Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν ειπωθεί πολλά τις τελευταίες μέρες, πολλή γκρίνια από κάποιους και καταστροφολογία για το γεγονός οτι έδωσε ακόμα μια beta έκδοση και οτι η stable θα πάει τον Νοέμβριο.... Δεκέμβριο ... Χριστούγεννα και άλλα διάφορα.

Φυσικά χαριτολογώ και λέω οτι δεν χρειάζεται να υπερβάλουμε όταν περιμένουμε κάποια αναβάθμιση. Δεν είναι πέντε και δέκα οι άνθρωποι που δουλεύουν πίσω από αυτές τις αναβαθμίσεις, αλλά χιλιάδες. Και πλέον τα κινητά μας έχουν φτάσει να είναι κυριολεκτικά υπολογιστές μέσα στις τσέπες μας. Οπότε λόγω πολυπλοκότητας, όλο και κάτι θα ξεφύγει, όλο και κάτι δεν θα λειτουργήσει όπως προβλέπεται, όλο και κάποια εφαρμογή δεν θα συνεργάζεται. Λίγο να συνειδητοποιήσουμε οτι δεν έχουμε πλέον στα χέρια μας ΝΟΚΙΑ 3310 μόνο για κλήσεις και μηνύματα.

Να θυμίσω φυσικά οτι στο παρελθόν, για να έχεις πιο πρόσφατη έκδοση λειτουργικού, θα έπρεπε να πάρεις καινούρια συσκευή. Η Samsung έχει κάνει τεράστια βήματα τα τελευταία χρόνια σε οτι αφορά την υποστήριξη, αλλά και τον χρόνο που χρειάζεται για να βγει η οποιαδήποτε νέα έκδοση λογισμικού.

Να χαρείτε τις συσκευές σας (άλλωστε έχετε δώσει πολλά χρήματα για να τις αποκτήσετε) ... και να χαρείτε και το νέο λογισμικό.

Μια ερώτηση μόνο.... γιατί δεν δουλεύει το animation σωστά σε οτι αφορά τα widgets? Το παρατήρησε κανείς; Μιλάω για το όταν κλείνουμε την εφαρμογή που έχει ανοίξει από widget.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Για σας γιατί στα widget είναι τόσο μικρά τα γράμματα και τα εικονίδια?

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για σας γιατί στα widget είναι τόσο μικρά τα γράμματα και τα εικονίδια?

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εμένα τα γράμματα στα widget έμειναν τα ίδια όπως ήταν πριν.
Τα εικονίδια των εφαρμογών μεγάλωσαν υπερβολικά για μένα και δεν βρίσκω πώς να τα μικρύνω...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AnDas said:

Εμένα τα γράμματα στα widget έμειναν τα ίδια όπως ήταν πριν.
Τα εικονίδια των εφαρμογών μεγάλωσαν υπερβολικά για μένα και δεν βρίσκω πώς να τα μικρύνω...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

3 minutes ago, AnDas said:

Εμένα τα γράμματα στα widget έμειναν τα ίδια όπως ήταν πριν.
Τα εικονίδια των εφαρμογών μεγάλωσαν υπερβολικά για μένα και δεν βρίσκω πώς να τα μικρύνω...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασε ρυθμίσεις αρχικής οθόνης και μετά άλλαξε το πλέγμα αρχικής οθόνης 

6 minutes ago, AnDas said:

Εμένα τα γράμματα στα widget έμειναν τα ίδια όπως ήταν πριν.
Τα εικονίδια των εφαρμογών μεγάλωσαν υπερβολικά για μένα και δεν βρίσκω πώς να τα μικρύνω...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασε ρυθμίσεις αρχικής οθόνης και μετά άλλαξε το πλέγμα αρχικής οθόνης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Panos_Znts said:

Ομαδα, υπάρχει κάποιος οδηγός για wipe cache;

Δεν με αφήνει για κάποιο λόγο να σου επικόλλησω το βίντεο. Κλείνεις κινητό και το συνδέεις σε υπολογιστή και πατάς power button με το κουμπί που ανεβάζει την ένταση ταυτόχρονα, μέχρι να εμφανιστεί το εικονίδιο της samsung. Τότε τα αφήνεις και μπαίνει στο recovery. Από εκεί το βρίσκεις στο μενού που εμφανίζεται και μετά κάνεις restart. Υπάρχουν πολλά βίντεο στο youtube να το δεις. Εγώ θα κάνω ένα wipe cache πριν και ένα μετά την εγκατάσταση. 

Edited by Arian13
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arian13 said:

Δεν με αφήνει για κάποιο λόγο να σου επικόλλησω το βίντεο. Κλείνεις κινητό και πατάς power button με το κουμπί που ανεβάζει την ένταση ταυτόχρονα, μέχρι να εμφανιστεί το εικονίδιο της samsung. Τότε τα αφήνεις και μπαίνει στο recovery. Από εκεί το βρίσκεις στο μενού που εμφανίζεται και μετά κάνεις restart. Υπάρχουν πολλά βίντεο στο youtube να το δεις. Εγώ θα κάνω ένα wipe cache πριν και ένα μετά την εγκατάσταση. 

Σε ευχαριστώ πολυ! Εισαι πλήρως κατατοπιστικός!

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει για κάποιο λόγο να σου επικόλλησω το βίντεο. Κλείνεις κινητό και το συνδέεις σε υπολογιστή και πατάς power button με το κουμπί που ανεβάζει την ένταση ταυτόχρονα, μέχρι να εμφανιστεί το εικονίδιο της samsung. Τότε τα αφήνεις και μπαίνει στο recovery. Από εκεί το βρίσκεις στο μενού που εμφανίζεται και μετά κάνεις restart. Υπάρχουν πολλά βίντεο στο youtube να το δεις. Εγώ θα κάνω ένα wipe cache πριν και ένα μετά την εγκατάσταση. 
Αν δεν δουλέψει χρειάζεται το κινητό να είναι συνδεδεμένο σε υπολογιστή

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, karagalexk said:

Αν δεν δουλέψει χρειάζεται το κινητό να είναι συνδεδεμένο σε υπολογιστή

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Το πρόσθεσα και εγώ. Εννοείται ότι πρέπει να είναι συνδεδεμένο σε υπολογιστή και ας είναι κλειστός αυτός δεν παίζει ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites

Κανα 3 ωρο που περασα one ui 6...smooth ωραίο το quick panel και ειδοποίησεων..μπαταρία δείχνει βελτίωση αν και ειναι νωρίς ..και στην συλλογή το καινούργιο studio καλο..τωρα γραμματοσειρές και widget καιρού και τα σχετικά οκ..δεν εχω ψάξει ακόμα τίποτα άλλο ....το μόνο πρόβλημα μέχρι στιγμής ειναι στο messenger χτυπάει ειδοποίηση ενω έχει έρθει το μήνυμα κανει τα δικά του..λογικά φταίει η εφαρμογή ..

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου, τελείως τυχαία πάτησα για ενημέρωση λογισμικού και εμφανίστηκε... κατεβαίνει...✌️😎

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην μπαταρία δείχνει πλεον μονο ημερήσιο sot.
Δηλαδή μηδενίζει μόνο εάν πάει 12 τα μεσάνυχτα.
Εάν το φορτίσεις μέσα στην μέρα στο 100% δεν θα μηδενίζει όπως γινόταν πριν....
Οπότε έτσι δεν μπορούμε να δούμε τι sot βγάζουμε μετά από πλήρη φόρτιση.....

My S23 Ultra Is Awesome!



Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update του one ui 6 δεν λειτουργεί το themes park δεν αλλάζει χρώμα στο πληκτρολόγιο για δοκιμάστε και εσείς

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βρείτε πως γίνονται πάλι πιο μικρά τα εικονίδια ενημερώστε.. Με το πλέγμα δεν γίνεται κάτι..

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, andreas443 said:

Μετά το update του one ui 6 δεν λειτουργεί το themes park δεν αλλάζει χρώμα στο πληκτρολόγιο για δοκιμάστε και εσείς

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε εμένα αλλάζει..δεν δουλεύουν όμως το Home Up και το LockStar

Edited by Jason_z
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε μπορώ να μπω στα θέματα. To theme park δείχνει ότι δε δουλεύει. Πριν είχα το hex installer. Τα έβγαλα όλα τίποτα. 

Screenshot_20231030_172954_One UI Home.jpg

Screenshot_20231030_174417_Galaxy Themes.jpg

Screenshot_20231030_172947_Theme Park.jpg

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

3γίγα + το  update μια χαρά φαίνεται να έκατσε, ευτυχώς δεν το είχα στήσει πλήρως μιας και την συσκευή την πήρα την προηγούμενη εβδομάδα. Εκ πρώτης όψεως όλα φαίνονται κομπλέ κι έχω την αίσθηση ότι μεγάλωσαν ελαφρώς τα εικονίδια στην αρχική και επιτέλους η μπάρα με την φωτεινότητα εξ αρχής δίχως ρύθμιση όπως το έγραφε στις λεπτομέρειες του  update 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnnyman25 said:

Παιδια στην μπαταρία δείχνει πλεον μονο ημερήσιο sot.
Δηλαδή μηδενίζει μόνο εάν πάει 12 τα μεσάνυχτα.
Εάν το φορτίσεις μέσα στην μέρα στο 100% δεν θα μηδενίζει όπως γινόταν πριν....
Οπότε έτσι δεν μπορούμε να δούμε τι sot βγάζουμε μετά από πλήρη φόρτιση.....

My S23 Ultra Is Awesome!


 

Όπως στα iPhone το έκαναν 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όπως στα iPhone το έκαναν 
Απαράδεκτο φίλε μου.

Έτσι δεν βγάζεις άκρη με το sot μετά από πλήρη φόρτιση...

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, petrosk93 said:

Εγώ που έχω EUX/VGR είναι λογικό που δεν έχει έρθει ακόμα;

Και γω EUX-VGR εχω αν σας ερθει το update μπορειτε να ενημερωσετε με ενα post ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...