Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για 3900 η αυτονομία είναι καλή. Δεν είναι μόνο τα mah είναι και η ανάλυση είναι και το μέγεθος της οθόνης κ.α.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα και δεν το διάβασα καν αν μπορεί κάποιος να ποστάρει τις αναβαθμίσεις;

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα και δεν το διάβασα καν αν μπορεί κάποιος να ποστάρει τις αναβαθμίσεις;
Τιποτα ενδιαφερον
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobrol said:
3 ώρες πριν, MixailDelta said:
Εγώ το κατέβασα και δεν το διάβασα καν αν μπορεί κάποιος να ποστάρει τις αναβαθμίσεις;

Τιποτα ενδιαφερον

λογικα η επομενη ειναι που θα εχει το ενδιαφερον . λενε πριν το τελος του μηνα , ελπιζω να φτασει και για τα ελληνικα νωρις .

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος κάποιο σκρουτζομαγαζο?

Αλλά να έχει προσωπική πείρα από το εν λόγο κατάστημα.

Πως μπορώ να τσεκάρω ότι το κινητό πριν το αγοράσω θα το υποστηρίζει κανονικά η Samsung hellas αν το μαγαζί το οποίο θα το αγοράσω δεν μου στέλνει πριν το αγοράσω το imei του κινητού υπάρχει?

Ή τώρα που έρχεται το black friday αν μπορώ να κρατήσω ένα κινητό από το ίντερνετ για να μην το πουλήσουν και να πάω άνετα όποτε μπορέσω στο μαγαζί να το πάρω.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, adais said:

Έχει να προτείνει κάποιος κάποιο σκρουτζομαγαζο?

Αλλά να έχει προσωπική πείρα από το εν λόγο κατάστημα.

Πως μπορώ να τσεκάρω ότι το κινητό πριν το αγοράσω θα το υποστηρίζει κανονικά η Samsung hellas αν το μαγαζί το οποίο θα το αγοράσω δεν μου στέλνει πριν το αγοράσω το imei του κινητού υπάρχει?

Ή τώρα που έρχεται το black friday αν μπορώ να κρατήσω ένα κινητό από το ίντερνετ για να μην το πουλήσουν και να πάω άνετα όποτε μπορέσω στο μαγαζί να το πάρω.

you.gr

Επίσημος πωλητής της Samsung. Συμμετέχει και στην προωθητική ενέργεια που τρέχει ακόμα αυτές τις μέρες απο την samsung. 

Σοβαρό κατάστημα. Προσωπικά εχω αγορασει πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι επίσημος πωλητής Samsung με ότι αυτό συνεπάγεται(Τιμές φαρμακείου δηλαδή).

Εγώ μιλάω για αξιόπιστα σκρουτζομαγαζα που δεν έχουν το καπέλο των 100-200(Μπορεί και παραπάνω) ευρώ που έχουν βάλει όλοι οι επίσημοι πωλητές Samsung κινητών.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε να δεις τιμές στο you πρώτα πχ  Samsung Galaxy S23 128GB/8GB Phantom Black στα 749, συν την προπληρωμένη κάρτα 150 €. Δεν πιστεύω ότι το βρίσκεις πολύ χαμηλότερα. 

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορείς να πάρεις ένα μεταχειρισμένο σε εξαιρετική κατάσταση από insomnia εγώ έτσι το απέκτησα δεν ξέρω αν αξίζει γενικά να δώσεις τόσα πολλά χρήματα για να αποκτήσεις ένα καινούργιο και με το που θα το ανοίξεις να χάσεις ένα μεγάλο ποσοστό της τιμής του και αν δεν σου αρέσει ή δεν σου κάτσει καλά;

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 15/10/2023 at 6:56 ΜΜ, jobous said:

Τσέκαρε να δεις τιμές στο you πρώτα πχ  Samsung Galaxy S23 128GB/8GB Phantom Black στα 749, συν την προπληρωμένη κάρτα 150 €. Δεν πιστεύω ότι το βρίσκεις πολύ χαμηλότερα. 

Δεν με ενδιαφέρει η προπληρωμένη κάρτα. Επομένως γιατί να την πληρώσω?

Mάλλον δεν ξέρεις το "νέο" σκρουτζ που ακούει στο όνομα best price.

Μέχρι και 600 ευρώ το βρίσκεις, Απλά πρέπει να περιμένεις μερικές μέρες για να παραλάβουν και να στο στείλουν.

On 16/10/2023 at 11:18 ΠΜ, MixailDelta said:

Ή μπορείς να πάρεις ένα μεταχειρισμένο σε εξαιρετική κατάσταση από insomnia εγώ έτσι το απέκτησα δεν ξέρω αν αξίζει γενικά να δώσεις τόσα πολλά χρήματα για να αποκτήσεις ένα καινούργιο και με το που θα το ανοίξεις να χάσεις ένα μεγάλο ποσοστό της τιμής του και αν δεν σου αρέσει ή δεν σου κάτσει καλά;

Μαζί σου αλλά το θέμα είναι να βρεις ένα σε καλή τιμή. Και δύσκολα να βρεις το s23 καθότι είναι πολύ καινούργιο κινητό και αν το βρεις άντε να το πουλάνε 50 ευρώ φτηνότερα απ' όσο κοστίζει καινούργιο κάτι που αυτομάτως ακυρώνει την αγορά μεταχειρισμένου.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2023 at 8:01 ΠΜ, adais said:

Δεν με ενδιαφέρει η προπληρωμένη κάρτα. Επομένως γιατί να την πληρώσω?

Mάλλον δεν ξέρεις το "νέο" σκρουτζ που ακούει στο όνομα best price.

Μέχρι και 600 ευρώ το βρίσκεις, Απλά πρέπει να περιμένεις μερικές μέρες για να παραλάβουν και να στο στείλουν.

Μαζί σου αλλά το θέμα είναι να βρεις ένα σε καλή τιμή. Και δύσκολα να βρεις το s23 καθότι είναι πολύ καινούργιο κινητό και αν το βρεις άντε να το πουλάνε 50 ευρώ φτηνότερα απ' όσο κοστίζει καινούργιο κάτι που αυτομάτως ακυρώνει την αγορά μεταχειρισμένου.

Μάλλον δεν έχεις παρακολουθήσει καθόλου το insomnia θέλει λίγο υπομονή βέβαια. Προσωπικά έψαχνα το πράσινο χακί με τα 256mb και το βρήκα τριών μηνών με ένα αδιάφορο σημαδάκι με εγγύηση απο Samsung στα 540€. Εσύ αποφασίζεις φυσικά τι θέλεις και απο που να το αγοράσεις. Εγώ πιστεύω σου δίνω απλά άλλη μία επιλογή.

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, stamatis3133 said:

Κατεβάζω την ενημέρωση για ONE UI 6.

Ναι το είδα και εγώ. Καλά αυτό είναι android 14; Τόσο νωρίς; 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και εγώ. Καλά αυτό είναι android 14; Τόσο νωρίς; 
Από αρχές Αυγούστου τρέχουν οι beta εκδόσεις.
2 μήνες δοκιμές...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλει που καποιες ρυθμισεις γυρνανε στα προεπιλεγμενα μετα απο το update.
Παλευω τωρα να θυμηθω πως ειχα το zoom και font style, και πως ειχα το μενου με τα recent apps.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

σας φαινεται καπως οτι εχουν ζωντανεψει τα χρωματα στην οθονη ? δεν ειναι δηλαδη αυτο το καπως ξεπλυμενο που ηταν πριν . καλα περα απ το οτι τα animations εχουν γινει πολυ πιο γρηγορα και αμεσα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, stelioz78 said:

σας φαινεται καπως οτι εχουν ζωντανεψει τα χρωματα στην οθονη ? δεν ειναι δηλαδη αυτο το καπως ξεπλυμενο που ηταν πριν . καλα περα απ το οτι τα animations εχουν γινει πολυ πιο γρηγορα και αμεσα

Ναι, και εγω νομιζω οτι τα χρωματα στο "φυσικο" προφιλ εγιναν πιο ζωηρα οταν εχεις το eye comfort shield ενεργο.
Τα animation δεν ξερω αν εγιναν πιο γρηγορα, τα ειχα στο 0,5x πριν την αναβαθμιση και μετα την αναβαθμιση τα ενιωθα πιο αργα και πηγα και τα εκλεισα εντελως. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αργότερα θα την περάσω επιτέλους και εγώ. Έχετε παρατηρήσει τίποτα περίεργο;

On 30/10/2023 at 10:49 ΠΜ, karagalexk said:

 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η απορία μου είναι με ποιον τρόπο θα επιλέξετε να την περάσετε με factory reset και wipe cache από το κρυφό μενού ή κατευθείαν από πάνω;

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MixailDelta said:

Εμένα η απορία μου είναι με ποιον τρόπο θα επιλέξετε να την περάσετε με factory reset και wipe cache από το κρυφό μενού ή κατευθείαν από πάνω;

Μόλις την πέρασα κατευθείαν από πάνω. Έχω σταματήσει να αγχώνομαι με αυτά. Θα δείξει αν έκανα καλά. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η απορία μου είναι με ποιον τρόπο θα επιλέξετε να την περάσετε με factory reset και wipe cache από το κρυφό μενού ή κατευθείαν από πάνω;
Θα πρότεινα από πάνω και μετά wipe cache, αν σου δουλέψει καλά το αφήνεις ως έχει, διαφορετικά προχωράς σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Rayden1 said:

Μόλις την πέρασα κατευθείαν από πάνω. Έχω σταματήσει να αγχώνομαι με αυτά. Θα δείξει αν έκανα καλά. 

 

57 minutes ago, Sofos_5 said:

Θα πρότεινα από πάνω και μετά wipe cache, αν σου δουλέψει καλά το αφήνεις ως έχει, διαφορετικά προχωράς σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Προφανώς και δεν ήθελα να σας αγχώσω όχι μόνο εσάς αλλά και τους υπόλοιπους με ποιον τρόπο θα περάσετε την αναβάθμιση, απλά μετά από τόσα χρόνια δεν έχω καταλάβει ακόμα ποιος είναι ο σωστός τρόπος. Ίσως κατευθείαν και wipe cache να είναι καλύτερα ώστε να μην χρειαστεί να φορτώσεις ξανά εφαρμογές, κωδικούς κτλ ειδικά όσοι έχουν πάρα πολλές. 

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...