Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, karagalexk said:

Η ιστορία μου πολύ γρήγορα. Αγόρασα το μικρό τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του. Ωραίο γρήγορο μικρό, μπαταρία απογοήτευση... Αγοράζω το ultra καταπληκτικό σε όλα...
Λίγο το μέγεθος μου φαινόταν μεγάλο αλλά....
Να σημειώσω ότι κυκλοφορώ πολύ με μηχανή και στο μπουφάν της μηχανής το ultra χωρούσε δεν χωρούσε....

Τζάμι δεν ήθελα να βάλω με κόλλες και uv...
Είχα απλές ζελατίνες οι οποίες πάνω στο μήνα δίμηνο είχαν περίεργη αίσθηση...

Πριν ένα μήνα αγόρασα το απλό s23 στη γυναίκα.
Καταπληκτική η αίσθηση της επίπεδης οθόνης με τζαμάκι.
.
Λέω δεν δοκιμάζω το plus....
Το έχω δύο μέρες και είμαι απλά ενθουσιασμένος....
Και μέγεθος ωραίο και μπαταρία καταπληκτική και επιτέλους επίπεδη οθόνη με τζαμάκι....
Όπως είπατε είναι όλα προσωπικές απόψεις... Άλλοι θέλουνε κυρτή οθόνη άλλοι δεν θέλουνε....
Άλλοι βάζουνε τζάμια με κόλλες και λοιπά άλλοι δεν τα θέλουν...


Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Οπότε η εμπειρία σου από s23 σε s23+ με βάση τα δικά σου κριτήρια είναι καλύτερη στο plus παρά στο μικρό.

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οπότε η εμπειρία σου από s23 σε s23+ με βάση τα δικά σου κριτήρια είναι καλύτερη στο plus παρά στο μικρό.
Το μικρό δεν μου έφτανε η μπαταρία ούτε μέχρι το μεσημέρι... Στην γυναίκας τα χέρια είναι τρομερό

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, karagalexk said:

Το μικρό δεν μου έφτανε η μπαταρία ούτε μέχρι το μεσημέρι... Στην γυναίκας τα χέρια είναι τρομερό

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Η μπαταρία έχει βελτιωθεί μέγιστα φορτίζω μέχρι 85% και φτάνει και περισσεύει για τη δική μου χρήση και σε σύγκριση με τα pixel που είχα είναι ανώτερο και σε θέματα μπαταρίας δεν ειμαι power user έχω tablet S8 στο σπίτι.

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Με το android 14 η μπαταρία του μικρού τα πάει περίφημα τηρουμένων των αναλογιών φυσικά από μια μπαταρία των 3900mAh.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως  στο S23+ η μπαταρία απλά είναι άριστη... Δεν ξέρω πως ήταν πριν το 14 , γιατί όταν το πήρα σχεδόν ήρθε και η αναβάθμιση.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... ήρθε σε κανέναν η αναβάθμιση; σε απλό και ultra έχει βγει κανονικά

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Μόλις ήρθε63c1b78f7c989c36a21de1bb56497e21.jpg

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος με συσκευή αγορασμένη από Cosmote με ποιό CSC έρχονται τα τηλέφωνα;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κάτοχος περίπου 3 μέρες μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου...Καλά δεν μιλάμε για την ποιότητα κατασκευής, την οθόνη, την κάμερα,  την φωτεινότητα και πόσο γρήγορο είναι...Αυτό που τα σπάει είναι η μπαταρία!! Σχεδόν 10 ώρες οθόνη με μια πλήρη φόρτιση και υπόλοιπο 20% με 43 ώρες χρήση νομίζω ότι πολύ λίγα κινητά μπορούν να το καταφέρουν.... Απλά, το έχω ερωτευτεί...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος περίπου 3 μέρες μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου...Καλά δεν μιλάμε για την ποιότητα κατασκευής, την οθόνη, την κάμερα,  την φωτεινότητα και πόσο γρήγορο είναι...Αυτό που τα σπάει είναι η μπαταρία!! Σχεδόν 10 ώρες οθόνη με μια πλήρη φόρτιση και υπόλοιπο 20% με 43 ώρες χρήση νομίζω ότι πολύ λίγα κινητά μπορούν να το καταφέρουν.... Απλά, το έχω ερωτευτεί...!!!!
καλά δεν υπάρχουν αυτά τα νούμερα! πολύ καλά.. είμαι σε σκέψη για σειρά S23.. έλεγα πρώτη φορά να έπαιρνα ultra αλλά με κρατάει η κυρτή οθόνη. πιστεύω το s23+ είναι η αμέσως καλύτερη επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια με υγεια να εχουμε!

Μιας και το S24+ θα εχει απ οτι φαινεται το ιδιο Set up καμερων/σενσορες, θα ηθελα να κανετε ενα update οι κατοχοι του 23 σχετικα με το "banana blur" που ειχε παρατηρηθει αρχικα. Εχει εκλειψει? 

Κατι αλλο που να παρατηρειτε ως σχετικη αδυναμια στη φωτογραφια/βιντεο? 

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Το 24+ θα έρθει με Exynos επεξεργαστή, όχι με Snapdragon, θα πρότεινα να μην βιαστείς γιατί η σημαντικότερη διαφορά στα μοντέλα του S23 που επηρέασαν απόδοση, κάμερες, μπαταρία, smoothness ήταν ο επεξεργαστής...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-συνθετες λειτουργιες-bixby-talk to bixby without wake-up

μπορεί κάποιος να μου πει εάν αυτό το μενού από το ultra υπάρχει στο s23+;

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-συνθετες λειτουργιες-bixby-talk to bixby without wake-up

μπορεί κάποιος να μου πει εάν αυτό το μενού από το ultra υπάρχει στο s23+;
Υπάρχουν κανονικα0356e7ad848f918b9eb5cb0cd44d2a79.jpg

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Το 24+ θα έρθει με Exynos επεξεργαστή, όχι με Snapdragon, θα πρότεινα να μην βιαστείς γιατί η σημαντικότερη διαφορά στα μοντέλα του S23 που επηρέασαν απόδοση, κάμερες, μπαταρία, smoothness ήταν ο επεξεργαστής...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Αυτο ακομα δεν εχει κλειδωσει απ οτι διαβαζω.. Το απλο S24 θα ειναι σιγουρα με exynos ναι. Το 24+ ισως να φοραει snap ομως σε ολες τις αγορες, περιμενω να το δω αυτο και εννοειται δε βιαζομαι, σε 10 μερες ειναι η παρουσιαση. Αν ειναι με exynos και το 24+ προφανως θα κοιταξω το 23αρι.

Σχετικα με το προβλημα που ειχε εμφανιστει στη καμερα?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, manos_rc said:

Αυτο ακομα δεν εχει κλειδωσει απ οτι διαβαζω.. Το απλο S24 θα ειναι σιγουρα με exynos ναι. Το 24+ ισως να φοραει snap ομως σε ολες τις αγορες, περιμενω να το δω αυτο και εννοειται δε βιαζομαι, σε 10 μερες ειναι η παρουσιαση. Αν ειναι με exynos και το 24+ προφανως θα κοιταξω το 23αρι.

Σχετικα με το προβλημα που ειχε εμφανιστει στη καμερα?

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο περιμένω. Απ'οτι φαίνεται θα εχει SD το S24+, για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2024 at 12:47 ΜΜ, metalmike said:

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο περιμένω. Απ'οτι φαίνεται θα εχει SD το S24+, για να δούμε...

Καλησπερα παιδια απο οτι διαβασα τα s24 και τα s24+ σε γνωστο site  θα κυκλοφορησουν μονο με exynos και για αυτο και η τιμη τους στην ελληνικη αγορα θα ειναι ανεβασμενες κατα 50 ευρω λογο φπα αλλα πιο φθηνα σε σχεση με τις αρχικες τιμες των s23 και s23+

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, MAFAdo said:

Καλησπερα παιδια απο οτι διαβασα τα s24 και τα s24+ σε γνωστο site  θα κυκλοφορησουν μονο με exynos και για αυτο και η τιμη τους στην ελληνικη αγορα θα ειναι ανεβασμενες κατα 50 ευρω λογο φπα αλλα πιο φθηνα σε σχεση με τις αρχικες τιμες των s23 και s23+

Το διαβασα κι εγω δυστυχως. Και με ακριβως το ιδιο H/W καμερας η επιλογη γινεται αρκετα ευκολη μεταξυ των 2. Οκ ειναι δελεαρ η καλυτερη οθονη του 24 (LTPO, brightness) αλλα μεχρι εκει.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, manos_rc said:

Το διαβασα κι εγω δυστυχως. Και με ακριβως το ιδιο H/W καμερας η επιλογη γινεται αρκετα ευκολη μεταξυ των 2. Οκ ειναι δελεαρ η καλυτερη οθονη του 24 (LTPO, brightness) αλλα μεχρι εκει.

Για εμενα δεν αξιζει το s24+ δεν αξιζει οτι και να κανει η sammy στον exynos snapdragon δεν θα γινει ποτε οσο giga ram και να βαλει 12 giga...φυσικα ειναι η γνωμη μου πιστευω το s23+ μονο και μονο λογο του snapdragon 8 gen 2 και στην τιμη που το βρισκει κανεις αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το ουλτρα μου φαίνεται απ'τις τελευταίες δημοσιεύσεις που διαβάζω θα είναι με snap 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konakis said:

Μόνο το ουλτρα μου φαίνεται απ'τις τελευταίες δημοσιεύσεις που διαβάζω θα είναι με snap 

Αυτοί θα χάσουν, ευτυχώς που υπάρχει το s23 plus me snap και λογικά σε λίγο θα πέσει και η τιμή του. ( και εγώ περιμένω την παρουσίαση για να δω τελικά τι θα παίξει με το plus διαφορετικά θα προχωρήσω στο s23 plus ).

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, boymanos said:

Αυτοί θα χάσουν, ευτυχώς που υπάρχει το s23 plus me snap και λογικά σε λίγο θα πέσει και η τιμή του. ( και εγώ περιμένω την παρουσίαση για να δω τελικά τι θα παίξει με το plus διαφορετικά θα προχωρήσω στο s23 plus ).

Νομιζω οτι δεν θα χασουν αν ισχυει αυτο που διαβασα δηλαδη 7 χρονια ενημερωσεων τοτε ξαναμπαινουν στο παιχνιδι τα s24 και τα s24+

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MAFAdo said:

Νομιζω οτι δεν θα χασουν αν ισχυει αυτο που διαβασα δηλαδη 7 χρονια ενημερωσεων τοτε ξαναμπαινουν στο παιχνιδι τα s24 και τα s24+

Αν είναι αυτό αληθινό σκέψου τι σκαρφίστηκαν για να μην πιάσουν πάτο τα s24 & 24 plus, δεν παίζονται οι άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί , θα τα θεωρείτε υποδεέστερα τα s24; Δεν νομίζω, φανταστείτε έχω το s21+ και θα πάω απευθείας στο s24, s25 , ακόμη και τώρα δεν υστερεί σε κάτι, απλά θα κάνω την αλλαγή λόγω αναβάθμισης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...