Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, Konstantine73 said:

Θήκη τού φοράς?

sent from my S23Ultra 12/512
 

Ναι αλλά είναι όλες είτε γνήσιες είτε Spigen/nillkin που είναι εξαιρετικά case friendly.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι όλες είτε γνήσιες είτε Spigen/nillkin που είναι εξαιρετικά case friendly.
Spigen φοράω και εγώ....το βάζεις - βγάζεις από την θήκη συχνά - καθόλου?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, tasosathan said:

Μου είχε συμβεί με τις ζελατίνες της Ringke όταν το είχα βαλε-βγαλε τις θήκες και ήταν αρκετά ζεστό το τηλέφωνο. Πραγματικά δεν βγάζει νόημα πως συνέβη αλλά συμβαίνει με τις ζελατίνες....

Επειδή το έχω πάθει και εγώ, άμα πιέσεις την οθόνη και τραβήξεις τη ζελατίνα σε ένα σημείο, κάπου στις άκρες,  αυτή τραβιέται! 

Το είχα πάρει χαμπάρι όταν καταλαθος έκατσα πάνω στο κινητό στο κάθισμα του αυτοκινήτου, και παρατήρησα μετά τη ζελατίνα να έχει στραβώσει η κλίση πάνω στη Κάμερα. Ε όταν κατάλαβα τι έπαιξε, έκανα αυτό, τη πίεσα και την ξαναεσπρωξα αλφαδι όπως ήταν. 

Είναι η δεύτερη ζελατίνα που έχω τώρα (από τις δύο που είχε η συσκευασία της ringke.  Η πρώτη που είχα έκανε πολλές φουσκάλες στα πλαϊνά και μου έσπαγε τα νεύρα. Αυτές προέκυπταν από το βάλε βγάλε των θηκών που έβαζα. Τώρα το έχω με μια θηκη και προσπαθώ να μην τις αλλάζω συνέχεια.  Η τουλάχιστον όταν βάζω τη θηκη να τη κουμπώσω προσεχτικά ώστε να μην ξεφλούδισει η ζελατίνα.

1 hour ago, johnnyman25 said:

Καλησπέρα παιδιά.
Εγώ προχθες πέρασα skin από easyskinz.
Εννοείται καλύπτει και πάνω κάτω δεξιά αριστερά.
Grip Τρομερό το συγκεκριμένο.
Για προστασία οθόνης έχω περάσει το official film της Samsung.
2 μήνες την έχω την συσκευή και έχω παρατηρήσει ότι η ζελατίνα ενώ την πέρασα τέλεια από κάτω έχω στραβώσει λίγο.
Πως έγινε αυτό απορίας αξιο....4823bf61cd9ec56d1a5956b09a588444.jpg8f54fdd1aebee9ea2ae5f8bbf8f5e070.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Πολύ ωραίο το σκιν, φαίνεται αναφλυφο, είναι έτσι η λεία η επιφάνεια? 

Ψάχνω και εγώ σκιν επειδή βαρέθηκα το πράσινο χρωμα, λάδι βασικά είναι όχι πρασινο. Αλλά μόνο εξωτερικό μάλλον πουλάνε, στην Ελλάδα σε κάποια μαγαζιά στην ομόνοια που πήγα δεν είχαν. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Spigen φοράω και εγώ....το βάζεις - βγάζεις από την θήκη συχνά - καθόλου?

sent from my S23Ultra 12/512
 

σχεδόν κάθε μέρα, αλλα δεν το επιανα από τις άκρες καθόλου

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν κάθε μέρα, αλλα δεν το επιανα από τις άκρες καθόλου
Ίσως η πηγή τού κόσμου να είναι εκεί..... μπορεί εσύ να μην το καταλαβαίνεις αλλά αυτό να σου έκανε την ζημιά. Δεν το έχω βγάλει από την θήκη τού εγω από τότε που πέρασα το dome...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Ίσως η πηγή τού κόσμου να είναι εκεί..... μπορεί εσύ να μην το καταλαβαίνεις αλλά αυτό να σου έκανε την ζημιά. Δεν το έχω βγάλει από την θήκη τού εγω από τότε που πέρασα το dome...

sent from my S23Ultra 12/512
 

καταλαβα......
θα το ρισκάρω τώρα και θα πάρω τα πιο φθηνα-κινέζικα tempered glass με uv κόλλα, να δω αν θα κρατήσουν περισσότερο. Εξάλλου την βάση από το whitestone την έχω, οποτε θα είναι πιο εύκολο

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα......
θα το ρισκάρω τώρα και θα πάρω τα πιο φθηνα-κινέζικα tempered glass με uv κόλλα, να δω αν θα κρατήσουν περισσότερο. Εξάλλου την βάση από το whitestone την έχω, οποτε θα είναι πιο εύκολο
Όπως νομίζεις...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, spiros1001 said:

Το έκανα χτες εγω με cosmote δεν δουλεύει Ελλάδα ...πρέπει να πας σε φυσικό κατάστημα να δώσεις το χρήμα τι έτσι θα μας είχαν .χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το σκιν, φαίνεται αναφλυφο, είναι έτσι η λεία η επιφάνεια? 
Ψάχνω και εγώ σκιν επειδή βαρέθηκα το πράσινο χρωμα, λάδι βασικά είναι όχι πρασινο. Αλλά μόνο εξωτερικό μάλλον πουλάνε, στην Ελλάδα σε κάποια μαγαζιά στην ομόνοια που πήγα δεν είχαν. 
Καλημέρα.
Ανάγλυφο είναι ναι.
Τρομερή ποιότητα.
Υπάρχει και Αθήνα μαγαζί.
Θα σε στείλω pm.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Ανάγλυφο είναι ναι.
Τρομερή ποιότητα.
Υπάρχει και Αθήνα μαγαζί.
Θα σε στείλω pm.

My S23 Ultra Is Awesome!

Στείλε και σε εμένα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Καλησπέρα παιδιά.
Εγώ προχθες πέρασα skin από easyskinz.
Εννοείται καλύπτει και πάνω κάτω δεξιά αριστερά.
Grip Τρομερό το συγκεκριμένο.
Για προστασία οθόνης έχω περάσει το official film της Samsung.
2 μήνες την έχω την συσκευή και έχω παρατηρήσει ότι η ζελατίνα ενώ την πέρασα τέλεια από κάτω έχω στραβώσει λίγο.
Πως έγινε αυτό απορίας αξιο....4823bf61cd9ec56d1a5956b09a588444.jpg8f54fdd1aebee9ea2ae5f8bbf8f5e070.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Καλημέρα. Δείχνει πολύ ωραίο!! 

Παρακαλώ πολύ στείλε μου pm με πληροφορίες! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οτι τζαμακι ,μεμβράνη ,ζελατίνα βάλεις στο βγακε βάλε θηκες θα γίνει η ζημιά ...εκτός εαν μείνεις μόνιμα με μια που θα σε κρατήσει παραπάνω ...

Link to comment
Share on other sites

Οτι τζαμακι ,μεμβράνη ,ζελατίνα βάλεις στο βγακε βάλε θηκες θα γίνει η ζημιά ...εκτός εαν μείνεις μόνιμα με μια που θα σε κρατήσει παραπάνω ...
Ίσως και για αυτό το δικό μου dome είναι σε άψογη κατάσταση ακόμη

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Το έκανα χτες εγω με cosmote δεν δουλεύει Ελλάδα ...πρέπει να πας σε φυσικό κατάστημα να δώσεις το χρήμα τι έτσι θα μας είχαν .χαχαχ

Συγγνώμη σου βγάζει την επιλογή για μετατροπή; Εμένα δεν το βγάζει καν.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nasosvasedis said:

Συγγνώμη σου βγάζει την επιλογή για μετατροπή; Εμένα δεν το βγάζει καν.

Οχι δεν βγάζει ,εννοώ οτι δοκίμασα να το κανω...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, jtgiannis said:

Καλημέρα. Δείχνει πολύ ωραίο!! 

Παρακαλώ πολύ στείλε μου pm με πληροφορίες! 

Φανταστικο! ενα pm παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως εχθές το galaxy watch 5 πήρε το μεγάλο update... Βλέπω Έχει αρκετές βελτιώσεις προστέθηκε θερμοκρασία σώματος κατά τον ύπνο και σε μία ενδεχόμενη πτώση να καλέσει αυτόματα κάποιο τριψήφιο ή κάποιον δικό σου άνθρωπο και διάφορα άλλα... Σχεδόν 2 GB

sent from my S23Ultra 12/512





Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε την αναβάθμιση ποια είναι η γνώμη σας; 

Βελτιώθηκε ή χάλασε κάτι; Σκέφτομαι να την περάσω αλλά κρατιέμαι ακόμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε την αναβάθμιση ποια είναι η γνώμη σας; 
Βελτιώθηκε ή χάλασε κάτι; Σκέφτομαι να την περάσω αλλά κρατιέμαι ακόμα.. 
Από τότε που το αγόρασες δεν έχεις κάνει καμία ενημέρωση ασφαλείας; Μια τέτοια ενημέρωση γιατί περιμένεις να χαλάσει κάτι;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Όσοι κάνατε την αναβάθμιση ποια είναι η γνώμη σας; 

Βελτιώθηκε ή χάλασε κάτι; Σκέφτομαι να την περάσω αλλά κρατιέμαι ακόμα.. 

Δεν υπάρχει κάποια αλλαγή, είναι μόνο ασφαλείας. Μπορείς να την κάνεις άφοβα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Όσοι κάνατε την αναβάθμιση ποια είναι η γνώμη σας; 

Βελτιώθηκε ή χάλασε κάτι; Σκέφτομαι να την περάσω αλλά κρατιέμαι ακόμα.. 

Ναι υπάρχει ένα θέμα σε μερικούς. Στο 200άρι φακό αν κλείσεις το adaptive pixel το οποίο είναι λειτουργία του κάμερα assistant, σκοτεινιάζει η οθόνη και το exposure επάνω στο viewfinder δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2023 at 9:30 ΠΜ, tasosathan said:

σχεδόν κάθε μέρα, αλλα δεν το επιανα από τις άκρες καθόλου

Εχω παθει το ιδιο σε dome,προσφατα μαλιστα.αν ειναι στην επανω μερια,οπου ακουμπας το μαγουλο,το πιο πιθανο ειναι απο ιδρωτα και υγρασια.2 φιλοι μου στο ιδιο κινητο,μαλιστα στο ενος εγω το περασα το τζαμι,ειναι μια χαρα.αλλα.μιλανε με ακουστικα

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πω ότι και εγώ μετά τοs10plus έκανα μετάβαση... Τα λόγια είναι περιττά... S view case... Εχω ενα θεμα.... Δεν κάνουν οι βάσεις στήριξης  για το αυτοκίνητο... Εχετε να προτείνετε κάποια δοκιμασμένη;;. Αεραγωγούς προτιμω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...