεχειριστήριο για έναν μεγάλο αριθμό συσκευών, να βλέπει τις φωτογραφίες και τα βίντεο που έχει αποθηκεύσει στο κινητό του, να ακούσει τα αποθηκευμένα αρχεία μουσικής μέσω του στερεοφωνικού του αλλά και να τυπώσει απευθείας φωτογραφίες σε συμβατό εκτυπωτή!"

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-187.html

Link to comment
Share on other sites

η camera ουτε κι εμενα με ενδιαφερει και τοσο πολυ,οντως τις πρωτες μερες προσωπικα την χρησιμοποιω κι εγω.

αληθεια τιποτα νεο εχουμε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα ,στην προηγουμενη σελίδα υπάρχει ένα demo video λέει αλλα δεν μπορώ να το δω.

μου κατεβάζει κάτι κινεζικα σε μορφή txt

αν λες αυτο που ανεβασα, θα κανεις δεξι κλικ και save as ;)
Link to comment
Share on other sites

Απο το preview του Ν80:

"Το Ν80 ενσωματώνει την τεχνολογία UPnP (Universal Plug and Play) ........αλλά και να τυπώσει απευθείας φωτογραφίες σε συμβατό εκτυπωτή!"

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-187.html

 

Ποιός τις γράφει αυτές τις βλακίες; :lol: :lol: :D :p

 

Το UPnP δίνει ουσιαστικά την δυνατότητα στον χρήστη να επικοινωνεί με κάθε είδους συμβατή συσκευή, κάτι που μέχρι σήμερα δεν μπορεί να γίνει με τις συσκευές που ενσωματώνουν wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι σε ολα τα καινουργια s60 με wifi θα μπορεις να τα συνδεεις με wifi modem, ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Και μια ειδηση απο την ΝΟΚΙΑ

Θα ειναι διαθεσιμο μετα τις 10-2-06:)

Ωραία ,και μια τιμούλα γύρο στα 350-380 ευρώ νομίζω θα ευχαριστήσει τους περισσοτερους.

Mακάρι, αν και δεν το βλέπω τουλάχιστον στην αρχή.:rolleyes:

 

αν λες αυτο που ανεβασα, θα κανεις δεξι κλικ και save as

Κατάφερα και το είδα με τον ie,ο mozilla δεν...

Ικανοποιητικό μέγεθος για χρήση με το ένα χέρι. Τι καλά που δεν βάλαν ακόμα ένα χαζόpad να μπερδεύεις τα πλήκτρα.

joystick rulzzz!

 

Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω .

η σπιτική αναβάθμιση έχει επιβεβαιωθεί? ισχύει για τα καινούρια μοντέλα?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω .

η σπιτική αναβάθμιση έχει επιβεβαιωθεί? ισχύει για τα καινούρια μοντέλα?

για το μονο που ακουστηκε για σπιτικη αναθμιση, ειναι το Ν80 αν δεν κανω λαθος. οτι το υποστηριζει το λειτουργικο ειναι αληθεια. το θεμα ειναι αν θα το ενσωματωσουν και σε αλλες συσκευες. ο χρονος θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...