Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, dan81 said:

Καλησπέρα παιδιά.ακουσατε για 7 χρόνια updates στο s24u? Ισχύει?? 

Ακούσαμε για τιμή εκκίνησης βασικού μοντέλου στα 1.500 ευρω! 🤣

Συνεπώς ουδόλως μας απασχολούν τα 7 χρόνια καθώς θα φάει εμπάργκο👎 κατά πρώτον και δεύτερον δύσκολο να κρατήσουμε 7 χρόνια τη συσκευή!

Τα 5 χρονιά που ισχύουν τώρα εχουν μια λογικη παντως.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, efbill said:

Καλησπέρα. Για εφαρμογή τηλεφώνου έχεις της Google ή της Samsung;

Στάλθηκε από το S23 ultra.
 

Samsung... Αλλά δοκίμασα και Google... Το ίδιο κάνει....

 

 

Επίσης έχω δοκιμάσει

- clear app cache memory

- clear device cache memory

- uninstall app updates

- αλλαγή csc THL σε Eux

 

 

2 ώρες πριν, mix911 said:

Ούτε σε μένα λειτουργεί ,ενώ παλαιότερα λειτουργούσε. 
google messages τηλέφωνο της Samsung 

Ενοχλητικό πολύ αυτό που κάνει...

 

Είμαι στα πρόθυρα διαγραφής όλης της συσκευής... Βαριέμαι την διαδικασία και δεν είμαι σίγουρος ότι θα φτιάξει...

 

Πάντως το κάνει σε πολλούς

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Εαν διάβαζες πιο προσεκτικά αυτό στο οποίο αναφέρεσαι, θα έβλεπες ότι αφορά φήμη.

Μάλλον μόνο τον τίτλο διάβασες και έβγαλες λάθος συμπέρασμα, εξού και το σχόλιο μου. Αυτό θα μπορούσες φυσικά να το επιβεβαιώσεις και ο ίδιος και να μην ρώταγες εάν το έγραφες στο google, με όλα τα αποτελέσματα που θα σου έβγαζε μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Και εγώ το διάβασα το συγκεκριμένο, αλλά δεν το ανέφερα εδώ επειδή είναι άσχετο με το εδώ θέμα.

Οταν ανακοινωθουν τα S24, θα ανοιχτούν συγκεκριμένα θέματα για κουβέντα για αυτά, ας αφήσουμε το εδώ θέμα καθαρό για τα S23(και περισσότερο το Ultra όπως λέει ο τίτλος).

Ενώ το να μιλάτε όλη μέρα κάθε μέρα για το ποιο τζαμάκι και ποια θήκη θα βάλετε είναι του συγκεκριμένου θέματος έχεις δίκιο. Ενώ κανονικά θα πρέπει απλά να ανοίξετε ένα θέμα που μιλάει για θήκες και αξεσουάρ. Όλο εξυπνάδες εδώ μέσα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, redcom7 said:

Samsung... Αλλά δοκίμασα και Google... Το ίδιο κάνει....

 

 

Επίσης έχω δοκιμάσει

- clear app cache memory

- clear device cache memory

- uninstall app updates

- αλλαγή csc THL σε Eux

 

 

Ενοχλητικό πολύ αυτό που κάνει...

 

Είμαι στα πρόθυρα διαγραφής όλης της συσκευής... Βαριέμαι την διαδικασία και δεν είμαι σίγουρος ότι θα φτιάξει...

 

Πάντως το κάνει σε πολλούς

Νομίζω είναι πρόβλημα από την καινούργια αναβάθμιση και σε μένα το ίδιο κάνει σε s23, στο α51 και στο s10 όμως που έχω σαν δεύτερα τηλέφωνα δουλεύει κανονικά, οπότε αν θες την γνώμη μου μην κάνεις reset, περίμενε μήπως το διορθώσουν

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Ενώ το να μιλάτε όλη μέρα κάθε μέρα για το ποιο τζαμάκι και ποια θήκη θα βάλετε είναι του συγκεκριμένου θέματος έχεις δίκιο.

2)Ενώ κανονικά θα πρέπει απλά να ανοίξετε ένα θέμα που μιλάει για θήκες και αξεσουάρ. Όλο εξυπνάδες εδώ μέσα

Συμφορουμίτη εκτίθεσαι άσχημα με αυτά που γράφεις, όχι σε εμένα αλλά στους υπόλοιπους(όπως και όσοι συμφωνούν και βάζουν like σε αυτό).

1)Με έχεις δει εμένα προσωπικά που κάνεις παράθεση, να αναφέρομαι όλη μέρα κάθε μέρα σε τζαμάκια και θήκες?

Ολα τα άλλα σχόλια στο εδώ θέμα όλη μέρα κάθε μέρα όντως αφορούν θήκες και τζαμάκια από τους υπόλοιπους?

Αν ψάξουμε στις σελίδες της τελευταίας εβδομάδας πχ θα δούμε αυτά που περιγράφεις?????

2)Επειδή μάλλον δεν το γνωρίζεις, υπάρχει ήδη θέμα για θήκες και αξεσουάρ στο forum.....

image.thumb.png.589fb886481353e47aa82b8c7e348d9a.png

Τέλος τι ακριβώς περίεργο έγραψα πιο πίσω?

Εγραψα ότι αυτά που αφορούν καθαρά τα S24, καλύτερα να σχολιαστούν στα δικά τους θέματα όταν ανοίξουν μετά την παρουσίαση, και στο εδώ θέμα να μείνουμε στα των S23.

Δεκτή είναι φυσικά και η όποια σύγκριση μεταξύ S24 και S23 με έμφαση πάντα στις διαφορές από το S23 του τίτλου, που υπερτερεί, που είναι στα ίδια ή που χάνει από το S24.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

είμαι σε δίλημμα... έλεγα πρώτη φορά να πάρω κάποιο flagship και έλεγα το ultra. εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι curved οθόνες (δεν είχα ποτέ όμως!) όμως με φοβίζει η δυσκολία στα τζαμακια που είχα μάθει και τα έβαζα στο λεπτό σε flat οθόνες όμως. θεωρώ το 24 στην αρχή πολύ ακριβό αλλά θα έχει flat οθόνη(;) Δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. 

Να ρωτήσω κάτι, έχει αγοράσει κανείς ποτέ από το επίσημο eShop της Samsung με τιμολόγιο και απαλλαγή 39Α χρησιμοποιώντας πιστωτική κάρτα που είναι σε άλλο όνομα από του επαγγελματία;

Είναι οκ ή δημιουργείται πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Παιδιά καλησπέρα. 

Να ρωτήσω κάτι, έχει αγοράσει κανείς ποτέ από το επίσημο eShop της Samsung με τιμολόγιο και απαλλαγή 39Α χρησιμοποιώντας πιστωτική κάρτα που είναι σε άλλο όνομα από του επαγγελματία;

Είναι οκ ή δημιουργείται πρόβλημα;

Θα ήθελα και εγώ να το μάθω αυτο

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Παιδιά καλησπέρα. 

Να ρωτήσω κάτι, έχει αγοράσει κανείς ποτέ από το επίσημο eShop της Samsung με τιμολόγιο και απαλλαγή 39Α χρησιμοποιώντας πιστωτική κάρτα που είναι σε άλλο όνομα από του επαγγελματία;

Είναι οκ ή δημιουργείται πρόβλημα;

Νομίζω εκ νόμου ο οποιοσδήποτε τρόπος πληρωμής πρέπει να είναι στο όνομα που κόβεται το τιμολόγιο.

Edited by netgeo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netgeo said:

Νομίζω εκ νόμου ο οποιοσδήποτε τρόπος πληρωμής πρέπει να είναι στο όνομα που κόβεται το τιμολόγιο.

Διαβάζω αντικρουόμενα πράγματα στο ίντερνετ. Θεωρητικά ακόμα και αν ισχύει αυτό δεν βγάζει και πολύ νόημα ταυτόχρονα...

Υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει και να μπορεί να μας διαφωτίσει;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nasosvasedis said:

Διαβάζω αντικρουόμενα πράγματα στο ίντερνετ. Θεωρητικά ακόμα και αν ισχύει αυτό δεν βγάζει και πολύ νόημα ταυτόχρονα...

Υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει και να μπορεί να μας διαφωτίσει;

Λοιπόν πήρα τηλ το public και ρώτησα αν αγοράσω μια συσκευή 1500euro με τιμολόγιο για αποφυγή ΦΠΑ στην εταιρεία που δουλεύω αν θα μπορούσα να πληρώσω εγώ με την πιστωτική κάρτα.Δηλ τα στοιχεία που θα κοπή τιμολόγιο θα είναι διαφορετικά με αυτά που θα φαίνονται στην πληρωμή και μου είπαν γίνεται.Ειδομεν θα ρωτήσω και εκεί που δουλεύω αν το δέχονται η επιτρέπετε και θα ενημερώσω 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, strathgos said:

Λοιπόν πήρα τηλ το public και ρώτησα αν αγοράσω μια συσκευή 1500euro με τιμολόγιο για αποφυγή ΦΠΑ στην εταιρεία που δουλεύω αν θα μπορούσα να πληρώσω εγώ με την πιστωτική κάρτα.Δηλ τα στοιχεία που θα κοπή τιμολόγιο θα είναι διαφορετικά με αυτά που θα φαίνονται στην πληρωμή και μου είπαν γίνεται.Ειδομεν θα ρωτήσω και εκεί που δουλεύω αν το δέχονται η επιτρέπετε και θα ενημερώσω 

Τέλεια, αν μπορεί να μας διαφωτίσει και κάποιος άλλος, αλλιώς κλήση στο eShop της Samsung. 😛

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, nasosvasedis said:

Τέλεια, αν μπορεί να μας διαφωτίσει και κάποιος άλλος, αλλιώς κλήση στο eShop της Samsung. 😛

Καλύτερα να ρωτήσετε λογιστή γιατί το κάθε κατάστημα δεν θα περάσει απο έλεγχο, εσείς όμως μπορεί, και τότε λογικά θα ζητηθούν λεπτομέρειες της συναλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

o νομος λεει οτι πρεπει να πληρωθει με την πιστωτικη της εταιρειας ή τραπεζικη μεταφορα απο την εταιρεια...βεβαια με την καρτα θα ασχοληθει καποιος στον ελεγχο και κατα ποσο θελει να το δημιουργησει θεμα...αλλα το σωστο ειναι με την καρτα της εταιρειας

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, arxontas2323 said:

o νομος λεει οτι πρεπει να πληρωθει με την πιστωτικη της εταιρειας ή τραπεζικη μεταφορα απο την εταιρεια...βεβαια με την καρτα θα ασχοληθει καποιος στον ελεγχο και κατα ποσο θελει να το δημιουργησει θεμα...αλλα το σωστο ειναι με την καρτα της εταιρειας

Δεν νομίζω ρε παιδιά ότι θα ασχοληθεί κάποιος σε ΜΙΑ μόνο συναλλαγή με αυτό. Δηλαδή εντάξει... Να το κάνεις συνέχεια με πιστωτική άλλου ατόμου οκ, αλλά για μία μόνο φορά μου φαίνεται υπερβολή...

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι αυτό που είπε ο arxontas2323,  μετά από εκεί είναι θέμα τύχης αν γίνει ποτέ ο έλεγχος... 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στην εταιρεία  πρέπει να πληρωθεί από αυτούς τουλάχιστον αυτοί αυτό μου είπαν για το δικό τους λογιστηριο

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, strathgos said:

Ρώτησα στην εταιρεία  πρέπει να πληρωθεί από αυτούς τουλάχιστον αυτοί αυτό μου είπαν για το δικό τους λογιστηριο

Μίλησα στο τσατ του eShop μου είπαν δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον είναι ατομική επιχείρηση. Μάλλον για τις μεγάλες επιβάλλεται κάποιο είδος ελέγχου πιο εύκολα/συχνά.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nasosvasedis said:

Μίλησα στο τσατ του eShop μου είπαν δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον είναι ατομική επιχείρηση. Μάλλον για τις μεγάλες επιβάλλεται κάποιο είδος ελέγχου 

Μάλλον η σίγουρα έχεις δικιο

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, redcom7 said:

Samsung... Αλλά δοκίμασα και Google... Το ίδιο κάνει....

 

 

Επίσης έχω δοκιμάσει

- clear app cache memory

- clear device cache memory

- uninstall app updates

- αλλαγή csc THL σε Eux

 

 

Ενοχλητικό πολύ αυτό που κάνει...

 

Είμαι στα πρόθυρα διαγραφής όλης της συσκευής... Βαριέμαι την διαδικασία και δεν είμαι σίγουρος ότι θα φτιάξει...

 

Πάντως το κάνει σε πολλούς

Και σε μένα το κάνει...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν πριν λίγη ώρα τα νέα S24.

Ανοίχτηκε και νέο θέμα για όσους ενδιαφέρονται/θέλουν να κουβεντιάσουν.

Δεν ανακοινώθηκε κάτι για τα S23.

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2024 at 5:09 ΜΜ, kek said:

Ακούσαμε για τιμή εκκίνησης βασικού μοντέλου στα 1.500 ευρω! 🤣

Συνεπώς ουδόλως μας απασχολούν τα 7 χρόνια καθώς θα φάει εμπάργκο👎 κατά πρώτον και δεύτερον δύσκολο να κρατήσουμε 7 χρόνια τη συσκευή!

Τα 5 χρονιά που ισχύουν τώρα εχουν μια λογικη παντως.

50ε επιπλέον σε τιμή έχει στην προπαραγγελία σε σχέση με πέρσι και το s23u.

Πέρσι το αγόρασε κόσμος, φέτος γιατί όχι?

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο παίρνει 50ευρο, σε 2-3 χρόνια θα φτάσει διχιλιαρο, όχι ευχαριστώ, σε αυτές τις τιμές δε θα πάρω, θα περιμένω. 

Αλλιώς έχει πολλές υπέροχες συσκευές εκεί έξω σε κλάσμα της τιμής. :classic_smile:

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω που παρήγγειλα με πιστωτική, δέσμευσαν το ποσό και δεν περάστηκε ΠΟΥΘΕΝΑ η προπαραγγελία; 🤣

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Εγώ τι να πω που παρήγγειλα με πιστωτική, δέσμευσαν το ποσό και δεν περάστηκε ΠΟΥΘΕΝΑ η προπαραγγελία; 🤣

Ξανά κάνε παραγγελία λεφτά υπάρχουν... σιγά το ποσό 🤪

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...