Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα βρήκα στο ιστορικό στο θέμα ότι κάποιος είχε πάει το κινητό του στο service για το σήμα του. Επειδή αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα στο s23 χαμηλό σήμα, σταματάει ο συνομιλητής μου να με ακούει ή ακούγομαι σα ρομπότ (ακόμα και σε κλήσεις hd+ με wifi calling ενεργοποιημένο) βρέθηκε κάποια λύση; 

Ευχαριστώ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, lefkal said:

Καλησπέρα βρήκα στο ιστορικό στο θέμα ότι κάποιος είχε πάει το κινητό του στο service για το σήμα του. Επειδή αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα στο s23 χαμηλό σήμα, σταματάει ο συνομιλητής μου να με ακούει ή ακούγομαι σα ρομπότ (ακόμα και σε κλήσεις hd+ με wifi calling ενεργοποιημένο) βρέθηκε κάποια λύση; 

Ευχαριστώ

Μου κάνει και μένα ακριβώς το ίδιο (s23 Ultra) σχεδόν απο την αρχή. Το θέμα στην δική μου περίπτωση είναι ότι το κάνει μόλις επικοινωνώ με εναν συγκεκριμένο αριθμό  και οχι συνέχεια.  Δηλαδή μπορεί να μην εχω θέμα ολη μερα και να μιλάω συνέχεια στο τηλέφωνο αλλα μολις καλέσω τον συγκεκριμένο αριθμό ή με καλέσει εκείνος, μετα απο καποια δευτερόλεπτα με ακούει οπως περιγράφεις και συ παραπάνω. Διαφορά στο σήμα ή στις ταχύτητες τπυ δικτύου δεν εχω δει εγώ. Εχω προσπαθήσει να απενεργοποιησω και 5g και VoWifi αλλα εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα μολις καλω τον συγκεκριμένο συνομιλητή. Να πω την αλήθεια δεν το εχω ψάξει παραπάνω γιατί δνε χω και χρόνο. Βέβαια θεωρώ καπως απίθανο να εχει θεμα το κινητό αφου δνε ειναι γενικό το πρόβλημα αλλα με συγκεκριμένο νούμερο. Σε σημείο να με κάνει να πιστεύω οτι απλα δε χωνεύει την συσκευή του συνομιλητή και του κάνει πλάκες το s23😅.

Αν βρείς κάποια λύση θα με ενδιέφερε και εμενα να μαθω τι το προκαλεί.  

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, lefkal said:

Μήπως ο συνομιλητής σου είναι με huawei; 

Το παθαίνω εγώ με συγκεκριμένο συνομιλητή ο οποίος έχει Huawei..

Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2024 at 1:42 ΜΜ, bardull said:

Εγώ πάντως το σκέφτομαι να δώσω το δικό μου και να πάω στο 24αρι,γιατι είμαι άρρωστος... 

Αυτή η αρρώστια θα μας φάει αλλά μου αρέσει.Εγω ήδη το έδωσα και σου γράφω από το s24 ultra

 

On 29/1/2024 at 1:42 ΜΜ, bardull said:

Εγώ πάντως το σκέφτομαι να δώσω το δικό μου και να πάω στο 24αρι,γιατι είμαι άρρωστος... 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, strathgos said:

Αυτή η αρρώστια θα μας φάει αλλά μου αρέσει.Εγω ήδη το έδωσα και σου γράφω από το s24 ultra

 

 

Και για πες πρώτες εντυπώσεις? Ταχύτητα, smoothness,φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, greg2310 said:

Και για πες πρώτες εντυπώσεις? Ταχύτητα, smoothness,φωτογραφίες?

Θεωρώ ότι αυτά που αναφέρεις, όπως και άλλα σημαντικά χαρακτηριστικά των κινητών συσκευών όπως οι οθόνες, έχουν φτάσει, και κάποια από αυτά έχουν ξεπεράσει ταβάνι, άρα δεν έχουν νόημα πλέον αυτές οι ερωτήσεις.

Γι'αυτό άλλωστε μας πλασάρουν βλακείες όπως ΑΙ...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, lefkal said:

Μήπως ο συνομιλητής σου είναι με huawei; 

Ναι, συγκεκριμένα το P40 Pro, με άλλους συνομιλιτές δεν έχει κανένα θέμα μόνο οταν καλει εμένα το παθαίνει να μην με ακούει. Τι γίνεται; Ασυμβατότητα με τα Huawei?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εξαιρετικό! Καλά που δεν με επηρέασε το μικρόβιο της αλλαγής με τις προσφορές της προπαραγγελίας ( για το 24u).

Κάθε μέρα φορτίζω το πρωί ξυπνώντας για κάνα δίωρο το πολύ. Συνήθως 40 με 85 τοις εκατό πάντα με ασύρματη φόρτιση! Οι θερμοκρασίες όπως έχω ξανά γράψει είναι απίστευτα χαμηλές για ασύρματη φόρτιση, φτάνουν  maximum 30 κάτι βαθμούς ανάλογα το ποσοστό που θα μπει η συσκευή για φόρτιση. Συνήθως δεν βλέπω πάνω από 27.9 βαθμούς σε θερμοκρασία δωματίου και το τονίζω σε ασύρματη πάντα φόρτιση. Στα προηγούμενα  Samsung ( s21 fe , s20+ s9+ note 8) σπάνια δούλευα την ασύρματη φόρτιση μιας και οι θερμοκρασίες ήταν πάντα υψηλότερες. Εδώ η συσκευή είναι απίστευτη, δουλεύω κατά κόρον με δεδομένα 4g+ και η κατανάλωση της σε συνδυασμό με την εξαιρετικά καλή του θερμοκρασία κάνουν το τηλέφωνο απολαυστικό σβέλτο ομαλό φωτεινή οθονάρα χαίρεσαι να το σκαλίζεις συνέχεια....παραμένει τοπ για τα θέλω μου, μην μας κάνουν καμιά χαζομάρα με τις επερχόμενες αναβαθμίσεις με λειτουργίες ΑΙ και λοιπές @αλακιες ....

Screenshot_20240202_122802_One UI Home.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το μικρόβιο της αλλαγής όπως έχω πει κ σε ποιο παλιές αναρτήσεις είναι κυρίως για άτομα που παίρνουν την φόρο απαλλαγή κ βάζουν μια διαφορά 200 ευρώ κ έχουν στα χέρια τους πάντα την τελευταία τεχνολογία στα χέρια τους κ μια ζωή μπροστά στις αναβαθμίσεις.  Όσο για το s24 μην βιαζόμαστε να το κρίνουμε ούτε καν την πρώτη αναβάθμιση δεν πήρε (αλλά κ σίγουρα δεν πρόκειται να δει διαφορά κάποιος που έφυγε από το 23 να πάει στο 24.) 

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω,θα παρει τις αναβαθμισεις το 24 και θα ειναι τελειο,προσωπικα προτιμω να παιρνω συσκευες μετα απο 6 μηνες τουλαχιστον για να εχουν λυσει τα θεματα τους και να μην μου σπανε τα νευρα,το 23 το πηρα πριν 4 μηνες και η επομενη μου οα ειναι το 25

Link to comment
Share on other sites

Τόσο διάστημα το χω και γω κοντεύω τους 5 μήνες, εννοείται πως δεν θα κάνω μετάβαση, αν είναι θα την είχα κάνει με τις προσφορές που έτρεχαν...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Ναι, συγκεκριμένα το P40 Pro, με άλλους συνομιλιτές δεν έχει κανένα θέμα μόνο οταν καλει εμένα το παθαίνει να μην με ακούει. Τι γίνεται; Ασυμβατότητα με τα Huawei?

P30 pro έχει ο δικός μου συνομιλητής και τη κλήση την εμφανίζει σαν hd+ , δε ξέρω τι φταίει αλλά είναι μη λειτουργικό. Μόλις βρω χρόνο λογικά θα το πάω στο service. Το έχει πάει κανένας ;  

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν πάρει το s24, θέλω να ρωτήσω εάν λόγω μη edge οθόνης το κινητό εχει  πιο πλατύ  χώρο διαβάσματος. Δεν εννοώ το πλάτος της συσκευής που είναι λίγο πιο πλατιά, αλλά τον καθαρό χώρο εάν διαβάζεις για παράδειγμα μια σελίδα 

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MobilePerson said:

Σε όσους έχουν πάρει το s24, θέλω να ρωτήσω εάν λόγω μη edge οθόνης το κινητό εχει  πιο πλατύ  χώρο διαβάσματος. Δεν εννοώ το πλάτος της συσκευής που είναι λίγο πιο πλατιά, αλλά τον καθαρό χώρο εάν διαβάζεις για παράδειγμα μια σελίδα 

To s24 ultra είναι πιο φαρδύ,  αλλά όχι στην οθονη αλλά στο σκελετό. 

Η οθόνη του s23 είναι πιο φαρδιά απ την άλλη και ας έχει καμπύλες. 

Οι αναλογίες οθόνης είναι:

S24 ultra >> 19.5:9

S23 ultra >> 19.3:9

Έχει πιο ψιλή οθονη το s24. Βέβαια αυτό δεν το καταλαβαίνεις είναι για χιλιοστά η διαφορά.

Αλλά φαίνεται από τη selfie camera όπου στο πάνω μέρος φαίνεται, ξανα,  ότι έχει πιο πολύ οθονη σε σχεση με το s23. Και επειδή λίγοι το κατάλαβαν αυτό, νομιζουν πως η selfie στο 24 είναι μικρότερη από του 23. 

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα κανω μια χαζη ερωτηση αλλα δεν εβγαλα ακρη .

εφαρμογη σημειωσεις δεν εχει απο "μαμα" ????

ποια προτεινετε ωστε να εχεις καλη εμπειρια με το πενακι?

 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fotisbasm_ said:

τωρα θα κανω μια χαζη ερωτηση αλλα δεν εβγαλα ακρη .

εφαρμογη σημειωσεις δεν εχει απο "μαμα" ????

ποια προτεινετε ωστε να εχεις καλη εμπειρια με το πενακι?

 

Έχει το samsung notes. 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα 

Το ακουστικό που ακούς τον συνομιλητή σου που είναι; πίσω από την οθόνη;  δεν φαίνεται να έχει τρυπούλες από κάπου 

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2024 at 10:41 ΠΜ, theopanatha13 said:

Έχει το samsung notes. 

Που είναι και κορυφαίο!!! Απο τις πιο υποτιμημένες εφαρμογες της Samsung 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MobilePerson said:

Έχετε κάποιο νέο πότε θα πάρουμε το 6.1 ;

Είπαν στο πρώτο εξάμηνο του έτους...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το κινητό έχει μια ρύθμιση να κατεβαίνει μέχρι κάτω όλη η "κουρτίνα" η πρόσβαση δλδ στις γρήγορες ρυθμίσεις κάνοντας swipe στο επάνω δεξί μέρος της συσκευής. Για κάποιο λόγο δεν μου το κάνει. Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;; 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, jtgiannis said:

Παιδιά καλημέρα. Το κινητό έχει μια ρύθμιση να κατεβαίνει μέχρι κάτω όλη η "κουρτίνα" η πρόσβαση δλδ στις γρήγορες ρυθμίσεις κάνοντας swipe στο επάνω δεξί μέρος της συσκευής. Για κάποιο λόγο δεν μου το κάνει. Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;; 

 

Τραβάς προς τα κάτω την "κουρτίνα¨... μετά πατάς μολυβάκι και μετά κοιτάς την ρύθμιση "άμεση πρόσβαση σε γρήγορες ρυθμίσεις"... και κοιτάς να είναι ενεργοποιημένο.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...