Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, yorgos00 said:

Galaxy Smart Tag έχει πάρει κανείς; 

Εγώ φίλε..4 εχω και τα χρησιμοποιώ!!

51 minutes ago, Tips2022 said:

Πάρα πολύ ωραίες οι εφαρμογές του ONEUI 6.0, δοκιμασμένες σήμερα στο Note 9 με έκδοση λειτουργικού NOBLE 3.7.1 CALAMBRIA στο One UI 5.1. Τα καλύτερα έρχονται για το κινητό μας...

Apps List:
AOD
Gallery
Messages
My Files
Device Care
Weather
Smart Capture
Keyboard
Game Launcher
Routines
Contacts

===============================

Υ.Γ. Αυτό το τίνγκι τάνγκα (SmartTag2) - είναι της μόδας αυτός ο τρόπος ζωής τελευταία - σκέφτεται να το αγοράσει-δοκιμάσει κανείς σας για να μας πει τις πραγματικές του εμπειρίες... γιατί ενδιαφέρομαι και γω για αγορά αλλά δεν ξέρω και από που!!!

Για το smart tag 2 δεν ξέρω αλλα τα πρώτα εχω και είναι πααααρα πολύ χρήσιμα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kountoura said:

Σε περίπτωση service δεν είναι ανάγκη να πας στην αλυσίδα, πας απ ευθείας στο εξουσιοδότιμενο service. 

Γιατί η αλυσίδα τι θα κάνει? Θα το στείλει στο service. 

Για το εξουσιοδοτιμενο service λέω και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bromiaris said:

Για το εξουσιοδοτιμενο service λέω και εγώ...

Η smatec δηλαδή σου ζήτησε απόδειξη αλλιώς δεν αναλάμβανε service? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Εγώ φίλε..4 εχω και τα χρησιμοποιώ!!

Για το smart tag 2 δεν ξέρω αλλα τα πρώτα εχω και είναι πααααρα πολύ χρήσιμα

Από που τα πήρες φίλε μου; Και εγώ ψήνομαι. Εχουν δική τους εφαρμογή να υποθέσω. Τί ακριβώς δείχνει; 

Link to comment
Share on other sites

Από που τα πήρες φίλε μου; Και εγώ ψήνομαι. Εχουν δική τους εφαρμογή να υποθέσω. Τί ακριβώς δείχνει; 
Το smart tag συνδέεται στο things και το χρησιμοποιείς για εύρεση αντικειμένων

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, yorgos00 said:

Από που τα πήρες φίλε μου; Και εγώ ψήνομαι. Εχουν δική τους εφαρμογή να υποθέσω. Τί ακριβώς δείχνει; 

Eshop τα είχα βρει καλή τιμή!! Τα συνδέεις μεσα απο το smart things(κατεβάζεις κουρτινα και πατάς έλεγχος συσκευών). Σου δείχνει τοποθεσία αντικειμένου, κάνει αναπαραγωγή ήχου και μπαταρία...δες και κανένα βιντεάκι στο YouTube και θα καταλάβεις καλύτερα... βολεύει πάρα πολύ...εχω βάλει και 1 πάνω στ ποδήλατο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Eshop τα είχα βρει καλή τιμή!! Τα συνδέεις μεσα απο το smart things(κατεβάζεις κουρτινα και πατάς έλεγχος συσκευών). Σου δείχνει τοποθεσία αντικειμένου, κάνει αναπαραγωγή ήχου και μπαταρία...δες και κανένα βιντεάκι στο YouTube και θα καταλάβεις καλύτερα... βολεύει πάρα πολύ...εχω βάλει και 1 πάνω στ ποδήλατο

Πάντως οι τιμές που βρήκα για τα καινούρια είναι 40+ το ένα! Βέβαια δεν τα έχουν φέρει πολλοί 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Υπάρχει τρόπος η φωτογραφία επαφής κατά την κλήση να είναι μεγάλη;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, yorgos00 said:

Πάντως οι τιμές που βρήκα για τα καινούρια είναι 40+ το ένα! Βέβαια δεν τα έχουν φέρει πολλοί 

Εγω είχα αγοράσει τα 2 50€ σε προσφορά

3 ώρες πριν, Panos_Znts said:

Καλησπέρα,

Υπάρχει τρόπος η φωτογραφία επαφής κατά την κλήση να είναι μεγάλη;

Ναι μπες μεσα στην επεξεργασία επαφής καινθα το βρεις!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπες μεσα στην επεξεργασία επαφής καινθα το βρεις!!
Εγώ δε το βρίσκω....

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Εντάξει αυτές υπάρχουν και τώρα (οι εφαρμογές)

sent from my S23Ultra 12/512
 

Όχι ρε συ και 'γω νόμιζα πως δεν τις είχες.... αλλά αν το έψαχνες θα έβλεπες ήδη ότι η ενημέρωση στο Samsung One UI 6.0 φέρνει μια μεγάλη οπτική αναθεώρηση στο σύστημα.

Πχ Η Εφαρμογή Καιρού....

Η εφαρμογή Καιρός είναι πλέον πιο πλούσια και μπλε. Οι φάσεις της ανατολής και της σελήνης εκφράζονται καλύτερα και όλα φαίνονται καθαρότερα.

+1 αν κατάλαβες... αν όχι είσαι για το OS!

 

11 ώρες πριν, arxontas2323 said:

...εχω βάλει και 1 πάνω στ ποδήλατο

Εγώ πάνω στο ποδήλατο έχω ένα της vodafone που είναι καταπληκτικό! Μόλις το ενεργοποιήσεις και κουνήσει κάποιος το ποδήλατο σου στέλνει σήμα ότι μετακινείται...και βρίσκει ακριβώς την ζώνη που είναι το αντικείμενο ...ακόμη και αν βρίσκεται σε υπόγειο! Κάνει κάτι τέτοιο το tag2? Για δώσε περισσότερες πληροφορίες αν θέλεις.... Στο αυτοκίνητο το έβαλες? Συνδέεται και με το ρολόι watch5 pro?

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites







Επειδή προσπαθώ να καταλάβω... Ή με ειρωνεύεσαι η πρώτη φορά στη ζωή σου πιάνεις samsung κινητό των τελευταίων ετών...

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tips2022 said:

Όχι ρε συ και 'γω νόμιζα πως δεν τις είχες.... αλλά αν το έψαχνες θα έβλεπες ήδη ότι η ενημέρωση στο Samsung One UI 6.0 φέρνει μια μεγάλη οπτική αναθεώρηση στο σύστημα.

Πχ Η Εφαρμογή Καιρού....

Η εφαρμογή Καιρός είναι πλέον πιο πλούσια και μπλε. Οι φάσεις της ανατολής και της σελήνης εκφράζονται καλύτερα και όλα φαίνονται καθαρότερα.

+1 αν κατάλαβες... αν όχι είσαι για το OS!

 

Εγώ πάνω στο ποδήλατο έχω ένα της vodafone που είναι καταπληκτικό! Μόλις το ενεργοποιήσεις και κουνήσει κάποιος το ποδήλατο σου στέλνει σήμα ότι μετακινείται...και βρίσκει ακριβώς την ζώνη που είναι το αντικείμενο ...ακόμη και αν βρίσκεται σε υπόγειο! Κάνει κάτι τέτοιο το tag2? Για δώσε περισσότερες πληροφορίες αν θέλεις.... Στο αυτοκίνητο το έβαλες? Συνδέεται και με το ρολόι watch5 pro?

Στο ποδήλατο αυτο μς την Vodafone  δεν το ξέρω...το εχω βάλει κάτω απο την σέλα... πρέπει να περάσει απο κοντά Samsung κινητό για να το εντοπίσει...εκει ποντάρεις οπως και με τα airtag η Apple...για τ ρολόι δεν ξέρω καθώς χρησιμοποιώ Garmin 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Εγω είχα αγοράσει τα 2 50€ σε προσφορά

Ναι μπες μεσα στην επεξεργασία επαφής καινθα το βρεις!!

Έχω ήδη τις φώτο που θέλω αλλά κατά την κλήση θέλω να πιάνει η φώτο τη μισή οθόνη τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Tips2022 said:

 

Εγώ πάνω στο ποδήλατο έχω ένα της vodafone που είναι καταπληκτικό! Μόλις το ενεργοποιήσεις και κουνήσει κάποιος το ποδήλατο σου στέλνει σήμα ότι μετακινείται...και βρίσκει ακριβώς την ζώνη που είναι το αντικείμενο ...ακόμη και αν βρίσκεται σε υπόγειο! Κάνει κάτι τέτοιο το tag2? Για δώσε περισσότερες πληροφορίες αν θέλεις.... Στο αυτοκίνητο το έβαλες? Συνδέεται και με το ρολόι watch5 pro?

Αυτό της Vodafone ποιοοο είναι, "φαίνεται" ωραίο, γιαααα πες λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, DjTony said:

Εγώ δε το βρίσκω....

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό για να βάλω φωτογραφία σε ολόκληρη την οθόνη, δέχεται και βίντεο.

Υπάρχει άλλος τρόπος;

Screenshot_20231011_125502_Contacts.thumb.jpg.b852d3d9d4c2c3967b9b4a395076424c.jpg

Edited by Poloman5800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, Νέος στην παρέα εδώ, είχα το SONY XPERIA 1 MARK 3, αλλά τώρα έχω το SAMSUNG ULTRA 12/512!!! 

Σήμερα το πρωί έκανα και το update! είναι κάτι κάποιο tip που πρέπει να γνωρίζω; έχουμε νέα σχετικά με την νέα έκδοση; γενικότερα πότε θα έρθει και τι περιμένουμε; 

Ευχαριστώ πολύ!

Απο το SAMSUNG LIVE CHAT:

Προς το παρόν δεν έχουμε κάποια ενημέρωση και εμείς, αλλά αν μπαίνετε στην εφαρμογή members - notifications θα αναρτηθεί λίστα με πινακα για όλα τα μοντέλα και τον μήνα τον οποίο θα λάβουν νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Οσο το δουλευεις θα ανακαλυπτεις πολλα,κατι συγκεκριμενο δεν μπορει να σου πει καποιος.να το χαρεις γιατι ειναι TOP .

Για την επομενη εκδοση android θα κανεις λιγη υπομονη ισως χρειαστει και μηνας,κανεις δεν γνωριζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, Νέος στην παρέα εδώ, είχα το SONY XPERIA 1 MARK 3, αλλά τώρα έχω το SAMSUNG ULTRA 12/512!!! 
Σήμερα το πρωί έκανα και το update! είναι κάτι κάποιο tip που πρέπει να γνωρίζω; έχουμε νέα σχετικά με την νέα έκδοση; γενικότερα πότε θα έρθει και τι περιμένουμε; 
Ευχαριστώ πολύ!
Απο το SAMSUNG LIVE CHAT:
Προς το παρόν δεν έχουμε κάποια ενημέρωση και εμείς, αλλά αν μπαίνετε στην εφαρμογή members - notifications θα αναρτηθεί λίστα με πινακα για όλα τα μοντέλα και τον μήνα τον οποίο θα λάβουν νέα έκδοση.
Θα σου πω 4 θεματάκια που ίσως σε ξενίζουν λίγο στην αρχή, μία που έρχεσαι από xperia

1) πολύ ωραίες αλλά μη ρεαλιστικές φωτογραφίες. Άλλο βλέπει το μάτι, άλλο απότυπώνεται στην οθόνη. Επίσης και στα κινούμενα αντικείμενα ίσως αντιμετωπίσεις θέμα.

2) Αν βάλεις τζαμάκι στην οθόνη θα βρίσεις με το αποτύπωμα. Νομίζω μακράν καλύτερη υλοποίηση ο αισθητήρας στο πλάι.
Ρύθμισε να ανοίγει και με την αναγνώριση του προσώπου και παλεύεται η κατάσταση

3) Το ένα ηχείο βρίσκεται στο κάτω μέρος της συσκευής, οπότε αν βλέπεις κάτι ξαπλωμένος ακουμπώντας κάθετα τη συσκευή πάνω σου, "μπλοκάρεται" το ηχείο και αλλοιώνεται ο ήχος.
Γενικά ο ήχος του xperia είναι καλύτερος από το S23 ultra

4) Και κάτι ψιλό ασήμαντο, για να γίνουν ενημερωσεις στο s23 ultra βγαίνει offline το κινητό, οπότε να τις κάνεις σε φάση που δεν περιμένεις κάποιο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Panos_Znts said:

Δεν είναι για συγκεκριμένη επαφή ομως, σωστά;

Etsi opos to deixnw einai ana epafi.

Sorry gia ta greeklish,den exw ellinika prosorina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...