Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποια περιοχή είσαι φίλε και έχεις τέτοιες επιδόσεις στο δίκτυο; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, MobilePerson said:

Έχω φτιάξει την παρακάτω ρουτίνα, αλλά τώρα τελευταία δεν βλέπω να παίζει σωστά. Πότε ενεργοποιείται και πότε όχι. Τι έχω κάνει :

Έχω ενεργοποιημένο το intelligence WiFi, οπότε όταν είμαι σπίτι το wifi ανοίγει αυτόματα και κλείνει μόλις φεύγω

Έχω και μια ρουτίνα,.όπου όταν το WiFi είναι συνδεδεμένο σε συγκεκριμένο όνομα (στην περίπτωση μου, του σπιτιού) , τότε απενεργοποιεί το 4G και γύρνα σε 2G και το αντίστροφο όταν φεύγω από το σπίτι 

Δεν κάνει όμως την εναλλαγή αρκετές φορές ..

έχεις κάνεις κάποια ιδέα ?

Καμιά ιδέα κάποιος ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρησιμοποιώ τον Chrome και τώρα τελευταία μου βγάζει αυτο το εικονίδιο (βέλος) που δείχνω με το κόκκινο. Μήπως ξέρετε ποια ρύθμιση είναι για να το βγάλω;;

Screenshot_20231217_155622_Chrome.jpg

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MobilePerson said:

Καμιά ιδέα κάποιος ?

Καλησπέρα. Και εγώ έτσι το έχω και πριν την αναβάθμιση σε one ui 6 είχα το ίδιο πρόβλημα. Έκανε την εναλλαγή όταν γύριζα σπίτι σε 2 g, αλλά όταν έφευγα δεν το άλλαζε πάντα σε 4g 5g. Πλέον λειτουργεί μια χαρά χωρίς πρακτικά να κάνω κάτι πέρα από τα wipe cache πριν και μετά την αναβάθμιση. Ένα νούμερο έχεις ή δύο ενεργά? 

Link to comment
Share on other sites

Ένα νούμερο έχω.. ήταν πολύ βολικό.. τώρα επέστρεψα σπίτι και ενώ άνοιξε από μόνο του το wifi , δεν έτρεξε η ρουτίνα να το γυρίσει σε 2G

Link to comment
Share on other sites

χθες ηρθε update στο samsung dialer ..σε καποιους φιλους μετα την ενημερωση αρχισε να καλει μονο του το τηλεφωνο...το εχετε παρατηρησει??

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. 

Μια ερώτηση 

Αν έχω το imei μιας συσκευής και το βάλω πχ στο imeiinfo μπορώ να καταλάβω αν η συσκευή είναι για Ευρώπη; και έτσι να έχει εγγύηση στην Ελλάδα; δίνει αυτή την πληροφορία; 

Link to comment
Share on other sites

παιδες αγορασα τα ακουστικα buds 2....ολα καλα αλλα πως βλεπω ποση μπαταρια εχει η βαση μεταφορας και φορτισης;;;;τα ακουστικα οκ τα βλεπω στην εφαρμογη,αλλα η βαση;;;

Link to comment
Share on other sites

χθες ηρθε update στο samsung dialer ..σε καποιους φιλους μετα την ενημερωση αρχισε να καλει μονο του το τηλεφωνο...το εχετε παρατηρησει??
Όταν λες καλει μόνο του , εννοείς να χτυπάει το τηλέφωνο σαν να σε καλεί κάποιος χωρίς να σε παίρνει όμως κανείς? Γιατί αυτό συμβαίνει σε εμένα εδώ και 2 μέρες.....Ξαφνικά αρχίζει μα χτυπάει συνεχώς ο ήχος κλήσης χωρίς να με καλούν....με οθόνη σβηστή...στα καλά καθούμενα....μένει κολλημένος ο ήχος κλήσης μέχρι να κάνω επανεκκίνηση....wtf?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, lagoudakis said:

παιδες αγορασα τα ακουστικα buds 2....ολα καλα αλλα πως βλεπω ποση μπαταρια εχει η βαση μεταφορας και φορτισης;;;;τα ακουστικα οκ τα βλεπω στην εφαρμογη,αλλα η βαση;;;

Σύνδεσε τα ακουστικά στο κινητό και άστα μέσα στην θήκη με ανοιχτό το καπάκι και θα δεις και την μπαταρία της θήκης.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, thanos1989 said:

Σύνδεσε τα ακουστικά στο κινητό και άστα μέσα στην θήκη με ανοιχτό το καπάκι και θα δεις και την μπαταρία της θήκης.

ευχαριστω πολυ φιλε μου,νομιζα οτι θα το εδειχνε οπως τα ακουστικα μονιμα στην οθονη,την καλημερα μου και καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. 

Κάτοχος και εγώ της συσκευής (ακόμα βέβαια δεν είναι στα χέρια μου) αλλά πρέπει να την εξοπλισω με θήκη και ζελατίνα. 

Θήκη βάζω πάντα spigen άρα και μεμβράνη πάμε πάλι για spigen; 

Θα ήθελα να βάλω τη γνήσια της Samsung αλλά αυτή μπορώ να τη βάλω μόνο σε Θεσσαλονίκη ή Αθήνα και αυτό το διάστημα θα είμαι στη βάση μου την Ανδρο. 

Υπάρχει λοιπόν καποια πρόταση για ζελατίνα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

συγγνώμη για το ποστ γιατί δεν ανήκει σε αυτό το νήμα, αλλά έχω σκάσει και θέλω και τη βοηθειά σας, έχω το s23 ultra και πρόσφατα αγόρασα και το watch6 classic bluetooth 47mm.  Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα , υπάρχει τρόπος να σταματήσει το echo στη φωνή όσων με καλούν ή καλώ ; Ακούω καθαρά , ο άλλος με ακούει καθαρά αλλά ακούει και τη φωνή του όταν μιλάει . Μιλησα χθες και το support της samsung και μου είπανε να απευθυνθώ σε εξειδικευμένο κέντρο υποστήριξης στη Γλυφάδα που είναι κοντά μου. Πάει ο μου σας κάπου ; Δε νομίζω να είναι hardware , κάποια ρύθμιση υποθέτω.

Ευχαριστώ και συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, doganos said:

Χαμήλωσε τον ηχο του συνομιλητή σου... 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου,

όντως αν την ώρα της κλήσης χαμηλώσω τον ήχο ελαττώνεται ο επιστρεφόνεμος ήχος αλλά παράλληλα ελαττώνεται και η ένταση του ήχου που ακούω από το speaker του ρολογιού, άρα λύσαμε το ένα θέμα δημιουργήσαμε άλλο 🙂Μήπως υπάρχει κάτι σε noise cancelation ή να κόβει την επιστροφή και είναι ανενεργό σε μένα ;

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2023 at 10:12 ΜΜ, Dark_Lord said:

Έχω σπαταλήσει 120 ευρώ σε μεμβράνες από παντού μέχρι στιγμής. Όλες ξεφλουδιζαν στις άκρες. Whitestone dome δε θα βάλω γιατί δε θέλω κόλλες πάνω στην οθόνη. Σκέφτομαι πλέον να το αφήσω χωρίς προστασία οθόνης. Ας μαζέψει και μερικές γρατσουνιές. Έτσι και αλλιώς θα το κρατήσω σίγουρα 3 χρόνια ακόμα. Με τα λεφτά που θα έχω δώσει σε μεμβράνες μέχρι τότε, θα άλλαζα οθόνη απ' την αρχή. 

Υπόψη ότι έχει και η γυναίκα μου το ίδιο κινητό, με διαφορετική χρήση και πάλι έχει δώσει ένα κάρο λεφτά σε μεμβράνες. Καλύτερη όλων μέχρι στιγμής της Samsung και μετά η IMBZBK.

Όταν τη βγάζω λίγο και αφήνω το κινητό γυμνό, καταλαβαίνω τι αίσθηση έχει αυτή η οθοναρα και πόσο άψογα τσουλαει το spen αλλά και τα edge buttons. Ήδη η θήκη είναι μια παραχώρηση. Έχω ξενερώσει με το να βάζω πλαστικουρες πάνω σε μια οθόνη με τόσες τεχνολογίες. Και το αυτοκίνητό μας μαζεύει γρατσουνιές, τι να κάνουμε, να το τυλίξουμε με φούσκες;

Φίλε αυτή η IMBZBK είναι ζελατίνα; ή τζαμακι με κολλα; 

Απο Ελλάδα την έχεις πάρει; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2023 at 11:31 ΜΜ, mger said:

εγω πήγα σε ενα κατάστημα με θηκες πριν 2 εβδομάδες , και βλέπω ενα μηχανημα που μοιάζει με εκτυπωτή , τον ρωτάω τι ειναι αυτό , και μου λεει κόβει film προστασίας οθόνης , για ολα τα κινητά . Απο τότε εχω βάλει τη μεμβράνη και ειναι άριστη προς το παρόν . αν χαλάσει , θα πάω σε Samsung film. Διαβάζω σε forums αρκετά θετικά σχόλια .

Samsung film έχω εδώ και 10 μήνες, από το Φεβρουάριο που το πήρα.... και είναι άψογη.... εξαιρετική εφαρμογή... και ακόμα έχω την πρώτη. Τη τοποθέτηση την έκανα εγώ.... και όλα κομπλέ. Αλλά θέλει προσοχή να μην πάρει σκουπιδάκια.

 

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, one2377 said:

Samsung film έχω εδώ και 10 μήνες, από το Φεβρουάριο που το πήρα.... και είναι άψογη.... εξαιρετική εφαρμογή... και ακόμα έχω την πρώτη. Τη τοποθέτηση την έκανα εγώ.... και όλα κομπλέ. Αλλά θέλει προσοχή να μην πάρει σκουπιδάκια.

 

Απο που την αγόρασες φίλε; υπάρχει στο σκρουτζ; 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, patrik said:

Απο που την αγόρασες φίλε; υπάρχει στο σκρουτζ; 

Ναι κανονικά. Υπάρχει. Κοντά στα 22 ευρώ. Έχει δύο τεμάχια μέσα στη συσκευασία.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.εχω μεγάλο πρόβλημα με  τισ κλήσεις ....ακούω τον ομιλητή και δεν με ακούει καθόλου καποιεσ φορές κλείνω περνω πάλι κανονικά το παθαίνω και με το Bluetooth .έκανα και hard reset.λετε να παρω και μια νέα sim να δοκιμάσω;η να οαω στο σέρβις .

Link to comment
Share on other sites

Το Tapatalk Στην έκδοση για Android πάλι ζητάει λεφτά για να ποστάρεις….


Sent from my iPad Pro M1 5G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 8:42 ΜΜ, thabull said:

 

Τι μπορούμε να κάνουμε για το tapatalk? 

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορούμε να κάνουμε για το tapatalk? 

Ούτε το σπασμένο δουλεύει…


Sent from my iPad Pro M1 5G using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Ούτε το σπασμένο δουλεύει…


Sent from my iPad Pro M1 5G using Tapatalk
Μόλις το δοκίμασα, δουλεύει στο δικό μου.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...