Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά οι φωτογραφίες του s23 ultra σε κάθε σύγκριση που γίνεται youtu.be κτλ είναι κορυφαίες, ας μην ψειρίζουμε τον κώνωπα, επίσης οι περισσότεροι σε αυτό το φόρουμ αλλάζουμε κάθε χρόνο συσκευή, είμαστε λίγο άρρωστοι και δεν με πειράζει ιδιαιτερα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bardull said:

Βρε παιδιά οι φωτογραφίες του s23 ultra σε κάθε σύγκριση που γίνεται youtu.be κτλ είναι κορυφαίες, ας μην ψειρίζουμε τον κώνωπα, επίσης οι περισσότεροι σε αυτό το φόρουμ αλλάζουμε κάθε χρόνο συσκευή, είμαστε λίγο άρρωστοι και δεν με πειράζει ιδιαιτερα

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προσωπικα δεν γράφω για εμάς που τα αλλάζουμε κάθε χρόνο κτλ αλλά για αυτόν που θέλει να μάθει για να επιλέξει μετά από χρόνια ή για έναν δικό του που θα χρειαστεί. Επίσης τα πιο πολλά βίντεο είναι είτε πληρωμένα είτε έχουν γνώμονα τις προβολές και δεν είναι πάντα αντικειμενικά. Εδώ έχω κάνει 3-4 συγκριτικα που έχουν δείξει τις αδυναμίες της κάθε συσκευής

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν γράφω για εμάς που τα αλλάζουμε κάθε χρόνο κτλ αλλά για αυτόν που θέλει να μάθει για να επιλέξει μετά από χρόνια ή για έναν δικό του που θα χρειαστεί. Επίσης τα πιο πολλά βίντεο είναι είτε πληρωμένα είτε έχουν γνώμονα τις προβολές και δεν είναι πάντα αντικειμενικά. Εδώ έχω κάνει 3-4 συγκριτικα που έχουν δείξει τις αδυναμίες της κάθε συσκευής
Σε ότι σχέση με φώτο, έχω κάνει ο ίδιος συγκριτικά με το 14 pro max του κολλητού μου.... 8/10 οι φωτογραφίες του s23 ultra είναι καλύτερες και υστερούμε ακόμα σε βίντεο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bardull said:

Σε ότι σχέση με φώτο, έχω κάνει ο ίδιος συγκριτικά με το 14 pro max του κολλητού μου.... 8/10 οι φωτογραφίες του s23 ultra είναι καλύτερες και υστερούμε ακόμα σε βίντεο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στην ημέρα το βίντεο μας είναι καλό πάντως... βράδυ υστερεί...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bardull said:

Σε ότι σχέση με φώτο, έχω κάνει ο ίδιος συγκριτικά με το 14 pro max του κολλητού μου.... 8/10 οι φωτογραφίες του s23 ultra είναι καλύτερες και υστερούμε ακόμα σε βίντεο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω ανεβασμένα συγκριτικά στην αντίστοιχη ενότητα και μπορείς να δεις .. Νομίζω ότι συμφωνώ. Έκπληξη για μένα είναι το Xperia 1v ..

Βίντεο όντως μέτριο 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

@bardull δεν κατηγορούμε την συσκευή  ίσα ίσα που είναι μια από τις πιο δυνατές συσκευές με πολλά πλεονεκτήματα. Προσπαθούμε να βοηθήσουμε κ ανθρώπους που θα ήθελαν να ξέρουν τι πραγματικά θα  επιλέξουν.  Είδες το συγκριτικό του Νίκου;  κ μπράβο στο παιδί που έδωσε κ μια λύση με το ριξημο της έκθεσης να προσπαθήσει να  φέρει ποιο σωστά στην πραγματικότητα τα χρώματα.  Δεν θέλω να περάσουμε σε φαν μπόι έχεις την συσκευή κ για σένα ίσως είναι η καλύτερη κ μπράβο σου. Πάντως ο Νίκος όλα αυτά τα χρόνια με συγκριτικά που κάνει με πολλές ναυαρχίδες πάνω κάτω καταλαβαίνεις κ σε βοηθάει να έχεις μια άποψη για την συσκευή.  Μην παρεξηγηθουμε δεν βγάζουμε σκαρτη την συσκευή απλά στα σημεία που πονάει όπως έδειξε και ο Νίκος κ έχει αναφέρει κ ο Γιώργος. 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, challenge143 said:

@bardull δεν κατηγορούμε την συσκευή  ίσα ίσα που είναι μια από τις πιο δυνατές συσκευές με πολλά πλεονεκτήματα. Προσπαθούμε να βοηθήσουμε κ ανθρώπους που θα ήθελαν να ξέρουν τι πραγματικά θα  επιλέξουν.  Είδες το συγκριτικό του Νίκου;  κ μπράβο στο παιδί που έδωσε κ μια λύση με το ριξημο της έκθεσης να προσπαθήσει να  φέρει ποιο σωστά στην πραγματικότητα τα χρώματα.  Δεν θέλω να περάσουμε σε φαν μπόι έχεις την συσκευή κ για σένα ίσως είναι η καλύτερη κ μπράβο σου. Πάντως ο Νίκος όλα αυτά τα χρόνια με συγκριτικά που κάνει με πολλές ναυαρχίδες πάνω κάτω καταλαβαίνεις κ σε βοηθάει να έχεις μια άποψη για την συσκευή.  Μην παρεξηγηθουμε δεν βγάζουμε σκαρτη την συσκευή απλά στα σημεία που πονάει όπως έδειξε και ο Νίκος κ έχει αναφέρει κ ο Γιώργος. 

ετσι ειναι και πρεπει σαν φορουμ να αναδεικνυουμε τα αρνητικα και τα θετικα των συσκευων χωρις φανατισμο και οπαδισμο. Εγω τοσα χρονια εχω κατηγορηθει για φανμποισμο και στα nokia, και στα sony-ericsson και στα Samsung μετα και huawei και lg στη συνεχεια (μονο απο apple γλιτωσα) ενω απλα καθε φορα προσπαθουσα να εχω 2-3 συσκευες να τις συγκρινω. Δεν ειμαι ουτε παντογνωστης, ουτε κανας ειδικος στη φωτογραφια ουτε μου τα σκαει καμια εταιρεια. απλα μαρεσει να δοκιμαζω συσκευες. Απο εκει και περα αν θες πιο ρεαλιστικη φωτογραφια σημερα πας σε Xperia. επισης τρομερες καμερες εχουν δωσει διαφοροι κινεζοι, πχ oppο κτλ αλλα δεν εχω ασχοληθει ακομα, ειδικα οσα δεν ερχονται ευρωπη επισημα που εχουν και κορυφαιες καμερες. Αντιστοιχα και τα one plus κατα καιρους εχουν δωσει τρομερη καμερα αλλα ειχαν αλλες ελλειψεις. το παν ειναι να αναφερουμε ο,τι διαπιστωνουμε, θετικο ή αρνητικο και καθενας μετα να ψωνιζει με βαση τις αναγκες του (εμεις οι καμμενοι δεν εχουμε αναγκη και τοσο τις συμβουλες γιατι με τοσες αλλαγες με το χρονο, και να μην βγει κατι τοσο καλο, απλα θα παμε στο επομενο 😛  ).

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

ετσι ειναι και πρεπει σαν φορουμ να αναδεικνυουμε τα αρνητικα και τα θετικα των συσκευων χωρις φανατισμο και οπαδισμο. Εγω τοσα χρονια εχω κατηγορηθει για φανμποισμο και στα nokia, και στα sony-ericsson και στα Samsung μετα και huawei και lg στη συνεχεια (μονο απο apple γλιτωσα) ενω απλα καθε φορα προσπαθουσα να εχω 2-3 συσκευες να τις συγκρινω. Δεν ειμαι ουτε παντογνωστης, ουτε κανας ειδικος στη φωτογραφια ουτε μου τα σκαει καμια εταιρεια. απλα μαρεσει να δοκιμαζω συσκευες. Απο εκει και περα αν θες πιο ρεαλιστικη φωτογραφια σημερα πας σε Xperia. επισης τρομερες καμερες εχουν δωσει διαφοροι κινεζοι, πχ oppο κτλ αλλα δεν εχω ασχοληθει ακομα, ειδικα οσα δεν ερχονται ευρωπη επισημα που εχουν και κορυφαιες καμερες. Αντιστοιχα και τα one plus κατα καιρους εχουν δωσει τρομερη καμερα αλλα ειχαν αλλες ελλειψεις. το παν ειναι να αναφερουμε ο,τι διαπιστωνουμε, θετικο ή αρνητικο και καθενας μετα να ψωνιζει με βαση τις αναγκες του (εμεις οι καμμενοι δεν εχουμε αναγκη και τοσο τις συμβουλες γιατι με τοσες αλλαγες με το χρονο, και να μην βγει κατι τοσο καλο, απλα θα παμε στο επομενο 😛  ).

Τα xperia(απο Κ750 κτλ) απο παλιά είχαν πολύ καλές κάμερες και ωραίο ηχο(κάτι w series)!! Απλά έχασαν την μπάλα τότε με το android και έμειναν πίσω δυστυχώς 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λέτε δε γκρινιάζω συζήτηση κάνουμε εμείς που το ψειρίζουμε που λέει και ο φίλος.  Εγώ αυτό που έχω διαπιστώσει από την αρχή είναι ένα για μένα μειονέκτημα και το έχω πει από τη πρώτη μέρα. Το over saturation και heavy processing σε auto point and shoot. Που για μένα και τους περισσότερους είναι το 90% των φωτογραφιών. Το παράδειγμα που σας είπα με τα γκρι σκούρα σύννεφα και πιο παλιά με το φεγγάρι στο μπλε ουρανό που ξαφνικά βγαίνει μαύρο είναι χαρακτηριστικά παραδείγματα. 

Εκεί ξεπερνάμε το όριο του δε πειράζει τη κάνει πιο θεαματική για το ινστα, σε ένα μη αποδεκτό για μένα αποτέλεσμα που αλλοιώνει σοβαρά τη πραγματικότητα. Αυτό για μένα χρήζει λάθους και θέλει βελτίωση με update. 

To iphone που λέτε έχει ένα συγκεκριμένο φωτογραφικά χαρακτήρα. Το γνωστό προς τα ψυχρά. Αλλά είναι consistent. Αρέσει δεν αρέσει προσωπικό θέμα. Αντίστοιχο (όχι ίδιο) έχουν και τα κορυφαία Huawei, Vivo και Xiaomi  λόγω συνεργασιών με τις γνωστές εταιρείες με έμπειρα στο χώρο. Μερικές από αυτές μάλιστα έχουν mode που αλλάζει και πάει στο πιο φυσικό αποτέλεσμα (λείπει αυτό σε εμάς και αμφιβάλλω αν μπορούν να το κάνουν) . Αυτό ανέκαθεν λείπει από τη Samsung. Ο χαρακτήρας. Να βλέπεις μια φωτογραφία σε auto και να λες όπα Samsung εδώ. 

Προφανώς και εγώ για να έχω το Ultra πιστεύω ότι συνολικά είναι καλύτερο κινητό από αυτά και οι κάμερες έχουν φοβερές δυνατότητες. Απλά φωτογραφικά για το auto mode θεωρώ ότι θέλει δουλειά το software. Και κυρίως μια κατεύθυνση, στρατηγική, χαρακτήρα... Το απλά κάνω over saturate για το ινσταγκραμ εμένα δε με καλύπτει. 

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Για μενα τα samsung ειναι τα καλυτερα στη φωτογραφια,μου αρεσει ο κορεσμος η ζωντανια αυτη ,στο s23ultra παντως σε σχεση με το note10+ δεν εχει αυτον τον κορεσμο η οθονη ακομα και στις ρυθμισεις που πειραξα.αλλα το s23u δεν πιανεται απο ολες τις αποψεις,παντα γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να βγάλω την ζελατίνα και να βάλω τζαμάκι,έχετε να προτείνετε κάποιο;

Θα ήθελα να αποφύγω το whitestone dome για να μην κάνω καμιά ζημιά με την κόλλα ,αλλά μήπως είναι μονόδρομος;

Με το δαχτυλικό τα τζαμάκια τα πάνε καλά;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, panosfx said:

Επειδή σκέφτομαι να βγάλω την ζελατίνα και να βάλω τζαμάκι,έχετε να προτείνετε κάποιο;

Θα ήθελα να αποφύγω το whitestone dome για να μην κάνω καμιά ζημιά με την κόλλα ,αλλά μήπως είναι μονόδρομος;

Με το δαχτυλικό τα τζαμάκια τα πάνε καλά;

Είναι μονόδρομος... αλλά άμα δεν το κατέχεις το πράγμα με την λεπτό δουλειά καλύτερα να το μελετήσεις καλά πρώτα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panosfx said:

Επειδή σκέφτομαι να βγάλω την ζελατίνα και να βάλω τζαμάκι,έχετε να προτείνετε κάποιο;

Θα ήθελα να αποφύγω το whitestone dome για να μην κάνω καμιά ζημιά με την κόλλα ,αλλά μήπως είναι μονόδρομος;

Με το δαχτυλικό τα τζαμάκια τα πάνε καλά;

Moνο dome. Ολα τα αλλα ειναι πεταμα χρηματων. 

Το δαχτυλικο παιζει οπως θα επαιζε και χωρις το τζαμακι αν ενεργοποιησεις την ευαισθησια οθονης.

Η τοποθετηση ειναι σχετικα δυσκολη (οχι κατι τρελο) και οσον αφορα την κόλλα ακόμα και να υπερχειλίσει έχουν μέσα αυτοκόλλητα για να καλύψεις πριν ξεκινησεις τα ανοιγματα του τηλεφωνου. Μεγάλη προσοχή να καλυφθει σωστά η περιοχή του ακουστικού επάνω. Ειναι το πιο δυσκολο σημειο και το πιο επίφοβο αν υπερχειλίσει η κόλλα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panosfx said:

Επειδή σκέφτομαι να βγάλω την ζελατίνα και να βάλω τζαμάκι,έχετε να προτείνετε κάποιο;

Θα ήθελα να αποφύγω το whitestone dome για να μην κάνω καμιά ζημιά με την κόλλα ,αλλά μήπως είναι μονόδρομος;

Με το δαχτυλικό τα τζαμάκια τα πάνε καλά;

Μόνο dome μετά από 1κ€ δοκιμές σε τζάμια μεμβράνες τα τελευταία χρόνια. 

Το δακτυλικο δεν ξέρω αν βελτιώθηκε ή αν το συνήθισα,πιάνει 95 φορές στις 100 προσπάθειες. 

Μελέτησε πολύ καλά βίντεο τοποθέτησης. 

Κάλυψε πολύ καλά κουμπιά ακουστικά και κάτω μέρος. 

Μην ξεχάσεις να βάλεις το τρίτο σφουγγάρι απορρόφησης στο κάτω μέρος (μέχρι το s22 είχε 2 σφουγγάρια δεξιά αριστερά. Τώρα πρόσθεσαν και ένα στο κάτω μέρος.) 

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ το βαρυδιο. (μια φορά μου γλίστρησε ένα χιλιοστό το τζάμι βάζοντας το) 

Το dome ταιριάζει με ότι θήκες έχω δοκιμάσει.. 

Αρκετές spigen, uag, Samsung. 

Αυτά 🙂

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται η Samsung μας ξέχασε αυτό το μήνα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Το update βγήκε αλλά Ευρώπη ακόμη δεν ήρθε...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα γυαλιά στην οθόνη μύθοι είναι πάρε αυτό κι όχι εκείνο. Η γειτόνισσα μου έβαλε σε 23 ultra ένα εντελώς ανώνυμο τζάμι στο Γερμανό 18 ευρώ και το δαχτυλικο λειτουργεί μια χαρά.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το update βγήκε αλλά Ευρώπη ακόμη δεν ήρθε...

sent from my S23Ultra 12/512

Το s22 ultra αναβαθμίστηκε πριν 3-4 ημέρες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το s22 ultra αναβαθμίστηκε πριν 3-4 ημέρες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και κάποιες άλλες ακόμη πιο νωρίς!


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα αργήσουμε λίγο ακόμα, ίσως γιατί θέλουν να περάσουν το android 14

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, karagalexk said:

Μου φαίνεται η Samsung μας ξέχασε αυτό το μήνα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Αύριο είναι να το πάρει η Ινδία (ins csc έχω)... επόμενες μέρες ειναι να ερθει και Ευρώπη!! σήμερα έκαναν αναβάθμιση και το camera assistant προσθέτοντας το 2χ στην λίστα με το ζουμ που στην ουσία κάνει crop

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος του κινητού και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να τσεκαρω την ισχύ της εγγύησης του γιατί το αγόρασα από μαγαζί που το είχε για επίδειξη. Από την Samsung πήρα την απάντηση ότι ισχύει από την ημερομηνία που γράφει η απόδειξη. Υπάρχει όμως κάποιο site που βάζεις sn και σου βγάζει διάρκεια της εγγύησης;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, smyrali said:

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος του κινητού και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να τσεκαρω την ισχύ της εγγύησης του γιατί το αγόρασα από μαγαζί που το είχε για επίδειξη. Από την Samsung πήρα την απάντηση ότι ισχύει από την ημερομηνία που γράφει η απόδειξη. Υπάρχει όμως κάποιο site που βάζεις sn και σου βγάζει διάρκεια της εγγύησης;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν υπάρχει κανέναν νόημα να το κάνεις αυτό αφού έχεις απόδειξη. Άμα σε νοιάζει να δεις πόσο παλιό είναι το κινητό απλά πας σε IMEI check site και στα βγάζει όλα. Αν και το κινητό άμα ήταν εκθεσιακό θα είναι πρώτης παρτίδας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος του κινητού και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να τσεκαρω την ισχύ της εγγύησης του γιατί το αγόρασα από μαγαζί που το είχε για επίδειξη. Από την Samsung πήρα την απάντηση ότι ισχύει από την ημερομηνία που γράφει η απόδειξη. Υπάρχει όμως κάποιο site που βάζεις sn και σου βγάζει διάρκεια της εγγύησης;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν υπάρχει απόδειξη, η συσκευή έχει εγγύηση 2 έτη από την ημερομηνία αγοράς.
Αν δεν υπάρχει απόδειξη, η συσκευή έχει εγγύηση 2 έτη από την ημερομηνία κατασκευής.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει απόδειξη, η συσκευή έχει εγγύηση 2 έτη από την ημερομηνία αγοράς.
Αν δεν υπάρχει απόδειξη, η συσκευή έχει εγγύηση 2 έτη από την ημερομηνία κατασκευής.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Πως βρίσκω την ημερομηνία κατασκευής;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...