Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράψτε εντυπώσεις όσοι την περάσετε

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Ανανεωμενη κουρτινα ειδοποιησεων και διακοπτων.
Ουσιαστικα αυτο, τιποτα αλλο.
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

9 ώρες πριν, mobrol said:

Ανανεωμενη κουρτινα ειδοποιησεων και διακοπτων.
Ουσιαστικα αυτο, τιποτα αλλο.

Υπάρχει και στο menou της κάμερας και στο menou της συλλογής.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά παιδιά το Face unlock μου φαίνεται ακαριαίο... Τολμώ να πω επιπέδου iPhone 

 

Μεγαλύτερα εικονίδια πράγμα που μου αρέσει πολύ...

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ilka71 said:

ξέρει κανείς γιατί στο best price ειναι περίπου 200 ευρώ κάτω από το σκρουτζ; έχει κάποιο λάκκο η φάβα;

Μια φορά που το είχα δει ήταν τιμές για τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους χρήστες του S23+ αλλά και όσους γνωρίζουν περί κινητών Samsung S 🙂

Σκέφτομαι να αγοράσω το S23+ (έχω χρόνια το Α9 2018) επειδή δεν μπορώ να πάω στο ultra.

Απογοητεύτηκα από τις κριτικές για το S21 FE , S22 κτλ ειδικά για το θέμα της αυτονομίας της μπαταρίας τους.

Βρήκα σε πολύ καλή τιμή (950 ευρώ) το S23+ (RAM 8GB / 512GB) μέσω γνωστής πλατφόρμας αγοράς διαφόρων προϊόντων (δεν γνωρίζω αν πρέπει αν το γράψω μην θεωρηθεί διαφήμιση) και μου έκανε εντύπωση γιατί σε μεγάλα γνωστά καταστήματα το ίδιο ακριβώς έχει τιμή πάνω από 1200 ευρώ. Να το πάρω ή θα είναι made in Bulgaria κτλ;;;; Γενικά γνωρίζετε γιατί υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις στις τιμές σε απλά καταστήματα (όχι αλυσίδες);

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, marion said:

Χαιρετώ τους χρήστες του S23+ αλλά και όσους γνωρίζουν περί κινητών Samsung S 🙂

Σκέφτομαι να αγοράσω το S23+ (έχω χρόνια το Α9 2018) επειδή δεν μπορώ να πάω στο ultra.

Απογοητεύτηκα από τις κριτικές για το S21 FE , S22 κτλ ειδικά για το θέμα της αυτονομίας της μπαταρίας τους.

Βρήκα σε πολύ καλή τιμή (950 ευρώ) το S23+ (RAM 8GB / 512GB) μέσω γνωστής πλατφόρμας αγοράς διαφόρων προϊόντων (δεν γνωρίζω αν πρέπει αν το γράψω μην θεωρηθεί διαφήμιση) και μου έκανε εντύπωση γιατί σε μεγάλα γνωστά καταστήματα το ίδιο ακριβώς έχει τιμή πάνω από 1200 ευρώ. Να το πάρω ή θα είναι made in Bulgaria κτλ;;;; Γενικά γνωρίζετε γιατί υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις στις τιμές σε απλά καταστήματα (όχι αλυσίδες);

Ευχαριστώ!

   Made in Vietnam  η Κορέα θα είναι..δεν υπάρχει κάτι άλλο.χωρα κατασκευής δηλαδή. Τώρα το csc χώρα προορισμού δε σε νοιάζει αν είναι χώρα ευρωπαϊκής ένωσης. Η εγγύηση σε καλύπτει. Η διαφορά τιμής έχει να κάνει με το από που αγοράζει το κάθε κατάστημα κ σε τι τιμή κ φυσικά πόσα θέλει να βγάλει πουλάει ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους χρήστες του S23+ αλλά και όσους γνωρίζουν περί κινητών Samsung S
Σκέφτομαι να αγοράσω το S23+ (έχω χρόνια το Α9 2018) επειδή δεν μπορώ να πάω στο ultra.
Απογοητεύτηκα από τις κριτικές για το S21 FE , S22 κτλ ειδικά για το θέμα της αυτονομίας της μπαταρίας τους.
Βρήκα σε πολύ καλή τιμή (950 ευρώ) το S23+ (RAM 8GB / 512GB) μέσω γνωστής πλατφόρμας αγοράς διαφόρων προϊόντων (δεν γνωρίζω αν πρέπει αν το γράψω μην θεωρηθεί διαφήμιση) και μου έκανε εντύπωση γιατί σε μεγάλα γνωστά καταστήματα το ίδιο ακριβώς έχει τιμή πάνω από 1200 ευρώ. Να το πάρω ή θα είναι made in Bulgaria κτλ;;;; Γενικά γνωρίζετε γιατί υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις στις τιμές σε απλά καταστήματα (όχι αλυσίδες);
Ευχαριστώ!
Made in China να μην είναι, αυτό ναι, θα είναι πρόβλημα.
Για οποιαδήποτε Ευρωπαϊκή χώρα προορίζεται, είναι ακριβώς τον ίδιο, μη σε ανησυχεί.
Τώρα για τις τιμές, να ξέρετε γενικά ότι οι έμποροι δε βγάζουν μεγάλο κέρδος από τη πώληση μιας συσκευής. Δεν έχουν μεγάλο περιθώριο. Οι πολύ ακριβές τιμές που πουλάνε κάποιοι είναι για αυτόν ακριβώς το λόγο
Από την άλλη, ένας έμπορος αν έχει παραγγείλει κάποιο μεγάλο στοκ και έχει πάρει με κάπως καλύτερη τιμή, θα τα βάλει και λίγο φθηνότερα.

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites



Χαιρετώ τους χρήστες του S23+ αλλά και όσους γνωρίζουν περί κινητών Samsung S
Σκέφτομαι να αγοράσω το S23+ (έχω χρόνια το Α9 2018) επειδή δεν μπορώ να πάω στο ultra.
Απογοητεύτηκα από τις κριτικές για το S21 FE , S22 κτλ ειδικά για το θέμα της αυτονομίας της μπαταρίας τους.
Βρήκα σε πολύ καλή τιμή (950 ευρώ) το S23+ (RAM 8GB / 512GB) μέσω γνωστής πλατφόρμας αγοράς διαφόρων προϊόντων (δεν γνωρίζω αν πρέπει αν το γράψω μην θεωρηθεί διαφήμιση) και μου έκανε εντύπωση γιατί σε μεγάλα γνωστά καταστήματα το ίδιο ακριβώς έχει τιμή πάνω από 1200 ευρώ. Να το πάρω ή θα είναι made in Bulgaria κτλ;;;; Γενικά γνωρίζετε γιατί υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις στις τιμές σε απλά καταστήματα (όχι αλυσίδες);
Ευχαριστώ!


Στις πλατφόρμες που λες, αν γράφει διπλα από την περιγραφή, "EU", εισαι καλυμμένος απο εγγύηση, γιατι ειναι εισαγωγή του καταστήματος απο άλλη ευρωπαϊκή χώρα.
Μπορείς κ από το imei που είναι πανω στι κουτι, να ελέγξεις επιτόπου απο site ελεγχου imei, την χώρα προορισμου, αν ειναι ευρωπαϊκή.
Άλλα έξοδα κ άλλο όγκο παραγγελιών εχουν τα πολυκαταστήματα απο τα μικρά μαγαζιά.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους εδώ και λίγες μέρες μου έχει έρθει η αναβάθμιση oneui6 αλλά δεν την έχω περάσει ακόμη και ήθελα να ρωτήσω όσοι την έχουν περάσει λειτουργεί καλύτερα το τηλέφωνο;αξίζει να τη περασω;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anestisagg said:

Καλησπέρα σε όλους εδώ και λίγες μέρες μου έχει έρθει η αναβάθμιση oneui6 αλλά δεν την έχω περάσει ακόμη και ήθελα να ρωτήσω όσοι την έχουν περάσει λειτουργεί καλύτερα το τηλέφωνο;αξίζει να τη περασω;

Φυσικα να την περασεις.εχει γινει πολυ καλη δουλεια + επεξεργαστη θηριο που εχουν οι συσκευες ολα πανε οπως πριν τουλαχιστον σε μενα s23u

Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει εγώ, λειτουργεί όπως και πριν, υποδειγματικά.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ερώτηση ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση για αφαίρεση η έστω μείωση γρατζουνιάς από την οθόνη μην πάμε για αλλαγή οθόνης είναι κρίμα...Είμαστε και ψυχαναγκαστικοι δεν μπορώ να την βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...μετά την καινούρια αναβάθμιση στην μεταφορά δεδομένων (κυρίως βίντεο) μέσω bluetooth δεν κάνει αυτόματη εναλλαγή σε wifi direct με αποτέλεσμα να καθυστερεί πολύ η μεταφορά τους.

Το έχετε παρατηρήσει ή συμβαίνει και σε εσάς:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ερώτηση ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση για αφαίρεση η έστω μείωση γρατζουνιάς από την οθόνη μην πάμε για αλλαγή οθόνης είναι κρίμα...Είμαστε και ψυχαναγκαστικοι δεν μπορώ να την βλέπω...
Όχι, δεν υπάρχει.... Βάλε ένα tempered glass να μη τη βλέπεις.

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους αν ενδιαφέρεται κάποιος υπάρχει για πώληση S23 plus 256gb cream από μεγάλη αλυσίδα σε κατάσταση βιτρίνας οτιδήποτε άλλο σε μήνυμα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πέρασα και την τελευταία αναβάθμιση, όλα under control.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ήταν ενημέρωση επιπέδου ασφαλείας...Η προηγούμενη από UI 5,1 σε UI 6 ήταν η σημαντική αναβάθμιση.

Το τηλέφωνο πάντως πραγματικά για εμένα είναι ΚΟΡΥΦΗ και ειδικά η μπαταρία του συνεχίζει και με εκπλήσσει ευχάριστα...τόσο που πρώτη φορά περνάω με συσκευή σχεδόν 5 μήνες και δεν έχω στραβοκοιτάξει άλλη ούτε για πλάκα.  😄😄

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει μπει μέσα μου ο διάολος και σκέφτομαι να αλλάξω σε Samsung galaxy s23+ από το s23 που έχω. Έχει κάποιος εμπειρία και από τα δύο μοντέλα και τι με συμβουλεύει; Δεν το κάνω για μπαταρία είμαι ικανοποιημένος, ίσως για οθόνη, ήχο με μόνο αρνητικό το βάρος καθώς έχω ένα θεματάκι στα χέρια αλλά ξέρω ότι είναι καλά ζυγισμένο.

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MixailDelta said:

Έχει μπει μέσα μου ο διάολος και σκέφτομαι να αλλάξω σε Samsung galaxy s23+ από το s23 που έχω. Έχει κάποιος εμπειρία και από τα δύο μοντέλα και τι με συμβουλεύει; Δεν το κάνω για μπαταρία είμαι ικανοποιημένος, ίσως για οθόνη, ήχο με μόνο αρνητικό το βάρος καθώς έχω ένα θεματάκι στα χέρια αλλά ξέρω ότι είναι καλά ζυγισμένο.

Αν αλλαξεις ενημερωσε μας, ειμαι ακριβως στην ιδια φαση.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε παρόμοια φάση... όχι ακριβώς.... από ultra σε plus... Ότι πρέπει το μέγεθος ίδια απόκριση και και και.
Πιστεύω έπρεπε να το είχα κάνει νωρίτερα...

Αυτό που μου έλειπε επίπεδη οθόνη και μικρότερο μέγεθος

Sent from my SM-S916B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, karagalexk said:

Εγώ είμαι σε παρόμοια φάση... όχι ακριβώς.... από ultra σε plus... Ότι πρέπει το μέγεθος ίδια απόκριση και και και.
Πιστεύω έπρεπε να το είχα κάνει νωρίτερα...

Αυτό που μου έλειπε επίπεδη οθόνη και μικρότερο μέγεθος

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


 

Άρα μας λες σίγουρα να μην ανέβουμε σε Ultra γιατί υπάρχει και αυτή η σκέψη; Παίζει να είναι τέρμα άβολο η μεγάλη και κυρτή οθόνη και το βάρος; Για να μην παρεξηγηθώ μπορεί για κάποιους να είναι ιδανικό δεν το κάνω για να προσβάλω την επιλογή τους. Το θέμα είναι η καθημερινότητα και η άνεση. 

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου πολύ γρήγορα. Αγόρασα το μικρό τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του. Ωραίο γρήγορο μικρό, μπαταρία απογοήτευση... Αγοράζω το ultra καταπληκτικό σε όλα...
Λίγο το μέγεθος μου φαινόταν μεγάλο αλλά....
Να σημειώσω ότι κυκλοφορώ πολύ με μηχανή και στο μπουφάν της μηχανής το ultra χωρούσε δεν χωρούσε....

Τζάμι δεν ήθελα να βάλω με κόλλες και uv...
Είχα απλές ζελατίνες οι οποίες πάνω στο μήνα δίμηνο είχαν περίεργη αίσθηση...

Πριν ένα μήνα αγόρασα το απλό s23 στη γυναίκα.
Καταπληκτική η αίσθηση της επίπεδης οθόνης με τζαμάκι.
.
Λέω δεν δοκιμάζω το plus....
Το έχω δύο μέρες και είμαι απλά ενθουσιασμένος....
Και μέγεθος ωραίο και μπαταρία καταπληκτική και επιτέλους επίπεδη οθόνη με τζαμάκι....
Όπως είπατε είναι όλα προσωπικές απόψεις... Άλλοι θέλουνε κυρτή οθόνη άλλοι δεν θέλουνε....
Άλλοι βάζουνε τζάμια με κόλλες και λοιπά άλλοι δεν τα θέλουν...


Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...