Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, Jimo7 said:

 

Ερώτηση: ξέρεις κάνεις να μου πει πως αλλάζω τη θέση του ρολογιού στην οθόνη κλειδώματος; 

Επιλεγεις να βαλεις καποιο φοντο ακουμπας την ωρα πανω και απο κατω θα σου βγαλει τα ρολογια

Screenshot_20231101_143054_Wallpaper and style.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο έτσι κι αλλιώς ήταν τέλειο. Η αναγνώριση προσώπου έγινε κι αυτή τέλεια από πολύ καλή που ήταν. Ανοίγει ακαριαία με το πρόσωπο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με γυαλί τέλειο δεν το έλεγες. Dome έχω και τώρα δουλεύει πολύ πιο γρήγορα και σταθερα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Jimo7 said:

Μπορεί ο καθένας να λέει την άποψή του και ταυτόχρονα να σέβεται ή να "σέβεται" την άποψη του άλλου χωρίς (βέβαια) να είναι απόλυτα σωστή; Δεν μπορεί να βγαίνει ο καθένας και να βρίζει. Μπαίνουμε στο φόρουμ για να ρωτήσουμε και να μάθουμε, όχι να τσακωθούμε και να προκαλούμε. 

Αν θέλεις να πεις στους άλλους ότι η συσκευή μετά απο την αναβάθμιση έγινε πιο αργή, δείχνεις video για να στηρίξεις αυτό που λές,κοινως επιχειρήματα.

Ετσι κερδίζεις τον σεβασμό των υπολοίπων, και όχι με αερολογίες του τύπου ''δεν τραβάει ο Snapdragon ξαφνικά και τα βρίσκει σκούρα με το Android 14, γιατί έτσι''.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Με γυαλί τέλειο δεν το έλεγες. Dome έχω και τώρα δουλεύει πολύ πιο γρήγορα και σταθερα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ γυαλί έχω και ήταν τέλειο και πριν και τώρα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fulgore1 said:

Ξαναγύρισε στην προηγούμενη σελίδα να δεις τι απάντησε ο συμφορουμίτης πάνω και πές μου που είδες τις βρισιές.

Πάτε ορισμένοι να δημιουργήσετε θέμα χωρίς λόγο.

Οταν ένας δεν σέβεται τους υπόλοιπους με αυτά που γράφει, μην περιμένει και αυτοί να τον σεβαστούν.

Σε τεχνολογικό forum είμαστε, και σχόλια οπως το πιο πίσω, αυτό ακριβώς το πράγμα δείχνουν.

Αν θέλεις να πεις στους άλλους ότι η συσκευή μετά απο την αναβάθμιση έγινε πιο αργή, δείχνεις video για να στηρίξεις αυτό που λές,κοινως επιχειρήματα. Ετσι κερδίζεις τον σεβασμό των υπολοίπων, και όχι με αερολογίες.

Φίλε μου, όταν μπήκες τη συνομιλία το εν λόγω άτομο είχε σβήσει τις βρισιές. Κάποιοι τις είδαν όπως κι εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Με γυαλί τέλειο δεν το έλεγες. Dome έχω και τώρα δουλεύει πολύ πιο γρήγορα και σταθερα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ γυαλί είχα και δούλευε και δουλεύει πολύ καλά

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Jimo7 said:

Φίλε μου, όταν μπήκες τη συνομιλία το εν λόγω άτομο είχε σβήσει τις βρισιές. Κάποιοι τις είδαν όπως κι εγώ 

Αν όντως έγινε αυτό, τότε λάθος μου σε αυτό που έγραψα πιο πίσω, και θα το διορθώσω παραπάνω.

Το υπόλοιπο σχόλιο που γράφω όμως παραμένει περι Snap g gen2 και Android 14.

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το καινούργιο λογισμικό το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ είναι με το messenger πολλές φορές κρασαρει η εφαρμογή μου κλείνει αναγκαστικά και δε μου εμφανίζει ότι μου έχει έρθει μνμ πάρα μόνο εάν μπω στο fb και με στέλνει στην εφαρμογή. Α και κάποιες φορές πρέπει να ξανασυνεδεθω στο messenger. Δε ξέρω εάν κάποιο άλλο παιδί εδώ έχει το ίδιο πρόβλημα ή έχετε να προτείνετε κάποια λύση. Το μόνο που έχω σκεφτεί είναι να περιμένω update της εφαρμογής αλλιώς να την απεγκαταστησω και να την ξαναπεράσω. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να τελειώνει αυτή η γελοιότητα εγώ δεν έχω σβήσει απολύτως τίποτα ούτε άρχισα εγώ να προκαλώ πρώτος!

Επίσης ένας κύριος ο οποίος υποστηρίζει τον άλλον κύριο (και χαχανιζουν και οι δύο) αγνοεί το γεγονός ότι αυτός ο οποίος τον υποστηρίζει μπήκε εδώ μέσα πρώτος και άρχισε να προκαλεί με χαρακτηρισμούς χωρίς καν κανείς να του απευθύνει τον λόγο!



sent from my S23Ultra 12/512





Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, theo7ashm said:

Όλα καλά με το καινούργιο λογισμικό το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ είναι με το messenger πολλές φορές κρασαρει η εφαρμογή μου κλείνει αναγκαστικά και δε μου εμφανίζει ότι μου έχει έρθει μνμ πάρα μόνο εάν μπω στο fb και με στέλνει στην εφαρμογή. Α και κάποιες φορές πρέπει να ξανασυνεδεθω στο messenger. Δε ξέρω εάν κάποιο άλλο παιδί εδώ έχει το ίδιο πρόβλημα ή έχετε να προτείνετε κάποια λύση. Το μόνο που έχω σκεφτεί είναι να περιμένω update της εφαρμογής αλλιώς να την απεγκαταστησω και να την ξαναπεράσω. 

Είχα πρόβλημα μόνο με τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής και το έλυσα αφού ανοιγοκλεισα το διακοπτακι των ειδοποιήσεων.

Εδώ όμως: Εφαρμογές -> 3 τελίτσες πάνω δεξιά -> ειδική πρόσβαση-> πρόσβαση στις ειδοποιήσεις-> Υπηρεσίες Google Play

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την εφαρμογη πορτοφόλι. Χτες τη ρύθμισα όλα καλά πέρασα τη κάρτα κ τώρα αυτό. Απεγκατασταση κ ξανά εγκατάσταση κ λέει το ίδιο 

Screenshot_20231101_175820_GoogleWallet.jpg

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, theo7ashm said:

Όλα καλά με το καινούργιο λογισμικό το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ είναι με το messenger πολλές φορές κρασαρει η εφαρμογή μου κλείνει αναγκαστικά και δε μου εμφανίζει ότι μου έχει έρθει μνμ πάρα μόνο εάν μπω στο fb και με στέλνει στην εφαρμογή. Α και κάποιες φορές πρέπει να ξανασυνεδεθω στο messenger. Δε ξέρω εάν κάποιο άλλο παιδί εδώ έχει το ίδιο πρόβλημα ή έχετε να προτείνετε κάποια λύση. Το μόνο που έχω σκεφτεί είναι να περιμένω update της εφαρμογής αλλιώς να την απεγκαταστησω και να την ξαναπεράσω. 

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω. Τωρα εκανα clear cache στην εφαρμογη και αναμενουμε 🙂

1 ώρα πριν, Kostas_Ts_86 said:

Είχα πρόβλημα μόνο με τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής και το έλυσα αφού ανοιγοκλεισα το διακοπτακι των ειδοποιήσεων.

Εδώ όμως: Εφαρμογές -> 3 τελίτσες πάνω δεξιά -> ειδική πρόσβαση-> πρόσβαση στις ειδοποιήσεις-> Υπηρεσίες Google Play

Kαι μολις ειδα και αυτο και το δοκιμαζω επισης!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

και γω έχω το πρόβλημα με το messenger 

πολλοί αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα στο reddit και προτείνουν απενεργοποίηση του chat heads 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, theo7ashm said:

Όλα καλά με το καινούργιο λογισμικό το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ είναι με το messenger πολλές φορές κρασαρει η εφαρμογή μου κλείνει αναγκαστικά και δε μου εμφανίζει ότι μου έχει έρθει μνμ πάρα μόνο εάν μπω στο fb και με στέλνει στην εφαρμογή. Α και κάποιες φορές πρέπει να ξανασυνεδεθω στο messenger. Δε ξέρω εάν κάποιο άλλο παιδί εδώ έχει το ίδιο πρόβλημα ή έχετε να προτείνετε κάποια λύση. Το μόνο που έχω σκεφτεί είναι να περιμένω update της εφαρμογής αλλιώς να την απεγκαταστησω και να την ξαναπεράσω. 

Κ εγω τα ίδια. Ολο κρασαρε. Μέχρι που την εβγαλα τελείως, εκανα επανεκκίνηση κ την ξανα έβαλα.   Μέχρι τωρα μια χαρά 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου,μετα απο πολλα χρονια ξανα samsung,σιγουρα εχουν αλλαξει πολλα απο την εποχη του note 4 που ειχα,οι πρωτες εντυπωσεις καλες αν και το ψαχνω....μια απορια ρε παιδια,μπορω να κανω πιο μικρα τα εικονιδια στην οθονη,ψαχνω συνεχεια αλλα δεν μπορω να βρω κατι....μηπως δεν γινεται;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, lagoudakis said:

την καλησπερα μου,μετα απο πολλα χρονια ξανα samsung,σιγουρα εχουν αλλαξει πολλα απο την εποχη του note 4 που ειχα,οι πρωτες εντυπωσεις καλες αν και το ψαχνω....μια απορια ρε παιδια,μπορω να κανω πιο μικρα τα εικονιδια στην οθονη,ψαχνω συνεχεια αλλα δεν μπορω να βρω κατι....μηπως δεν γινεται;

Κανονικά, δε γίνεται. Ουτε αυτό το απλο δεν κάνει ο launcher της σαμσουνγκ. Είναι για πολύ βασικά πράγματα. Λύσεις υπάρχουν βέβαια :

1. Άλλαξε launcher πχ βαλε nova, που εκτός από τα εικονίδια, κανεις και ενα σωρό άλλα πράγματα που δεν κάνει ο Launcher της σαμσουνγκ. 

2. Με το launcher της σαμσουνγκ, στις ρυθμίσεις του κινητού ενεργοποίησε developer options (Google it), αλλάξε στο μενού εκεί dpi σε αλλο νούμερο. Μεγαλώνουν, μικραίνουν τα πάντα όμως βάζοντας μικρότερα ή μεγαλύτερα νούμερα εκεί . Αν και δε θυμάμαι ειδικά για τα εικονίδια γιατί πάντα αλλάζω Launcher. Δοκίμασε μήπως σε βολέψει καλύτερα. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου,μετα απο πολλα χρονια ξανα samsung,σιγουρα εχουν αλλαξει πολλα απο την εποχη του note 4 που ειχα,οι πρωτες εντυπωσεις καλες αν και το ψαχνω....μια απορια ρε παιδια,μπορω να κανω πιο μικρα τα εικονιδια στην οθονη,ψαχνω συνεχεια αλλα δεν μπορω να βρω κατι....μηπως δεν γινεται;
Ναι γίνεται μέσα από το good lock. Στο theme park. Εντωμεταξύ υπάρχει ενημέρωση για το home up που δε δούλευε και τώρα δουλεύει κανονικά. Όλα λίγο υπομονή θέλουν.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο home up σας έχει αυτές τις λειτουργίες ενεργές? 
https://photos.app.goo.gl/i2baDNB61vbUFBie9
Και σε μενα μονο τις 2 πρωτες εχει ενεργες
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, mobrol said:
56 minutes ago, kountoura said:
Στο home up σας έχει αυτές τις λειτουργίες ενεργές? 
https://photos.app.goo.gl/i2baDNB61vbUFBie9

Και σε μενα μονο τις 2 πρωτες εχει ενεργες

Καλημέρα στην παρέα. Και σε εμένα τα ίδια ακόμα. Εκτιμώ ότι θα υπάρξει κάποιο Update. Το έχουμε επισημάνει στο store της Samsung. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπείτε στο store, στις πληροφορίες του home up, αναφέρει ότι αναμένονται και οι υπόλοιπες λειτουργίες για αναβάθμιση. Θέμα χρόνου πιστεύω

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περισσότερο πρόβλημα για μένα είναι στη λίστα των εφαρμογών, που το home up είχε την κάθετη κίνηση που ήταν αστραπιαία και στις πάνω σειρές είχε καρφιτσωμενες τις πιο συχνές....πολύ βολικό. Αναμονή....

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sosimple2 said:

Κανονικά, δε γίνεται. Ουτε αυτό το απλο δεν κάνει ο launcher της σαμσουνγκ. Είναι για πολύ βασικά πράγματα. Λύσεις υπάρχουν βέβαια :

1. Άλλαξε launcher πχ βαλε nova, που εκτός από τα εικονίδια, κανεις και ενα σωρό άλλα πράγματα που δεν κάνει ο Launcher της σαμσουνγκ. 

2. Με το launcher της σαμσουνγκ, στις ρυθμίσεις του κινητού ενεργοποίησε developer options (Google it), αλλάξε στο μενού εκεί dpi σε αλλο νούμερο. Μεγαλώνουν, μικραίνουν τα πάντα όμως βάζοντας μικρότερα ή μεγαλύτερα νούμερα εκεί . Αν και δε θυμάμαι ειδικά για τα εικονίδια γιατί πάντα αλλάζω Launcher. Δοκίμασε μήπως σε βολέψει καλύτερα. 

παναθεμα τους χαχαχαχ,ευχαριστω πολυ φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Ο νοβα δεν παλεύεται πλέον...πολύ κακο transition και μη ομαλά animations...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2023 at 8:50 ΠΜ, lefteris90 said:

Καλημέρα σας, ως νέος έχω κάποιες απορίες,

Αρχικά είναι σφαίρα!!!

Πάμε τώρα τι απαραίτητες εφαρμογές θεωρείτε ότι πρέπει να έχει το κινητό;

Μπορούμε να γραφτούμε στην beta; και εάν ναι πως;

Τι είναι και πωε γίνεται το wipe; 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Καλημέρα σας, ως νέος έχω κάποιες απορίες,

Αρχικά είναι σφαίρα!!!

Πάμε τώρα τι απαραίτητες εφαρμογές θεωρείτε ότι πρέπει να έχει το κινητό;

Μπορούμε να γραφτούμε στην beta; και εάν ναι πως;

Τι είναι και πως γίνεται το wipe; 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 Galaxy Enhance-X τι ειναι αυτη η εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...