Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζετε αν με την esim πιάνεις καλύτερο σημα από μια κανονική? Έτσι μου είπαν και παραξενευτικα
Με την esim αλλάζει κάτι στο hardware της συσκευής; αλλάζει η κεραία του κινητού;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος θήκη σιλικόνης της Samsung (original)? 

Είναι όπως αυτές των s23u που γέμιζαν απελπιστικά σκόνη;;; 

https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s23-ultra--samsung-silicone-cover--cream/1749397

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2023 at 5:02 ΜΜ, bromonano2 said:

Το πενάκι θέλει flat οθόνη για να δουλέψει σωστά. Άρα πρώτο plus. Δεύτερον βαρέθηκα κόλλες, 40αρια σε τζαμαρία, ζελατινες κάθε μηνα γιατί γίνονται σκ@τα. Ένα απλό τζάμι και τέλος. Τρίτον, λιγότερη πιθανότητα σπασίματος οθόνης εάν είναι flat. Οπότε ναι flat οθόνη με τα χίλια και περισσότερο λόγο του s pen. Τώρα το αν θα το αλλάξω θα εξαρτηθεί από παράγοντες όπως τιμή και χωρητικοτηκοτητα βασικής έκδοσης (για εμένα 512 πλέον πρέπει να είναι η βασική στην τιμη του 256) . Και πολύ σημαντικό θα ερθει με snap ή exynos? Ένα έρθει με snap καλώς, αν ερθει με exynos δύσκολα. Το κακό είναι ότι όταν βγάζει η sam exynos για κάποιες αγορες , που ως επί το πλείστον είναι κατώτερος επεξεργαστής, περιορίζει και την δύναμη της αντίστοιχης γενιάς snap ώστε να κρατάει ένα balance.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Είναι μήνες γνωστό πως το Ultra θα έχει snap gen3

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2023 at 11:54 ΠΜ, nasosvasedis said:

Εμένα το Mozik στον Κορυδαλλό μου το τοποθέτησε, για το δικό μου μάτι άρτια. Από τον Μάρτιο που το έβαλαν δεν έχει (πέρα από την πάνω πάνω πλευρά ένα τόσο δα "ξέφτυσμα") κανένα απολύτως πρόβλημα.

Αυτό είναι τζαμάκι για τη προστασία της οθόνης, παιδιά?

On 9/11/2023 at 5:02 ΜΜ, bromonano2 said:

Το πενάκι θέλει flat οθόνη για να δουλέψει σωστά. Άρα πρώτο plus. Δεύτερον βαρέθηκα κόλλες, 40αρια σε τζαμαρία, ζελατινες κάθε μηνα γιατί γίνονται σκ@τα. Ένα απλό τζάμι και τέλος. Τρίτον, λιγότερη πιθανότητα σπασίματος οθόνης εάν είναι flat. Οπότε ναι flat οθόνη με τα χίλια και περισσότερο λόγο του s pen. Τώρα το αν θα το αλλάξω θα εξαρτηθεί από παράγοντες όπως τιμή και χωρητικοτηκοτητα βασικής έκδοσης (για εμένα 512 πλέον πρέπει να είναι η βασική στην τιμη του 256) . Και πολύ σημαντικό θα ερθει με snap ή exynos? Ένα έρθει με snap καλώς, αν ερθει με exynos δύσκολα. Το κακό είναι ότι όταν βγάζει η sam exynos για κάποιες αγορες , που ως επί το πλείστον είναι κατώτερος επεξεργαστής, περιορίζει και την δύναμη της αντίστοιχης γενιάς snap ώστε να κρατάει ένα balance.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Αυτό που κυκλοφορεί τύπου τζάμι που κουμπώνει με θερμοκόλληση είναι ασφαλές? Πρέπει να βάλω κάτι μπροστά στην οθόνη. Το έχω από το Μάιο κ σε ορισμένα σημεία κάτω από το ηλιακό φως φαίνονται αμυδρά κάτι ελάχιστες γρατζουνιές, ανεπαίσθητα είναι βέβαια. 

Edited by jim2019
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, deal703 said:

Γνωρίζετε αν με την esim πιάνεις καλύτερο σημα από μια κανονική? Έτσι μου είπαν και παραξενευτικα

Όχι το ίδιο πράγμα είναι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jim2019 said:

Αυτό είναι τζαμάκι για τη προστασία της οθόνης, παιδιά?

Αυτό που κυκλοφορεί τύπου τζάμι που κουμπώνει με θερμοκόλληση είναι ασφαλές? Πρέπει να βάλω κάτι μπροστά στην οθόνη. Το έχω από το Μάιο κ σε ορισμένα σημεία κάτω από το ηλιακό φως φαίνονται αμυδρά κάτι ελάχιστες γρατζουνιές, ανεπαίσθητα είναι βέβαια. 

Το Whitestone Dome ναι, είναι τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Το Whitestone Dome ναι, είναι τζαμάκι.

Το τοποθετούμε εμείς? Ή γίνεται και στο κατάστημα? Επίσης εφαρμόζεται σε όλες τις θήκες? Έχω μια της Spigen. 

Edited by jim2019
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lagouko said:

Είναι μήνες γνωστό πως το Ultra θα έχει snap gen3

Τώρα διαβάζω πως και το 24 ultra θα έρθει με exynos στην Ευρώπη.

 

Edit:Γράψε λάθος,για τα απλά μοντέλα έγραφε κι όχι για το ultra.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, jim2019 said:

Το τοποθετούμε εμείς? Ή γίνεται και στο κατάστημα? Επίσης εφαρμόζεται σε όλες τις θήκες? Έχω μια της Spigen. 

Στο κατάστημα που ανέφερα (Mozik Κορυδαλλού), το τοποθετούν οι ίδιοι και μάλιστα αναφέρουν ότι σου τοποθετούν και το δεύτερο εφόσον το πρώτο χαλάσει. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, montoya_42 said:

Έχει πάρει κάποιος θήκη σιλικόνης της Samsung (original)? 

Είναι όπως αυτές των s23u που γέμιζαν απελπιστικά σκόνη;;; 

https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s23-ultra--samsung-silicone-cover--cream/1749397

εχω παρει 3 χρωματα και μου αρεσουν πολυ,ελαχιστα πραγματα εχω δει απο σκονη,βεβαια παιζει ρολο και το περιβαλλον που εισαι,αλλιως στην οικοδομη αλλιως στο γραφειο,την καλημερα μου

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μετα απο πολυ σκεψη και διαβασμα αγορασα κι'εγω το κινητο απο κωτσο απο την προσφορα 2+1 και το περιμενω μεσα στην βδομαδα.πρωτη φορα κινητο ultra,(προερχομαι απο samsung s10) και ανυπομονω πως θα μου φανει ενα τοσο μεγαλο κινητο..αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας.

εχω παρει για αρχη φορτιστη 25watt μια θηκη ultra thin spigen και βρηκα σε προσφορα pitaka s23 ultra στα 54 ευρο με δωρεαν μεταφορικα και αμα εξαρυρωσω και κατι skroutz coins ακομη φθηνοτερα.

 

 

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ktikti said:

Μαγκες μετα απο πολυ σκεψη και διαβασμα αγορασα κι'εγω το κινητο απο κωτσο απο την προσφορα 2+1 και το περιμενω μεσα στην βδομαδα.πρωτη φορα κινητο ultra,(προερχομαι απο samsung s10) και ανυπομονω πως θα μου φανει ενα τοσο μεγαλο κινητο..αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας.

εχω παρει για αρχη φορτιστη 25watt μια θηκη ultra thin spigen και βρηκα σε προσφορα pitaka s23 ultra στα 54 ευρο με δωρεαν μεταφορικα και αμα εξαρυρωσω και κατι skroutz coins ακομη φθηνοτερα.

 

 

 

Καλησπέρα. Φίλε μου είναι εύκολο ένα λινκ από που βρήκες στα 54euro την Pitaka;;Την είχα πάρει στα 74. Λίγο ακριβή αλλά αξίζει τα λεφτά της. Από αίσθηση, απο εργονομία, μέχρι και από πέσιμο με γλύτωσε και δεν το περίμενα γιατί έχει πολύ λίγη επιφάνεια προστασίας. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. Μ ενδιαφερει πολυ αυτο το κινητο και θα ηθελα να τ αγορασω με τιμολογιο για ν αποφυτγω τον ΦΠΑ κοβοντας το βεβαια σε εταιρεια φιλου. Ομως θα θελα να πληρωσω με δικη μου πιστβτικη καρτα για να βαλω δοσεις. Μπορει να γινει αυτο ? ευχαριστω πολυ 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Sleep said:

καλησπερα σας. Μ ενδιαφερει πολυ αυτο το κινητο και θα ηθελα να τ αγορασω με τιμολογιο για ν αποφυτγω τον ΦΠΑ κοβοντας το βεβαια σε εταιρεια φιλου. Ομως θα θελα να πληρωσω με δικη μου πιστβτικη καρτα για να βαλω δοσεις. Μπορει να γινει αυτο ? ευχαριστω πολυ 

Όχι. Εφόσον είναι άνω των 500ε που μέχρι εκεί θα μπορούσες μετρητά, δεν γίνεται να βάλεις δική σου κάρτα. Και να κόψεις τιμολόγιο στο φίλο σου. Δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Sleep said:

καλησπερα σας. Μ ενδιαφερει πολυ αυτο το κινητο και θα ηθελα να τ αγορασω με τιμολογιο για ν αποφυτγω τον ΦΠΑ κοβοντας το βεβαια σε εταιρεια φιλου. Ομως θα θελα να πληρωσω με δικη μου πιστβτικη καρτα για να βαλω δοσεις. Μπορει να γινει αυτο ? ευχαριστω πολυ 

Μπορείς να το κάνεις αλλά σε περίπτωση ελέγχου θα γ@@@@@ τον φίλο σου....

Link to comment
Share on other sites

Από το home up δεν μου δουλεύει ξαφνικά το task changer και το switch to previews apps with gestures ....

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Από το home up δεν μου δουλεύει ξαφνικά το task changer και το switch to previews apps with gestures ....

sent from my S23Ultra 12/512


Δώσε ξανά δικαιώματα...μου το έκανε και εμένα....αν δεν παίζει αφαίρεση και ξανά εγκατάσταση

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ξανά δικαιώματα...μου το έκανε και εμένα....αν δεν παίζει αφαίρεση και ξανά εγκατάσταση

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Για την εφαρμογή μου λέει ότι δεν απαιτούνται δικαιώματα... Το έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση αλλά πάλι δεν δουλεύει

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Για την εφαρμογή μου λέει ότι δεν απαιτούνται δικαιώματα... Το έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση αλλά πάλι δεν δουλεύει

sent from my S23Ultra 12/512
 

Τα ιδια και σε s23, το task switcher απο το home up σταματαει να δουλευει ή δουλευει οποτε να 'ναι (μετα απο reboot).

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορές είμαι στον chrome και εκεί που πάω να πατήσω για να πάω σε κάποια σελίδα,  πετάγεται το pop up από ένα μήνυμα ή μια ειδοποίηση και το πατάω άθελά μου.  Υπάρχει κάποια λύσε σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Στο android 14, είχα διαβάσει ότι στις ειδοποιήσεις που λαμβάνει, όσες είναι από ίδια εφαρμογή θα ομαδοποιουνται σε ένα tab, πχ Gmail, Tapatalk κλπ. Παρατηρώ ότι η ομαδοποίηση γίνεται μια στις 10 φορές. Τις περισσότερες έχω κάθε ειδοποίηση ξεχωριστά, δλδ 5 μαιλ σε ξεχωριστή ειδοποίηση, ή το ίδιο με το Tapatalk. Συμβαίνει και σε άλλους?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και σε s23, το task switcher απο το home up σταματαει να δουλευει ή δουλευει οποτε να 'ναι (μετα απο reboot).
Και εγώ τώρα που έκανα reboot βλέπω ότι δουλεύει για να δούμε...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Εχει κλειδώσει η Sammy το Spatial audio & head tracking μόνο για τα δικά της ακουστικά!!!

Sh*tty move samsung.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikos16717 said:

Πολλες φορές είμαι στον chrome και εκεί που πάω να πατήσω για να πάω σε κάποια σελίδα,  πετάγεται το pop up από ένα μήνυμα ή μια ειδοποίηση και το πατάω άθελά μου.  Υπάρχει κάποια λύσε σε αυτό?

Ποιο στυλ ειδοποιησεων εχεις επιλεξει στις ρυθμισεις;
Settings -> Notifications -> Notification Pop-up style. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...