Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω EUX-VGR εχω αν σας ερθει το update μπορειτε να ενημερωσετε με ενα post ευχαριστω εκ των προτερων
Είναι δύσκολο να πατήσεις το κουμπί για την ενημέρωση λογισμικου?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια μεγάλωσαν η γραμματοσειρά άλλαξε στα widget τα γράμματα είναι μικρά πρέπει μέσα από το menu οθόνη να ανεβάσεις το zoum οθόνης αλλα μετά μεγαλώνουν τα πάντα το Themes park δεν λειτουργεί δεν αλλάζει χρώμα στο πληκτρολόγιο δεν αλλάζει χρώμα στην κουρτίνα μονο τα εικονίδια αλλάζουν το lock star δεν λειτουργεί ούτε το home up

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 7 ωρες χρησης ειναι το ιδιο στην ταχυτητα,στην εγκατασταση εφαρμογων καθυστερει επιπλεον 2 με 3 δευτερολεπτα και πλεον χρησιμοποιει επιπλεον 1 Gb ram κατα τη χρηση σε σχεση με το android 13.

εκει που ειχα 7gb ελευθερα μετα τη βελτιστοποιηση πλεον μενουν 5,8 με 6.

(εκανα φορματ μετα την αναβαθμιση)

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, MeteorX said:

μετα απο 7 ωρες χρησης ειναι το ιδιο στην ταχυτητα,στην εγκατασταση εφαρμογων καθυστερει επιπλεον 2 με 3 δευτερολεπτα και πλεον χρησιμοποιει επιπλεον 1 Gb ram κατα τη χρηση σε σχεση με το android 13.

εκει που ειχα 7gb ελευθερα μετα τη βελτιστοποιηση πλεον μενουν 5,8 με 6.

(εκανα φορματ μετα την αναβαθμιση)

Μετά το φορματ τα προβλήματα που έχουν αναφέρει τα παιδιά διορθώνονται;. Για να γνωρίζουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια βοήθεια γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα 😣από μια απορύθμιση που δεν ξέρω πως έγινε και δεν μπορώ να τη βρω και να τη διορθώσω.

Μόλις ανοίγω μια εφαρμογή με gps μου βγαίνει το πράσινο σηματάκι του πάνω στη δεξιά γωνία και δε φεύγει με τίποτα. Αυτό με εμποδίζει να ρυθμίζω τις εφαρμογές εκεί πάνω στα δεξιά τους. Μπορεί να μου πει κάποιος πως ρυθμίζεται το πρόβλημα έτσι ώστε να μη βλέπω το πράσινο αυτό σηματάκι του gps?

Επίσης όταν ανοίγω το viber για να κάνω συνομιλία με την κάμερα = βιντεοκλήση βγαίνει ένα πράσινο σηματάκι πάνω δεξιά πάλι που δείχνει την πράσινη κάμερα... τι πρέπει να κάνω για να μην εμφανίζονται τα πράσινα αυτά σηματάκια?

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Κανα 3 ωρο που περασα one ui 6...smooth ωραίο το quick panel και ειδοποίησεων..μπαταρία δείχνει βελτίωση αν και ειναι νωρίς ..και στην συλλογή το καινούργιο studio καλο..τωρα γραμματοσειρές και widget καιρού και τα σχετικά οκ..δεν εχω ψάξει ακόμα τίποτα άλλο ....το μόνο πρόβλημα μέχρι στιγμής ειναι στο messenger χτυπάει ειδοποίηση ενω έχει έρθει το μήνυμα κανει τα δικά του..λογικά φταίει η εφαρμογή ..

βγηκε ενημερωση στο play store ααν θελεις κανε την μηπως διορθωσει

26 minutes ago, Tips2022 said:

Θέλω μια βοήθεια γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα 😣από μια απορύθμιση που δεν ξέρω πως έγινε και δεν μπορώ να τη βρω και να τη διορθώσω.

Μόλις ανοίγω μια εφαρμογή με gps μου βγαίνει το πράσινο σηματάκι του πάνω στη δεξιά γωνία και δε φεύγει με τίποτα. Αυτό με εμποδίζει να ρυθμίζω τις εφαρμογές εκεί πάνω στα δεξιά τους. Μπορεί να μου πει κάποιος πως ρυθμίζεται το πρόβλημα έτσι ώστε να μη βλέπω το πράσινο αυτό σηματάκι του gps?

Επίσης όταν ανοίγω το viber για να κάνω συνομιλία με την κάμερα = βιντεοκλήση βγαίνει ένα πράσινο σηματάκι πάνω δεξιά πάλι που δείχνει την πράσινη κάμερα... τι πρέπει να κάνω για να μην εμφανίζονται τα πράσινα αυτά σηματάκια?

το πρασινο σημαδακι ειναι εδω και πολυ καιρο απο το android 12 νομιζω,οποια εφαρμογη χρησιμοποιει το μικροφωνο το βλεπεις εκει

Link to comment
Share on other sites

Κανένα μισάωρο με τη νέα αναβάθμιση, όλα δουλεύουν όπως πριν !! Χωρίς καμία δυσλειτουργία....

Ασφαλώς έκανα και την αναβάθμιση των εφαρμογή από το store Galaxy! Ωραία θέματα στο Theme Galaxy!

 Άτσα .....samsungάκι, έβαλες πολύ μυαλό!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Μετά το φορματ τα προβλήματα που έχουν αναφέρει τα παιδιά διορθώνονται;. Για να γνωρίζουμε. 

συγκεκριμενα πρεπει να ρωτησεις για οτι προβλημα εχεις αν μπορουμε να βοηθησουμε,

πλεον αφαιρεθηκε η επιλογη on / off απορριματων στις εφαρμογες διαχ αρχειων και συλλογη δηλαδη πρεπει να σβηνει καποιος δυο φορες ενα αρχειο

σε αναμονη χωρις να τρεχει καποια εφαρμογη η χρηση της ραμ ειναι 1 επιπλεον gb σε σχεση με το android 13

σε εφαρμογες απο play store κανει επιπλεον 2-4 δευτερολεπτα για εγκατασταση,στο revanced εκανε τον διπλασιο χρονο να το εγκαταστησει σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση android.

ολα αυτα με φορματ μετα την ενημερωση και διαγραφη cache 

3 ώρες πριν, andreas443 said:

Τα εικονίδια μεγάλωσαν η γραμματοσειρά άλλαξε στα widget τα γράμματα είναι μικρά πρέπει μέσα από το menu οθόνη να ανεβάσεις το zoum οθόνης αλλα μετά μεγαλώνουν τα πάντα το Themes park δεν λειτουργεί δεν αλλάζει χρώμα στο πληκτρολόγιο δεν αλλάζει χρώμα στην κουρτίνα μονο τα εικονίδια αλλάζουν το lock star δεν λειτουργεί ούτε το home up

μονο εδω ειναι τα προβληματα απο οτι διαβασα στα φορουμ της samsung ,οπως και το εγραψες και εσυ(στο φορουμ της samsung) ,νομιζω δεν υπαρχουν προβληματα σημαντικα ουτε καν ασημαντα ,εχει γινει καλη δουλεια

 

εχεις κανει φορματ μετα την αναβαθμιση;

 

παιδια ελεγχετε το play store ερχονται αναβαθμισεις οπως messenger ,webview,επισης καντε ενημερωση στο συστημα google play store -ρυθμισεις -πληροφοριες τηλεφωνου-πληροφοριες για το λογισμικο-ενημερωση συστ.google play.χρειαζεται επανεκκινηση καθε φορα

οσοι δεν εχετε samsung λογαριασμο μπειτε στο galaxy store και καντε αναζητηση ''samsung''εκει θα δειτε κατεβαινοντας ποιες ενημερωσεις ειναι διαθεσιμες και να τις κανετε

 

οσοι εχετε προεπιλεγμενη την εφαρμογη messages google(rcs) και δεν σας αφηνει να συνδεθειτε,δλδ μενει στην συνδεση.... καντε διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης ,αν δεν αλλαξει κατι μην ξανα κανετε το ιδιο απλα περιμενετε 24 ωρες ακριβως και θα ενεργοποιηθουν οι λειτουργιες rcs

 

τα μοτιβα χρησης μπαταριας θελουν 80 ωρες να δειξουν τις ωρες που απομενουν ,για οσους κανανε φορματ 

τα αναφερω ολα αυτα γιατι ρωτανε σε διαφορα φορουμ ανα τον κοσμο

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω βρει λύση με το πρόβλημα που έχω στο youtube. Εννοώ αυτό τον χρωματισμό που δείχνει μέχρι να φορτώσει η εφαρμογή μόλις την ανοίγω ή όταν την κάνω refresh. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, djchristakis said:

Ακόμα δεν έχω βρει λύση με το πρόβλημα που έχω στο youtube. Εννοώ αυτό τον χρωματισμό που δείχνει μέχρι να φορτώσει η εφαρμογή μόλις την ανοίγω ή όταν την κάνω refresh. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος? 

Συγγνώμη αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα. Είναι animation που έχει προσθεσει η google σε πολλές εφαρμογές και σάιτ της μέχρι να φορτώσει το περιεχόμενο. Το κάνει ακόμα και στο YouTube.com στον υπολογιστή μερικές φορές αν το ίντερνετ δεν πιάνει καλά αλλά και στο YouTube στο Android tv.

 

Edit: Επειδή θυμόμουν ότι το κάνει και αλλού. Μόλις είδα ότι και στο google drive αν μπεις ενώ φορτώνει έχει ένα αντίστοιχο animation.

Edited by petrosk93
Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2023 at 9:25 ΠΜ, Da_rudakos said:

Το καλύτερο Δημήτρη.
Με κλειστά μάτια! Το έβαλα προχτές. Μπαίνει ολόισια γιατί έχει βάση τοποθέτησης, οπότε δεν το πετάνε οι θήκες.
Αποτύπωμα κανονικά, top!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι αυτό με τη θερμοκοκολληση? Πως το έβαλες, αν είναι κάτι άλλο? Ή το πήρες σε κατάστημα και το τοποθέτησαν αυτοί?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, petrosk93 said:

Συγγνώμη αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα. Είναι animation που έχει προσθεσει η google σε πολλές εφαρμογές και σάιτ της μέχρι να φορτώσει το περιεχόμενο. Το κάνει ακόμα και στο YouTube.com στον υπολογιστή μερικές φορές αν το ίντερνετ δεν πιάνει καλά αλλά και στο YouTube στο Android tv.

 

Edit: Επειδή θυμόμουν ότι το κάνει και αλλού. Μόλις είδα ότι και στο google drive αν μπεις ενώ φορτώνει έχει ένα αντίστοιχο animation.

Σε ευχαριστώ πολύ. Ναι το είδα και εγώ στο google drive έχει κάτι αντίστοιχο απλά χωρίς χρώμα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Εκανα τελικα φορματ και βασανίστηκα με τα αντίγραφα εφαρμογών.Τλπ όλα Οκ. Το Home Up ακομα δεν δουλεύει, έχουμε πλέον και το Edge Lighting+.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, jtgiannis said:

Καλημέρα στην παρέα.Εκανα τελικα φορματ και βασανίστηκα με τα αντίγραφα εφαρμογών.Τλπ όλα Οκ. Το Home Up ακομα δεν δουλεύει, έχουμε πλέον και το Edge Lighting+.

αφού όλοι οι beta testers ασχολούνταν μόνο με το αν ανοίγουν και κλείνουν οι εφαρμογές 0,003 milisecond πιο αργά από ό,τι στο ios

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αν και έμπειρος χρήστης με άπειρες custom roms στο ενεργητικό μου (καταλάβατε τέλος πάντων χαχα),ακόμα και πριν το τελευταίο update,έχω ένα θέμα με το recovery mode.

Δεν μπορώ με κανένα τρόπο να το βάλω σε recovery mode για να του κάνω wipe cache.Ειτε το συνδέσω με καλώδιο είτε χωρίς.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ,κι έχω δει και βίντεο μπας και το αλλάξανε.

Σε σας μπαίνει κανονικά;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μπαίνει.
Το δοκίμασα χθες, μετά το update 4-5 φορές, με και χωρίς καλώδιο για να μπω μέσα να κάνω wipe catch, αλλά μετά βιαζομουν και το παράτησα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω και θεματακι με την συνδεση του κινητου με τα win11.Kαμια ιδεα κανεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, panosfx said:

Αν και έμπειρος χρήστης με άπειρες custom roms στο ενεργητικό μου (καταλάβατε τέλος πάντων χαχα),ακόμα και πριν το τελευταίο update,έχω ένα θέμα με το recovery mode.

Δεν μπορώ με κανένα τρόπο να το βάλω σε recovery mode για να του κάνω wipe cache.Ειτε το συνδέσω με καλώδιο είτε χωρίς.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ,κι έχω δει και βίντεο μπας και το αλλάξανε.

Σε σας μπαίνει κανονικά;

Σε υπολογιστή το συνδέσες? Από εκεί κάνουμε wipe cache. 

Link to comment
Share on other sites

Αν και έμπειρος χρήστης με άπειρες custom roms στο ενεργητικό μου (καταλάβατε τέλος πάντων χαχα),ακόμα και πριν το τελευταίο update,έχω ένα θέμα με το recovery mode.
Δεν μπορώ με κανένα τρόπο να το βάλω σε recovery mode για να του κάνω wipe cache.Ειτε το συνδέσω με καλώδιο είτε χωρίς.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ,κι έχω δει και βίντεο μπας και το αλλάξανε.
Σε σας μπαίνει κανονικά;
Μπαίνει κανονικά. Απλά θέλει να είναι ανοιχτό το PC, σε εμένα έτσι δούλεψε. Άρα να δείχνει ότι παίρνει ρεύμα και από τη θύρα usb. Από σβηστό κινητό, πατάς ταυτόχρονα volume up & πλαϊνό και τα κρατάς μέχρι να δεις το boot menu

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και εγω... θεωρώ οτι έχει γίνει ακαριαία γρήγορο και πολύ απότομο...το smooth έχει πάει περίπατο... επίσης δεν δουλεύουν εντολές απο πενάκι...ειμαι με thl... θέλει σίγουρα τον χρόνο του αλλά νιώθω λες και είμαι σε beta έκδοση 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά έκανα φορματ για τα θέματα που είχα. Τώρα όλα καλά. Το theme park δουλεύει. Τα θέματα εντάξει δουλεύουν πριν δε μπορούσα να μπω. Από ταχύτητα εντάξει μου φενεται όπως κ πριν. Μένει να δούμε μπαταρία. Αυτα

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2023 at 3:52 ΜΜ, nasosvasedis said:

Αυτό χθες... μετά το "πατατράκ" με τα widgets σχεδόν σίγουρα θα κυκλοφορήσει Beta 10 ή έστω ένα μικρό hotfix... Οπότε λογικά θα φάμε καθυστέρηση... Καλό Νοέμβρη.

Πολύ γκρίνια χωρίς λόγο... 🤣🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...