Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 ώρες πριν, spiros1001 said:

μηπως καποιος γνωριζει γιατι μετα την αναβαθμιση οταν βαζω το pin για ξεκλειδωμα πρεπει να πατησω το ok.Πριν την αναβαθμιση  υπηρχε επιλογη να διαλεξω.

 

Εγώ το έχω όπως πριν με 4 ψηφία και δεν χρειάζεται το οκ. Αναβάθμισμενος στην τελευταία έκδοση προφανώς. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Arian13 said:

Εγώ το έχω όπως πριν με 4 ψηφία και δεν χρειάζεται το οκ. Αναβάθμισμενος στην τελευταία έκδοση προφανώς. 

από 6 ψηφία και πάνω μπορείς να ενεργοποιήσεις το "Confirm Pin without taping Ok" αν αλλάξεις το Pin τώρα

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ξανα προηγουμενες σελιδες του thread και φαινεται πως πολλοι συμφορουμιτες παρατηρησαν μειωση στην διαρκεια της μπαταριας μετα απο αναβαθμιση στο UI 6.0 σε σχεση με το Αndroid 13.

Τελικα κανουμε την αναβαθμιση ή οχι; 
Αυτη την στιγμη μου βγαζει 1.5 μερα η συσκευη με την χρηση που της κανω και δε θελω να το ρισκαρω να χασω σε μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, merkon said:

Διαβασα ξανα προηγουμενες σελιδες του thread και φαινεται πως πολλοι συμφορουμιτες παρατηρησαν μειωση στην διαρκεια της μπαταριας μετα απο αναβαθμιση στο UI 6.0 σε σχεση με το Αndroid 13.

Τελικα κανουμε την αναβαθμιση ή οχι; 
Αυτη την στιγμη μου βγαζει 1.5 μερα η συσκευη με την χρηση που της κανω και δε θελω να το ρισκαρω να χασω σε μπαταρια

Εγώ βλέπω η συσκευή σε θέματα αυτονομίας είναι καλύτερη από πριν…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, merkon said:

Διαβασα ξανα προηγουμενες σελιδες του thread και φαινεται πως πολλοι συμφορουμιτες παρατηρησαν μειωση στην διαρκεια της μπαταριας μετα απο αναβαθμιση στο UI 6.0 σε σχεση με το Αndroid 13.

Τελικα κανουμε την αναβαθμιση ή οχι; 
Αυτη την στιγμη μου βγαζει 1.5 μερα η συσκευη με την χρηση που της κανω και δε θελω να το ρισκαρω να χασω σε μπαταρια

Ούτε εγώ παρατήρησα κάτι. Αλλά ακόμη και έτσι να ήταν, τι θα κάνεις; Θα έχεις μία ναυαρχίδα που δε θα τρέχει το πιο πρόσφατο λογισμικό; Κρίμα δεν είναι; Σε λίγο έρχεται και η 6.1 που θα είναι σημαντική αναβάθμιση

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορώ να δω πληροφορίες μέσω emai για ημερομηνία κατασκευής της συσκευής όπως επίσης και για αρχική ημερομηνία ενεργοποιήσης, εγγύηση και διάφορες τέτοιες  πληροφορίες?? 

Edited by dan81
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, merkon said:

Διαβασα ξανα προηγουμενες σελιδες του thread και φαινεται πως πολλοι συμφορουμιτες παρατηρησαν μειωση στην διαρκεια της μπαταριας μετα απο αναβαθμιση στο UI 6.0 σε σχεση με το Αndroid 13.

Τελικα κανουμε την αναβαθμιση ή οχι; 
Αυτη την στιγμη μου βγαζει 1.5 μερα η συσκευη με την χρηση που της κανω και δε θελω να το ρισκαρω να χασω σε μπαταρια

Καλησπέρα. 

Δυο με τρεις μέρες μετά την αναβάθμιση η μπαταρία είναι το ίδιο ή και καλύτερα απι πριν. Οπότε μην τη φοβάσαι... 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει πέσει σε κάποιες περιπτώσεις λογο πιο γρήγορου λογισμού. 

Για να γίνει πιο smooth η εμπειρία έβαλαν περισσότερη υπολογιστική ισχύ.

Η απώλεια στην μπαταρία είναι πολύ μικρή και βγάζει σίγουρα μια μέρα. Άντε να χάσεις μια ώρα πάνω κάτω χρήσης. Υπάρχουν ρυθμίσεις απόδοσης που άμα τις αλλάξεις πας πάλι στα παλιά 8 ώρες σοτ κλπ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, thanos1989 said:

Η μπαταρία έχει πέσει σε κάποιες περιπτώσεις λογο πιο γρήγορου λογισμού. 

Για να γίνει πιο smooth η εμπειρία έβαλαν περισσότερη υπολογιστική ισχύ.

Η απώλεια στην μπαταρία είναι πολύ μικρή και βγάζει σίγουρα μια μέρα. Άντε να χάσεις μια ώρα πάνω κάτω χρήσης. Υπάρχουν ρυθμίσεις απόδοσης που άμα τις αλλάξεις πας πάλι στα παλιά 8 ώρες σοτ κλπ

Ενδιαφέρον αυτό που παρατήρησες. Υπάρχει κάποια οδηγία ή κατεύθυνση για τις ρυθμίσεις απόδοσης που αναφερεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Βρίσκομαι σε χώρα της μέσης ανατολής αυτό το διάστημα και έχω το εξής δίλημμα. Βρίσκω με preorder προσφορά το s24+ με τον exynos 2400 στα 980€ καθώς και το s23ultra με τα 12gb ram (και όχι η έκδοση με τα 8😎) και τον snap 8gen2 στα 840€. Οι τιμές είναι από το τοπικό amazon. Έχω ήδη κάνει preorder το s24+ καθώς με τραβάει πολύ το μειωμένο βάρος 196γρ σε σχέση με τα 230+ του s23ultra. Από ότι βλέπω ως τώρα σε πολλά site, ο exynos 2400 είναι ελαφρώς καλύτερος του snap 8gen2, και δείχνει να υπολείπεται λίγο σε σχέση με τον 8gen3. Ιδανικά, θα ήθελα το s24+ με τις κάμερες του s23ultra. Τι προτείνετε να κάνω; από τη μια έχουμε φωτεινότερη οθόνη, λίγο καλύτερος επεξεργαστής, μικρότερο βάρος και μάλλον απλά καλές κάμερες και από την άλλη μεγαλύτερο μέγεθος και βάρος και μάλλον καλύτερες κάμερες. Η διαφορά τιμής δεν είναι αποτρεπτικος παράγοντας. Τι προτείνετε? 😎

Edited by jeronimo7
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jeronimo7 said:

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Βρίσκομαι σε χώρα της μέσης ανατολής αυτό το διάστημα και έχω το εξής δίλημμα. Βρίσκω με preorder προσφορά το s24+ με τον exynos 2400 στα 980€ καθώς και το s23ultra με τα 12gb ram (και όχι η έκδοση με τα 8😎) και τον snap 8gen2 στα 840€. Οι τιμές είναι από το τοπικό amazon. Έχω ήδη κάνει preorder το s24+ καθώς με τραβάει πολύ το μειωμένο βάρος 196γρ σε σχέση με τα 230+ του s23ultra. Από ότι βλέπω ως τώρα σε πολλά site, ο exynos 2400 είναι ελαφρώς καλύτερος του snap 8gen2, και δείχνει να υπολείπεται λίγο σε σχέση με τον 8gen3. Ιδανικά, θα ήθελα το s24+ με τις κάμερες του s23ultra. Τι προτείνετε να κάνω; από τη μια έχουμε φωτεινότερη οθόνη, λίγο καλύτερος επεξεργαστής, μικρότερο βάρος και μάλλον απλά καλές κάμερες και από την άλλη μεγαλύτερο μέγεθος και βάρος και μάλλον καλύτερες κάμερες. Η διαφορά τιμής δεν είναι αποτρεπτικος παράγοντας. Τι προτείνετε? 😎

Αν χρησιμοποιείς το πενάκι, δεν υπάρχει ερώτηση... Αν όχι, δεν υπάρχει λόγος για το s23...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Just now, eklipsi said:

Αν χρησιμοποιείς το πενάκι, δεν υπάρχει ερώτηση... Αν όχι, δεν υπάρχει λόγος για το s23...

Δεν είχα ποτέ ξανά στην κατοχή μου κινητό με πενάκι.. 😅 Θα το σκεφτώ και θα αποφασίσω! 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Εγώ βλέπω η συσκευή σε θέματα αυτονομίας είναι καλύτερη από πριν…

Επίσης.... η μπαταρία είναι λίγο καλύτερη μετά την αναβάθμιση

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2024 at 8:28 ΜΜ, Andreaszel said:

Μέσα από την εφαρμογή τηλέφωνο όλες μπορω να τις επιλέξω εγω 

σε ευχαριστώ για την βοήθεια ,δεν το  βρίσκω όμως , ρυθμίσεις -αποκλεισμός  αριθμών και  μου έχει επιλογή για άγνωστους ή  προσθήκη από  επαφές όπου  πρέπει να επιλέξω , πού έχει  επιλογή για όλες;🤔

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, jnr said:

σε ευχαριστώ για την βοήθεια ,δεν το  βρίσκω όμως , ρυθμίσεις -αποκλεισμός  αριθμών και  μου έχει επιλογή για άγνωστους ή  προσθήκη από  επαφές όπου  πρέπει να επιλέξω , πού έχει  επιλογή για όλες;🤔

Όντως τωρα ούτε σε μένα το βγάζει. Το είχε οταν ειχα κοιτάξει γι αυτό κ στο είχα πει.κατεβασε ένα πρόγραμμα να κάνεις τη δουλειά σου.να μη κάθεσαι να επιλέγεις μια μια επαφή αν έχεις πολλες

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, merkon said:

Ενδιαφέρον αυτό που παρατήρησες. Υπάρχει κάποια οδηγία ή κατεύθυνση για τις ρυθμίσεις απόδοσης που αναφερεις;

Είναι πολύ απλό με ένα κουμπί.

Πας φροντίδα συσκευής και Προφίλ απόδοσης. Θα βρεις δύο επιλογές "τυπικό" και "ήπιο".

Από την άλλη παίζουν και ρόλο λίγο τα Hz της οθόνης στην ομαλή κίνηση που άμα το πας στα 60hz θα κερδίσεις και εκεί αυτονομία.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Δεν έχω κάνει το update που αφορά,το security patch Ιανουαρίου γιατί αναφορές χρηστών στο YouTube λένε για μειωμένη αυτονομία μπαταρίας. Δηλαδή battery 🔋 drain. Εδώ σε σχόλια μόλις είδα ελαφρά βελτίωση. Τελικά τι ισχύει όσοι την έχουν κάνει?

Link to comment
Share on other sites

ακρη δεν θα βγαλεις,οι μισοι λενε ετσι οι αλλοι μισοι αλλιως😁

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, lagoudakis said:

ακρη δεν θα βγαλεις,οι μισοι λενε ετσι οι αλλοι μισοι αλλιως😁

Και εγώ αυτό φοβάμαι, για αυτο παραμένω ακόμα σε one ui 5.1....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jim2019 said:

Παιδιά καλησπέρα. Δεν έχω κάνει το update που αφορά,το security patch Ιανουαρίου γιατί αναφορές χρηστών στο YouTube λένε για μειωμένη αυτονομία μπαταρίας. Δηλαδή battery 🔋 drain. Εδώ σε σχόλια μόλις είδα ελαφρά βελτίωση. Τελικά τι ισχύει όσοι την έχουν κάνει?

Μία χαρά είναι η Μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MobilePerson said:

Βλέπω θεματάκια στο δίπλα topic με το s24U.

Σίγουρακι μέχρι στιγμής το s23u

προσωπικα ανετα ειμαι με το 23....θα δουμε με το 25

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πραγματικά σκέφτομαι πλέον να μην ξαναπάρω κινητό σειράς S αλλά να περάσω σε Fold 5 ή τλπ όταν βγει το Fold 6 .Άπλα έχω την αίσθηση ότι δεν έχει να μου δώσει πλέον κάτι από εμπειρία χρήσης τα κανονικά κινητά(εχω αρχίσει να τα βαριέμαι). Θα μείνω με το S23 ultra και φυσικά δεν θα το δώσω. Θα μείνει στα κινητά που λάτρεψα και τα κρατάω μουσείο!! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...