Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω S22 κι ελεγα μπας και παω σε 24+, αλλα θελω να δοκιμασω και snap. Οποτε μαλλον με βλεπω για 23+, αφου πλεον το βρισκω γυρω στα 850. Τα 7 χρονια αναβαθμισεων δεν με συγκινουν ιδιαιτερα, αφου καθε 2-3 χρονια αλλαζω συσκευη. Αν οχι Σαμυ (αλλα ουτε xiaomi, λογω αρνητικης εμπειριας με μια 50αρα TV που αγορασα), τι αλλο θα μπορουσα να κοιταξω; Apple ουτε ζωγραφιστη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας.εχω εδω και 3 μηνες το s23+ 8gb/256gb.ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε ολα,απλα τωρα που βγηκαν τα s24 με κανει λιγο το οτι εχουν 12gb ram.εγω το πηρα για να το εχω τουλαχιστον 3 χρονια.πιστευετε θα ει αι λιγα τα 8gb; κουβεντα να γινεται

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andreaslps said:

Γεια σας.εχω εδω και 3 μηνες το s23+ 8gb/256gb.ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε ολα,απλα τωρα που βγηκαν τα s24 με κανει λιγο το οτι εχουν 12gb ram.εγω το πηρα για να το εχω τουλαχιστον 3 χρονια.πιστευετε θα ει αι λιγα τα 8gb; κουβεντα να γινεται

Όχι μην ανησυχείς καθόλου για την επόμενη 4ετια δεν θα έχει κανένα απολύτως θέμα και τα 8 αρκούν με Snap 8Gen 2 να τα τρέχει όλα πολύ καλα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, andreaslps said:

Γεια σας.εχω εδω και 3 μηνες το s23+ 8gb/256gb.ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε ολα,απλα τωρα που βγηκαν τα s24 με κανει λιγο το οτι εχουν 12gb ram.εγω το πηρα για να το εχω τουλαχιστον 3 χρονια.πιστευετε θα ει αι λιγα τα 8gb; κουβεντα να γινεται

Μην επηρεάζεσαι από το marketing...αν θυμάσαι σε προηγούμενα μοντέλα είχαν φτάσει και τα 16GB ram.

Όλα είναι κινήσεις εντυπωσιασμού έτσι ώστε να παρουσιάσουν μέσα στις απειροελάχιστες αναβαθμίσεις και κάποιες τελείως ασήμαντες έτσι για να ανεβάζουν τον αριθμό της διαφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Όλη η ουσία είναι ένα καλογραμμένο λογισμικό και ειδικά με το τελευταίο one Ui 6.0 η Samsung έχει κάνει εξαιρετική δουλειά. Όταν δε υπάρχει και το ανάλογο hardware όλα γίνονται τελείως απροβλημάτιστα... εγώ το βλέπω τόσο στο 21fe με το ταπεινό 6-128 όσο και στο πολύ πιο δυνατό 23 ουλτρα μου 12/512.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα απο μια εβδομάδα χρήσης έχω μείνει έκπληκτος από θέμα μπαταρίας,  όσο πάει και γίνεται καλύτερο!! 5 ώρες οθόνη σε σχεδόν 24 ώρες με υπόλοιπο 53% μπαταρία ( από 100% )....Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλές συσκευές ( και αν υπάρχουν είναι μετρημένες στα δάχτυλα) που να έχουν τέτοια απόδοση...

Screenshot_20240123_223922_Device care.jpg

Screenshot_20240123_223912_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κώστα όλη η σειρά  s23 σε συνδυασμό με το 6.0 Ui έχει αποκτήσει φοβερή εμπειρία χρήσης με εξαιρετική φυσικά διαχείριση μπαταρίας όπως πολύ σωστά έγραψες.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα το ντορο που εχει γινει με τις οθονες γενικως στη σειρα S μαζευτηκαμε τωρα το απογευμα μεχρι τωρα εχοντας σε καταστημα κινητης φιλου  : S23 - S23+ - S23 ULTRA , S24 -S24+  S24 ULTRA.Λοιπον με τις παρτιδες που υπαρχουν τωρα και μονο τωρα το s23+ ηταν μακραν το κορυφαιο ολων .Καταπληκτικο λευκο προς το παγωμενο καμια δυσμορφια πανω-κατω κτλ. Σε ολες τις συνθηκες βγηκε σουπερ .Και η υπολοιπη σειρα S23 ηταν καλη η δε S24 κλαφτα χαραλαμπε Ειχαμε και ενα poco X6 Pro που εχω αυτες τις μερες εχει καλυτερη οθονη απ το S24 ως απεικονιση παντα.Πολυ καλυτερο λευκο παντου και κοκκινο αριστο. Το κοκκινο βυσσινιζει δεν πορτοκαλιζει . 4 ωρες με καφε καναμε πειραματα σε ολα. Αυτα παιδια.:classic_biggrin:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, s_nova said:

Μετα το ντορο που εχει γινει με τις οθονες γενικως στη σειρα S μαζευτηκαμε τωρα το απογευμα μεχρι τωρα εχοντας σε καταστημα κινητης φιλου  : S23 - S23+ - S23 ULTRA , S24 -S24+  S24 ULTRA.Λοιπον με τις παρτιδες που υπαρχουν τωρα και μονο τωρα το s23+ ηταν μακραν το κορυφαιο ολων .Καταπληκτικο λευκο προς το παγωμενο καμια δυσμορφια πανω-κατω κτλ. Σε ολες τις συνθηκες βγηκε σουπερ .Και η υπολοιπη σειρα S23 ηταν καλη η δε S24 κλαφτα χαραλαμπε Ειχαμε και ενα poco X6 Pro που εχω αυτες τις μερες εχει καλυτερη οθονη απ το S24 ως απεικονιση παντα.Πολυ καλυτερο λευκο παντου και κοκκινο αριστο. 4 ωρες με καφε καναμε πειραματα σε ολα. Αυτα παιδια.:classic_biggrin:

Συμφωνώ και επαυξάνω!! Επίσης να πω άλλη μια φορά για την μπαταρία του που κάθε μέρα γίνεται όλο και καλύτερη!! Τώρα που γράφω έχω καταναλώσει 48% μπαταρία και έχω μόνο...6 ώρες οθόνη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχα εξοικειωθεί και συνηθίσει πια το μέγεθος και το βάρος του 23u σίγουρα θα ήταν η must have επιλογή μου το Πλας. Τώρα πια όμως το ουλτρα με τις περισσότερες επιλογές που προσφέρει και αφού το συνήθισα ως βάρος και συσκευή δύσκολα να το αποχωριστώ...

@s_nova συνέχισε να ομορφαίνεις τις σελίδες και τα διάφορα νήματα του φόρουμ ✌️😎

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξαφνικά εδώ και 2-3 μέρες έχασα στις επαφές όλες τις "προσαρμογές"

Στους τίτλους των τηλεφώνων προσθέτω κάποιες δικές μου σημειώσεις και ξαφνικά χάθηκαν από όλες τις επαφές.

Μου αναφέρει μόνο τη λέξη "προσαρμοσεμενο" και οχι τη σημείωση που έχω γράψει.

Οι επαφές είναι αποθηκευμενες ως Google account (gmail) δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, MAD 13 said:

Καλησπέρα.

Ξαφνικά εδώ και 2-3 μέρες έχασα στις επαφές όλες τις "προσαρμογές"

Στους τίτλους των τηλεφώνων προσθέτω κάποιες δικές μου σημειώσεις και ξαφνικά χάθηκαν από όλες τις επαφές.

Μου αναφέρει μόνο τη λέξη "προσαρμοσεμενο" και οχι τη σημείωση που έχω γράψει.

Οι επαφές είναι αποθηκευμενες ως Google account (gmail) δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό 

πως έβαζες αυτές τις προσαρμογές; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, MAD 13 said:

Καλησπέρα.

Ξαφνικά εδώ και 2-3 μέρες έχασα στις επαφές όλες τις "προσαρμογές"

Στους τίτλους των τηλεφώνων προσθέτω κάποιες δικές μου σημειώσεις και ξαφνικά χάθηκαν από όλες τις επαφές.

Μου αναφέρει μόνο τη λέξη "προσαρμοσεμενο" και οχι τη σημείωση που έχω γράψει.

Οι επαφές είναι αποθηκευμενες ως Google account (gmail) δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό 

Το έπαθα και εγώ... Παραπάνω μέρες. Μάλλον κάποια αναβάθμιση της εφαρμογής contacts έφταιξε. 

44 minutes ago, ilka71 said:

πως έβαζες αυτές τις προσαρμογές; 

Σε κάθε τηλέφωνο πχ. επιλέγεις τι θα είναι, κινητό, σταθερό κτλ. Εχει μια επιλογή custom που γράφεις ότι θέλεις εσύ. Ας πούμε έχω σε μια επαφή όλα τα τηλέφωνα των pet shop  που επισκέπτομαι με το όνομα του κάθε καταστήματος στο κάθε τηλέφωνο και είχα αρκετά ομαδοποιημένα, διαγνωστικά, συνεργεία κτλ. Χάθηκαν οι χαρακτηρισμοί που είχα δώσει. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Το έπαθα και εγώ... Παραπάνω μέρες. Μάλλον κάποια αναβάθμιση της εφαρμογής contacts έφταιξε. 

Σε κάθε τηλέφωνο πχ. επιλέγεις τι θα είναι, κινητό, σταθερό κτλ. Εχει μια επιλογή custom που γράφεις ότι θέλεις εσύ. Ας πούμε έχω σε μια επαφή όλα τα τηλέφωνα των pet shop  που επισκέπτομαι με το όνομα του κάθε καταστήματος στο κάθε τηλέφωνο και είχα αρκετά ομαδοποιημένα, διαγνωστικά, συνεργεία κτλ. Χάθηκαν οι χαρακτηρισμοί που είχα δώσει. 

Τραγικοι!!! Ελπίζω να φτιάξει άμεσα το bug γιατί αλλιώς καταστράφηκαμε.

Που και πως μπορούμε να το κάνουμε επίσημα report στη Samsung να ξυπνήσουν να το φτιάξουν άμεσα???

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μου τελειώνει γρηγορότερα έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο? 

Επίσης αν το πουλήσω είναι σε άριστη κατάσταση αγορασμένο τον απρίλιο του 23 πόσο λέτε να πιάσει

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, anastasiah said:

Εχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μου τελειώνει γρηγορότερα έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο? 

Επίσης αν το πουλήσω είναι σε άριστη κατάσταση αγορασμένο τον απρίλιο του 23 πόσο λέτε να πιάσει

φταιει το update Ιανουαριου , 

BTW θα το πουλησεις λογο μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, anastasiah said:

Εχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μου τελειώνει γρηγορότερα έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο? 

Επίσης αν το πουλήσω είναι σε άριστη κατάσταση αγορασμένο τον απρίλιο του 23 πόσο λέτε να πιάσει

Όντως η μπαταρία του έχει μία πτώση. Εάν δεν είναι μόνο αυτός ο λόγος που θέλεις να το δώσεις πιστεύω δεν είναι η κατάλληλη στιγμή...διότι και επειδή έχει βγει η σειρά S24 και η πτώση τιμής του είναι μεγάλη αυτή τι στιγμή και εάν ο exynos βγει πατάτα στο επόμενο διάστημα θα πάρει αξία γιατί θα προτιμηθεί από τη σειρά S24.

Μιλάω πάντα υποκειμενικά.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πουλούσα λόγω μπαταρίας αλλά γιατί θέλω να πάρω το s23 Ultra. Πάντα μου άρεσε αυτό το μοντέλο αλλά ήταν πιο ακριβο

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, longus said:

Ενημέρωση Φεβρουαρίου πριν απο λίγο!! Για να δούμε...

Είμαι δουλειά θα την βάλω βράδυ, μόνο σε παρακαλώ όταν την βάλεις, πες μου τα ευχάριστα, τα ποια;;;; , να έχει διορθοθει η αυτονομια όπως όταν ήταν του Δεκεμβρίου, μεγάλο καιμο το έχω 

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2024 at 11:29 ΠΜ, longus said:

Ενημέρωση Φεβρουαρίου πριν απο λίγο!! Για να δούμε...

Τζίφος!  Απάτη το uodate.

Το πρόβλημα με τις επαφές δεν έφτιαξε!! 😡

Περιμένουμε επόμενο update.

Ξέρει κάποιος που/πως κάνουμε επίσημα report το πρόβλημα στη Samsung??

Μπας και ξυπνήσουν 

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι Φεβρουαρίου εννοούμε αυτό που ήρθε με ημερομηνία 01/02 σωστά;

Συγγνώμη για την χαζή ερώτηση, αλλά διαβάζω για πτώση μπαταρίας και δεν ξέρω αν πρόκειται για update που το έχω κάνει και δεν έχω καταλάβει πολλά, ή γι'αυτό που μου έχει έρθει να κάνω.

Όχι πως μεταξύ μας δεν θα κάνουμε όλα τα updates που θα μας έρθουν έτσι κι αλλιώς... αλλά έτσι κουβέντα να κάνουμε!

Screenshot_20240215_091059_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Υποψιάζομαι Φεβρουαρίου εννοούμε αυτό που ήρθε με ημερομηνία 01/02 σωστά;

Συγγνώμη για την χαζή ερώτηση, αλλά διαβάζω για πτώση μπαταρίας και δεν ξέρω αν πρόκειται για update που το έχω κάνει και δεν έχω καταλάβει πολλά, ή γι'αυτό που μου έχει έρθει να κάνω.

Όχι πως μεταξύ μας δεν θα κάνουμε όλα τα updates που θα μας έρθουν έτσι κι αλλιώς... αλλά έτσι κουβέντα να κάνουμε!

Screenshot_20240215_091059_Software update.jpg

Στο προηγούμενο update είχε κάποια πτώση η μπαταρία του...με αυτό έχω την αίσθηση ότι επανήλθε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makouin said:

Στο προηγούμενο update είχε κάποια πτώση η μπαταρία του...με αυτό έχω την αίσθηση ότι επανήλθε.

Κι εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...