Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, one2377 said:

Τραβάς προς τα κάτω την "κουρτίνα¨... μετά πατάς μολυβάκι και μετά κοιτάς την ρύθμιση "άμεση πρόσβαση σε γρήγορες ρυθμίσεις"... και κοιτάς να είναι ενεργοποιημένο.

Καλημέρα, το έχω κάνει αυτό, γι αυτό αναρωτιέμαι τι γίνεται... 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια στο πως θα ενεργοποιήσω την λήψη screenshot περνώντας την παλάμη πάνω από την οθόνη;

Έχω ενεργοποιήσει την αντίστοιχη επιλογή αλλά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου το κάνει και εμένα, μια πιάνει μια οχι. Σε περίπτωση που έχεις Good Lock δοκίμασε " Good Lock - Registar - Back Tap action (ενεργό) - Double Tap(take and share screenshot) 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jtgiannis said:

Παιδιά καλημέρα. Το κινητό έχει μια ρύθμιση να κατεβαίνει μέχρι κάτω όλη η "κουρτίνα" η πρόσβαση δλδ στις γρήγορες ρυθμίσεις κάνοντας swipe στο επάνω δεξί μέρος της συσκευής. Για κάποιο λόγο δεν μου το κάνει. Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;; 

 

Αν έχεις το Good lock είναι μέσα στο quick star, έχει μία μπάρα κάτω για γρήγορες ρυθμίσεις και ειδοποίησης εγώ το έχω στην μέση 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ffc said:

Μια βοήθεια στο πως θα ενεργοποιήσω την λήψη screenshot περνώντας την παλάμη πάνω από την οθόνη;

Έχω ενεργοποιήσει την αντίστοιχη επιλογή αλλά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει. 

Κατέβασε από το Galaxy Store το SoftKey Edge .Έχει επιλογή για screenshot.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ffc said:

Μια βοήθεια στο πως θα ενεργοποιήσω την λήψη screenshot περνώντας την παλάμη πάνω από την οθόνη;

Έχω ενεργοποιήσει την αντίστοιχη επιλογή αλλά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει. 

 

Αν δε λειτουργεί ετσι, από την κουρτίνα στο toggle μενού πρόσθεσε το εικονίδιο λήψη στιγμιοτυπου 

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Ρυθμίσεις --> Σύνθετες λειτουργίες--> κινησεις και χειρονομίες --> κίνηση παλάμης για λήψη.

Έχω ενεργοποιήσει αυτή την επιλογή. 

15 minutes ago, mips said:

Κατέβασε από το Galaxy Store το SoftKey Edge .Έχει επιλογή για screenshot.

Έχω απενεργοποιησρι τα Edge panels.Και για να δουλέψει η πρόταση σου πρέπει να είναι ενεργό. Ευχαριστώ για την πρόταση. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, papamo said:

Αν έχεις το Good lock είναι μέσα στο quick star, έχει μία μπάρα κάτω για γρήγορες ρυθμίσεις και ειδοποίησης εγώ το έχω στην μέση 

Το έκανα, είμαι οκ, ευχαριστώ πολύ! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, jtgiannis said:

Καλημέρα. Μου το κάνει και εμένα, μια πιάνει μια οχι. Σε περίπτωση που έχεις Good Lock δοκίμασε " Good Lock - Registar - Back Tap action (ενεργό) - Double Tap(take and share screenshot) 

Τέλεια. Δούλεψε μέσω Registar η επιλογή double tap για screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και στο 23 το θεμα με την εναλλαγη καμερων οπως στο 24?

  

19 minutes ago, vwbestakos said:

 

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, papamo said:

Αν έχεις το Good lock είναι μέσα στο quick star, έχει μία μπάρα κάτω για γρήγορες ρυθμίσεις και ειδοποίησης εγώ το έχω στην μέση 

Screenshot_20240205_115438_QuickStar.thumb.jpg.71f1ef8f838d9e790e27517cc13b7f52.jpg

 

Στην τελευταία επιλογή αναφέρεσαι; Πως μπορώ να την ενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

@SagoniasSlutRose

Νομίζω πως ναι 

https://myphone.gr/forum/topic/200539/page/55/

Όταν το εργαλείο ενίσχυσης εστίασης έχει ενεργοποιηθεί το κάνει όπου εναλλάσσει τις κάμερες για καλύτερη εστίαση. Αν απενεργοποιηθεί δεν το κάνει 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, konakis said:

@SagoniasSlutRose

Νομίζω πως ναι 

https://myphone.gr/forum/topic/200539/page/55/

Όταν το εργαλείο ενίσχυσης εστίασης έχει ενεργοποιηθεί το κάνει όπου εναλλάσσει τις κάμερες για καλύτερη εστίαση. Αν απενεργοποιηθεί δεν το κάνει 

Μόλις το τσέκαρα.το κάνει κ σε μένα από το 0.6 στο 1.και στις φωτογραφίες το ίδιο κάνει εντάξει 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι μην αγχώνεσαι όλα έτσι κάνουν. Έγραψα στο νήμα του 24 γιατί δοκίμασα κάποιες συσκευές κ αντιδρούν το ίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, challenge143 said:

Φυσιολογικό είναι μην αγχώνεσαι όλα έτσι κάνουν. Έγραψα στο νήμα του 24 γιατί δοκίμασα κάποιες συσκευές κ αντιδρούν το ίδιο. 

Ναι είδα την απάντηση σου φίλε.ε αφού το κάνουν όλα μια χαρά αχαχαχα. Αποκλείεται τόσες συσκευές κ σειρές να έχουν θέμα. Οπότε όλα καλά.το ξεχνάω ήδη.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ffc said:

Screenshot_20240205_115438_QuickStar.thumb.jpg.71f1ef8f838d9e790e27517cc13b7f52.jpg

 

Στην τελευταία επιλογή αναφέρεσαι; Πως μπορώ να την ενεργοποιήσω;

Στην τελευταία ναι γιατί δεν μπορείς να την ενεργοποίησης;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, papamo said:

Στην τελευταία ναι γιατί δεν μπορείς να την ενεργοποίησης;

Screenshot_20240205_124852_QuickStar.thumb.jpg.b93242e5087a84af5675ea341f9408f0.jpg

Εμφανίζει αυτό το μήνυμα λάθους 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ffc said:

Screenshot_20240205_124852_QuickStar.thumb.jpg.b93242e5087a84af5675ea341f9408f0.jpg

Εμφανίζει αυτό το μήνυμα λάθους 

Κατέβασε την κουρτίνα πάτησε το μολυβακι και τσέκαρε άμεση πρόσβαση σε γρήγορες ρυθμίσεις 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και αυτό το βήμα και ακόμα τζίφος. Έκανα και επανεκκίνηση και πάλι τίποτα. 

Δοκίμασα και την τεχνική John Cena, αλλά ούτε αυτή δούλεψε. 😄😂

Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλο αισθητήρα και στα κοντινά δυσκολεύεται να εστιάσει για αυτό και  default έχουν ενεργοποιημένη την λειτουργία βοήθειας εστίασης. Στην μια ιντσα αισθητήρα που σκεφτόταν να παρουσιάσει πρόσφατα η Xiaomi , αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που το απέσυρε τελικά σε συνδυασμό με χρήση μεγαλυτέρων φακών η συσκευή θα γινόταν χοντρή με μεγάλο πάχος για να χωρέσουν και να λειτουργήσουν σωστά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andreaszel said:

Μόλις το τσέκαρα.το κάνει κ σε μένα από το 0.6 στο 1.και στις φωτογραφίες το ίδιο κάνει εντάξει 

και σε iphone 13 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση, απο UI 6.0 μπορουμε να κανουμε downgrade ανα πασα στιγμη αν χρειαστει σε UI 5.1;
Εχω ξαναγραψει εδω πριν μερικες σελιδες σχετικα με την ανησυχια μου για το πως θα ειναι η διαρκεια της μπαταριας στο UI 6.0 επειτα απο αναμικτα σχολια που εχω διαβασει και θα ηθελα να ξερω τουλαχιστον πως υπαρχει η δυνατοτητα να γυρισω πισω αν θελησω

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, merkon said:

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση, απο UI 6.0 μπορουμε να κανουμε downgrade ανα πασα στιγμη αν χρειαστει σε UI 5.1;
Εχω ξαναγραψει εδω πριν μερικες σελιδες σχετικα με την ανησυχια μου για το πως θα ειναι η διαρκεια της μπαταριας στο UI 6.0 επειτα απο αναμικτα σχολια που εχω διαβασει και θα ηθελα να ξερω τουλαχιστον πως υπαρχει η δυνατοτητα να γυρισω πισω αν θελησω

Παρα πολυ κατανοητο αυτο που ζητας αλλα ... Οχι να μη γυρισεις πισω . Διοτι στο καινουργιο λειτουργικο  βελτιστοποιουνται και ολες οι εφαρμογες παγκοσμιως με αποτελεσμα σιγα-σιγα να τρεχουν καλυτερα στην 6.0 απ οτι στην 5.1 .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...