Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, MobilePerson said:

Έσκασε νέο update 

Μην χρησιμοποιείς Internet explorer

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το update που βγήκε 10/07 . Μόλις το εγκατέστησα 

Ελπίζω να λυθεί το θέμα με το fingerprint που δεν εμφανιζόταν 

Screenshot_20230716_175904_Settings.jpg

 

 

Δεν σας το έχει βγάλει ακόμα ? 

25 minutes ago, arxontas2323 said:

Μην χρησιμοποιείς Internet explorer

Τι εννοείς φίλε μου ?

Μετά από κάνα 2 ώρες χρήσης, νομίζω λύθηκε το θέμα με την εμφάνιση του fingerprint icon 

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας μετά το τελευταίο και πιο πρόσφατο update?

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δεξιά η μικρή Άρκτος, αριστερά οι δορυφόροι της Starlink. Έσκισε το κινητό. Και με ελάχιστο editing απο το Samsung Gallery. 

 

20230714_231656.jpg

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας μετά το τελευταίο και πιο πρόσφατο update?

προσωπικά όχι, ίσα ίσα ίσως είναι και μια ιδεα καλύτερα από του ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tasosathan said:

προσωπικά όχι, ίσα ίσα ίσως είναι και μια ιδεα καλύτερα από του ιουνίου.

το διάβασα σε κάποια φόρουμ του εξωτερικού και το διαπίστωσα στη δική μου συσκευή επίσης

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

το διάβασα σε κάποια φόρουμ του εξωτερικού και το διαπίστωσα στη δική μου συσκευή επίσης
Όσο διαβάζεις τι γράφει ο ένας και ο άλλος τόσο θα σου μπαίνουν ιδέες και θα βλέπεις και πράγματα που δεν υπάρχουν. Όχι νομίζω είναι καλύτερο από πριν στην μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι Κώστα, πρώτα το παρατήρησα και μετά το έψαξα. Δεν είμαι από αυτούς που τους μπαίνουν ιδέες. Η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν που πήγα από vodafone σε cosmote, αλλά όλη μέρα είμαι στο wifi, δε δικαιολογείται

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dark_Lord said:

Όχι Κώστα, πρώτα το παρατήρησα και μετά το έψαξα. Δεν είμαι από αυτούς που τους μπαίνουν ιδέες. Η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν που πήγα από vodafone σε cosmote, αλλά όλη μέρα είμαι στο wifi, δε δικαιολογείται

Για τη μπαταρία ότι έπεσε είχα κ εγώ την εντύπωση από το προηγούμενο update των 2.2 giga.αλλα μου μπήκε η ιδέα όταν το διάβασα εδώ από ένα μέλος. Αλλά δε κάθομαι να σκάσω. Έχει φοβερή αυτονομία το κινητό έτσι κ αλλιώς. Μη ξεχνάμε ότι έχει κ πολύ ζέστη παίζει ρόλο κ αυτό στη κατανάλωση.σε ένα μήνα θα βγάλω κ τη δεύτερη σιμ κ θα είμαι ακόμα καλύτερα από θέμα μπαταρίας. Όχι ότι τώρα δεν είμαι. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Andreaszel said:

Για τη μπαταρία ότι έπεσε είχα κ εγώ την εντύπωση από το προηγούμενο update των 2.2 giga.αλλα μου μπήκε η ιδέα όταν το διάβασα εδώ από ένα μέλος. Αλλά δε κάθομαι να σκάσω. Έχει φοβερή αυτονομία το κινητό έτσι κ αλλιώς. Μη ξεχνάμε ότι έχει κ πολύ ζέστη παίζει ρόλο κ αυτό στη κατανάλωση.σε ένα μήνα θα βγάλω κ τη δεύτερη σιμ κ θα είμαι ακόμα καλύτερα από θέμα μπαταρίας. Όχι ότι τώρα δεν είμαι. 

Πολύ σωστό αυτό που είπες για την ζέστη και δεύτερον ο πολύ δυνατός ήλιος που άμα χρησιμοποιεις την συσκευή σε εξωτερικό χώρο που πάει η φωτεινότητα στο 100% με τα ανάλογα αποτελέσματα στην αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν υποστηρίζει Super fast charge 25w ή Super fast charge 2.0 45w ο παρακάτω φορτιστής;

https://a.aliexpress.com/_EJ4lB6Xf2cc42b9ed0269988bf7abbe54e1ac17.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Cris4524 said:

Μπορεί κάποιος να μου πει αν υποστηρίζει Super fast charge 25w ή Super fast charge 2.0 45w ο παρακάτω φορτιστής;

https://a.aliexpress.com/_EJ4lB6Xf2cc42b9ed0269988bf7abbe54e1ac17.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

κατα δήλωση τους:

<Feature 4: Multi-protocol support, For PPS PD3.1 PD3.0 PD2.0 QC4.0.QC3.0 QC2.0 FCP SCP BC1.2 DCP Apple2.4A Samsung 2A Samsung AFC and many mo.>

οπότε υποστηρίζει PPS που είναι ενταγμένο στο PD3.0 ..... Αλλά από την θεωρία στην πράξη .... μακρύς ο δρόμος ...

Γιατί δεν παίρνεις κανένα επώνυμο και τεσταρισμένο ? ANker - Baseus .....

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

κατα δήλωση τους:

οπότε υποστηρίζει PPS που είναι ενταγμένο στο PD3.0 ..... Αλλά από την θεωρία στην πράξη .... μακρύς ο δρόμος ...
Γιατί δεν παίρνεις κανένα επώνυμο και τεσταρισμένο ? ANker - Baseus .....
Μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα μοντέλα;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα 25w όποιο και να πάρεις που υποστηρίζει PD3.0 και PPS  θα είσαι Ok!

Τα 45W είναι άλλη ιστορία και δύσκολα θα έχεις επιτυχία με το SFC2.0 της Samsung που Θέλει 9V/5Α ή 10V/4.5A (φυσικά και το καλώδιο να είναι rated για 100W 20V/5A)  και τον Ερμή να μην είναι ανάδρομος ..... και δεν θα έχεις κανένα ουσιαστικό όφελος σε χρόνους ... τα 45 θα τα δεις για κανα 2λεπτο ....

Βρές έναν επώνυμο που να υποστηρίζει τα βασικά, αν έχεις να φορτίζεις και κανα laptop, στα  100-140W , αλλιώς και με 65W θα είσαι μια χαρά ....

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε το πορτοφόλι που δεν λειτουργεί μετά την αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2023 at 2:12 ΜΜ, Dark_Lord said:

Όχι Κώστα, πρώτα το παρατήρησα και μετά το έψαξα. Δεν είμαι από αυτούς που τους μπαίνουν ιδέες. Η μόνη αλλαγή που έκανα ήταν που πήγα από vodafone σε cosmote, αλλά όλη μέρα είμαι στο wifi, δε δικαιολογείται

Στην Cosmote η καταναλωση μπαταρίας είναι αυξημένη απο "τα γενοφάσκια" του δικτύου αυτού.Αυτο οφείλεται στο οτι εχει πολλές κυψέλες με πυκνή κατανομή κεραιών με αποτέλεσμα το κινητό να παίζει συνέχεια απο τη μια κεραία στην αλλη και να μην ησυχάζει ποτέ.Στη  Voda και στη Nova δεν ισχύει αυτό γιατι ειναι πιο αραιές ο κεραίες και συνήθως εισαι συνδεδεμενος σε μια κοντινή χωρίς να βρισκει αλλη με την ιδια ισχύ ωστε να συνδέεται εναλλακτικά και να καταναλώνει μπαταρία .Επίσης στο 2G δικτυο η Cosmote ειναι δομημένη πάνω στο GSM1800 εν αντιθέσει με της Nova Voda που ειναι πάνω στο GSM900,πράγμα που καταναλώνει επίσης περισσότερη μπαταρία!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, LAGGI said:

Στην Cosmote η καταναλωση μπαταρίας είναι αυξημένη απο "τα γενοφάσκια" του δικτύου αυτού.Αυτο οφείλεται στο οτι εχει πολλές κυψέλες με πυκνή κατανομή κεραιών με αποτέλεσμα το κινητό να παίζει συνέχεια απο τη μια κεραία στην αλλη και να μην ησυχάζει ποτέ.Στη  Voda και στη Nova δεν ισχύει αυτό γιατι ειναι πιο αραιές ο κεραίες και συνήθως εισαι συνδεδεμενος σε μια κοντινή χωρίς να βρισκει αλλη με την ιδια ισχύ ωστε να συνδέεται εναλλακτικά και να καταναλώνει μπαταρία .Επίσης στο 2G δικτυο η Cosmote ειναι δομημένη πάνω στο GSM1800 εν αντιθέσει με της Nova Voda που ειναι πάνω στο GSM900,πράγμα που καταναλώνει επίσης περισσότερη μπαταρία!!!

Ενδιαφέρουσα άποψη. Πάντως από ταχύτητες 5g και κάλυψη εντός λεκανοπεδίου έχω δει σημαντική αναβάθμιση. Συν ότι πιάνει μέχρι και στις αποβάθρες του ΜΕΤΡΟ κ.λπ.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα άποψη αν κ πιστεύω ότι οι απόψεις διίστανται... για το λόγο ότι έχω δύο συσκευές η μία vodafone κ η άλλη cosmote κ σε μένα συμβαίνει το αντίθετο. Η vodafone τρομερά κακό σήμα επομενος κατανάλωση μπαταρίας κ cosmote full σήμα κ η μπαταρία βράχος......

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περισσότεροι σταθμοί υπάρχουν, τόσο σε χαμηλότερη ισχύ δουλεύουν τα κινητά γιατί βρίσκουν εύκολα σήμα.

Οπότε και η κατανάλωση της μπαταρίας είναι χαμηλότερη

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Ενδιαφέρουσα άποψη αν κ πιστεύω ότι οι απόψεις διίστανται... για το λόγο ότι έχω δύο συσκευές η μία vodafone κ η άλλη cosmote κ σε μένα συμβαίνει το αντίθετο. Η vodafone τρομερά κακό σήμα επομενος κατανάλωση μπαταρίας κ cosmote full σήμα κ η μπαταρία βράχος......

Και σε εμένα σε σημεία με κακό σήμα cosmote πάντα έχω περισσότερο drain από σημεία με καλό σήμα ..

Αντιθέτως όταν είμαι σπίτι και είμαι πάνω στο Wi-Fi μου επειδή έχω άθλιο σήμα και δεν προσπαθεί να βρει σήμα συνέχεια που βλέπω WiFicall ενεργό η μπαταρία γράφει άνετα 7 ώρες σε 24ωρο plus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...