Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κάτσω όπως είμαι κυρίως για τη χρήση με το ένα χέρι που είναι υποδειγματική. Με έπεισε και το review ενός youtuber που σύγκρινε και τα τρία και είπε πόσο πολύ έχει ευχαριστηθεί το μικρό σε σχέση με τα άλλα δύο.

Πάντως για s24 θα πρότεινα μια έκδοση στις 6,3 ίντσες με ίδιο βάρος περίπου και μεγαλύτερη μπαταρία. Επίσης θα διατηρήσω την αγγελία στο insomnia μήπως και βρεθεί κάτι εδώ στα Τρίκαλα Θεσσαλίας και πέριξ για δοκιμή.

Η γνώμη μου είναι ότι οι εταιρίες πρέπει να εξελίξουν τις συσκευές και με βάση το βάρος γιατί είναι ένα αντικείμενο που κρατάμε αρκετές ώρες την ημέρα και αντίχειρες, καρποί, αγκώνες ταλαιπωρούνται στο έπακρον, ήδη έχει εισαχθεί ένας νέος όρος smartphone elbow!

Edited by MixailDelta
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2023 at 10:35 ΠΜ, MixailDelta said:

Έχει μπει μέσα μου ο διάολος και σκέφτομαι να αλλάξω σε Samsung galaxy s23+ έχει κάποιος εμπειρία και από τα δύο μοντέλα και τι με συμβουλεύει; Δεν το κάνω για μπαταρία είμαι ικανοποιημένος, ίσως για οθόνη, ήχο με μόνο αρνητικό το βάρος καθώς έχω ένα θεματάκι στα χέρια αλλά ξέρω ότι είναι καλά ζυγισμένο.

Καλησπέρα εγώ ανέκαθεν είχα μικρά κινητά και γενικά ήμουν υπέρ των μικρών συσκευών λόγο μεγέθους,πριν 6 μήνες έκανα την μετάβαση στο s23+ και δεν το μετάνιωσα ποτέ το μέγεθος του ειναι ιδανικό παρόλο που έχω μικρα χέρια δεν είχα ποτέ πρόβλημα στο κράτημα  της συσκευής,τώρα που βλέπω το μικρό s23 μου φαίνεται πολύ μικρό δεν θα έπαιρνα με τίποτα κάτι μικρότερο από αυτό που έχω,εντάξει το ultra είναι όντως τεράστιο και δύσχρηστο στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Rayden1 said:

Μακάρι πάντως να το προσέξει αυτό η samsung και να βγάλει ένα αντίστοιχο μικρό στην σειρά  A. Θα ήταν ενδιαφέρον νομίζω σε αρκετό κόσμο που προτιμούν μικρότερες συσκευές αλλά όχι να δώσουν τόσα πολλά χρήματα. 

Ακόμα απορώ γιατί δεν το κάνει αφού έχει το "σκαρί" από το s23..

Και γω αναμένω να τσιμπήσω το μικρο s23 τους επόμενους μήνες για μετάβαση από το Xiaomi MI 9 SE που έχω που ακόμα..
Ήθελα ένα κινητό με ταβάνι τα 145mm ύψος αλλά δεν υπάρχει τίποτα..

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετικό κινητό όπως και το xiaomi 13 αν θες να παραμείνεις στην ίδια εταιρεία θυσιάζοντας ελαφρώς το μέγεθος. Είναι λίγο πιο μεγάλο, πάντως το s23 ειναι άψογο!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα ας βοηθήσει. Ξαφνικά η μία κάρτα δεν δέχεται κλήσεις (nova).  Ενώ μπορώ να κάλεσε δεν μπορούν να με καλέσουν. 

Απεγκατεσγησα το Google dialer για να παίξω με τις ρυθμίσεις του stock dialer. 

Αφού μπήκα στο μενού με την προώθηση, έστρωσε η δεύτερη κάρτα αλλά η 1η εξακολουθεί να μην παίζει και να εμφανίζει μήνυμα αδυναμία ανάγνωσης κάρτας. 

Το θέμα είναι ότι προώθηση δεν φαίνεται να έχει αριθμό. Πριν πάω να δω με άλλη κάρτα και με κάνα format, παίζει καμία ιδέα; 

 

Edit: εν τω μεταξύ σε όσους με καλούν δεν βγαίνει καν τηλεφωνητής 

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι έχει πέσει το δίκτυο της Νόβα.και εγώ σε νόβα δεν μπόρεσα να κάνω κλήση.https://www.in.gr/2023/12/10/greece/nova-xoris-diktyo-stis-tilefonikes-kliseis-kai-sms-gia-arketes-ores/

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spy14 said:

Διάβασα ότι έχει πέσει το δίκτυο της Νόβα.και εγώ σε νόβα δεν μπόρεσα να κάνω κλήση.

Το περίεργο είναι ότι κλήσεις κάνω από τον nova αριθμό. 

Thnx και ελπίζω να είναι κάτι με την εταιρία 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, konakis said:

Στο site που μπήκα εν τω μεταξύ θα έπρεπε να είχαν βάλει ένα banner να ενημερώνουν.. 

 

Thnx παιδιά! 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε s22 ultra, 1 Νοεμβρίου έχει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ μόλις 

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2023 at 10:35 ΠΜ, MixailDelta said:

Έχει μπει μέσα μου ο διάολος και σκέφτομαι να αλλάξω σε Samsung galaxy s23+ έχει κάποιος εμπειρία και από τα δύο μοντέλα και τι με συμβουλεύει; Δεν το κάνω για μπαταρία είμαι ικανοποιημένος, ίσως για οθόνη, ήχο με μόνο αρνητικό το βάρος καθώς έχω ένα θεματάκι στα χέρια αλλά ξέρω ότι είναι καλά ζυγισμένο.

Ο μόνος πραγματικός λόγος να πάει κάποιος στο S23+ είναι ξεκάθαρα η μπαταρία ή αν θέλει μεγαλύτερη οθόνη φυσικά.

Προσωπικά από S23U πήγα στο απλό S23.

Μόνο η μεγαλύτερη μπαταρία μου λείπει προσωπικά και άντε και η κάμερα αν ήμουν περισσότερο στις φωτογραφιες. 

Ειναι οι 2 τομείς που πάσχει ας πούμε το κινητο, αν και στα της μπαταρίας για 3900mah τα πάει γενικά καλά λόγω Snapdragon. 

Για την οθόνη δεν έχω προσωπικά παράπονο. Ξεκάθαρα καλύτερη του Ultra, αλλά είναι απόλαυση η επίπεδη οθόνη των απλών μοντέλων, που δουλεύουν μια χαρά και με τζαμάκι, και έχουν και αντίστοιχη φωτεινότητα με το S23Ultra.

To S23+ το διέγραψα χωρις πολλά πολλά επειδή είναι απαράδεκτα ακριβό για αυτά που προσφέρει. Αυτό φαίνεται και στις πωλήσεις που το S23+ έχει τις λιγότερες σε σχέση με τα άλλα 2 μοντέλα.

Το S23 πάλι στα κοντά 500ευρώ που μου βγήκε με την προωθητική της Samsung/Edenred δωροκάρτας, είναι λουκούμι στα χρήματα αυτά.

Μάλιστα στα ίδια χρήματα πλέον κυκλοφορεί και το S23FE, το οποίο συνολικά είναι κατώτερο του απλού S23.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Fulgore1 said:

Ο μόνος πραγματικός λόγος να πάει κάποιος στο S23+ είναι ξεκάθαρα η μπαταρία ή αν θέλει μεγαλύτερη οθόνη φυσικά.

Προσωπικά από S23U πήγα στο απλό S23.

Μόνο η μεγαλύτερη μπαταρία μου λείπει προσωπικά και άντε και η κάμερα αν ήμουν περισσότερο στις φωτογραφιες. 

Ειναι οι 2 τομείς που πάσχει ας πούμε το κινητο, αν και στα της μπαταρίας για 3900mah τα πάει γενικά καλά λόγω Snapdragon. 

Για την οθόνη δεν έχω προσωπικά παράπονο. Ξεκάθαρα καλύτερη του Ultra, αλλά είναι απόλαυση η επίπεδη οθόνη των απλών μοντέλων, που δουλεύουν μια χαρά και με τζαμάκι, και έχουν και αντίστοιχη φωτεινότητα με το S23Ultra.

To S23+ το διέγραψα χωρις πολλά πολλά επειδή είναι απαράδεκτα ακριβό για αυτά που προσφέρει. Αυτό φαίνεται και στις πωλήσεις που το S23+ έχει τις λιγότερες σε σχέση με τα άλλα 2 μοντέλα.

Το S23 πάλι στα κοντά 500ευρώ που μου βγήκε με την προωθητική της Samsung/Edenred δωροκάρτας, είναι λουκούμι στα χρήματα αυτά.

Μάλιστα στα ίδια χρήματα πλέον κυκλοφορεί και το S23FE, το οποίο συνολικά είναι κατώτερο του απλού S23.

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το ότι το s23fe είναι καλύτερο του s23. Με exynos 2200 και, στα reviews που διάβασα, όχι ιδιαίτερα καλή αυτονομία γιατί να είναι καλύτερο; 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες καλά...το  απλό s23 γράφει ότι είναι καλύτερο του 23fe. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konakis said:

Δεν διάβασες καλά...το  απλό s23 γράφει ότι είναι καλύτερο του 23fe. 

Συγνώμη δεν είχα τα γυαλιά μου..! Άκυρο το ποστ... 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό πάντως κόμπακτ χωρίς να του λείπει κάτι σημαντικό  και η μπαταρία του ευχάριστη έκπληξη με το 6 Ui ειδικά μετά το τελευταίο  update. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε κάποιος και το S22 ultra πριν το S23 το μικρό μπορεί να μου πει πόσο χειρότερο είναι σε μπαταρία (5.000vs3.900ma) ή λόγο μικρότερης οθόνης καλύτερου και ενεργειακά επεξεργαστή δεν είναι τεράστια η διαφορά?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, manan69t said:

Αν είχε κάποιος και το S22 ultra πριν το S23 το μικρό μπορεί να μου πει πόσο χειρότερο είναι σε μπαταρία (5.000vs3.900ma) ή λόγο μικρότερης οθόνης καλύτερου και ενεργειακά επεξεργαστή δεν είναι τεράστια η διαφορά?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σύμφωνα με το gsmarena το S22 ultra βγαζει 108 ωρες και το S23 βγαζει 101 ωρες.                                       https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11251&idPhone2=12082

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το gsmarena το S22 ultra βγαζει 108 ωρες και το S23 βγαζει 101 ωρες.                                       https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11251&idPhone2=12082
Στην πράξη από κάποιον που το είχε με ενδιαφέρει να μάθω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2023 at 8:27 ΜΜ, Rayden1 said:

 

Σορρυ αν δεν το έγραψα καλά. Ναι εννοούσα ότι προφανώς το μικρό S23 είναι ξεκάθαρα καλύτερο, ακόμα και Snap να ειχε το S23FE

Εχει και σχετικό συγκριτικό το Gsmarena

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s23_vs_samsung_galaxy_s23_fe_review_battery_camera_price_compared-news-60621.php

Για τα περι τιμής που έλεγα από You πχ

image.thumb.png.23034ead95276225a8004db003c74827.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...