Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω κάτι.

Μετά από επιλογή που έκανα έχω το τηλ 10 μέρες τώρα έχω 2 sim cosmote και νιώθω ότι έχει πολύ χαμηλό σήμα.

Μια παύλα με καμία είναι το σύνηθες.

Στα ίδια σημεία με ίδιες sim το παλιό μου τηλ είχε 3 με 4 παυλες

 

Επίσης το δακτυλικό μετά από τοποθέτηση whitestone τζαμί είναι το λιγότερο άθλιο.

Δεν ξέρεις πότε θα παίξει και αν με αποτέλεσμα να με δυσκολεύει στους λογαριασμούς τραπέζης που πριν έμπαινα με δακτυλικό ενώ τώρα θέλω κωδικους

Edited by pitbullakias
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pitbullakias said:

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω κάτι.

Μετά από επιλογή που έκανα έχω το τηλ 10 μέρες τώρα έχω 2 sim cosmote και νιώθω ότι έχει πολύ χαμηλό σήμα.

Μια παύλα με καμία είναι το σύνηθες.

Στα ίδια σημεία με ίδιες sim το παλιό μου τηλ είχε 3 με 4 παυλες

Μηπως το εχεις ρυθμισμενο σε λειτουργια δικτυου 5G.

δοκιμασε απο ρυθμισεις δικτυα κινητης τηλεφωνιας και επελεξε LTE,δηλαδη 4G

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχω στο 4g.

Eχω κάνει διαγνωστικό έλεγχο με την Samsung και δεν βρέθηκε πρόβλημα.

Έχω κάνει διαγνωστικό και με την cosmote και πάλι δεν βρέθηκε.

Το έχω ακουνητο το τηλέφωνο στο κέντρο της πόλης και μου λένε οι πελάτες πως με παίρνουν και κλείνει η γραμμή χωρίς να χτυπήσει το τηλ

Άλλαξα και sim από e sim που είχα αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Εντ μεταξύ είχα τα ίδια θέματα με note 10 plus που είχα.

Με το προηγούμενο τηλ μου κανένα απολύτως και πότε όλα δούλευαν ρολοι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pitbullakias said:

Όχι το έχω στο 4g.

Eχω κάνει διαγνωστικό έλεγχο με την Samsung και δεν βρέθηκε πρόβλημα.

Έχω κάνει διαγνωστικό και με την cosmote και πάλι δεν βρέθηκε.

Το έχω ακουνητο το τηλέφωνο στο κέντρο της πόλης και μου λένε οι πελάτες πως με παίρνουν και κλείνει η γραμμή χωρίς να χτυπήσει το τηλ

Άλλαξα και sim από e sim που είχα αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Εντ μεταξύ είχα τα ίδια θέματα με note 10 plus που είχα.

Με το προηγούμενο τηλ μου κανένα απολύτως και πότε όλα δούλευαν ρολοι

με αλλη εταιριας sim δοκιμασες.ισως φταιει το δικτυο ισως και το κινητο .κανε και μια χειροκινητη αναζητηση δικτυου και εγγραφη.πολυ κουφο..αλλα και πολυ σοβαρο που πρεπει να διορθωθει.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και την wind της γυναίκας αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Το αστείο είναι ότι πήγα σε ένα γάμο και στο τραπέζι ειμασταν 20 άτομα.

Όλοι είχαν σήμα 3 με 4 γραμμές εγώ είχα όμως το πιο ακριβό τηλέφωνο και δεν έπιανα ούτε γραμμή.

Όχι τίποτα άλλο αλλά 5 πελάτες με πήραν στην εβδομάδα και μου παραπονέθηκαν για το ίδιο πρόβλημα και εγώ αυτό το θεωρώ πολύ σοβαρό για ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο.

Όπως και τα δακτυλικό που είναι για κλάματα.

Ο μόνος λόγος με με κρατάει ακόμα να μην το στείλω είναι η μπαταρία του

Link to comment
Share on other sites

Ένα κολπάκι πάντως για ακόμη καλύτερη αυτονομία όταν είστε σε δεδομένα είναι η εξης:

Εφόσον έχετε ενεργοποιήσει το 5G κτλ πατε:
Good guardians-thermal guardian- additional settings-turn off 5g if the data usage is low.

Έτσι θα κλειδώνεται σε 4g και μόλις το κινητό δει ότι χρειάζεστε 5g πχ up/down μεγάλου αρχείου , YouTube κτλ θα το ενεργοποιεί. Δοκιμάστε ένα speediest όσοι έχετε απεριόριστα και θα καταλάβετε πως λειτουργεί. Screenshot_20230703_231727_Thermal Guardian.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pitbullakias said:

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω κάτι.

Μετά από επιλογή που έκανα έχω το τηλ 10 μέρες τώρα έχω 2 sim cosmote και νιώθω ότι έχει πολύ χαμηλό σήμα.

Μια παύλα με καμία είναι το σύνηθες.

Στα ίδια σημεία με ίδιες sim το παλιό μου τηλ είχε 3 με 4 παυλες

 

Επίσης το δακτυλικό μετά από τοποθέτηση whitestone τζαμί είναι το λιγότερο άθλιο.

Δεν ξέρεις πότε θα παίξει και αν με αποτέλεσμα να με δυσκολεύει στους λογαριασμούς τραπέζης που πριν έμπαινα με δακτυλικό ενώ τώρα θέλω κωδικους

Γνωστό προβλημα, το έχω και εγώ με πολύ χαμηλό σήμα και στις 2 sim (Vodafone και Cosmote) και εννοείται πως το έχω στο 4G (και εχεί έχει ένα θέμα, όποτε αλλάζω από το μενού, την επιλογή εταιρίας για data γυρνάει αυτόματα στο 5G).

Ένα μέλος από εδώ στο forum, μου εξήγησε πως αυτό ισχύει στα samsung για να έχουν χαμηλό SAR (αν ψάξεις σε προηγούμενα post θα το βρεις) , ενώ στα Huawei (αναφέρω γιατί το συγκρίνω το σήμα με το P40 pro που είχα) που έχουν μεγαλύτερο SAR, το σήμα είναι μέρα με την νύχτα. Κι εγώ είμαι απογοητευμένος με το σήμα. Δεν ξέρω τα άλλα παιδιά που δεν έχουν πρόβλημα, αν είχαν άλλες συσκευές ή αν είχαν πάντα samsung και ξέρουν και δε γκρινιάζουν όπως εμείς 🤣😂🤣😂

Κι εγώ πρώτη φορά σε samsung, με το s23 ultra. Ελπίζω αν παραπονεθούν πολλοί γενικώς, ίσως να το διορθώσουν το θέμα σε κάποια αναβάθμιση (αν διορθώνεται φυσικά, υποψιάζομαι κάτι σε μεγαλύτερη ένταση --> καλύτερο σήμα --> αλλά μεγαλύτερο SAR φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, pitbullakias said:

Έβαλα και την wind της γυναίκας αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Το αστείο είναι ότι πήγα σε ένα γάμο και στο τραπέζι ειμασταν 20 άτομα.

Όλοι είχαν σήμα 3 με 4 γραμμές εγώ είχα όμως το πιο ακριβό τηλέφωνο και δεν έπιανα ούτε γραμμή.

Όχι τίποτα άλλο αλλά 5 πελάτες με πήραν στην εβδομάδα και μου παραπονέθηκαν για το ίδιο πρόβλημα και εγώ αυτό το θεωρώ πολύ σοβαρό για ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο.

Όπως και τα δακτυλικό που είναι για κλάματα.

Ο μόνος λόγος με με κρατάει ακόμα να μην το στείλω είναι η μπαταρία του

οχι απλα σοβαρο.Σοβαροτατο!! 

εγω στην θεση σου θα το πουλαγα και θα επαιρνα αλλο.τωρα που ειναι καινουργιο για να πετυχεις καλη μεταπωληση.

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Φίλε fasteagle το s23 ultra από ότι είδα εχει 1.12 sar στο κεφάλι δεν το λες και λίγο.

Το one plus 10 pro που έχω έχει περίπου το ίδιο sar αλλά στο θέμα σήμα καμία σχέση.

Εχθές πάλι που ήμουν σε τραπέζι δεν έπιανε κανείς ίντερνετ πλην του one plus .

Φίλε kti kti βαριέμαι να μπαίνω σε αυτές τις διαδικασίες.

Ήθελα ένα καλό σταθερό τηλ.

Μόνο η one plus μου το έχει προσφέρει 100%.

Μόλις το έστησα το s23 μου λέει η Samsung να κάνω επαναφορά.

Άντε πάλι backup κλπ σε καινούριο τηλ και να μπαίνεις σε διαδικασίες που δεν πρέπει.

Το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω αν βρεθεί και λυση

Link to comment
Share on other sites

Sar 0.96 στο κεφάλι...

sent from my S23Ultra 12/512

Φίλε fasteagle το s23 ultra από ότι είδα εχει 1.12 sar στο κεφάλι δεν το λες και λίγο.
Το one plus 10 pro που έχω έχει περίπου το ίδιο sar αλλά στο θέμα σήμα καμία σχέση.
Εχθές πάλι που ήμουν σε τραπέζι δεν έπιανε κανείς ίντερνετ πλην του one plus .
Φίλε kti kti βαριέμαι να μπαίνω σε αυτές τις διαδικασίες.
Ήθελα ένα καλό σταθερό τηλ.
Μόνο η one plus μου το έχει προσφέρει 100%.
Μόλις το έστησα το s23 μου λέει η Samsung να κάνω επαναφορά.
Άντε πάλι backup κλπ σε καινούριο τηλ και να μπαίνεις σε διαδικασίες που δεν πρέπει.
Το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω αν βρεθεί και λυση
Εάν δεν σου κάνει το s23 ultra και σου κάνει το One plus 10 pro που έχει τύχει να το δουλέψω λίγο και πραγματικά ΔΕΝ .... τι να πω γύρισε πίσω!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pitbullakias said:

Φίλε fasteagle το s23 ultra από ότι είδα εχει 1.12 sar στο κεφάλι δεν το λες και λίγο.

Το one plus 10 pro που έχω έχει περίπου το ίδιο sar αλλά στο θέμα σήμα καμία σχέση.

Εχθές πάλι που ήμουν σε τραπέζι δεν έπιανε κανείς ίντερνετ πλην του one plus .

Φίλε kti kti βαριέμαι να μπαίνω σε αυτές τις διαδικασίες.

Ήθελα ένα καλό σταθερό τηλ.

Μόνο η one plus μου το έχει προσφέρει 100%.

Μόλις το έστησα το s23 μου λέει η Samsung να κάνω επαναφορά.

Άντε πάλι backup κλπ σε καινούριο τηλ και να μπαίνεις σε διαδικασίες που δεν πρέπει.

Το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω αν βρεθεί και λυση

Το τελευταίο oneplus που ειχα ηταν το 5Τ και ειχε ίδιο σήμα με το iphone x τότε...ενω το s9+ που ειχα πάρει ειχε πολυ χαμηλότερο σήμα και απο τα 2(OnePlus 5t + iphone x)... βέβαια το Samsung ειχε πολυ χαμηλότερο sar και απο τα 2, περίπου στο μισό απο το iphone x..στο iphone x οταν μιλούσα σχεδόν στο 30λεπτο+ έβραζε το κεφάλι...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι πολύ καλό το s23 στο να το φέρεις στα μέτρα σου κλπ είναι πολύ καλύτερο.

Αλλά για εμένα που είναι επαγγελματίας και 24ωρο το να χάνω κλήσεις σημαίνει ότι χάνω και λεφτά.

Αν δεν λυθεί το θέμα με το σήμα δεν με ενδιαφέρει αν είναι και η καλύτερη συσκευή του κόσμου.

Αν λυθεί το σήμα δεν έχω διάθεση να το αλλάξω για αρκετό καιρό.

Και ας συμβιβαστώ με το δακτυλικό και 2 πράγματα ακομα.

Αλήθεια όλων των υπολοίπων δουλεύει το σήμα τέρματα;

3 minutes ago, arxontas2323 said:

Το τελευταίο oneplus που ειχα ηταν το 5Τ και ειχε ίδιο σήμα με το iphone x τότε...ενω το s9+ που ειχα πάρει ειχε πολυ χαμηλότερο σήμα και απο τα 2(OnePlus 5t + iphone x)... βέβαια το Samsung ειχε πολυ χαμηλότερο sar και απο τα 2, περίπου στο μισό απο το iphone x..στο iphone x οταν μιλούσα σχεδόν στο 30λεπτο+ έβραζε το κεφάλι...

Πια δεν μπαίνω στην διαδικασία του sar ενώ παλιά έμπαινα διότι με τόσες ώρες που μιλάω στο τηλ τουλάχιστον 3 την μέρα θεωρώ απαραίτητο ένα handsfree Bluetooth με καλώδιο.

Τώρα έχω τα buds 2 pro βέβαια αλλά γενικά μιλάω μόνο από handfree

Edited by pitbullakias
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι πολύ καλό το s23 στο να το φέρεις στα μέτρα σου κλπ είναι πολύ καλύτερο.
Αλλά για εμένα που είναι επαγγελματίας και 24ωρο το να χάνω κλήσεις σημαίνει ότι χάνω και λεφτά.
Αν δεν λυθεί το θέμα με το σήμα δεν με ενδιαφέρει αν είναι και η καλύτερη συσκευή του κόσμου.
Αν λυθεί το σήμα δεν έχω διάθεση να το αλλάξω για αρκετό καιρό.
Και ας συμβιβαστώ με το δακτυλικό και 2 πράγματα ακομα.
Αλήθεια όλων των υπολοίπων δουλεύει το σήμα τέρματα;
Δεν έχω ακούσει κάποιον άλλον να παραπονιέται για σήμα εδώ μέσα.... Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το σήμα!

Όσον αφορά το whitestone dome γυαλάκι σε μένα παίζει αρκετά ικανοποιητικά με σχετικά λερωμένα ιδρωμένα χέρια και άψογα με καθαρά χέρια

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pitbullakias said:

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω κάτι.

Μετά από επιλογή που έκανα έχω το τηλ 10 μέρες τώρα έχω 2 sim cosmote και νιώθω ότι έχει πολύ χαμηλό σήμα.

Μια παύλα με καμία είναι το σύνηθες.

Στα ίδια σημεία με ίδιες sim το παλιό μου τηλ είχε 3 με 4 παυλες

 

Επίσης το δακτυλικό μετά από τοποθέτηση whitestone τζαμί είναι το λιγότερο άθλιο.

Δεν ξέρεις πότε θα παίξει και αν με αποτέλεσμα να με δυσκολεύει στους λογαριασμούς τραπέζης που πριν έμπαινα με δακτυλικό ενώ τώρα θέλω κωδικους

 

On 30/6/2023 at 3:25 ΜΜ, Giolan said:

 

Καλησπέρα

Το σήμα γενικά είναι χαμηλο, αλλά όχι σε σημείο να χάνει κάποιος κλήσεις. Εγώ με τα data έχω αρκετές φορές θέμα γιατί μου το γυρνά σε "E"

Για το δαχτυλίκο, νπρεπει να κάνεις πάλι ένα setup μετά την τοποθέτηση του τζαμιού 

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pitbullakias said:

Φίλε fasteagle το s23 ultra από ότι είδα εχει 1.12 sar στο κεφάλι δεν το λες και λίγο.

Το one plus 10 pro που έχω έχει περίπου το ίδιο sar αλλά στο θέμα σήμα καμία σχέση.

Εχθές πάλι που ήμουν σε τραπέζι δεν έπιανε κανείς ίντερνετ πλην του one plus .

Φίλε kti kti βαριέμαι να μπαίνω σε αυτές τις διαδικασίες.

Ήθελα ένα καλό σταθερό τηλ.

Μόνο η one plus μου το έχει προσφέρει 100%.

Μόλις το έστησα το s23 μου λέει η Samsung να κάνω επαναφορά.

Άντε πάλι backup κλπ σε καινούριο τηλ και να μπαίνεις σε διαδικασίες που δεν πρέπει.

Το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω αν βρεθεί και λυση

One plus που είχα κ εγώ όντως είχε καλύτερο σήμα αλλά μάλλον ισχύει αυτό που λένε τα παιδιά  με το Sar. Αν αντιμετωπιζεις τόσο σοβαρό θέμα σε κλειστούς χώρους βάλε μια ρουτίνα να στο γυρνάει αυτόματα στο 2g για να μην χάνεις κλείσεις.  Έχεις κάνει όλες τις ενημερώσεις από play store σε όσα αναφέρει για δίκτυα; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pitbullakias said:

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω κάτι.

Μετά από επιλογή που έκανα έχω το τηλ 10 μέρες τώρα έχω 2 sim cosmote και νιώθω ότι έχει πολύ χαμηλό σήμα.

Μια παύλα με καμία είναι το σύνηθες.

Στα ίδια σημεία με ίδιες sim το παλιό μου τηλ είχε 3 με 4 παυλες

 

Επίσης το δακτυλικό μετά από τοποθέτηση whitestone τζαμί είναι το λιγότερο άθλιο.

Δεν ξέρεις πότε θα παίξει και αν με αποτέλεσμα να με δυσκολεύει στους λογαριασμούς τραπέζης που πριν έμπαινα με δακτυλικό ενώ τώρα θέλω κωδικους

Θα σου προτεινα να δοκιμασεις με 1 sim μονο. Στο παρελθον και εγω και η γυναικα μου ειχαμε προβλημα με το σημα της cosmote , οταν ειχα 2 sim στην συσκευη . Δεν ξερω αν φταιει η sasmung ή  cosmote , αλλά η μονη λυση που βρηκα ηταν να έχω μονο μια sim . 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pitbullakias said:

Φίλε είναι πολύ καλό το s23 στο να το φέρεις στα μέτρα σου κλπ είναι πολύ καλύτερο.

Αλλά για εμένα που είναι επαγγελματίας και 24ωρο το να χάνω κλήσεις σημαίνει ότι χάνω και λεφτά.

Αν δεν λυθεί το θέμα με το σήμα δεν με ενδιαφέρει αν είναι και η καλύτερη συσκευή του κόσμου.

Αν λυθεί το σήμα δεν έχω διάθεση να το αλλάξω για αρκετό καιρό.

Και ας συμβιβαστώ με το δακτυλικό και 2 πράγματα ακομα.

Αλήθεια όλων των υπολοίπων δουλεύει το σήμα τέρματα;

Πια δεν μπαίνω στην διαδικασία του sar ενώ παλιά έμπαινα διότι με τόσες ώρες που μιλάω στο τηλ τουλάχιστον 3 την μέρα θεωρώ απαραίτητο ένα handsfree Bluetooth με καλώδιο.

Τώρα έχω τα buds 2 pro βέβαια αλλά γενικά μιλάω μόνο από handfree

ειτε στο γραφείο είτε στο σπίτι έχω χαμηλό σήμα...ακόμα και iphone που έχω δίπλα έχουν και αυτά χαμηλό σήμα(αν όχι ίδιο σήμα τότε μια παύλα παραπάνω) στην ίδια εταιρεία(cosmote)...σπάνια έχουν διαφορές...κλήσεις δεν χάνω(και μιλάω αρκετά μέσα στην μέρα)...έχεις ενεργοποιήσει το wifi calling;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pitbullakias said:

Φίλε είναι πολύ καλό το s23 στο να το φέρεις στα μέτρα σου κλπ είναι πολύ καλύτερο.

Αλλά για εμένα που είναι επαγγελματίας και 24ωρο το να χάνω κλήσεις σημαίνει ότι χάνω και λεφτά.

Αν δεν λυθεί το θέμα με το σήμα δεν με ενδιαφέρει αν είναι και η καλύτερη συσκευή του κόσμου.

Αν λυθεί το σήμα δεν έχω διάθεση να το αλλάξω για αρκετό καιρό.

Και ας συμβιβαστώ με το δακτυλικό και 2 πράγματα ακομα.

Αλήθεια όλων των υπολοίπων δουλεύει το σήμα τέρματα;

Πια δεν μπαίνω στην διαδικασία του sar ενώ παλιά έμπαινα διότι με τόσες ώρες που μιλάω στο τηλ τουλάχιστον 3 την μέρα θεωρώ απαραίτητο ένα handsfree Bluetooth με καλώδιο.

Τώρα έχω τα buds 2 pro βέβαια αλλά γενικά μιλάω μόνο από handfree

Καλημέρα. Και εμένα με cosmote και 1 γραμμή, ενεργοποιημενι wi-fi caling και voLTE, δεν χάνεται κλήση και ακούγεται καλά. 

Για το δακτυλικο ξαναπέρνα το. Επίσης περνα το δάχτυλο που χρησιμοποιείς περισσότερο σε παραπάνω απο 1 θέσεις... έχεις δυνατότητα 4 αποτυπωμάτων... 

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω έχετε ίδια συμπεριφορά μερικοί.

Προς το παρών το έχω στείλει στην smartec έτσι ώστε να δουν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κεραία καθώς ότι και να δοκίμασα δεν βελτιώθηκε.

Όσον αφορά τις χαμένες κλήσεις εμένα δεν καλεί καν για να μου έρθει ειδοποιήσει ότι με κάλεσε ο τάδε αριθμός και έτσι χάνεται η κλήση.

Μια σιμ δεν δοκίμασα αλλά αν υποθέσουμε ότι παίζει αυτό το σενάριο τηλ μου είναι άχρηστο.

Και για το δακτυλικό έχω περάσει μεχρι 2 αλλά όταν τα χέρια μου είναι πολύ καθαρά δυσκολεύεται να το διαβάσει όταν είναι λίγο ιδρωνενα το διαβάζει αμέσως και όταν είναι πολύ θέλει 4 με 5 προσπαθειες

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, bromonano2 said:

Ένα κολπάκι πάντως για ακόμη καλύτερη αυτονομία όταν είστε σε δεδομένα είναι η εξης:

Εφόσον έχετε ενεργοποιήσει το 5G κτλ πατε:
Good guardians-thermal guardian- additional settings-turn off 5g if the data usage is low.

Έτσι θα κλειδώνεται σε 4g και μόλις το κινητό δει ότι χρειάζεστε 5g πχ up/down μεγάλου αρχείου , YouTube κτλ θα το ενεργοποιεί. Δοκιμάστε ένα speediest όσοι έχετε απεριόριστα και θα καταλάβετε πως λειτουργεί. Screenshot_20230703_231727_Thermal Guardian.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Αυτό που το βρίσκεις; Γιατί έχω ελληνικό μενού και δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το βρίσκεις; Γιατί έχω ελληνικό μενού και δεν το βρίσκω.
Πρέπει να κατεβάσεις το good guardians aπο το samsung store και μετά από εκεί να κατεβάσεις το plug in thermal guardian

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pitbullakias said:

Όπως βλέπω έχετε ίδια συμπεριφορά μερικοί.

Προς το παρών το έχω στείλει στην smartec έτσι ώστε να δουν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κεραία καθώς ότι και να δοκίμασα δεν βελτιώθηκε.

Όσον αφορά τις χαμένες κλήσεις εμένα δεν καλεί καν για να μου έρθει ειδοποιήσει ότι με κάλεσε ο τάδε αριθμός και έτσι χάνεται η κλήση.

Μια σιμ δεν δοκίμασα αλλά αν υποθέσουμε ότι παίζει αυτό το σενάριο τηλ μου είναι άχρηστο.

Και για το δακτυλικό έχω περάσει μεχρι 2 αλλά όταν τα χέρια μου είναι πολύ καθαρά δυσκολεύεται να το διαβάσει όταν είναι λίγο ιδρωνενα το διαβάζει αμέσως και όταν είναι πολύ θέλει 4 με 5 προσπαθειες

 

 

Εδω να πω οτι παρατηρω επίσης μεγάλη διαφορα στο σήμα σε σχεση με poco f2 pro. Σε Vodafone εχει παντα λιγότερες μπάρες στα ίδια σήμεια που το Poco επιανε καμπάνα αλλα το εντυπωσιακό ειναι οτι σε Cosmote με το Poco έπιανα ιντερνετ σε μετρό κόκκινη γραμμή ενω με το s23 δεν δείχνει καν ένδειξη σήματος. 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα το πρωί στην Πειραιώς να βρω λύση για την κάρτα που δεν γίνεται εισαγωγή στο Google Wallet και μου είπαν ότι η κάρτα δεν συνεργάζεται με το συγκεκριμένο τηλέφωνο το μοντέλο που μου βγάζει στο σχετικά με το τηλέφωνο είναι το παρακάτω SM-S918B/DS.

 

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pitbullakias said:

Όπως βλέπω έχετε ίδια συμπεριφορά μερικοί.

Προς το παρών το έχω στείλει στην smartec έτσι ώστε να δουν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κεραία καθώς ότι και να δοκίμασα δεν βελτιώθηκε.

Όσον αφορά τις χαμένες κλήσεις εμένα δεν καλεί καν για να μου έρθει ειδοποιήσει ότι με κάλεσε ο τάδε αριθμός και έτσι χάνεται η κλήση.

Μια σιμ δεν δοκίμασα αλλά αν υποθέσουμε ότι παίζει αυτό το σενάριο τηλ μου είναι άχρηστο.

Και για το δακτυλικό έχω περάσει μεχρι 2 αλλά όταν τα χέρια μου είναι πολύ καθαρά δυσκολεύεται να το διαβάσει όταν είναι λίγο ιδρωνενα το διαβάζει αμέσως και όταν είναι πολύ θέλει 4 με 5 προσπαθειες

 

Γίνεσαι επιθετικός χωρίς λόγο...φορουμ είναι για ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών...αν δεν μπορείς να δεχτείς οτι προς το παρόν είσαι ο μόνος που χάνεις κλήσεις δεν μπορεί να σου κάνει κανείς και τίποτα...σου λέμε τι βιώνουμε εμείς καθημερινά με τις συσκευές μας(εγω προσωπικά έχω μέσο όρο 40 διαφορετικές κλήσεις με 1 μπάρα σήμα).ίσως το κινητό σου να έχει κάποιο πρόβλημα.

 

51 minutes ago, xristos1975 said:

Πήγα σήμερα το πρωί στην Πειραιώς να βρω λύση για την κάρτα που δεν γίνεται εισαγωγή στο Google Wallet και μου είπαν ότι η κάρτα δεν συνεργάζεται με το συγκεκριμένο τηλέφωνο το μοντέλο που μου βγάζει στο σχετικά με το τηλέφωνο είναι το παρακάτω SM-S918B/DS.

 

μακάρι να είχα κάρτα πειραιώς να σε βοηθήσω...δώσε περισσότερες πληροφορίες μήπως έχει κάποιος άλλος και την έχει περάσει(όπως mastercard κτλ)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...