Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 minutes ago, tasosathan said:

Όπως έγραψα και στο xda forum (και αρκετοι άλλοι μαζί), η αναβάθμιση του Ιανουαρίου (S918BXXS3BWL3) έχει γονατίσει το κινητό σε θέμα αυτονομίας, και το φαινόμενο αυτό παραμένει ακόμα και με factory reset.

Η αναβάθμιση Δεκεμβρίου (S918BXXS3BWKC) και η τελευταία 13αρα που κυκλοφόρησε (S918BXXS3AWIF) μπορούν να περαστούν κανονικά στο odin, μιας και το binary είναι 3 (άρα δεν έχει αλλάξει το bootloader και δοκιμάστηκαν από εμένα)

Προσωπικά γύρισα στην ενημέρωση του Δεκεμβρίου (με factory reset) γιατί δεν γίνονταν κάθε απόγευμα να το φορτίζω για να αντέξει την υπόλοιπη ημέρα 

Και όχι, η συσκευή που κρατάω στα χέρια μου είναι φρέσκια (αγορασμένη Δεκέμβριο), οπότε δεν έχει σημαντική φθορά η μπαταρία. 

Δυο μηνών κινητό και έχει γονατίσει από τη μπαταρία,  οκ σε πιστεύουμε. 

Τι κινητο είχες πριν ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, EricssonyFan said:

Δυο μηνών κινητό και έχει γονατίσει από τη μπαταρία,  οκ σε πιστεύουμε. 

Τι κινητο είχες πριν ;

Διάβασε καλύτερα τι έγραψα. Με την τελευταία ενημέρωση είπα ότι γονάτισε η μπαταρία. Με τις προηγούμενες ήταν μια χαρά. Και τώρα που τρέχω του Δεκεμβρίου (αντι του Ιανουαρίου), επανήλθε η αυτονομία

Το Z Fold 5 το οποίο ήταν ωραίο, αλλα δεν με βόλεψε 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με την διαχείριση της μπαταρίας, θεωρώ πως με του Δεκεμβρίου να ήταν πιθανόν λίγο καλύτερη όμως και τώρα με του Ιανουαρίου είναι εξαιρετική πιστεύω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, konakis said:

Εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με την διαχείριση της μπαταρίας, θεωρώ πως με του Δεκεμβρίου να ήταν πιθανόν λίγο καλύτερη όμως και τώρα με του Ιανουαρίου είναι εξαιρετική πιστεύω.

Σίγουρα διαφέρει με την χρήση του καθενός, απλά προσωπικά έχασα κοντά στις 2 ωρες SOT. Από τις 7 με 7:30 ώρες screen on time, πήγα στις 5 και κατι. Μπορεί να φταίνε οι 2 καρτες ή το bluetooth ή και κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλεύω με μια κάρτα και συνήθως έχει πολύ καλό σήμα. Bluetooth  περίπου όλη την ημέρα σπάνια χάρτες τοποθεσία και κάνα δίωρο κλήσεις.... 45-85% σπάνια πέφτει στο 45 πρέπει να κάνω έντονη χρήση  YouTube περίπου δυόμιση ώρες και ίντερνετ ταυτόχρονα.... γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tasosathan said:

Σίγουρα διαφέρει με την χρήση του καθενός, απλά προσωπικά έχασα κοντά στις 2 ωρες SOT. Από τις 7 με 7:30 ώρες screen on time, πήγα στις 5 και κατι. Μπορεί να φταίνε οι 2 καρτες ή το bluetooth ή και κάτι άλλο.

Δες αν έχεις ενεργοποιημενη και τη Ram Plus... καλύτερα κλείστην γιατί όσο την έχεις ενεργή, θα τρέχουν άσκοπα εφαρμογές κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas_Ts_86 said:

Δες αν έχεις ενεργοποιημενη και τη Ram Plus... καλύτερα κλείστην γιατί όσο την έχεις ενεργή, θα τρέχουν άσκοπα εφαρμογές κλπ...

πάντα κλειστό το έχω γιατί είχα διαβάσει το επιβαρύνει και το nand του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις παρέλαβα για την κινητάρα μας. Ότι καλύτερο έχω βάλει. Το κράτημα απίστευτο. Ακριβή βέβαια. 

20240207_114602.jpg

20240207_114650.jpg

20240207_115208.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε 2 μέρες θα είμαι και εγω κάτοχος της συσκευής για προστασία στην οθόνη τι μου προτείνετε χωρίς να εχω θεμα με το δάκτυλο αποτύπωμα και φυσικά να μην εχω θεμα με φουσκάλες μιας και ειναι κυρτή η οθόνη ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, efbill said:

Καλημέρα. Μόλις παρέλαβα για την κινητάρα μας. Ότι καλύτερο έχω βάλει. Το κράτημα απίστευτο. Ακριβή βέβαια. 

20240207_114602.jpg

20240207_114650.jpg

20240207_115208.jpg

Φίλε μου καλέ μπορείς να στείλεις link; μ ενδιαφέρει πολύ η δεύτερη θήκη που φαίνεται πως είναι το εσωτερικό της συσκευής μας. 

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανεις που ειναι η ρυθμιση για το VoLTE? Βρισκω μονο για wifi calling.

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobrol said:

Θυμάται κανεις που ειναι η ρυθμιση για το VoLTE? Βρισκω μονο για wifi calling.

Ρυθμίσεις συνδέσεις δίκτυα κινητής 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, liam255 said:

Καλησπέρα σε 2 μέρες θα είμαι και εγω κάτοχος της συσκευής για προστασία στην οθόνη τι μου προτείνετε χωρίς να εχω θεμα με το δάκτυλο αποτύπωμα και φυσικά να μην εχω θεμα με φουσκάλες μιας και ειναι κυρτή η οθόνη ευχαριστώ 

προσωπικα εβαλα την ζελατινα της samsung,εκατσε μια χαρα και χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, liam255 said:

Καλησπέρα σε 2 μέρες θα είμαι και εγω κάτοχος της συσκευής για προστασία στην οθόνη τι μου προτείνετε χωρίς να εχω θεμα με το δάκτυλο αποτύπωμα και φυσικά να μην εχω θεμα με φουσκάλες μιας και ειναι κυρτή η οθόνη ευχαριστώ 

Whitestone Dome Glass έχω βάλει από την πρώτη μέρα που το αγόρασα. Εδώ και 2 μήνες, κανένα απολύτως πρόβλημα με την εφαρμογή του στην συσκευή. 

Edited by ffc
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ffc said:

Whitestone Dome Glass έχω βάλει από την πρώτη μέρα που το αγόρασα. Εδώ και 2 μήνες, κανένα απολύτως πρόβλημα με την εφαρμογή του στην συσκευή. 

Όταν και αν βγάλεις τη θήκη που του φοράς έλα να τα ξαναπούμε....

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε εγώ σώθηκα με ζελατίνα techprotec εχει 7.5ε και έχει 2 μέσα και μπαίνει εύκολα και άψογα αρκεί να πιάνουν λίγο τα χέρια σου, και φτηνή και λεπτή, το μονο αρνητικό με την γραφίδα κάτι σημάδια αλλά μετά από 1 ώρα επανέρχεται, γενικά να δίνω 40 ε για τζάμι και να μην κάθετε (ούτε κόλλες ΘΈΛΩ) όχι ευχαριστώ 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Konstantine73 said:

Όταν και αν βγάλεις τη θήκη που του φοράς έλα να τα ξαναπούμε....

Samsung Clear view θήκη φοράω και την έχω αφαιρέσει και τοποθετήσει πάλι 2 φορές.

Παρατήρησες κάτι εσύ που μου διαφεύγει;

33 minutes ago, fotisbasm_ said:

Δε ξέρω τι λέτε εγώ σώθηκα με ζελατίνα techprotec εχει 7.5ε και έχει 2 μέσα και μπαίνει εύκολα και άψογα αρκεί να πιάνουν λίγο τα χέρια σου, και φτηνή και λεπτή, το μονο αρνητικό με την γραφίδα κάτι σημάδια αλλά μετά από 1 ώρα επανέρχεται, γενικά να δίνω 40 ε για τζάμι και να μην κάθετε (ούτε κόλλες ΘΈΛΩ) όχι ευχαριστώ 

Προφανώς εννοείς για 2 τζάμια γιατί στην συσκευασία που την βρίσκεις ακόμα και κάτω από 40 ευρώ περιέχει 2 τζαμακια. Εγώ μάλιστα πούλησα το ένα και έτσι με λιγότερα από 20 ευρώ έχω το κεφάλι μου ήσυχο για τυχόν φθορές από πτώση. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, theo7ashm said:

Φίλε μου καλέ μπορείς να στείλεις link; μ ενδιαφέρει πολύ η δεύτερη θήκη που φαίνεται πως είναι το εσωτερικό της συσκευής μας. 

Καλησπέρα. Δεν είναι δύο θήκες. Μια είναι. Αυτό που βλέπεις είναι αυτοκόλλητο που βάζεις πάνω στην θήκη. 

https://dbrand.com/shop/grip/galaxy-s23-ultra-cases

Έχει πολύ όμορφα να διαλέξεις. Τώρα που πήρα την θήκη μόλις βαριέμαι θα αλλάζω skin. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, efbill said:

Καλησπέρα. Δεν είναι δύο θήκες. Μια είναι. Αυτό που βλέπεις είναι αυτοκόλλητο που βάζεις πάνω στην θήκη. 

https://dbrand.com/shop/grip/galaxy-s23-ultra-cases

Έχει πολύ όμορφα να διαλέξεις. Τώρα που πήρα την θήκη μόλις βαριέμαι θα αλλάζω skin. 

Σ ευχαριστώ πολύ... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ernesto1983 said:

ολες οι θηκες με το doomglass καθονται αψογα!!

Ε τότε εγώ έχω άλλη συσκευή και άλλο tempered glass - αλλιώς δεν εξηγείται...

2 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Δε ξέρω τι λέτε εγώ σώθηκα με ζελατίνα techprotec εχει 7.5ε και έχει 2 μέσα και μπαίνει εύκολα και άψογα αρκεί να πιάνουν λίγο τα χέρια σου, και φτηνή και λεπτή, το μονο αρνητικό με την γραφίδα κάτι σημάδια αλλά μετά από 1 ώρα επανέρχεται, γενικά να δίνω 40 ε για τζάμι και να μην κάθετε (ούτε κόλλες ΘΈΛΩ) όχι ευχαριστώ 

Καλά ό,τι πεις...!!!

Αν έχεις παρακολουθήσει το εν λόγω θέμα γιατί συσκευή μας θα δεις πόσα παράπονα υπάρχουν για τη ζελατίνες γενικότερα που μετά από λίγο καιρό αφήνουν αραχνίες...

Η προστασία που  παρέχουν είναι μηδαμίνη

Επίσης οι κόλλες που αναφέρεις φεύγουν πανεύκολα...

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, theo7ashm said:

Φίλε μου καλέ μπορείς να στείλεις link; μ ενδιαφέρει πολύ η δεύτερη θήκη που φαίνεται πως είναι το εσωτερικό της συσκευής μας. 

Δες και αυτήν 

https://a.aliexpress.com/_EGMeoBL

Edited by Leongr188
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ε τότε εγώ έχω άλλη συσκευή και άλλο tempered glass - αλλιώς δεν εξηγείται...

Καλά ό,τι πεις...!!!

Αν έχεις παρακολουθήσει το εν λόγω θέμα γιατί συσκευή μας θα δεις πόσα παράπονα υπάρχουν για τη ζελατίνες γενικότερα που μετά από λίγο καιρό αφήνουν αραχνίες...

Η προστασία που  παρέχουν είναι μηδαμίνη

Επίσης οι κόλλες που αναφέρεις φεύγουν πανεύκολα...

Επειδή σου έκανα dislike και παρεξηγήθηκες και έστειλες και προσωπικό μήνυμα, ας απαντήσω και εγώ.. Εχώ 3 θήκες και whitestone εδώ και 3 μήνες και τις αλλάζω χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Οπότε για να σου απαντήσω στο στυλ σου, καλά ότι πεις.. 

Edited by Arian13
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τέλεια θήκη σε όλα τα επίπεδα 

Αυτήν φοραω τωρα

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 
€5.84  42%OFF | Samsung Galaxy S24 S21 Ultra Case Carbon Fiber Pattern Back Cover for Galaxy S23 S20 S22 Ultra S10 note 10 Plus 20 Ultra s21FE
https://a.aliexpress.com/_Ez5Nrmd

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...