Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Konstantine73 

Όλα  off εξαρχής ούτε  samsung account πέρασα...όταν ωριμάσει η ΑΙ και έχει να μου δώσει κάτι θα το ψάξω παραπάνω, μέχρι στιγμής το απολαμβάνω στο μέγιστο το 23u.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπεις ένα βίντεο στο gallery πατάς πάνω συνεχόμενα την οθόνη και κάνει slow motion. Και με edit μετά βάζεις slow motion μόνιμο, χωρίς να έχεις τραβήξει slow MO. Πολύ χρήσιμο feature 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μιας και πηρατε και εσεις το 6.1, αν μπορείτε δοκιμάστε κάτι γιατί στο S24U μου κάνει κάτι περίεργο και κοντεύω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο...

Στο instagram όταν βλέπετε μια φωτο, περνάει από μόνο του κάτι σαν φίλτρο και χαλάει εντελώς την εικόνα. Ειδικά όταν περιέχει ουρανό. Όταν βγείτε από το Instagram, βγαίνει αυτό το φίλτρο και επανέρχεται στο κανονικό. Η μετάβαση αυτή γίνεται αργά και είναι εμφανής...

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και γω πρωί πρωί. Clear cache πριν και μετά και στα καπάκια Galaxy App Booster. Εξαφάνισα τη μπάρα κάτω με το NavStar και όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Μόνο ένα περίεργο μου συνέβη. Άλλαξε το εικονίδιο ειδοποίησης για τα μηνύματα και πλέον δε βγάζει το γνωστό συννεφάκι αλλά το εικονίδιο που έχω ρυθμίσει στη SIM 1 (που είναι και η προεπιλεγμένη SIM για τα μηνύματα). Έτυχε σε κανέναν άλλον;

 

Επίσης ξέρει κανείς αν γίνεται να περάσουμε το Circle to Search στο long home up gesture που ανοίγει κανονικά το Google Assistant;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, sphinx3009 said:

Δυστυχώς έχω . Αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω να τις βγάλω. Αν είναι κάτι απλό να το κάνω.

 

Λοιπόν ψάχνεις από το search του κινητού σου το dns. Στο προσωπικό dns επιλέγεις την τριτη επιλογή και γράφεις dns.adguard.com. Πατάς αποθήκευση και είσαι έτοιμος. Υπάρχουν και άλλα dns απλά αυτό είναι το πιο διαδεδομένο. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Arian13 said:

Λοιπόν ψάχνεις από το search του κινητού σου το dns. Στο προσωπικό dns επιλέγεις την τριτη επιλογή και γράφεις dns.adguard.com. Πατάς αποθήκευση και είσαι έτοιμος. Υπάρχουν και άλλα dns απλά αυτό είναι το πιο διαδεδομένο. 

Τέλειο ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

προερχομενος και εγω απο το μεγαλο update ,δεν εχω πολυ εξερευνησει πολυ τις νεες λειτουργιες..ομως για μενα το σπαστικο ειναι οτι χαθηκε η διαγραφη αντικειμενου οταν καναμε προς τα πανω μια εικονα για να την διορθωσουμε.τωρα θα πρεπει να κανουμε 4 επιπλεον κλικ .

επισης θα θελα αν μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να κανω να φαινεται το ονομα του φακελου η το ονομα της εφαρμογης κατω απο το εικονιδιο.οπως ειναι στα apple.

πλεον για να το πετυχω αυτο θα πρεπει να παταω πανω στον φακελο.εγω θελω να φαινεται απο κατω.τωρα ειναι χυμα..απλα εχω αλλαξει χρωματισμο..αλλα πολλες φορες με μπερδευει.

432886686_756189056658793_3026760291401578988_n.jpg

432838441_441606658408292_4773834976321975160_n.jpg

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει το apk για την φροντίδα συσκευής και ακόμη και μετά την 100% φόρτιση για 2η φορά μου γράφει ότι να ναι 

Screenshot_20240329_145005_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει παιδες το device care στο play store....για πατε μια βολτα

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, super_f said:

Την πέρασα και γω πρωί πρωί. Clear cache πριν και μετά και στα καπάκια Galaxy App Booster. Εξαφάνισα τη μπάρα κάτω με το NavStar και όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Μόνο ένα περίεργο μου συνέβη. Άλλαξε το εικονίδιο ειδοποίησης για τα μηνύματα και πλέον δε βγάζει το γνωστό συννεφάκι αλλά το εικονίδιο που έχω ρυθμίσει στη SIM 1 (που είναι και η προεπιλεγμένη SIM για τα μηνύματα). Έτυχε σε κανέναν άλλον;

 

Επίσης ξέρει κανείς αν γίνεται να περάσουμε το Circle to Search στο long home up gesture που ανοίγει κανονικά το Google Assistant;

Αυτό με τα μηνύματα μου το κάνει και εμένα. Επίσης στο call log έχει αλλάξει τα εικονίδια των sim. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, DjTony said:

Όταν βλέπεις ένα βίντεο στο gallery πατάς πάνω συνεχόμενα την οθόνη και κάνει slow motion. Και με edit μετά βάζεις slow motion μόνιμο, χωρίς να έχεις τραβήξει slow MO. Πολύ χρήσιμο feature 

Εμένα μου γράφει δεν είναι δυνατή η χρήση αργείς κίνησης σε αυτό τον τύπο αρχείου 

Link to comment
Share on other sites

Edit: ειδα οτι εχει αναφερθει ηδη παραπανω οτι το νεο version του device care εμφανιστηκε ως update στο store

Edited by alfaeffe
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alfaeffe said:

Το νεο version του device care εμφανιστηκε ως update στο Samsung store (οχι play store).

Και αυτό τι είναι?

Screenshot_20240329_175128_Google Play Store.jpg

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, alfaeffe said:

Το νεο version του device care εμφανιστηκε ως update στο Samsung store (οχι play store).

προσωπικα απο το play store το ειδα,δεν ξερω αν συγχρονως το εβγαλαν και στο samsung

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spirospe40 said:

Έχετε παρατηρήσει μετα την αναβάθμιση σε 6.1 να φορτίζει ποιο αργα?

Για τσεκαρε εδώ 

https://www.sammobile.com/news/did-samsung-throttle-galaxy-s23-charging-speed-one-ui-6-1/

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, strange_thomas said:

Μάλιστα ...το κατάλαβαμε ..γυρίσαμε παλι πισω στα 15w...και λεω και εγω εχω κλείσει την γρήγορη φόρτιση ...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Έχετε παρατηρήσει μετα την αναβάθμιση σε 6.1 να φορτίζει ποιο αργα?

Εγώ που δεν το φορτίζω με quick charge νομίζω ότι αργεί περισσότερο πλέον. Από το 20 στο 80 μου γράφει 1 ώρα και 5 λεπτά τώρα που το έβαλα! Παλιά ήταν σίγουρα λιγότερο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ ασύρματη φόρτιση με 10αρι ασύρματο φορτιστή θα δω και θα ενημερώσω μιας και δεν το έχω παρακολουθήσει ακόμη με την 6.1

Πάντως η μπαταρία του είναι καιπαραμένει...ατελείωτη!! 55 τοις εκατό τώρα και το έβγαλα το πρωί γύρω στις 9 με 86 τοις εκατό από τον ασύρματο. Όλη μέρα το σκαλίζω με ίντερνετ κλήσεις κλπ 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, konakis said:

Εγώ χρησιμοποιώ ασύρματη φόρτιση με 10αρι ασύρματο φορτιστή θα δω και θα ενημερώσω μιας και δεν το έχω παρακολουθήσει ακόμη με την 6.1

Πάντως η μπαταρία του είναι καιπαραμένει...ατελείωτη!! 55 τοις εκατό τώρα και το έβγαλα το πρωί γύρω στις 9 με 86 τοις εκατό από τον ασύρματο. Όλη μέρα το σκαλίζω με ίντερνετ κλήσεις κλπ 

Εγώ πάλι μόνο αν το κοιτάω θα με πάει τόσο.

Ίσως το ότι είμαι μόνο με 4g+ data να παίζει κάποιο ρόλο αλλά πάλι εγώ αυτό που λες το ακούω εξωγήινο 👽

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Εγώ που δεν το φορτίζω με quick charge νομίζω ότι αργεί περισσότερο πλέον. Από το 20 στο 80 μου γράφει 1 ώρα και 5 λεπτά τώρα που το έβαλα! Παλιά ήταν σίγουρα λιγότερο!

ισχυει...καπου διαβαζα οτι εχουν ριξει την ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που σναβαθμισα κάθε πρωί το βρίσκω ή κλειστό η με 10% μπαταρία.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα φόρτισης όντως είναι μικρότερη.  Από 7% εως 100% χθες,  2 ωρες και 18 λέπτα. 

Επισης, με μεγάλη μου εκπληξη ειδα ότι η μπαταρία από 100%, εως τωρα,  93%  ΜΟΝΟ ΜΕ Facebook, σε Wifi, κλειστο Bluetooth,  gps, δεδομένα, 60hz ανανέωση, και τυπικό προφίλ cpu,  εβγαλε μολις 21 λέπτα οθόνης....  Κατι που δεν συνέβαινε πιο πριν σε καμια περιπτωση 

Μετα την αναβάθμιση έπαιξε clear cache έτσι, για τα τυπικά δηλ να τα λέμε κι αυτα. 

Κρίμα!!! 

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση η μπαταρία φορτίζει ποιο αργά , τελειώνει ποιο γρήγορα και το κινητό ζεσταίνεται περισσότερο, θέλετε δεν θέλετε αυτή είναι η αλήθεια. Θα ζήσουμε και μ' αυτά ελπίζοντας να διορθωθούν με κάποια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sphinx3009 said:

Μετά την αναβάθμιση η μπαταρία φορτίζει ποιο αργά , τελειώνει ποιο γρήγορα και το κινητό ζεσταίνεται περισσότερο, θέλετε δεν θέλετε αυτή είναι η αλήθεια. Θα ζήσουμε και μ' αυτά ελπίζοντας να διορθωθούν με κάποια αναβάθμιση.

Σε μένα ισχύουν όλα εκτός από την υπερθέρμανση, δεν έχω παρατηρήσει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...