Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τελικά έκανα φορματ για τα θέματα που είχα. Τώρα όλα καλά. Το theme park δουλεύει. Τα θέματα εντάξει δουλεύουν πριν δε μπορούσα να μπω. Από ταχύτητα εντάξει μου φενεται όπως κ πριν. Μένει να δούμε μπαταρία. Αυτα
Τα θέματα έσω δουλεύουν κανονικά και χωρίς φορματ,μόνο wipe cache.
Μήπως είχες hex installer?

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά τα προβλήματα λογικο ..στο update Νοεμβρίου θα λυθούν και στα επόμενα ...

https://www.sammyfans.com/2023/10/31/november-2023-one-ui-6-0-update-will-refine-widget-animations-samsung/?fbclid=IwAR2_XjguvIaveTS3cY-IvVXvLMTK4SyKztlQT0iIqMC7_Lr6i7ZlAQEcpTc

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και εγω... θεωρώ οτι έχει γίνει ακαριαία γρήγορο και πολύ απότομο...το smooth έχει πάει περίπατο... επίσης δεν δουλεύουν εντολές απο πενάκι...ειμαι με thl... θέλει σίγουρα τον χρόνο του αλλά νιώθω λες και είμαι σε beta έκδοση 
Καλά τόσοι το πέρασαν δεν τα διαπίστωσε κανένας αυτα???

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, johnnyman25 said:

Τα θέματα έσω δουλεύουν κανονικά και χωρίς φορματ,μόνο wipe cache.
Μήπως είχες hex installer?

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Ναι είχα hex installer

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα hex installer
Αυτό έφταιγε φίλε μου.
Έπρεπε να γυρίσεις σε default theme να κάνεις απεγκατασταση το hex και μετά να πήγαινες σε oneui 6.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Καλά τόσοι το πέρασαν δεν τα διαπίστωσε κανένας αυτα???

sent from my S23Ultra 12/512
 

εσενα δουλευουν οι εντολες στο πενακι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

εσενα δουλευουν οι εντολες στο πενακι;
Δεν μου έχει έρθει ακόμα το update

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι λειτουργεί ακριβώς όπως πριν. Καμία διαφορά. Γενικά όλα λειτουργούν στην εντέλεια!!! Μόνο από το good lock αυτά που είπαν δε δουλεύουν προς το παρόν. Λογικά θα υπάρξει αναβάθμιση. Το home και ακόμα ένα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εσενα δουλευουν οι εντολες στο πενακι;
Δεν σου δουλεύει καθόλου θες να πεις? Εδώ δουλεύει κανονικά 4af39149395488fcd8a461ec31eb387c.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ότι το Viber ενώ ανοίγει "αργεί" πλέον να εμφανίσει το περιεχόμενο του; Το παρατήρησα από χτες που αναβάθμισα σε OneUI 6.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ότι το Viber ενώ ανοίγει "αργεί" πλέον να εμφανίσει το περιεχόμενο του; Το παρατήρησα από χτες που αναβάθμισα σε OneUI 6.0
Απευθείας ανοίγει χωρίς κανένα θέμα.
Δεν έκανα factory reset.
Μόνο έτρεξα galaxy app booster και μετά wipe cache από recovery.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DrFrap said:

Μπαίνει κανονικά. Απλά θέλει να είναι ανοιχτό το PC, σε εμένα έτσι δούλεψε. Άρα να δείχνει ότι παίρνει ρεύμα και από τη θύρα usb. Από σβηστό κινητό, πατάς ταυτόχρονα volume up & πλαϊνό και τα κρατάς μέχρι να δεις το boot menu

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα δούλεψε κανονικά και με κλειστό. Έκανα wipe πριν και μετά την αναβάθμιση και μια το app booster μετά και φαίνεται να έχει κάτσει μια χαρά. Τώρα το μόνο που μένει είναι να αναβαθμίσουν όλα τα modules για το googlock και θα είμαστε κομπλέ! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, johnnyman25 said:

Απευθείας ανοίγει χωρίς κανένα θέμα.
Δεν έκανα factory reset.
Μόνο έτρεξα galaxy app booster και μετά wipe cache από recovery.

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Απευθείας ανοίγει, αλλά δεν σου φαίνεται να κάνει ελάχιστα περισσότερο να εμφανίσει το περιεχόμενο;

Link to comment
Share on other sites

Απευθείας ανοίγει, αλλά δεν σου φαίνεται να κάνει ελάχιστα περισσότερο να εμφανίσει το περιεχόμενο;
Όχι φίλε μου.
Απευθείας εμφανίζει και το περιεχόμενο!

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johnnyman25 said:

Όχι φίλε μου.
Απευθείας εμφανίζει και το περιεχόμενο!

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Οκ τι να πω, ίσως χρειαστεί λίγο "στρώσιμο" μετά το φορμάτ σε μένα! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα κι εγω,δεν εχω καποιο προβλημα,ολα καλα πλην ομως στο GOOD LOCK μια εφαρμογουλα μου κλεινει,μικρο το κακο θα φτιαξει.

Σιγουρα για τα υπόλοιπα,ειτε θα διορθωθουν με καποιο μεγαλο Fix απο Σαμυ ειτε απο καποια αναβαθμιση των επι μερους εφαρμογων για πληρη συμβατοτητα με το Android 14 , ηταν μεγαλη αναβαθμιση,αναμενομενα τα μικροθεματακια.

 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2023 at 6:49 ΠΜ, greg2310 said:

Σχετικα νεος κατοχος ,για screen protector υπαρχει κατι σε tempered χωρισ κολλες;(αληθεια βγαινουν ευκολα μετα αν χρειαστει?) 

Η να δω σε ζελατινα και απο που στη θεσσαλονικη;

Και εγώ τις φοβόμουν τις κόλλες αλλά εδώ και 3 χρόνια (Note 10+ & S23 ultra) βάζω mocolo από το stouky και είναι αλφαδιά.

Το αποτύπωμα δεν χρειάζεται να το περάσεις ξανά!

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Αυτό έφταιγε φίλε μου.
Έπρεπε να γυρίσεις σε default theme να κάνεις απεγκατασταση το hex και μετά να πήγαινες σε oneui 6.

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Λες το ιδιο να ισχύει και με nova?

Να κάνω δηλαδή απεγκατασταση πρώτα; 

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία ήταν που ήταν πολύ καλή.... Έγινε εξαιρετική.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2023 at 7:26 ΜΜ, Tips2022 said:

Θέλω μια βοήθεια γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα 😣από μια απορύθμιση που δεν ξέρω πως έγινε και δεν μπορώ να τη βρω και να τη διορθώσω.

Μόλις ανοίγω μια εφαρμογή με gps μου βγαίνει το πράσινο σηματάκι του πάνω στη δεξιά γωνία και δε φεύγει με τίποτα. Αυτό με εμποδίζει να ρυθμίζω τις εφαρμογές εκεί πάνω στα δεξιά τους. Μπορεί να μου πει κάποιος πως ρυθμίζεται το πρόβλημα έτσι ώστε να μη βλέπω το πράσινο αυτό σηματάκι του gps?

Επίσης όταν ανοίγω το viber για να κάνω συνομιλία με την κάμερα = βιντεοκλήση βγαίνει ένα πράσινο σηματάκι πάνω δεξιά πάλι που δείχνει την πράσινη κάμερα... τι πρέπει να κάνω για να μην εμφανίζονται τα πράσινα αυτά σηματάκια?

Κάποιος σκέφτηκε καμιά λύση στο παραπάνω θέμα μου ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορούν να φύγουν... Είναι για να σε ειδοποιούν ότι η κάμερα είναι ενεργή

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σκέφτηκε καμιά λύση στο παραπάνω θέμα μου ???
Φίλε αυτό είναι της Google. Είναι υποχρεωτικό πλέον δεν θυμάμαι από ποια έκδοση android (νομίζω 12) και μετά να υπάρχει ένδειξη για κάμερα gps κλπ. Ποιο πολύ για θέματα ιδιωτικότητας κλπ.... Πχ μην ανοίξει κάποια εφαρμογή κάμερα και δεν είσαι ενήμερος gps κλπ

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Οκ τι να πω, ίσως χρειαστεί λίγο "στρώσιμο" μετά το φορμάτ σε μένα! Ευχαριστώ!

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει την αναβάθμιση και έχω παρατηρήσει αυτό που λες στο viber τις τελευταίες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα χθες το update, Wipe Cache και το App Booster που αναφερθηκε πιο πριν και ολα καλα, φαινεται λιγο πιο snappy το τηλεφωνο, αν και μπορει να ειναι απλα η ιδεα μου.

Το αλλο που παρατηρησα ειναι πως τα transition effects ειναι λιγο πιο εντονα οταν μπαινοβγαινεις σε εφαρμογες κλπ, παρολο που εχω τα παντα στο 0.5x ταχυτητα απο τα developer options. Δεν με χαλαει παντως, απλως ως παρατηρηση το αναφερω.

Η μπαταρια μου φαινεται καπως καλυτερη, αλλα επειδη σημερα δεν ηταν η τυπικη μου ημερα, περιμενω να το τεσταρω αυριο σε "πραγματικες συνθηκες".

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...