Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, margaritagr said:

Καλησπέρα, μια γρήγορη ερώτηση

Υπάρχει κάποιος που ν έχει κανει συγκριτικό με 15 pro max σε νυχτερινή φωτογραφία? Αυτο που βλέπω με το s21 ειναι οτι ειναι αρκετά πίσω τοςο στη φωτεινότητα των φωτογραφιών οσο και στη λεπτομέρεια. Φυσικά ειναι νορμαλ για κινητό που ειναι γενιές πίσω, αλλα θα ήθελα να ξερω αν το 23 κοιτάει στα μάτια το iPhone


Sent from my iPad using Tapatalk

Εγω εχω κάνει!! Σε πολλά κομμάτια το 15pro max είναι καλύτερο σε νυχτερινές λήψεις απο το s23u... Και στην μέρα σε πολλά σημεία κερδίζει το 15 προ μαξ...βγάζω με τον 48αρη φωτογραφία που είναι πολύ καλός σε σχέση με τον 50αρη του s23u...

Γενικά είναι πολύ κοντά τα 2 κινητά εκτός απο το βίντεο...εκει το αιφον παίζει μόνο του μπάλα και το ξέρουμε εδω και πολλά χρόνια...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ο 50αρης που λέτε, ποιος φακός είναι ?

γιατί οι φακοί που βλέπω είναι 4:

  • 13mm (ultrawide 12MP)
  • 24mm (wide 200MP)
  • 70mm (tele 10MP)
  • 230mm (tele 10MP)
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Ο 50αρης που λέτε, ποιος φακός είναι ?
γιατί οι φακοί που βλέπω είναι 4:
  • 13mm (ultrawide 12MP)
  • 24mm (wide 200MP)
  • 70mm (tele 10MP)
  • 230mm (tele 10MP)
Με τον 200mp φακό έχει επιλογή να τραβάς 50mp φωτογραφίες.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή Lindl plus από το playstore όπως και κάθε άλλη ελληνική εφαρμογή και μου βγάζει μήνυμα "Αυτό το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας" πως είναι δυνατόν??? Τι πρέπει να κάνω γνωρίζει κανείς σας?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσπαθήσει και με WiFi και με δεδομένα κινητής;
Τρέχεις κάποιο vpn πρόγραμμα;
Το τελευταίο που μπορώ να σκεφθώ είναι να έχεις ορίσει άλλη χώρα στο κινητό, αν και δεν είμαι σίγουρος πως μόνο αυτό θα μπλόκαρε εγκατάσταση εφαρμογών στα ελληνικά.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tips2022 said:

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή Lindl plus από το playstore όπως και κάθε άλλη ελληνική εφαρμογή και μου βγάζει μήνυμα "Αυτό το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας" πως είναι δυνατόν??? Τι πρέπει να κάνω γνωρίζει κανείς σας?

Εννοείς  lidl plus? Αν ναι τώρα τηκ κατέβασα με δεδομένα απλά για να το τσεκάρω  και την κατέβασε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή Lindl plus από το playstore όπως και κάθε άλλη ελληνική εφαρμογή και μου βγάζει μήνυμα "Αυτό το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας" πως είναι δυνατόν??? Τι πρέπει να κάνω γνωρίζει κανείς σας?
Μήπως το Google play store σου το έχεις σε κάποια άλλη χώρα;
Αν ας πούμε το έχεις Τουρκία,και στην Τουρκία δεν υπάρχουν τα lidl ή η εφαρμογή αυτή για να την χρησιμοποιούν οι εκεί κάτοικοι,τότε για αυτό σου το βγάζει αυτό το μήνυμα.
Πρέπει να είναι Ελλάδα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τα τρία παραπάνω μέλη που απάντησαν στο ερώτημά μου και έλυσα το πρόβλημα. Το playstore ήταν ρυθμισμένο από την αγορά της συσκευής σε Αμερική. Το ρύθμισα για την Ελλάδα και αυτόματα λύθηκε το πρόβλημα των ελληνικών εφαρμογών!

Όμως, αντιμετωπίζω και ένα άλλο θέμα. 

Πως απενεργοποιώ τον ήχο της κάμερας για να μην ακούγεται το κλικ της όταν τραβάω φωτογραφίες ???

Που στην ευχή είναι κρυμμένος αυτός ο ήχος?

 

Υ.Γ. Νάτα και τα ωραία για το Note 9

NOBLE ROM 4.0 CALABRIA II OneUI 6.0 FULL PORT][12/23 Patches][05/01/2024][SM-N960F/FD/N--SM-G96xF/FD/N]

 

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tips2022 said:

Ευχαριστώ πολύ και τα τρία παραπάνω μέλη που απάντησαν στο ερώτημά μου και έλυσα το πρόβλημα. Το playstore ήταν ρυθμισμένο από την αγορά της συσκευής σε Αμερική. Το ρύθμισα για την Ελλάδα και αυτόματα λύθηκε το πρόβλημα των ελληνικών εφαρμογών!

Όμως, αντιμετωπίζω και ένα άλλο θέμα. 

Πως απενεργοποιώ τον ήχο της κάμερας για να μην ακούγεται το κλικ της όταν τραβάω φωτογραφίες ???

Που στην ευχή είναι κρυμμένος αυτός ο ήχος?

 

Υ.Γ. Νάτα και τα ωραία για το Note 9

NOBLE ROM 4.0 CALABRIA II OneUI 6.0 FULL PORT][12/23 Patches][05/01/2024][SM-N960F/FD/N--SM-G96xF/FD/N]

 

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση για τη κάμερα. Μια λύση είναι να το βάζεις αθόρυβο κ να τραβάς για να μην ακούγεται το κλικ

Link to comment
Share on other sites

Είτε χαμηλώνεις την ένταση συστήματος είτε φτιάχνεις ρουτίνα να μηδενίζει κάθε φορά που τρέχει η εφαρμογή της κάμερας.

 

Screenshot_20240108_192032_Modes and Routines.png

Screenshot_20240108_191938_One UI Home.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Έχω αλλάξει csc για να έχω ηχογράφηση Κλήσεων και έχω βάλει το thl.

Θέλω να γυρίσω πίσω στο αρχικό csc για να κάνω την νέα μεγάλη αναβάθμιση.

Δεν θυμάμαι ποιο csc είχα όμως αρχικά .

Ποιο csc βάζω ώστε να κάνω την αναβάθμιση και μετά να γυρίσω πάλι στην thl;

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GeorgeHtz said:

Καλησπέρα ,

Έχω αλλάξει csc για να έχω ηχογράφηση Κλήσεων και έχω βάλει το thl.

Θέλω να γυρίσω πίσω στο αρχικό csc για να κάνω την νέα μεγάλη αναβάθμιση.

Δεν θυμάμαι ποιο csc είχα όμως αρχικά .

Ποιο csc βάζω ώστε να κάνω την αναβάθμιση και μετά να γυρίσω πάλι στην thl;

 

Για ποια αναβάθμιση λες που δεν έχει πάρει το THL..?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeorgeHtz said:

Καλησπέρα ,

Έχω αλλάξει csc για να έχω ηχογράφηση Κλήσεων και έχω βάλει το thl.

Θέλω να γυρίσω πίσω στο αρχικό csc για να κάνω την νέα μεγάλη αναβάθμιση.

Δεν θυμάμαι ποιο csc είχα όμως αρχικά .

Ποιο csc βάζω ώστε να κάνω την αναβάθμιση και μετά να γυρίσω πάλι στην thl;

 

Δοκίμασε eux,ειναι το πιο συνηθισμένο 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, redcom7 said:

Για ποια αναβάθμιση λες που δεν έχει πάρει το THL..?

 

καμια, απο την στιγμή που εβαλα thl δεν ειχα παρει καμια ενημέρωση. Αλλαξα σε EUX εκανα 5 update και τωρα ξανα γυρισα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeorgeHtz said:

καμια, απο την στιγμή που εβαλα thl δεν ειχα παρει καμια ενημέρωση. Αλλαξα σε EUX εκανα 5 update και τωρα ξανα γυρισα 

Συγνώμη δηλαδή δεν είχες πάρει την 6.0 και τα updates μέχρι και Δεκεμβρίου?

 

Εμένα μια χαρά τα έχει κάνει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, redcom7 said:

Συγνώμη δηλαδή δεν είχες πάρει την 6.0 και τα updates μέχρι και Δεκεμβρίου?

 

Εμένα μια χαρά τα έχει κάνει

Στο κάνει γιατί οταν γυρισες σε thl έτυχε σε εκείνο το update να εχει ιδιο πακέτο το eux με thl

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω είναι πολύ καλή η απόδοση της μπαταρίας 

Screenshot_20240109_232534_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Έχω παραγγείλει το s23 ultra και πριν έρθει ακόμα το τηλέφωνο έχω εφοδιαστεί ήδη με θήκες και από προστασία οθόνης πήρα της dome το UV tempered glass και την μεμβράνη της Spigen (πάντα ήθελα να αγοράζω τα περιφερειακά πριν έρθει η συσκευή για να είμαι έτοιμος).

Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι εάν θα πρέπει να βάλω κάποια προστασία στις κάμερες (για πιθανές γρατζουνιες) και επίσης ποιον φορτιστή να αγοράσω ...των 25w που είχαν και τα s22 η να πάω στον 45w??? 

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ fan της υπερταρχίας φόρτισης διότι θεωρώ ότι τρώει πολύ μεγάλο ζόρι η μπαταρία και "γερνάει" γρηγορότερα.

Αυτάααα.

Κάθε βοήθεια δεκτή!!!😁

Edited by yiwtasokos
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, yiwtasokos said:

Παίδες καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Έχω παραγγείλει το s23 ultra και πριν έρθει ακόμα το τηλέφωνο έχω εφοδιαστεί ήδη με θήκες και από προστασία οθόνης πήρα της dome το UV tempered glass και την μεμβράνη της Spigen (πάντα ήθελα να αγοράζω τα περιφερειακά πριν έρθει η συσκευή για να είμαι έτοιμος).

Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι εάν θα πρέπει να βάλω κάποια προστασία στις κάμερες (για πιθανές γρατζουνιες) και επίσης ποιον φορτιστή να αγοράσω ...των 25w που είχαν και τα s22 η να πάω στον 45w??? 

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ fan της υπερταρχίας φόρτισης διότι θεωρώ ότι τρώει πολύ μεγάλο ζόρι η μπαταρία και "γερνάει" γρηγορότερα.

Αυτάααα.

Κάθε βοήθεια δεκτή!!!😁

στην καμερα οχι μην βαλεις τζαμακια...

φορτιστη παρε τον 25αρη αν τον βρισκεις φθηνότερο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, yiwtasokos said:

Παίδες καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Έχω παραγγείλει το s23 ultra και πριν έρθει ακόμα το τηλέφωνο έχω εφοδιαστεί ήδη με θήκες και από προστασία οθόνης πήρα της dome το UV tempered glass και την μεμβράνη της Spigen (πάντα ήθελα να αγοράζω τα περιφερειακά πριν έρθει η συσκευή για να είμαι έτοιμος).

Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι εάν θα πρέπει να βάλω κάποια προστασία στις κάμερες (για πιθανές γρατζουνιες) και επίσης ποιον φορτιστή να αγοράσω ...των 25w που είχαν και τα s22 η να πάω στον 45w??? 

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ fan της υπερταρχίας φόρτισης διότι θεωρώ ότι τρώει πολύ μεγάλο ζόρι η μπαταρία και "γερνάει" γρηγορότερα.

Αυτάααα.

Κάθε βοήθεια δεκτή!!!😁

προσωπικα εχω εναν 25αρι και εναν 45αρι οπου μου κατσει φορτιζω,εχω βαλει την φορτιση στα 85% γιατι συνηθως ειμαι κοντα σε φορτιστη ολη την ημερα,προστασια στις καμερες δεν εχω γιατι πιστευω οτι θα ριχνει την ποιοτητα στις φωτο,απλα το προσεχω παρα πολυ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίξετε το εικονίδιο στον κύκλο;
Τι είναι;
 
2133277879_Screenshot_20240110_174519_Packageinstaller.thumb.jpg.0731c9ff0d0897e341a492fa1718647d.jpg
Λειτουργία αθόρυβη με δόνηση

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, karagalexk said:

Λειτουργία αθόρυβη με δόνηση

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Ναι ευχαριστών πολύ.... το κατάλαβα άμεσα απλά πρόλαβα και το έγραψα.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με ρουτίνες να καθορίσεις πότε θα κάνει γρήγορη φόρτιση και πότε όχι.

Π.χ. Εγώ το βράδυ έχω ρουτίνα μετα τις 11 και με wifi του σπιτιού να μην κάνει γρήγορη.

Edited by baspats
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...